Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2002.10.08 0 0 18
Tibbe:
www.parrotland.hu/internet/new/parrotland.nsf/NFlPictures/Bolborhynchus+lineola

Ezen a címen találsz magyarul a Katalin papugájról írást. Képet pedig majd küldök levélben. Jó lenne csirkéseket is felrakni ide, csak nem tudom hogyan kell.
Már nagyon készülünk Monorra!! Nem jössz?
Ott rengeteg féle madarat és egyébb apróságot lehet majd kapni a börzén. 13.-án vasárnap.
Nekem csak törpék vannak, a nagyokat nem igazán kedvelem. Sok helyet igényelnek, sokat esznek, az embereknek az jut rögtön eszükbe hogy mennyit lehet ebből enni.. A törpéknél fel sem merül az elfogyasztásuk.

Bagifruzsi: Igen van sok fajtám, és szoktam is eladni. A keverék tyúkok is sokszor nagyon szépek, ilyenem is van. Tulajdonképpen ezeket hívja a köznyelv japán tyúkoknak. Azért mert az első törpék anglián és németországon keresztül japánból és kínából érkeztek. Európában tőlünk Ny-ra, a nálunk Chabo néven ismert fajtát hívják Japán törpének,/Japan bantam/.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 17
Nekem leirásom van számotokra, hogy kell képeket feltenni a topicokba, csak én még nem " mertem" mert mindig felteszi más , aki ügyesebb, vagyis kapásból tudja. De ha vállalkozó szelleműek vagytok, elküldöm mélbe, hogy én milyen instrukciókkal rendelkezem....
Aztán lássuk a madarakat
bagifruzsi kutyáit,macskáit is.....
Előzmény: bagifruzsi (16)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.08 0 0 16
Szia ohiki!

Ha egyszer újra rászánom magam a törpetyúktartásra, akkor segítesz? Akkor te a díszbaromfit árulod is, nem "csak" magadnak tartod, ugye?

Nekem ajándékba volt egy tyúk és 7 csibe. a csibékből kettő eltűnk, a maradék felnőtt. Gyönyörűek voltak. De az akkor kutyám 2-t kinyiffantott utána pedig a többit nem kockáztattuk, hanem elajándékoztuk őket.
Van egy pűár jó képem. Ha valaki ügyes és fel tudja tenni a netre, akkor elküldöm neki.
Nem voltak különlegesek, de nekem győnyörűek és csodálatosak. :-)

Fruzsi

Előzmény: ohiki (9)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 15
Megkaptam a mélkéidet, de csak ma jutottam ismét géphez..
Hát Katalin -papagájról őszintén szólva még csak nem is hallottam...Az milyen???????
A tibetkés-madaras--netről lopott, nem saját.......
Megpróbálsz ide is képeket feltenni amiket tudsz, nem árt egy kis ismeretterjesztés....
Nagyon különlegesen szépek......
Előzmény: ohiki (14)
ohiki Creative Commons License 2002.10.07 0 0 14
OÁO! Itt hullámzok hogy végre valakit érdekel a tyúkászás. Amúgy teljesen normális vagyok, csak szenvedélyem minden tyúkalkatú madár. Gyermekkorom óta próbálok velük foglalkozni. Lenyűgöz a sokféleségük, a változatosságuk és a szépségük.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.07 0 0 13
Hálás köszönetem! Idetaláltam. Még nem volt időm végigolvasni, de majd lsaana. És utána írok is.
Fruzsi
ohiki Creative Commons License 2002.10.07 0 0 12
Ennyi ember és senkit nem érdekel a díszbaromfi?
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 11
Nem tudtam erről a bemutatóról, de nem is igen mennék el. Majd Monorra a kisállatbörzére, jövő vasárnap. Ott fogok árulni is selymeket, antwerpeni szakállasokat és ázsiai viadorokat.
Itt Mo-on nincs akkora piaca a díszbaromfinak mint tőlünk Ny-ra.
mióta az "Állatvédők" bevezették a postai szállítás betiltását azóta még kevesebben foglalkoznak üzletszerűen a tyúkászással.
Egy-két börze van ahol mindenki kitombolhatja magát, így én is.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 10
Hát propagálnod kéne jobban, és a szaporulatból pénzt csinálni, legalább gyüjtögethetnél.
Nem mégy Bp-n a Lurdy házba a hét végén a kisállatbemutatóra?????
Előzmény: ohiki (9)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 9
Csinálnék én ha lenne alapanyag, de itt nincs.
Legközelebb valahol Milano mellett van egy úr és a németeknél még néhány akik ilyen kakast tartanak.
Az áruk pedig iszonyú, 1-2 ezer euró/kakas.
Én csak álmodozhatok ilyesmiről.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 8
Hát itt lenne nekem felesleges hullámpala, meg miegyéb, de valszeg 300 km-e laksz....
A fehér főnix eszméletlen szép.....
Ilyet csinálj.......!
Ha én egyszer ezt a klubban elmesélem..,hogy a kakas farkát menyasszonyi uszályként viszik utána sétáláskor...............

Most kaptam ugyanis mindjárt két példányban is a leveled, mert vacakol a gépem, de kettő jobb, mint egy se.

