Keresés

Részletes keresés

katka70 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 12

Jó szívvel veszem az észrevételeket.  :)

Sosem tanultam rajzolni, kb. 20 év után ez a második rajzom...

Egy kicsit csal a fotó is, mert hófehér műszaki rajzlapon sötétebbnek látszik

az arc színe . Egyszerűen nem mertem erősebbre, pedig valahol én is tudtam , hogy kéne még rá egy kis árnyékolás, hogy életszerűbb legyen.

Szóval nem nagyon tudom még, milyen trükkökkel oldjam meg, hogy ne csak a síkban, hanem térben is elhelyezkedjen amit rajzolok.

A fénymásolós témát kipróbálom. Szerinted mit lehet csinálni a hajával ?   ...

és köszi   :)

 

 

Előzmény: stupiddog (10)
Éva48 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 11

Ma is itt jártam és olvastam e pár sort.

Szerintem Katka nem fog megharagudni a jó szándékú rávilágítás a problemákra építő jelleggel hat.

stupiddog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 10

Katka,nem haragszol,ha teszek egy-két észrevételt?

Az arányok jók,az összhatás is,de az árnyékolással bánj merészebben!Az arc így kissé lapos,próbáld meg a szélein és a pofacsontoknál kissé jobban árnyalni,az áll alatt és a nyak két oldalán még brutálisabban.A hajnak is adhatsz nagyobb kontrasztokat:a képed jobb oldali része jobban ugrik,ugye?Azt javasolnám,nyomtasd ki 2-3 példányban a rajzot,és azokon próbálkozz,hogy összevethesd a kiindulóval,jobb lett-e.Nézz meg egy fekete-fehér igazolványképet,hol mennyivel sötétebb egy arc,az is jó segítség.

Remélem nem veszed kötözködésnek,tényleg csak a segítőkészség vezérelt,és mint írtad,tanulni akarsz...kíváncsian várom a folytatást!

Előzmény: katka70 (5)
stupiddog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 9

szia!

Nem bántottam én az üvegfestést,(majd belekuksizok a topikba is),sem semmilyen más hobbit,engem csak az irritál,ha valaki készen vett tucatsablonokat használ,vagy nyomatokat ragasztgat,és ettől ő baromi "kreatívnak" vallja magát.Láttam én is gyönyörű üvegképeket,sőt a gyerekeimnek is van készlete amit egy rajzpályázaton nyertek,de az első dolgom volt kivenni és eldobni belőle a sablonokat.Lehet,hogy nem tökéletes amit alkottak,de egyéni,és csakis attól fognak fejlődni,ha rá vannak szorítva,hogy a saját fejüket és ízlésüket használják.

A macskád nagyon jó!(nekünk is egy félsziámink van)Így nyugton maradt,vagy fotó alapján rajzoltad?

Tanulsz valahol?

Előzmény: sirocco (6)
sirocco Creative Commons License 2006.01.24 0 0 8

A legjobban állatokat szeretek rajzolni:

 

 

sirocco Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7

Szia, Katka!
Én nagyon szeretem a fekete-fehér grafikákat, egy időben nagyon sokat rajzoltam is. Az emberi testtel én is hadilábon állok. Igazából ahhoz, hogy jó legyen, rengeteget kellene gyakorolni, ahhoz meg idő kell ugyebár...

Használtál valamilyen "modellt" a képhez, vagy csak úgy fejből rajzoltad?

Előzmény: katka70 (5)
sirocco Creative Commons License 2006.01.24 0 0 6

Szia!

Hadd vegyem egy kicsit védelmembe az üvegfestést. Azoknak, akiknek nincs sok kézügyességük, sem tehetségük, de mégis szeretnének szépet alkotni sajátkezűleg, valóban ott a rengeteg sablon. De aki igazán tehetséges, az az üvegfestésben is megtalálja az önkifejezés művészi módját. Ha megnézed az "Üvegfestés" topikot, valóságos műalkotásokban gyönyörködhetsz. Az ott látható képek csak az alapanyagban térnek el a többi festési módtól.

Abban teljesen igazad van, hogy a szabadkézi rajzhoz és festészethez nem elég az alkotókedv, hanem szükséges az egyéni érzék és a tehetség.

Előzmény: stupiddog (4)
katka70 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 5

 

Feldobom a mai rajzom. Ceruza, A4-es, műszaki rajzlapra.

Sajna kép nem éles, akármilyen beállítással fotózom.

Még kezdő vagyok, főleg arra vagyok kíváncsi, ha az ember sokat rajzol,

mondjuk egy fél év alatt mennyit tud fejlődni ...    :))

A következő fél évre azt tűztem ki, hogy amennyire tőlem telik, megtanulok

emberi testet rajzolni.

 

stupiddog Creative Commons License 2006.01.23 0 0 4

ne izgulj,be fog indulni!(legalábbis remélem...)

Végre valami nem "kreatív"hobbi,hanem tényleg saját kézügyességen és saját fantázián múló alkotás a topik témája.Előre is bocsánatot kérek minden érintettől,de a lassan minden utcasarkon megtalálható kreatív boltok és tanfolyamok kínálatával-ami nem más,mint sablonok ügyes eladása-tele a hócipőm.

 

 

Éva48 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 3
Én ígérem mindennap benézek ide is. Így vagyok az üvegfestő, kedvenc festmények, üvegfestő 2, és a tiffany topikokkal is. Mindennap meglátogatom ha nem is szólók hozzá de olvasom.
Előzmény: sirocco (-)
katka70 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 2

Szerintem jó az ötlet, de sok idő kell, mire egy topic beindul...

Gondolom, nem lesz olyan látogatott, mint az üvegfestés , ami köztudottan

az egyik legaktívabb topic a neten, de azért biztosan itt is lehet ötleteket találni, és ami a legfőbb, gyönyörködni egymás munkájában... :))

 

PETYUS Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1
Nyugi, ide is kell találni.
Előzmény: sirocco (0)
sirocco Creative Commons License 2006.01.23 0 0 0
Nem gondoltam volna, hogy 0 igény van erre a topikra.
sirocco Creative Commons License 2006.01.23 0 0 topiknyitó
Mindenkinek, aki a fenti nemes művészeteket űzi - akár hobbiszinten, akár hivatásból!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!