Keresés

Részletes keresés

miyoko Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24037

Szia Bmtg!

 

Ha jól emlékszem az ECO center közelében a 145 körüli bungalók voltak. Gondolom (de nem vagyok biztos benne) azok Jakuzzis beach bungik lehetnek, mi is legtöbbször ott snoriztunk.

A 85-90 körüli számozásuaknál nagyon ramaty volt a part, keskeny, homokzsákos, nem vonzó, oda nem szívesen mennék.

Nem kérdezel rá a szállodánál, hátha küldenek egy beszámozott térképet?

 

 

 

Előzmény: bmtg (24014)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24036

Noigen, megjegyzem mi is úgy indultunk, hogy ide csak egyszer megyünk (és akkor legyen tökéletes meg fullos és "kerül amibe kerül" de legyen az amit megálmodtunk), mert ha lesz még sok pénzünk akkor túl sok gyönyörű hely van még a világon, hogy visszamenjünk (mondjuk bárhová ahol már jártunk)

-> amúgy olyan lett és úgy sikerült ahogy megálmodtuk és egyetlen forintját se bántam az elköltött pénznek!!!!!

 

De elvek ide vagy oda, valahogy ide mégis visszahúz a szívünk... és komolyan gondolkodunk rajta, hogy a következő nagy utazás majd valami újabb célpont legyen vagy mégiscsak menjünk vissza Maldívra... :D :D (és elég sokan vannak így ezzel akik már jártak ott, mert igen, akkora élmény... :D)

 

Sok sikert és örömet a keresgéléshez!!!

Előzmény: Törölt nick (24035)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24035

Szia Tojglius:)Neked is Köszönöm a hozzászólást:) Eldöntöttük hogy várunk még 1 évet, de mindenképp ott nyaralunk majd!!Mutattam a páromnak a hozzászólást, a segítséget, és Ő is mindenképp azt tartja okosnak ha spórulunk még, és IGEN legyen tökéletes akkor már minden!!Nézve a képeket amiket föltöltöttetek folyamatosan egyszerűen el kell ide jutnunk az ÉLETÜNKBEN egyszer legalább:) nem érdekel ha még várnom kell 1 évet..Addig is olvaslak Titeket, és  jegyzetelek...

 

KÖSZI:)

Előzmény: Tojglius (24034)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24034

kicsit fura az index fórum, mert kimaradt pár félgondolat ahogy visszaolvastam (az utólagos beírások tűntek el :D)

...olyan szállástípusban.. . ami nem biztos, hogy tetszeni fog" és .... olyan repülőjárattal

...szállások is megteltek, de ha jövőre időben elkezditek szervezni akkor még tudtok szemezgetni a jó repjegyekből és szállásokból ráadásul van még egy évetek spórolni az útra (ha ez lehetséges)

Előzmény: Tojglius (24033)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24033

Szia Kisrizuka!

 

Moon leírása (szokás szerint :-D) elég jól átlátható és elég jó képet az a nagyjábóli költségekről!

Én szoktam általában az lenni itt a fórumon aki azt hangoztatom, hogy egy maldív nyaralás az az a nyaralás amit "tökéletesre" (igényeknek megfelelően) kell megcsinálni, mert nem valószínű, hogy ismételni fogsz! Tehát nem érdemes spórolni rajta, mert egyszer mész tehát legyen olyan amilyennek megálmodtad! (ésszerű határokon belül persze, mert feleslegesen dorbézolni is kár :-D)

 

HA mindenképpen a maldív álomnyaralást szeretnétek összehozni akkor én azt javasolnám, hogy inkább várjatok vele még egy évet és spóroljatok addigis ha lehet!

Egyfelől, mert a 800 az tényleg nagyon karcosan elég és akkoris csak olyan szállástípusban ami nem biztos, hogy tetszik és olyan repülőjárattal ami nagyon hpsszú és fárasztó! ÉS akkor az ottlétre még nem is költöttél (fakultatívok stb)

Másfelől pedig jövő januárra a már ésszerű (kedvező) árú repjegyek és szállások is megteltek de ha toljátok egy évvel és időben elkezditek jövőre a szervezést akkor azon sokat lehet spórolni!!

Előzmény: Törölt nick (24032)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24032

Kedves Moonwalkr!

