Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 133




ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 132
Hallelúja!
Sikerült képet felrakni:


Szultán tyúkok

Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 131
Ez olyan lehet, mint a meztelen kutya, és a kopasz macska, stb szörtelen is van..ÖP jártas a kopi-témában!
Előzmény: ohiki (130)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 130
Oh-Oh köszönöm!

A multkor adtak egy kazettát, a tvből vették fel, egy teljesen csupasz tyúk volt rajta. Izraelben tenyésztették ki. Egyáltalán nincs tolla. Jó mert nem kell pucolni, csak hamar leég a napon.
Ez most komoly, tényleg láttam. Teljesen ráizgultam, de a neten nem találtam semmit. Nekem az is tetszik!!!

Előzmény: Tibbe (129)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 129
Az izlésed mindenben kiváló, csak a viadorokkal szembeni elfogultságod " morbid " egy kicsit........
Előzmény: ohiki (128)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 128
Érdekes hogy a családomban is mindenki csúfolja a viadorjaimat, nekem pedig olyan szépek. Máshogyan mint mondjuk a "vattatyúk"/selyem/ vagy egy porcelán színű lábtollas de szépek. Bár lehet hogy az én izlésem feslett.
Nekem kutyában is a Basset és a Whippet tetszik, autóban a Picasso, és ha sok pénzem lenne és utazhatnék, Moszkvát nézném meg és Finnországot.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.13 0 0 127
Miért?
Baj az ha egy japán viador-Shamo;;;;;randa!
Attól még lehet japán viador::::
,
De a kontúros Páduai bóbitásak, akik Hollandok,
de-Poland bearded-nek hivják őket, azok igazán gyönyörüek,,,,,
De ha betopanna közéjük egy szakállas collie.....hát lenne sok kopasz nyakú csirke köztük.......
***
Egyébként mindez teljesen világos!
Előzmény: ohiki (126)
ohiki Creative Commons License 2002.11.13 0 0 126
De kérem szépen ez egy Shamo ill. Japán viador. A házityúkok szamurájai.
A kontúrosok a Páduai bóbitások, de semmi közük Páduához. Hollandiában lett kitenyésztve, de ők, már a Hollandok, Poland bearded, azaz lengyel szakállasnak hívják.

Itt is elnézést kérek ÖP-től, tudja miért.

Előzmény: Tibbe (125)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 125
Kissé ványadt, pulykafej beütéssel....
Előzmény: Ördögpirula (124)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 124
bocsika,de ez oljan,mintha már 1x +menekült volna a fojtogatásból...:)))

ezt csakúgy találtam:

ÖP
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 123




nagyon szépek ezek a "kontúros tollú" pipik
ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 122
Hát annakidején anyukám kakasa nem a fejéről evett, de ahányszor bement a tyukólba etetni, a kakas a póznán várta, és a fejetetejére ugrott, hogy megbubolja......
egyébként küldtem tovább a linkeket, képfelrakásügyileg....
Előzmény: ohiki (121)
ohiki Creative Commons License 2002.11.12 0 0 121
Inkább csak megszokásról van szó és nem tanult viselkedésről.
Én még csak egyszer láttam egy kakast egy nő fején ült az atrakció alatt, ez a Moszkvai Nagycirkuszban történt. Itt arról van szó hogy a kakas egész csirke kora óta a nő fején ülve evett és ezt megszokta, ezért nem ugrott le.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 120
Ha olyan rövid az eszük, milyen módszerrel
" idomitanak " szárnyasokat is a cirkuszi mutatványokhoz?
Előzmény: ohiki (118)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.12 0 0 119
Nagyon szépek a kiscsirkék....köszönöm.....
Előzmény: Tibbe (114)
ohiki Creative Commons License 2002.11.12 0 0 118
Ezeknek a jószágoknak olyan rövid az eszük hogy nem igazán stresszelnek be a zajtól, ketrectől. A fogdosás már zavarja őket, főleg ha nem szakszerűen történik,/ lógatják, vagy nyakánál fogják./ Hamar elvonja a figyelmüket egy másik fajtársuk.
bagifruzsi Creative Commons License 2002.11.12 0 0 117
Nézegettem a képeket.
Nagyon tetszenek.
Lenne egy kérdésem: Mennyire stresszel egy tyúkot/kakast egy-egy kiállítás? Zaj, ketrec, fogdosás, nézegetés...?
Fruzsi
Előzmény: ohiki (115)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.12 0 0 116
nem kaptam még + az ígért címeket.....



ÖP
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 115
Van egy olyan fajta hogy Chabo. Ismerik kishazánkon kívül még úgy is Japán bantam. Japán a kitenyésztési helye. Nekem is vannak hála istennek, nagyon szép kis őstörpe fajta, meredek nagy faroktollazattal és rendkívül rövid lábakkal. Ezért nem is olyan kapirgálós madarak.

A chaboknál egy domináns gén okozza a lábak rövid növekedését, és egy másik recesszív a normális hossz kialakulását. . Ha két madarat párosítunk, mindkét szülő átadja mindkét faktort a szaporulatnak. Az az embrió amelyik megkapja mindkét szülőjétől a rövidlábat okozó gént, nem tud kibújni a tojásból. Lássuk milyen eredménye lesz, két rövidlábú Chabo párosításának.
25%-a az embrióknak megkapja duplán a rövidlábúság génjét, ez tisztán rövid lábat eredményez, de letális hatású.
50%-a az embrióknak megkapja az egyik rövid lábúság gént, a másik pedig hosszúlábúság gén, akkor rövid lábú lesz az utód, mivel domináns a rövid láb, ilyen minden rövidlábú Chabo genotipusa.
25%-a az utódoknak normál lábhosszúságú lesz, de ha ilyen egyedeket párosítunk abból soha nem lesznek rövidlábú utódok. Ezeket selejteznünk kell, de nem úgy hogy egy másik tenyésztőnek adjuk el őket.

