Keresés

Részletes keresés

Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.21 0 0 179
Malacnak standard alapján történő bírálat,ahol figyelik a viselkedést és az ápoltságot is....
Nyufi az csak közönségszavazat,de 1-2hét múlva lesz Neki igazi nyufishow,4napos és éjjelnappal ott kell lennie...
ÖP
Előzmény: Tibbe (178)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 178
Őket , hogy mutatod be.....gondolom nem kell ringdresszura....
Előzmény: Ördögpirula (177)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.21 0 0 177
Itt is tudatom:
Vasárnap a Lurdy-házban makka és kukoricasertés show lesz,aholÖP 2lánya is indul.....Gyertek el!
ÖP
Tibbe Creative Commons License 2002.11.20 0 0 176
Nem irtad, hogy miért nyugtalan, ideges
mármint a DENIZLI
....az a kérdésem meg hova tünt?.....elég sokat irtam!,
-elvitte a kapinyányi mónyó**************-?
Előzmény: ohiki (172)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.20 0 0 175
Most azt " igazolom", hogy ide még nem néztem be fél kettő óta, mikor be akartam nézni tíz percre........
Kukurikooooooouuuuuuuuuuúúúúúúúúúúúú
Előzmény: ohiki (174)
ohiki Creative Commons License 2002.11.20 0 0 174
Nem lesz mindig igazolás?
Tibbe Creative Commons License 2002.11.19 0 0 173
Ma " igazoltan" távol voltam....de ez nem lesz mindig így........
Előzmény: ohiki (172)
ohiki Creative Commons License 2002.11.19 0 0 172
Tibbe: meg tudtad hallgatnia kakashangokat?

Most egy Török fajtát mutatok be, szintén nagyhangú.

DENIZLI

Török eredetű, a hosszankukorékoló fajták családjába tartozó fajta. Dél-nyugat Törökországban tenyésztették ki sok száz évvel ezelőtt, Denizli város környékén, nevét is innen kapta. Ősei ázsiai eredetű fajták voltak, ma már nem ismerjük őket. A kukorékolása 10-40 másodpercig tarthat, de már az első éves kakasoknak meg kell hogy haladja a 20 mperc hosszúságot. A 3 éves kakasok teljesítménye már folyamatosan csökken. Az „ éneklésüket” 3 típusba sorolják, magas, közepes és mély hangzású kukorékolást különböztetnek meg.
Alkata jellegzetesen hosszú, magas, nyaka hosszú, függőleges, háta lejtősen megy a gyér farokba. Farkát egyenesen fölfelé tartja. Lábai hosszúak, tollatlanok, általában sötét színűek. Fején terjedelmes fűrészes tarajt , vagy durva rózsa tarajt visel. Füllebenye fehér. A kifejlett egyedek súlya 2-3,5 kg. Sajnos a fajta szaporasága gyenge, egy tenyészcsoportba egy kakashoz háromnál több tyúkot nem ajánlatos tenni. A tojók 60-80 db, 40g-os hosszúkás tojást termelnek, szinte soha nem kotlanak el. A csirkék fél éves korukra tollasodnak ki teljesen, addig elég érzékenyek az időjárásra. Hazáján kívül nagyon kevés egyedet lehet találni. A tenyésztői 5 színváltozatot különböztetnek meg, ezek a demirkyr / fekete-fehér keverék /, pamukkyr / fekete-fehér tarka több fekete tollal /, kinali / piros tarka szárnyú /, al / vörös-fekete tarka/, és a teljesen fekete.
Nyugtalan, ideges baromfiak, jól repülnek, gyorsan futnak. A tyúkok nagyon félénkek ezért csak saját fajta társaikkal ajánlatos összetenni őket és csak kis csoportban.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 171
Nem sokáig leszek, mert rámegy a gatyám a netezésre.........
A kukorékolás pedig jó lenne csengőhangnak, minél erőszakosabb ,annál jobb.
De lehet, hogy már ki van találva....

IGEN.
Egyszer , ha időd engedi, gyüjtsd össze a neveket..
Tulajdonképpen én azért gyüjtöm a neveket, mert variálgatok a kutyáim keresztnevéhez, amik mindig min. kétszavasak...mint ott a fehér baby-m , aki babyboo-é, az -Gang-Ga Godira pl....hivatalosan,****- egyébként -Treffnek hivják otthon..

A tibet apsos-topicnál a 377-es hozzászólástól találod a legtöbb képet, és hivatkozásokat......
Na melyik vagyok ott én??????

Előzmény: ohiki (170)
ohiki Creative Commons License 2002.11.18 0 0 170
Csókolom a kezét megérkezett?