Nagyon nagyon KÖSZÖNÖM  a részletes leírást, mindezekről a kis infókról eddig semmit nem tudtam, hiszen nagyon friss még a terv Maldívra, és erre hogy ennyira lecsúsztunk a foglalási lehetőségekről nem gondoltam volna...A másik meg hogy mi 800 ezeret tudunk maximum összeszedni mindennel együtt, az meg szerintem nem teljesen elegendő egy ilyen útra még úgy sem hogy 7-8 napra tervezünk...

 

Köszönöm még egyszer hogy SEGÍTETTÉL!!!

 

Gy

Előzmény: moonwalkr (24031)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24031

Szia kisrizuka!

 

 

Hogy mennyiből lehet kihozni egy Maldiv utat, leginkább az befolyásolja, hogy mennyi időre mennétek és milyen szállást szeretnétek. Szokás mondani, hogy nem érdemes 1 hétre menni, ha teheti az ember menjen hosszabb időre, mert fajlagosan olcsóbb, vagy szokás azt is mondani, hogy az ember csak egyszer jut el életében ilyen helyre (bár a legtöbb itteni fórumozó ennek a cáfolata:), akkor válasszon inkább drágább szállást (pl. vizibungit), de legyen teljes az élmény.

 

De azért egy kis gondolatébresztő útmutató:

A költségek két nagy és két kisebb tételből tevődnek össze.

 

Fő tételek (az összegeket fejenként értsd):

- repülőjegy: nagyjából 250.000 - 260.000 Ft-től kezdődik, de néha lehet 200.000 körül is találni akciós jegyeket, nyilván minél közelebb van az időpont, annál kevesebb valószínűségel

- szállás: a legolcsóbb szállás is 80-90 EUR/éj körül van, de inkább a 110-120 EUR számít az "elérhető legolcsóbbank" pl. Sun Island ennyi most januárra. De sajnos az "olcsóbb" szigetekre ilyenkor már igencsak betelnek a foglalások. Például Sun Island-del és ott is a "közepes" minőségű szobával számolva 1 hét 868 EUR/fő = ~ 250.000 Ft

 

Kisebb tételek:

- étkezés: a félpanzió általánosságban benne van az árakban, néha teljes panzió is, de ha a félpanzió nem elég neked, elég drága az "upgrade" teljes panzióra vagy all inclusive-ra (maradva a Sun Island-es példánál, a teljes panzió opció 16 EUR/nap, az AI 60 EUR/nap. Ráadásul arra is számítani kell, hogy ha nem kérsz AI-t, akkor a helyszínen legalább innivalót venni kell majd é nagyon borsosak az árak, báe már ez inkább a költőpénz része az utazásnak.

- transzfer: vagy hidroplán, vagy speed boat. A Maléhoz közeli szigeteken speed boat, a távolabbiakon alap a speed boat, de lehet választani hidroplánt és az egész távoli szigetekre csak hidroplánnal lehet eljutni. A speedboat általában benne van a szobaárban, de messzebbre nem egy jó élmény, számolatlanul lehet olvasni, hogy egy 2 órás hajóút végén rókakergetéssel kezdődött a nyaralás:( A hidroplán viszont drága, nagyjából 200 EUr-nál kezdődik, de elmegy egészen 400-ig is távolságtól és szállodaminőségtől függően. A Sun-os példánál maradva, ott 265 EUR (~75.000 Ft) az oda-vissza hidroplán út.

 

Tehát belépő szinten 1 hét kicsivel 500.000,- Ft fölött indul, ha hidroplánt is választasz, akkor 600.000,-, ha az ellátásban is többet szeretnél, akkor 650-750 ezer körül. Aztán ezeket lehet mindenféle variációval bolondítani. Pl. két hétre menni, akkor a repjegy ugyen nem duplázódik, csak a szállás és az ellátás, vagy lehet két hétre két különböző szigetre menni, ahol esetleg a hidroplán duplázódik, de nagyobb élmény a két különböző hely, stb.

