Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2003.01.16 0 0 250

Szia!
Nekem régebben voltak fürjeim, Japán is és Kínai törpe is. Miben segíthetek? Próbálj meg szétnézni a neten, sajnos magyarul nem sokat fogsz találni. Nézd meg a Díszmadár magazin web oldalát ott az archívumban hátha találsz a törpefürjekről valamit.
Addig is itt egy kép róluk!


Van még a fürjeken kívül valamilyen kapirgálód?

Előzmény: grappa_73 (249)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 249
Sziasztok!
Én is egy tyúk "rajongó" vagyok!:-))
Kérdésem az lenne, hogy van e valamilyen tapasztalatotok törpefürj tartásával kapcsolatban?
grappa
Előzmény: ohiki (248)
ohiki Creative Commons License 2003.01.16 0 0 248
Úgy látom zajlik az élet így télvíz idején ott Nyugaton. Most hallottam hogy milyen melegek vannak Pesten, irigykedem is rendesen, itt még köd és zima van.
Szegény pipik és kutyák is csak gubbasztanak az óljaikban.
Előzmény: Ördögpirula (247)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.01.15 0 0 247
THX,most jól....
Ördi túlvan 1 mandulagyuszin,most éppen talpkötése van(elvágta a lábát),Tarmalac létszámnövekedés volt,volt itten vőlegény 3 7ig,majd Ő haza,ide meg új csajszi jött...
szóval most 2kopicsajszim van...
Rox(t.nyúl) túlvan 1 álvemhességen...
De azé' minden rendben...:)
ÖP
Előzmény: ohiki (246)
ohiki Creative Commons License 2003.01.15 0 0 246
Kölcsöngépen voltam, de most már visszakaptam a sajátomat.
Sokminden nem történik sajnos, minden pihen.
Ez most ilyen kiváró időszak. De már alig várom a tavaszt, a sok kiscsirkét.
Mudi, tarmalac jól vannak?
Előzmény: Ördögpirula (245)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.01.15 0 0 245
Szijjja!
Már azt hittem,elvesztél!
Na jó,emileket +kaptam....
ÖP
Előzmény: ohiki (244)
ohiki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 244
Régen voltam, kicsit leporolom a topicot!

Csók mindenkinek!
Itt a hideg, fáznak a tyúkok is. Egész nap bent ülnek az óljaikban. Ilyenkor langyos vizet kell nekik adni és több kukoricát a kajájukba. Én szoktam nekik hetente langyos vízbe áztatott kenyeret is adni, hogy hízzanak. Most búzát csíráztatok hogy egy kis zöldet is ehessenek.
Néha találok egy-egy tojást, de még felesleges gyűjteni, majd márciusban kezdem.
Ilyenkor gondosabban kell óvni őket a ragadozóktól is, azok is éhesek és bátrabbak télen. Sajnos tapasztalatból írom.
Most ennyi!

Szépek az ÖP képei!!!

Ördögpirula Creative Commons License 2002.12.26 0 0 243

ÖP
Előzmény: Ördögpirula (242)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.12.25 0 0 242

ÖP
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.22 0 0 241
Aha, a belgásban meg a harkályig. :-)))

nagyjából megvan, hogy hova érdemes járni, ha retrieverképzéssel szeretnék foglalkozni, de az sem a szomszédban van. :-(

Egyéb más iskolába (aglitysbe, ÖV-sbe) pedg semmiképp nem éri meg, ha ilyen céljaim vannak.


Fruzsi

Előzmény: Tibbe (240)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.22 0 0 240
Legjobb lenne, ha el tudnál járni egyenlőre csak nézegetős szinten kutyaiskolákba, kiképzésekre,
Mindig ragad az emberre valami..és ott biztos tudnak tanácsolni olyan helyet, vagy kiképzőt, ami téged érdekel.....
Ha már ohiki kaparászós topicján eljutottunk a kutyakiképzésig........
Előzmény: bagifruzsi (239)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 239
Nem mondom, hogy legyen benne mnden A-Z-ig, hanem, hogy lehetne jó könyveket is irni. nem ugyanarról mindet. Ha lenne külön retrieveres, agilitys, fajtaismertető, egészségről... sokkal jobb lenne.

Tudom, én is azt mondom, hogy könyvből nem lehet megtanulni. De ha lehetőség se nagyon van, akkor egy könyv rengeteget segithetne.
és persze hogy láthassam, hogy akarom-e csináni. Végig tudnék-e menni egy olyan úton, ami ahhoz vezet...

Sok oka van, és persze van sok ellenérv és érv is... :-)

Szia
Fruzsi

Előzmény: Tibbe (238)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.21 0 0 238

Hát ha tudsz valami olyan ismertetőt, ami tényleg teljeskörű, és használható útmutatók vannak benne...akkor az egy csoda lenne..

Semelyik könyv nem tartalmazza teljeskörüen,
-még az egy fajtára íródott könyv sem a
" titkokat", amit tényleg csak az adott fajtát régóta tartók, és tenyésztők, kiképzők tudnak.

De ezeket a dolgokat nem is igazán lehet könyvből megtanulni.

Olyanok, mint a szakácskönyv.