Előzmény: ohiki (7)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 7
Sajnos az én selymeim fölé nem csináltam még fedélt, ezért az idő közvetlenül éri őket. Ezért nem olyan teltek. Tervben van egy teljesen fedett ól sor, de már csak tavasszal tudom majd megcsinálni.
A főnixem törpe, de egy kicsit gyanus mert most levedlette a nyeregtollait. Igazából pedig ez a fajta nem vedlik, lásd a fehéret. A rekord 10 m körül van. Ezeket azonban már csak ember tudja sétáltatni a tollakat pedig kézben viszik utána.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 6
Jól hiszed, küldted a képeket...Köszönöm.
Nekem olyan fehér volt, de tán még " habcsókosabb" tipus.Meg olyan szinű törpekakas, a'la kakasszinű...
Ha egyszer arrajárok/ netomhol??/ Megnézhetem őket?????
Előzmény: ohiki (5)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 5
Azt hiszem küldtem képeket!
Van sok saját fotóm is.
A kutyák külön vannak, szerencsés vagyok, van egy állatos udvarom és egy másik a kutyáknak. Egyébként a rotikat nem lehet közéjük engedni. A basset az ismerkedik velük, játszik, már amit egy csirkével lehet.
Selyem van több színben is, fehér, fekete, sárga, kék, kendermagos, vadszínű. Nekem fehér és vadszín van. De láttam már a neten piros, kék és zöldet is. A tojásba fecskendeztek valami festéket.
Van kopasznyakú selyem, ezt Show-girl-nek nevezik, van szakállas és van állebenyes is.
A közös az 5 lábújj és a fekete bőr és hússzín.
A kakasnak kisebb a bóbitája, mert van egy kis rózsástaraja, a tyúknak nagyobba búbja.
ennyi!
Láttam a tibetieket nagyon szépek vagytok!
Tibbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 4
Én ugy gondoltam saját fotóid vannak, azt
is tudod mutatni, linket meg küldj az emlitett oldalakról.
A szomszéddal nem lehetne beszélni patkányügyileg????,
Valami radikálisabb módszer kéne ellenük...
A kutyik csak kedvencek, vagy tenyészted is.Mit szólnak a szárnyasokhoz.?
Külön vannak tartva????,
A selyemtyukokból több szinűd is van Láttam olyat is, amelyiknek akkor bóbitája volt, mint egy turbán.....
Előzmény: ohiki (3)
ohiki Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3
Selyem nekem is van egy halom, ezek kelnek a nekem a legjobban. Látványos madarak.
Sajnos itt is van ellenség, a patkány.
A szomszédban van marha, disznyó, rossz sparhelt, lim-lom miegymás, onnan mindig átjön hozzám 1-2.
Rengeteg mérget megetetek velük. ...és mindig a kedvenc csirkét harapják meg. Na nem vészes az invázió, csak kellemetlen.
Libám is van 4, ők a házörzők.
Az én portámon a pulyka olyan mint neked a némakacsa. Az is volt szép fehérek, de helyhiány miatt eladtam őket.
Képet is tudnék felrakni, de az angol nyelvű neten is találsz rengeteget. a selyem a silkie, a törpe a bantam, hollandul kriel, németül zwerg.
Kutyik is vannak Rotik és egy Basset.
Papagájom volt, meg gyémántgalamb, zebrapinty. A galambocskák voltak a kedvenceim.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 2
Ja!!
Meg ha van képed, rakjál fel róluk, egy kis ismertetővel......
Előzmény: ohiki (-)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1
Szia.;;engem érdekelnek, bár nem hinném ,hogy mégegyszer megkisérelnék tartani belőlük, mert átálltam a kutyikra. Volt japán tyukom, kakasom, selyemtyúk..nem tudom ez-e a hivatalos neve,fehér és gatyás--gyönyörűek voltak...meg szelidek.
Akartam keltetni, de mielőtt letelt volna a 21 nap, az egész bandát elvitte egy éjjel a róka.
Akkor még erdőszélen laktam.
Más kapirgálóm csak egy némakacsa volt, roppant öntudatos jószág, mindenkit meg akart kefélni, mégha az történetesen nyúl is volt.
Ezenkivül csak nimfapapagájom volt egy pár, de egyik elpusztult és pár napra rá a másik is, szerintem a bánatba.....
Ja, meg egyszer egy ilyen autóból-árulósnak megmaradt 8 db, házikacsája, azt megvettem, egy marok volt a 8. Aztán annyit ettek, hogy na...., mikor le lehetett volna őket vágni, jött a róka, kicsit megharapdosta őket, egyet elvitt , én meg közben az emeleti erkélyről hajigáltam a fejére a kempingszékeket..
Utána megsajnáltam, mert gondoltam biztos a kisrókái éhesek.Úgyhogy aztán mégis a szomszéddal levágattam másnap az összeset és elosztogattam. Nem tudnék olyan állatból enni, amit én tyütyürgetek....Ezért nem értem meg a disznótartókat sem, vakargatják a fületövét, aztán nekiesnek a nagykéssel, és vigan lakmározzák a házikedvencet.......
No de a disznó nem madár,,,,,eltértem a témától.........
Ó
Előzmény: ohiki (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 0
nagytaréjú, cifra tollas, kapirgáló egyedek?
nem repültök mint a szép sas, mert tele a begyetek...:O))))))))
ohiki Creative Commons License 2002.10.02 0 0 topiknyitó
Hello!

Az én mániám a tyúk. Nem a rendes étkezési hanem az extrém kinézetű, ún. dísztyúk. A faluban "bolondnak" is tartanak ezért, egészen addig amíg el nem jönnek hozzám. Azután mindenki akar tojást, csibét stb.
Tartok vagy 10 fajtát, különböző szinekben.
Szólj hozzá.
Szivesen válaszolok kérdéseidre, van több 1000 szép képem, kb 200 fajtáról. meg egy csomó más anyagom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!