 

Viszont a rossz hír az, hogy ha jövő januárban szeretnétek menni, már eléggé el vagytok késve. Sok helyen megteltek a szállások, a legolcsóbb kategóriák már elfogytak, a nagyobb repjegy akciók is lementek. A szezonra (ami november-március, azon belül is leginkább december vége-február vége) érdemes már előtte év július végén, augusztus elején rákészülni és foglalgatni. Tudom, hogy nonszensz, de ez van:(

 

Azért mindenesetre jó agyalást, keresgélést:)))

 

Előzmény: Törölt nick (24027)
murci32 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24030

Kedves BodiZ!

 

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: BodiZ (24025)
murci32 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24029

Köszönöm a válaszod!

 

Már alig várom...

Előzmény: moonwalkr (24028)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24028

Szerintem sem kell zárt, mivel általában nincsenek sziklák, amik a talpadon kívül máshol is vághatnak, inkább csak a kellemetlen szúrós koralltörmelék ellen jó ha van rajtad, ha véletlenül olyan helyen mész be a tengerbe, ahol ilyenek vannak a parton. Igaz rögtön hozzáteszem, hogy ez csak általános maldiv tapasztalat, nem specifikus Filitheyo-s (bár nemigen lehet nagyot tévedni azt hiszem). 

 

De majd Te megmondod, ha hazajösz, mert előbb ott leszel, mint én:))

Előzmény: murci32 (24024)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24027

Sziasztok, most találtam cska ráa  fórumra, majd szépen lassan visszaolvasok:)Szerintetek mennyiből lehetne kihozni egy Maldív szigeteki utazást január környékén, és mennyivel hamarabb érdemes az utazást lefoglalni?Egy régi nagy álmunk hogy eljussunk, de még nem tudjuk hogy anyagilag sikerül-e beváltani az álmunkat:)

Schíel Creative Commons License 2012.10.03 0 0 24026

Helló Bandos!

A Maldív út minden évben a jelöltek között van. Ebben az évben már "kiesett", sajnos. Az igazat megvallva az idő multával az árak kezdenek az egekbe szökni. Na, persze egy ilyen szabi soha sem volt olcsó! Még egyszer feltétlenül szeretnék elmenni, hogy mikor az még kérdéses. Azért néha-néha beleolvasok az aktuális post-okba itt a fórumon. Nem emlékszem, hogy Te jártál volna ott mostanában. JMP is eltűnt. A többi hasonló utazási fórum némiképpen igénybe veszi az idegrendszeremet (valahogy a stílus nem jön be nekem, tisztelet a kivételnek).
Te mér jó-párszor voltál a Maldívon. Neked következő út?

Üdv, Shcíel
(jön a síszezon, most azt kezdem tervezgetni!)

Előzmény: Bandos (24017)
BodiZ Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24025
Szia murci32! Én már jártam Filitheyon, szerintem nem kell teljesen zárt.
Előzmény: murci32 (24023)
murci32 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24024

Kedves Moonwalkr!

 

Neked is köszönöm! Esetleg a vízicipővel kapcsolatban megmondanád a véleményed (zárt-nyitott)?

 

Köszi!

Előzmény: moonwalkr (24022)
murci32 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24023

Kedves Tojqlius!

 

Köszönöm válaszod!

 

Esetleg aki járt már Filitheyo-n? Zárt legyen a vízicipő vagy elég egy Teva szandál?

 

 

Előzmény: Tojglius (24020)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24022

Szia murci32!

 

Vizicipő szerintem bármelyik szigeten jól jöhet (egyébként Filitheyo-ról is rendszeresen visszatérő vélemény, hogy vannak helyek, ahol sok a koralltörmelék).

 

Repülőre tipp, hogy a kézipoggyászba csomagolj egy váltás fehérnemüt, pólót, fürdőruhát, rövidnadrágot, mert ha véletlenül valamiért odafelé lemaradna a feladott bőröndöd és pár napig csak az a hosszú nadrág és pulóver lesz kéznél, amiben itthonról elindultál, mégis van veled valami vésztartalék (mellesleg kabalának is jó, így biztos nem veszik el a nagybőrönd sem:)))

Algopyrint biztos vihetsz fel a kéziben, velünk is szokott lenni, sose volt még gond, pedig volt már kipakolós táskavizitünk is (ahol ráadásul annyira eszetlenek voltak, hogy amikor találtak egy flakon kézfertőtlentő zselét, aminek a flakonja 110 ml volt, hiába magyaráztam, hogy láthatólag nincs tele, tehát maga a folyadék nincs 100 ml, ők kötötték az ebet a karóhoz, hogy de ez akkor is 110, ami több mint a 100, de az Algopyrinnel nem kötözködtek).

