Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2002.12.05 0 0 207
Sehol senki?
Öp, Tibbe hol vagytok?
ohiki Creative Commons License 2002.12.04 0 0 206
Sajnos hogy a házityúk nem tartozik igazán azok közé az állatok közé amelyeket pusztán csak nézegetés céljára tart az ember. Ezért nagyon sok előitélettel is találkozom.
Soxor volt hogy kértek tőlem kiscsirkét hogy milyen szépek, aztán ősszel levágták őket. Mikor szóvá tettem, még engem néztek hülyének. Na legközelebb nem adtam nekik, akkor meg minden irigynek elhordtak.
ohiki Creative Commons License 2002.12.03 0 0 205
Én kedvencként tartom, nincs szivem feldolgozni őket. Pedig a nagy létszám miatt nem tudom őket igazából kedvencnek tekinteni.
Inkább gyűjteménynek mondanám, amit folyamatosan gondozok, gyönyörködöm bennük és bővitem.
Még csak kiállításokra sem viszem őket, sok okból kifolyólag, pedig több olyan fajtám is van ami ritkaságnak számít M.o-on!
Előzmény: Ördögpirula (204)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.12.02 0 0 204
Én nem lennék rá képes!Szerintem a csirkét is lehet kedvencként tartani....
ÖP
Előzmény: ohiki (197)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.02 0 0 203
Az evolúció soha nem fejeződik be! Mutációra szükség van, mert az hozza a genetikai változékonyságot. (ez vlt a biológia).

Allergia, egyebek: Érdekes, a kutyákat szelektáljuk és a szembeteg, DP-s, nem terhelhető egyedeket kivágják a tenyésztésből, mig az embernél a gerincferdült, a rövidlátó is szül vagy ha nem tud teherbe esni, akkor még segitenek is. És persze minden életképtelen embert felnevelnek, élhet, és tovább örökiti a dolgokat. :-(((

Valahol igazságtalanság. Bár hogy ősuinte legyek, nem tudnám elképzelni, hogy ha gyereket akaroik, akkor egészégügyi igazolás kelljen és ha nincs, akkor ne lehessen. :-/

Fruzsi

Előzmény: ohiki (200)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 202
Igen mert a delfinek is tanulékonyak.
Megdöbbentő hogy milyen apróságokért képesek vagyunk ölni! Eszmék, hit, bosszú!
Nagyon vadak lehetünk más civilizációk szemében.
Életképtelenek és vadak!
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 201
Érdekes, hogy nekem is a delfinek ugrottak be, mint a jövő { mástipusú } civilizáció csúcsa!
Az emberi faj kezd életképtelen lenni, mert egymást is szánt szándékkal pusztitja, ami más fajra nem jellemző.
Előzmény: ohiki (200)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 200
Teljesen igazad van. Az evolúció nem fejeződött be, egyáltalán nem a mai Homo s. a csúcs. Úgy gondolom hogy az ember most ott járhat, ahol a dinók járhattak amikor kipusztultak. Az ember után meg lehet hogy egy delfinszerű civilizáció fog kialakulni.
Lehet az is hogy már most egy mutáció vagyunk Homo sapiens forma urbanus. Gondolj bele milyen életképtelen a városi ember, bárhol legyen is a világon. Allergia, különböző betegségek, lelki bajok, a civilizáció egy csomó tulajdonságot elnyomott nem is beszélve az ellenállóképességről.
Előzmény: Tibbe (198)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 199
Egyébként a te saját különbejáratú állatseregleted , hogy van?
Felkészültetek a télre?
Előzmény: ohiki (195)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 198
Lehet, hogy az fog ebból kisülni, amit néhány utopisztikus regényiró már megjósolt, hogy az ember egy olyan mutációt fog létrehozni, ami olyan szempontból fog visszaütni, hogy az emberiség kipusztitja saját magát.Sajnos sok ember visszaél azzal a tudattal, hogy ő felsőbbrendü.
De ezt az ember mondja csak saját magáról, az nem jelenti azt , hogy az ember tényleg a legfelsőbbrendűbb lény!
Előzmény: ohiki (192)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 197
Ez a kőkemény chicken-real-world! Ne aggódj szöszi fel sem fogják hogy mi történik velük, csak nekünk rossz hogy tudjuk.
Előzmény: Ördögpirula (196)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.29 0 0 196
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!Ilyet ne is írjál!Szöszi nem bírja a brutalitást!
ÖP
Előzmény: ohiki (195)
ohiki Creative Commons License 2002.11.29 0 0 195
Most vagy a pulyka kicsi, vagy a kacsa nagy.

Tibbe: teljesen igazad van, mégis mikor az életképtelen/kelésgyenge/ naposcsirkéket összegyűjtik egy zsákba és a csibék még jajgatnak, a szivem majd meg hasad. Legszivesebben kiszedném őket és hazavinném. De tudom amit az állatorvosunk mondott hogy "akkor fognak elpusztulni amikor már azt hiszzük hogy csirke". Sajnos tényleg így van, küszködünk velük aztán elmúlnak.
Pedig csak csirkékről van szó!

