Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 58
Neeeem!
Én a szépségükért tartom őket. Láttad a képeket!!!

Csak érdekességként küldtem a házikók képét.
Ázsiában és az USA-ban viszont foglalkoznak vele.
Az én viadorjaim Hollandiából vannak, Willem van Ballekom nevű úriember küldte a tojglikat. Ő sem szokta az eredeti céljukra használni őket. Vétek lenne azokat a szép madarakat tönkretenni.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 57
Most néztem a postám...atyaég, mik-kik azok a viadorok? Kakasviadal?.Te ugye nem rendezel ilyet, de?.....
Előzmény: Tibbe (56)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 56
A libaálló öltözék olyasmi, mint a combig érő gumicsizma..amiben a horgászok mennek a vizbe fenekezni, varsát rakni., rákászni?
Jól nézhetsz ki.Sisak is van rajtad????,
Előzmény: ohiki (55)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 55
Igen az én vagyok, a másik pedig egy brahma kakas.
A kutya a Lizi! Nem akartam nyitni egy új albumot, de most hogy így felhoztad, mégiscsak csinálok majd egyet. Itt lesznek a többi kutyák. A Lizi, Fruzsina, Dió és Molli. Lehet hogy ide rakom a galambokat is és a libákat is.
A hamis kakas nem jó! Igazán védekezni sem lehet ellen, mert annál jobban támad. Nekem is sokszor nekemjönnek, de én seprűvel távol tudom tartani a lázadókat. A libáimhoz csak úgy tudok bemenni hogy felöltözöm "libaálló" öltözékbe.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 54
A fehér kakassal te vagy??
Beraktad a kutyád képét is a disztyukok közé...nem sértődik meg, ? Ő a tiszteletbeli baromfi......
Előzmény: ohiki (52)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 53
Anno...volt anyunak egy normál házikakasa, amikor bement a tyukokat etetni, mindig magasról a fejére ugrott, hogy jól megbúbolja.......
Szegény emiatt a fazékba kötött ki....
Előzmény: ohiki (52)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 52
Köszönöm szépen, értékelem a jószándékodat!
Meg is vagyok nyugodva hogy nem áznak a pipik.
A nyirkosság és a megázottság a legveszélyesebb rájuk nézve. A hideget elviselik, de a csapadékot, pláne ha huzat is van, az kicsinálja a tyúkokat. Van egy melléképületem, vályogból, az egyik helységbe csináltam 1m magas kis drótkerítésekkel elválasztott helyeket. Van 4, itt vannak a kényesek. Az aljára forgácsot teritettem. Tegnap este már ülő léceket is kaptak, mert ezek hiányában minden magasabb helyre felültek éjszakára. Reggel fél óráig tartott mire mindet visszaraktam a helyére. A kutricák fölé pedig műanyag hálót feszítettem hogy ne macerálják egymást.
Talán a kakas az egyetlen olyan állat mint az ember, ok nélkül is beleköt a másik fajtársába, és addig üti amiíg a másik meleg. Sok értékes madaram ment már tönkre e miatt, nem voltam elég óvatos.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.16 0 0 51
O.K. én is ezt szoktam ajánlani, ha az én lapomat akarom, hogy megnézzék.....de látod milyen rövid az agyam........
Egyébként szia..
Még jó, hogy készitettél fedelet a kapirgálóknak, mert mindig esik..ha közelebb laknál...adnék még hozzá anyagot.......
Előzmény: ohiki (50)
ohiki Creative Commons License 2002.10.16 0 0 50
Tibbe: az adataimnál megtalálod a képtári címem, csak klikkelned kell!
A legújabb szerzeményeimről még nincs kép, de hamarosan csinálok és azok is felkerülnek a tárba. Ilyenek mint a Szumátrák, Barnevelderek, Lazacok, fehér és sárga Chabók. Valószínűleg felrakom a pirók galambjaim képét is és a libákat is.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.15 0 0 49
bagifruzsi..kattints az adataimra..nekem más fajta kutyáim vannak..
De minden állatot szeretek., mondjuk egy struccot inkább csak messziről
Előzmény: bagifruzsi (46)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.15 0 0 48
A képtáradról már emlitettem, hogy nekem hivatkozást küldj....az nekem ugy O.K...mert nem vagyok én sem egy zseni....
Biztos fog sikerülni a képkirakás, ha már odáig eljutottál, hogy próbálod..
Ilyen " kapirgálók " egy topicon sincsenek, mint amilyen képeid neked vannak.........
Ha a képtáron rajta vannak, akkor onnan fel tudod rakni, lényeg, hogy a neten legyen a kép, ennyit tudok csak biztosra.....