Csináljak egy listát és elküldjem a nevekkel?
A kakas kukorékolás inkább hosszú és nem olyan dallamos. 0,5-1,5 perc hosszan ordít a kakas, rekedt baritonján. Szeretném majd kipróbálni a szomszédok idegeit jövőre, már rendeltem Hollandus barátomtól néhány tojást.
Jelen pillanatban 20 egynehány aktív kakasom van, akik reggel rendszeresen ordítanak. Jó néhányat már hangról megismerek. és már azt is tudom hogy melyikre melyik fog válaszolni. Lehet hogy ilyenkor veszekednek egymással.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 169
Visszanéztem, hol a legtöbb kép..
Most a részletes kiállitási beszámolók a --tibet apso tulajdonosok topic-ján vannak zömmel......
Sok-sok kuty és a kiállitás, nézd meg ott hivatkozás is van -babyboo képtárát is.........
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 168
Posta jó..JÓ!
A kapirgálók neveit már elhatároztam, hogy " begyüjtőm " magamnak...
Nagyon eredetiek.
Érdekes, hogy pár "szinkronizál " a kutyafajták neveivel!
Előzmény: ohiki (165)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 167
Speciel le tudom játszani a gépemen, de idegesit, ha """beszél " a számitógép, igy kihuztam a hangszórókat és beraktam a fiókba......
Előzmény: ohiki (165)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.18 0 0 166
Csengőhangnak nem lehet felhasználni a mobilhoz?
Előzmény: ohiki (165)
ohiki Creative Commons License 2002.11.18 0 0 165
Elméletileg 4-5 évig is elélnek a pipik, sőt hallottam már 8 éves törpetyúkról is.
Gyakorlatilag 2-3 év, az élettartamuk. Betegség, ragadozó, baleset lehet az oka hogy hamar kimennek.
Úgygondoltam ezen a héten a hosszankukorékolókról fogok írni. Tudok küldeni eredeti hanganyagot ha valakit érdekel és le is tudja játszani a gépén.
ilyen fajták a Bergische kukorékoló, a Totenko, Koeyoshi, Tomaru.
Előzmény: Ördögpirula (163)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.17 0 0 164
Előzmény: ohiki (162)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.16 0 0 163
Ez is tecccik!
Nem is vészes a hollandus ára....azt hittem drágábbak!Lehet,hogy most nagyon szőkét fogok kérdezni,de mennyi ideig élnek ezek a pipik optimális esetben?
ÖP
Előzmény: ohiki (159)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 162
Majd mesélek még nekik, de néha dolgoznom is kell, mert elzavarnak és akkor nem tudok résztvenni az eszmecserében.

Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 161
a macskanevekben meg interjúkat vártak el tőled......macskaügyileg....
Előzmény: ohiki (159)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 160
Hát egy fekete-bolyhos ördög..........
Előzmény: ohiki (159)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 159
Csak irányítani akarjuk a fejlődést.
Én azért /is/ szeretem a tyúkászást, mert nagyon nagy a variálódási lehetőség. Gyorsan, ill. rövid időn belül ki lehet hozni új formákat.

Nem jó helyen kutatsz! Azt jelenti franciául hogy Az ördög! /álitólag/

Ezért:

Előzmény: Tibbe (157)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 158
Nem valami bolyhoska-féle?
Előzmény: ohiki (156)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 157
Egyébként az ember mit össze nem variál tenyésztésügyileg???Ez már megerőszakolása a természetnek........
Előzmény: ohiki (154)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 156
Az Appenzteller a helység neve ahol a pihentagyú németek kitenyésztették a fajtát.

Nekem a kedvenc nevem a La Fleche! /la-flés/
Na? Tudja valaki hogy mit jelent?
Aki kitalálja annak felrakom a tyúk fotóját!

Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 155
De akkor már inkább a karantén, mint többszáz tojás!!!!!!!!
Előzmény: ohiki (154)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 154
Hát igen, a dísztyúktenyésztésben érik néha az embert meglepetések és nagypofonok!
Több mint valószínű hogy a kifejlett egyed vásárlása a legbiztosabb. De nem a legbiztonságosabb. Kifejlett korban már behurcolhatunk sok nyavaját a meglévő állományunkba. Ezek a tyúkok olyan érzékenyek, hogy az embernek meg kell barátkozni a gyakori elhullásokkal. Sok fajta hogy tökéletes maradjon szoros beltenyésztésen megy keresztül, ez pedig teljesen leveri az immunrendszert. Azok a hosszúfarkúak is nagyon kényesek. 50-100 csibéből jó ha felnevelődik 10-20, és 200-300 tojásból kel ki ennyi csibe. Amik nekem vannak már nem olyan kényesek, de vigyázni kell rájuk. Én most fejeztem be egy itatásos kúrát, kitudja hanyadikat az évben, most jön a vitamin itatás.
Már csibekorban is egészen 2-3 hónapos korukig folyamatosan van valami a vizükben.
Úgyhogy én rizikózom és tojást szoktam beszerezni, néha börzén veszek kifejletteket, de azokat meg karanténozom egy ideig. De csere-bere nem megy évközben.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 153
Én ha vennék, csak kifejlett példányt vennék...hárman-párban!
....akkor sejtésem lenne az utódokról, de egy-két tojás, még nem garancia.....akármi is kikelhet belőle......
Előzmény: ohiki (150)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.15 0 0 152
Ez nem rossz, az Appenzelleri____
.....Divatdiktátorok szerintem bőven merithetnek a kapirgálók sokrétü formáiból és szineiből
! { a neve szabadforditésban nem zeller-étvágyat ,.jelent? }
Előzmény: ohiki (151)
ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 151
Íme egy Appenzelleri hegyesbóbitás.

ohiki Creative Commons License 2002.11.15 0 0 150
Lehet M.on is kapni ilyen Hollandusokat, sőt nekem is vannak borsárga színben. Lehet hogy nem jól írom,de samoának is mondják. De már minden színben kaphatóak.
Az ilyen és ezekhez hasonló törpék ára:
tojás-100-120 ft/db
növendék-500-800 ft/db
kifejlett 1000-3000 ft/db

A bóbitás ha gömb formájú a bóbita és szakállas akkor Páduai.
Ha szakáll helyett állebeny van és a bóbita szine más mint a test tollazatának szine akkor Holland bóbitás
Ha gatyája van és hófehér akkor Szultán tyúk.
Ha 5 lábújja van, kis gatyája akkor Houdani
Ha olyan mint az alapverzió, de lepketaraja van akkor Creve-coar.
Ha a bóbita hegyes, mint egy punk gyereknek és fehér alapon fekete pettyes a szine akkor Apenzelleri bóbitás.
Ha szakáll van a hegyesbóbitához és nem pöttyös akkor Brabanti.

Előzmény: Ördögpirula (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!