Küldök a lányoknak hivatkozási címet, ahonnan lehet képet feltenni. /Köszi ÖP./
Itt egy cím, aki bemásolja felülre az megnézhet a chabókat.

http://cyborganic.com/People/feathersite/Poultry/CGD/Japs/BRKJap.html

Tibbe Creative Commons License 2002.11.11 0 0 114
de nem olyan, mint a feketetollú-feketehusú kiscsirkék?
Előzmény: ohiki (113)
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 113
Igen elolvastam a mailed többször is és köszönöm a szép napot is. aranyos volt, mint egy marék kiscsirke
Előzmény: Tibbe (112)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.11 0 0 112
Már küldtem neki!.....
Ügyi csaj az ÓP...mailt kaptál?
Előzmény: ohiki (111)
ohiki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 111
Hú de jó hogy ismét raktál fel képet ÖP.
Köszi! Majd küldök néhány címet és onnan válogathatsz.
Ez itt a képen egy aránylag új fajta, az USA-ban tenyésztették ki. Fly tying néven ismerik. A nyeregtollai lettek hosszúnövésűek.
Tibbe: köszönöm neked is a levélbeni támogatást, majd írok bővebben.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 110

Ez teccccik!

ÖP

Előzmény: Tibbe (109)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 109
Küldök olyanokat is......
Előzmény: Ördögpirula (108)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 108
Nagyon cukik!
De nincs netcímed?Csak a kép nem elég....:((((
ÖP
Előzmény: Tibbe (107)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 107
Küldöm a feketéset, de ne ijedj meg........
Előzmény: Ördögpirula (106)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.08 0 0 106
:))) Kérek címet a feketékről és lesz kép is....
ÖP
Előzmény: ohiki (95)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 105
A helyes ivararányról.

Napjaink egyik legfontosabb baromfitartási tényezője hogy ne hiába etessük madarainkat, főleg abban az esetben ha tenyészállatokat tartunk. Valamennyi baromfi faj könnyen szaporítható, hiszen megfelelő fészkelési helyről gondoskodva szinte biztos hogy előbb-utóbb a tojó el fog ülni. Jelenleg már több féle típusú keltetőgépet is forgalmaznak, melyekkel könnyen szaporíthatóak baromfiaink és olyan számban ahogy csak kívánjuk. Sajnos azonban sokszor okoz problémát a tojások nem megfelelő termékenysége, amely problémára most itt szeretnék néhány gyógymódot adni.
A helyes ivararányt minden fajban tartsuk be. Házityúk esetében 1 kakashoz nehéztestű fajtáknál 5-6 tyúkot, középsúlyú és törpe fajtákban 9-10 tyúkot rakjunk. Gyöngytyúknál 1 kakashoz 6-9 tyúkot tegyünk. Fürjek és fácánok esetében 1 kakashoz 5-7 tyúk kerüljön. A pulyka és páva kakasok mellé legfeljebb 4 tojót osszunk be. A liba és kacsa helyes ivararánya 1 gúnár vagy gácsér és 4 tojó.
A helyes ivararány is káros lehet, ha azt megduplázzuk, vagy megtriplázzuk. Ebben az esetben biztos hogy az egyik hím erősebb lesz a többinél és ez nem fogja hagyni hogy a másik pározzon. Ennek az lesz az eredménye hogy a csoportban folyamatos zavargások lesznek és egyik kakas sem tudja ellátni rendesen a feladatát. Ez kiküszöbölhető ha egyidős, illetve egy fészekaljból származó hímeket használunk, vagy elég nagy a hely, hogy nyugodtan elférjenek a madaraink és ne provokálják folyamatosan egymást. Hibás technológia az is ha csak 1 pár madarat tartunk együtt, mert egy tüzes kakas teljesen letaposhatja és meg is skalpolhatja a tyúkot, ha az nem tud előle elbújni. Nálam ez főleg fürjeknél, fordult elő.
Pulykák esetében gyakran alkalmazzák a kézből történő pároztatást, amely azt jelenti hogy a 3-5 tojóhoz minden nap rendszeresen beeresztik az amúgy különzárt bakot, amelyet aztán a dolga végeztével ismét kivesznek a csoportból. Ilyen technikával akár 10-15 tojót is el bír látni egy kakas. A pulyka tojó 3-4 hétig is termékeny marad egy párzás után, ezért a pároztatásokat abba lehet hagyni a tojásrakás megindulásakor. Napjainkban nagyüzemekben már sikeresen alkalmazzák a mesterséges termékenyítést is a pulykáknál.
Ne felejtsük el hogy a jó minőségű tenyésztojáshoz szükséges még a szülők megfelelő tenyészérettsége, ami nem azonos az ivarérettséggel, a jó tenyészkondíció és az egészséges alany.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.08 0 0 104
Már hetek óta ezt csináljuk a topic-brigáddal...ha bővül a csapat, szólok, jó?
Előzmény: ohiki (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!