Előzmény: Ördögpirula (193)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.28 0 0 194
Nem etikus, hogy az ember ennyire beleszól a természet alakitásába, mert ez visszájára fordul.
De azt sem tartom etikusnak, hogy a normális életvitelre alkalmatlan beteg embereket és gyerekeket mesterségesen életbentartják...Akik már tényleg nem gyógyithatóak!
Visszaélés ez is a természet rendjével....
Ezzel nem azt mondom, hogy dobjuk le a Tajgetoszról a gyengéket, de nyilvánvalóan sosem gyógyitható--vegetáló élőlényeket-aki voltaképen nem is ember, miért kell évekig drága pénzen mesterségesen életben tartani. Ezt a pénzt a még gyógyithatók rehabilitációjára kéne inkább frditani...
Na de eltértem a tyukoktól...........
Előzmény: ohiki (192)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.28 0 0 193
A mai nap győztes állata:

ÖP
ohiki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 192
Ha már az erőszakolásról van szó, az is egyfajta perverzió hogy egy fajnak annyi fajtáját hozták létre. (kutya-cica-tyúk-ló-stb) Ezek az okos evolúcióban nem is alakultak volna ki, mi hoztuk létre azt a rengeteg természetben életképtelen állatot.
Furcsa hogy az ember ahoz hogy fennmaradjon és soxor csak kedvtelésből teljesen átalakítja a környezetét. Mi fog ebből kisülni?

Tibbe Creative Commons License 2002.11.28 0 0 191
Szerencsétlen tyúkok...az ember mindig megerőszakolja a természetet!
Előzmény: ohiki (190)
ohiki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 190
Ezek az állatok egy évben átlag 250-280 db tojást tojnak. Ez olyan megterhelő a tyúknak, hogy csak egy felfokozott hormonháztartással és anyagcserével tudja magát szintentartani. A vedlés tulajdonképpen a pihenés. A tojóciklus végén szokták mesterségesen kiváltani. A természetes viszonyok között tartott tyúkoknál ez ősszel szokott bekövetkezni, de soxor észre sem veszi az ember, csak azt látja hogy tollas az udvar.
A vedlés bekövetkezne akkor is ha nem csinálnák direktbe, de elhúzódna, ami a programszerű tojástermelésben nem jó.
Íme az iparszerű állattenyésztés egy szépsége.
Ember tervez-állat végez!
Előzmény: Ördögpirula (189)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.28 0 0 189
de miért jó,ha vedlenek?Szöszi nem érti....
ÖP
Előzmény: ohiki (188)
ohiki Creative Commons License 2002.11.27 0 0 188
Most nem'tom hogy szerencsétlen tyúk csak rosszul vedlett ki, vagy genetikailag kopaszabb az átlagnál.
Egyébként a nagy tojatóüzemekben direkt vedletik a tyúkokat. Elvonják a vizet tőlük, és speckó fényprogrammal világítanak. Kapnak gyógyszeres tápot. El lehet képzelni hogy azokban a kis ketrecekben milyen rossz lehet szegényeknek. Elég nagy az elhullás!!
Nálam bezzeg 3-4 négyzetméter van 2-5 állatra, és még így is mindig kirepülnek. Nem tudják megbecsülni magukat. De hát hosszú toll, rövid ész!
Előzmény: Ördögpirula (185)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.25 0 0 187
:))))))))))))))))
Előzmény: Tibbe (186)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.25 0 0 186
Szegény tyúk, teljesen lestrapálódott - ennyi tojást tojni........
Előzmény: Ördögpirula (185)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.25 0 0 185

ohiki Creative Commons License 2002.11.25 0 0 184
A felismeréssel nem lesz gond
Előzmény: Tibbe (183)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.22 0 0 183
Ideje kimozdulnod.......
Csak fél 11-kor kezdődik, odaérsz........
De a képek alapján, már messziről megismersz..ugye?
Előzmény: ohiki (182)
ohiki Creative Commons License 2002.11.21 0 0 182
Hááááát, elmehetek!
A championra valszeg feljutok!
Legaláb megismerjük egymást élőben is.
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 181
ohiki
én is felhivom szives figyelmed erre az eseményre........
Most én , mint csak néző leszek,
mivel itt kutyik nem lesznek....majd 12.hó.07-én a Champion-kiállitás, szintén a HUNGEXPO-* F-pavilon...Jössz?
Előzmény: Ördögpirula (177)
ohiki Creative Commons License 2002.11.21 0 0 180
Bocs, tegnap sürgősen el kellett mennem a Samsunghoz, délután már rendesen elvonási tüneteim voltak a net miatt.
Állati hogy mennyit jártok showkra! Szinte minden hétvégén. Majd én is megyek valamikor decemberben a Mikulás-kupára, ilyen Basset kiállításra, de csak nézni. Már most izgulok!
Ja, meg Monorra szoktam járni börzére, évente négyszer. Jó lenne ha közelebb laknék pesthez, én is sűrűbben járnék.
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.21 0 0 179
Malacnak standard alapján történő bírálat,ahol figyelik a viselkedést és az ápoltságot is....
Nyufi az csak közönségszavazat,de 1-2hét múlva lesz Neki igazi nyufishow,4napos és éjjelnappal ott kell lennie...
ÖP
Előzmény: Tibbe (178)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 178
Őket , hogy mutatod be.....gondolom nem kell ringdresszura....
Előzmény: Ördögpirula (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!