Előzmény: murci32 (24019)
Dóri-bogyó Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24021

Holnap a Spektrumon 22.20-kor On the spot- Maldív-szigetek..

Tojglius Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24020

Szia Murci!

 

- sztem nem árt a vizicipő, mert a legtöbb parton sajnos elég sok a kisodródott halott korallal (Bár filitheyo-t nem ismerem, de Meerun egyértelműen így volt, bár én mezitláb is megoldottam :D) szóval vigyél max nem kell, sok helyet nem foglal...

 

- algopyrint vihetsz, de sztem ne fájdalomcsillapítót vigyél hanem altatót (már ha aludni akarsz és nem bírod a hosszú repülést! ) :-D

 

amúgymeg repcsitipp: öltözz úgy, hogy télikabátot ne vigyél (hisz csak ferihegyen lesz hideg 5 méteren keresztül amig a kocsiból átmész a váróba), de azért valami kényelmes és viszonylag meleg ruha legyen Nálatok, mert a gépen nem szokott nagy meleg lenni... viszont kiszállsz a gépből Male-ban és hőség van, szóval réteges öltözködés javallott (én ezt póló, zipzáraspulcsi és lezipzárazható nacival oldottam meg)

 

esetleg még érdemes előre kinézni hogy milyen géppel fogtok menni és hová szeretnétek ülni (seatguru.com -on lehet keresgélni) ezt az utazási iroda vagy a légitársaság tudja intézni... amiket én tudok a helyekről:

a szárny előtti helyek csendesebbek mint a szárny mögöttiek (de szárny előtt ált first és businessclass van csak),

a vészkijáratoknál és kijáratoknál általában nagyobb a lábtér de néhol nem felhajtható a karfa,

a szárnyak felett csendes de nem látsz ki,

a wc-khez közel általában mászkálás van stbstbstb...

ahol nem ülés van előtted hanem térelválasztó fal, ott meg általában a csecsemőshelyek vannak (falon van kialakítva a "mózes") tehát ott esélyes a sírásrívás...

 

 

 

Előzmény: murci32 (24019)
murci32 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24019

Sziasztok!

 

 

Az a nagy meglepetés ért, hogy férjem meglepett egy Maldív úttal a 10. házassági évfordulónkon. Januárban megyünk, Filitheyo-t választottuk. Kérdezném azoktól, akik jártak már itt, szükséges-e vízicipő vagy mezítláb is lehet sérülés nélkül a tengerben jönni-menni? Esetleg a hosszú repülőútra van-e néhány jó tanácsotok (Algopyrint betehetek a kézipoggyászba?)?

 

Várom valaszotok köszönettel!

Tojglius Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24018

ú, ez tényleg jól hangzik... :-D egyik kolléganőm járta be india-sri-lanka-nepalt...

 

nekünk most megvolt az idei 'nagy nyaralásunk', voltunk 3 napot bugacon (egyébként nem panaszkondom, jó volt és most másról szól az élet) :-D :-D

 

 

Előzmény: moonwalkr (24002)
Bandos Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24017

Szia Schiel,

 

Jó néha néhány "régi" maldív rajongóval is találkozni itt a fórumon.

Terveztek mostanában egy újabb utat?

 

Bandos

Előzmény: Schíel (24016)
Schíel Creative Commons License 2012.10.02 0 0 24016

 