Előzmény: ohiki (47)
ohiki Creative Commons License 2002.10.15 0 0 47
Igen a basseteknek is van munkavizsga úgy tudom, vércsapakövetés, meg ilyenek. Mi nem fogjuk elvinni mert csak hobby.

Tibbe: Próbálkozom, de valamit elnéztem mert semmit nem sikerül kirakni.A képtárba azonban már raktam fel.

bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 46
Szerintem minden olyan kutyát, aminek eredetileg munkafeladata (vadászat, őrző-védés, ...) munkavizsgára, de legalánn képességvizsgára kellene kötelezni, ha tenyésztési karrierekve vágyik a gazdi.
Neked basseted van, ugye? Ha jól tudom, nekik is van munkavizsga.
Fruzsi
Előzmény: Tibbe (41)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.14 0 0 45
Kitanulmányoztad, hogy kell ide képeket felrakni??????
Előzmény: ohiki (44)
ohiki Creative Commons License 2002.10.14 0 0 44
Két új fajtát terveztem be, ezért ha 3 vagy új tipussal találkoztam volna, akkor az elmém valószinűleg megháborodott volna agyönyörtől.
Az újak már csak kiegészítések, + kakas, + tyúk, a chabók pedig + új szinváltozat. Igazából a Lazacok az érdekesek. Vettem is kettőt rögtön. aránylag ritka fajta. Német eredetű, szakálla van, 5 lábújja, kis toll-harisnya, szelíd, kedves madarak.Speciális a színe. Majd meglátod. Van törpe és van óriás változata is. Én törpét vettem. Azt mondta az öregúr aki árulta hogy Svájcból kapta a tojásokat.
Nem hittem volna, de nagy sikert arattak a harcosaim. Rögtön megvették őket. A végén még sajnáltam is hogy eladtam őket, de nem törpék voltak.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.14 0 0 43
Ahhoz képest, hogy nemigazán láttál érdekességet..egész jól felszerelkeztél az új szerzeményekkel..Mi lett volna, ha még érdekességek is vannak.........?
Előzmény: ohiki (42)
ohiki Creative Commons License 2002.10.14 0 0 42
Voltam a monori börzén!
Sajnos rossz volt az idő, kora reggel még el is ment, de 10 óra körül elkezdett esni. szerintem a hétvégi folyamatos eső m iatt nem voltak túl sokan, már a tavaly ilyenkorihoz képest.
Én eladtam mindent, és vettem is sok mindent Lazacokat /ez is tyúkfajta/ sárga chabokat, fehér selymet és egy páduai kakast. Ja és egy nagy babér fát.
Sok törpe cochint, normál itáliait, brahmát és bóbitás tyúkot lehetett kapni, volt selyem és sok-sok keverék csirke. Érdekességet nem igazán láttam, talán egy banda Appezelleri hegyesbóbitást, törpe amrockot és welsummert.
remélem jövőre több újdonságot is lehet majd kapni, már ami a tyúkokat illeti.

Hétvégén megcsináltam a téli szálások egy részét, jó, száraz, kellemes hely, felszórtam forgáccsal láthatóan jól érzik magukat a pipik.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 41
Vannak munkavizsgára kötelezett és nem kötelezett fajták...........ez igy műxik.....
Előzmény: bagifruzsi (38)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 40
Várom a képeket ide is....
Majd jövő héten beszélgetünk,mert készülök a kétnapi CACIB-kiállitásokra........
Előzmény: ohiki (39)
ohiki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 39
A csirkéknek szerencsére nem kell munkavizsga, de azért van véleményem, mert véletlenül rottweilereim is vannak.
rengeteg szabadidő, energia és munka kell egy munkavizsgához. Aki nem rendelkezik ezekkel azokat zárjuk ki? és aki városban szeretne mondjuk pulit vagy border collit tenyészteni az keressen birkákat? Szerintem nem kell ezt olyan szigorúan venni. Fontos ezt elismerem, de ne legyen tenyésztésből kizáró ok.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 38
Tibbe:

És mi van a teljesítménnyel?
Egy kutyánál nem eélg, hogy szép. Munkája volt, és ezt a jellegét és tulajdonágait épp úgy meg kell (kéne) tartani, mint a küllemét. Nem vagyok megszállott munkakutya-párti, de a képességvizsga, munkavizsga eredményeket minden munkára kitenyésztett kutyának kötelezővé tenném. Erről sok tenyésztő elfeledkezik és csak a CACIBokkal dobálódzik.
Te ezzel hogy vagy?
Fruzsi

Előzmény: Tibbe (22)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 37
Nekem csak egyet kell aludnom, és két napra megyek......
Előzmény: ohiki (34)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 36
Kaptál hatot......Nos, lássuk az eredményeket, én majd később nézem......
Előzmény: Tibbe (35)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 35
Jó, elküldöm, ahogy összeszedtem a leveleket, amikben benne van.....
Előzmény: ohiki (34)
ohiki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 34
Jó reggelt minden dísztyúk kedvelőnek. Már csak kettőt kell aludni és megyünk Monorra!

Kedves Tibbe küld el nyugodtan, megpróbálom felrakni. Remélem sikerül.

Tibbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 33
ohiki..ha neked elküldöm az instrukciókat, hogy tudsz ide képeket feltenni, megpróbálod??????
A képtárról meg hivatkozást küdj inkább, ugy jobb nekem, akkor biztos meg tudom nyitni.....
A képeket, meg a képtárról fel tudod ide tenni, lényeg, hogy a neten legyen amit ide akarsz felrakni..

Előzmény: ohiki (31)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 32
Tibbe, ohiki:

Képek feltételével a lapra nagyon hadilábon állok. DE mivel nem vagyunk sokan, így lehet, hogy majd emailben elküldöm és kész. Az úgy jó?
Fruzsi

Előzmény: ohiki (31)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 31

http://kep.tar.hu/ohiki/index.phtml?aid=27536078

Ezen a címen találtok fotókat a tyúkjaimról. Kellemes nézelődést!
Most már csak törpéim vannak. A következő fajtákból: selyem, páduai, cochin, welsummer, barnevelder, ohiki, antwerpeni szakállas, főnix, chabo, tuzo harcos, szumátrai harcos, ázsiai harcos, német lábtollas.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 30
Köszi a Bassat Hound-os képet.......
Nem olyan érthetetlenek a kiállitások.....én is teljesen amatőrként kezdtem öt éve.....de bele lehet jönni, és megérteni...a hatalmi harcokat is... Itt is csak annyi, mint az élet más területén....nem szabad feladni..és igyekezni kell minél tökéletessebbet "alkotni"""""
Amit meg nem értessz, majd nem csucsidőben elmondom...itthonról netezek ugyanis..........
Most kicst kilép....majd jövök.......
Előzmény: ohiki (29)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 29
Réges rég egy messzi-messzi galakszisban jártam kiállításokra. Még a 90'-es évek elején, és rottweilerekkel. Szolnok, Miskolc ilyen CAC-okra. Eredmény nem sok lett, tapasztalatlan voltam.
Azóta csak nézőként néha-néha. A Basset Hound csak úgy lett, de nagyon megszerettük. Nem hiszem hogy lesz kiállítva, de még bármi lehet.
Tyúkokkal se járok, eleinte galambokkal voltam itt Egerben és Gyöngyösön. Van egy keverék kutyám is /találtam/ úgy néz ki mint egy törpe ír farkas, / írtam róla a whippetes topicban/ nekem ez is nagyon tetszik, sőt okosabb mint a rotik. Megvan ennek is a szépsége. A kiállításon is ott az a rengeteg kutya, díjjaznak néhányat, a többi meg elkenődik hogy az övé nem olyan szép. Én pl a best in show-t sem értem.
Rengeteg állatkám van, de nem viszem őket kiállításokra. Viszont örömmel mutogatom bárkinek aki eljön megnézni őket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!