Szia Zsuzsi1986!
A szigeteken van búvár bázis és nagyjából ugyan úgy viszik a vendégeket mint Egyiptomban. Nagyjából!!! Itt nincs nyüzsgés és tumultus, hanem minden szépen nyugalomban történik. A merülő helyeken is általában egy hajó (dohni) van. Azért ha vágyódsz a búvárkodásra és / vagy sznorizásra, akkor jól nézzél körül, mert mindegyik sziget más és más és itt van ahol bizony halottak a korall szirtek (house reef) vagy nincs is, esetelg messze vannak. Készülj fel! itt nem annyira szépek és gazdagok a korall zátonyok mint Egyiptomban, de hal az jóval több van!!! Ha merülni (búvár) szeretnél, akkor még van időd itthon egy tanfolyamot elvégezni és akkor már kint önállóan merülhetsz, természetesen akkor is csak csapatban és merülő párral (aki lehet a Párod is). Egy idő után az uncsi ha valaki fogja a kezedet, vagy a palackodat és úgy merülsz. Kint is le lehet vizsgázni, de az ára elég borsos, másrészt az idődet töltöd vele - ami persze nem egy utolsó kaland. A Maldívon van egy délelőtti és egy délutáni merülési lehetőség (az éjszakait igény szerint szervezik, de ha most kezded akkor talán ezt még korai kipróbálni). A kettő között a dohni visszatér a szigetre és a fedélzeten csak kókuszt, illetve narancs levet - vizet kapsz (nekem ez így volt Royal Islandon 2009-ben).

Jó készülődést!
üdv, Schíel

Előzmény: Zsuzsi1986 (24015)
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 24015

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, de régóta követem az eseményeket. Valóra válik az álmunk! Január 29-én indulunk Maldívra!:)))Nászútra. 

Az ottani búvárkodással kapcsolatban lennének kérdéseim. Nem teljesen egyértelmű számomra minden. Az oké, hogy elvisznek hajóval, kiraknak és lehet sznorizni. Azt is tudom, hogy van olyan, hogy ha van búvárkodásra engedélyem, akkor is kivisznek és palackkal búvárkodhatom. De van-e olyan, hogy palackkal búvárkodás oktatóval együtt? (Engedély nélkül.) Egyiptomban ilyenen voltunk. Hátulról fogtak minket, nekünk csak lebegni kellett és gyönyörködni. (Ez renedes palackos merülés volt.) Van ilyen MAldívon is? Vagy ott csak engedéllyel lehet rendesen búvárkodni? 

 

Zsuzsi

bmtg Creative Commons License 2012.09.30 0 0 24014

Sziasztok!

 

Valaki nem emlékszik Kuramatin milyen számozással  indul a jacuzzi beach villa? (anno mi a 106-ban voltunk de ha tudnám mivel kezdődik a kicsi miatt minél előrébb kérném)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni!

miyoko Creative Commons License 2012.09.27 0 0 24013

Juj de szomoru!

Előzmény: lucita (24012)
lucita Creative Commons License 2012.09.26 0 0 24012
Érdekesség képpen, hátha más is kíváncsi:
http://emtv.blog.hu/2012/09/10/on_the_spot_maldiv_szigetek
BodiZ Creative Commons License 2012.09.25 0 0 24011
Szia renesains!
A december-január azért még nem esélytelen. a szilvesztert leszámítva :) BodiZ
Előzmény: renesains (24009)
renesains Creative Commons License 2012.09.25 0 0 24010

:) hát igen, de ez egy hosszabb téma lenne, akár egy külön topikot is elbírna 

Eggyel lentebb írtam a miértet..

 

Előzmény: KissP83 (24008)
renesains Creative Commons License 2012.09.25 0 0 24009

Szia,

 

Köszönöm szépen a hozzászólást.

Én is így gondoom, hogy kevés az esélye pont bele futni egy ilyenbe, de nagyon nem szeretnék annak a kis százaléknak részese lenni. Anno volt egy repcsivel elkaptunk egy nagyon komoly vihart az Atlani felett, uh azóta óvatosabb vagyok az ilyen dolgokkal. Pedig rengeteg repcsi kering állandóan, tehát is is kevés az esély hogy egy ilyet éljen át az ember, de velem sajnos megtörtént, emiatt kérdem.

 

Köszönöm mégegyszer a választ, valószinüleg jövök még erre kérdéssel, bár úgy látom az előttem szólók azt mondták, hogy már kicsit késő dec-janunári utat intézni, de még mi is csak most fogunk neki látni..

 

 

Előzmény: moonwalkr (24007)
KissP83 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 24008

Szia renesains! Szerintem nem érdemes félni a cunamitól. Ha jön, akkor jön, nincs mit tenni :) Ha ép úgy van megírva, akkor egy tégla is az ember fejére eshet. 

Előzmény: renesains (24004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!