Hiába van minden mozzanat pontról-pontra leírva, ha nincs érzéked hozzá, attól még mehet az étel a kukába.{ vagy a kutyának--;sem kell?}

Előzmény: bagifruzsi (237)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 237
viszont ezzel vajmi keveset segitenek. Kimillió ilyen könyv van már. mindegyik abból áll, hogy kutyaválasztás (de konkrét, valóban fontos dolgok itt is rendre kimaradnak), egészség, fajtaismertető, felszerelések, etetés, és a kiképzés maximum ül-fexik szintig. No most ilyen könyvet már nem igazán veszek meg.

És persze vegyük hozzá, hogy kutyát képezni könyvből baromi nehéz megtanulni. :-(

Most újabban jelent meg pár jó, használható, újat is mondó könvy, de az sem retrieveres... :-(

Előzmény: Tibbe (236)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.21 0 0 236

De lagalább az benne van, mennyi mindenre lehet kiképezni és használni a kutyákat!
És sok fénykép is van benne!
Előzmény: bagifruzsi (235)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 235
Asszem megvan itt a könyvtárban az a könyv, minjárt meg is nézem. Bár nem hiszem, hogy akár Szináknak, akár Veressnek bármi köze lett volna aretrieverekhez, és a képzésükhöz.
Előzmény: Tibbe (234)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.21 0 0 234

Akkor jó.
Nem keresem!
Látom te is lépést tartasz a szakirodalommal.....
Még egy régebbi kiadású könyvről tudok, amiben több szó esik a kiképzésekről;
Szinák-Veress : Ó, azok a csodálatos ebek!
Előzmény: bagifruzsi (232)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 233
De azért ari vagy! Köszi!

Nézd meg a www.retrieversport.hu oldalt. Ott minden megvan!

Előzmény: Tibbe (231)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.21 0 0 232
A Nemzetköz KutyaMagazinban volt egy cikk a etrieveres nyilt napról, a KutyaSzövetségben volt egy cikk rólunk, most pontosan nem tudom, mi volt a cime.

Olvasokm az összeset, úgyhogy nem maradok le róluk. :-)

Fruzsi

Előzmény: Tibbe (231)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.21 0 0 231
Ha lesz időm, az ünnepekben kikeresem, hol olvastam mostanában erről a témáról, valyamelyik kutyás újságban!
Előzmény: bagifruzsi (229)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.19 0 0 230
Ja, szakkönyv nincs magyar nyelven. Eddig egyet láttam, abban benne foglaltatott, hoyg fél évesen hordjon korallt a kutya. No, ilyen módszerekkel nem képzek kutyát! Nem jó könyv!

Előzmény: Tibbe (228)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.19 0 0 229
Igen, de a magyar szakirodalom elég szegényes.
Kutyaiskola nincs, örülök, hogy egy vadászt találtam, aki megfelelő kutyával az oldalamon hajlandó foglalkozni velem.

Fruzsi

Előzmény: Tibbe (228)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.18 0 0 228
A vadászkutyakiképzésről van szakkönyv, meg cikkek is voltak valamelyik kutyaújságban nem rég.
Olvastál már szakirodalmat róla, hogy képzik ki pl. a vizivadászkutyákat?
Előzmény: bagifruzsi (227)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 227
Ne kezdjetek el rögtön borzongani!
Most lesz kiskutyám és vadászkutyát akarok csinálni belőle.
vadász azt tanácsolta, szerezzek élő kacsát, elvan a tyúkok közt is (épp nincs), a kutya nem okoz benne sérülést, ismerkedésnek, szoktatáshoz jó.

Láttam, hogyan dolgoznak a kutyái élő kacsáva, és egyáltalán nem lett semmi baja a kacsának.

Amikor mondtam annak, akitől a kiskutya lesz (ő is vadász), akkor ő mondta, hogy azért nem úgy van.

Szóval attól függ, hogy mennyire viseli meg a kacsát. Valószinnübb, hogy nem lesz (emiatt), nem szeretném, hogy szegény pára valami ilyen miatt összetörjön, baja legyen.
valahol úgy érzem, hogy lelőni, és állandóan lövöldözni még kevésbé humánus.
Szóval ezen áll a kérdés.

tudom, kicsit morbid. :-(

Remélem, azért nme estek a törkomnak.
Fruzsi

Előzmény: kismacskáim (226)
kismacskáim Creative Commons License 2002.12.17 0 0 226
Miért van szükséged a vadkacsára, ha azt sem tudod még, hogy esetleg szükséged lesz-e rájuk?
Előzmény: bagifruzsi (225)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 225
Nem biztos, hogy szükségem lesz rá. Majd még elválik.
Egy vadásztól lesz (ha lesz).
A kutyáknak biztos tetszene.

Szia
Fruzsi

Előzmény: Tibbe (224)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.16 0 0 224
Na ez érdekel..
és honnan lesz vadkacsád { tőkésréce ? }
és mindehhez mit szólnak majd a kutyáid?
Előzmény: bagifruzsi (223)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.12.16 0 0 223
Nyáron lehet, hoyg bolhaekcéma. Nagyon egyszerü: a már keletkezetteketre állatorvos ad kenőcsöt és rendszeresen bolhairtózni kell (nem a bolti kék nyakörvvel), nagyon jó a Frontline minden formája. Nekem az bevált.

Tudok szerezni kacsát.

Fruzsi

Előzmény: ohiki (222)
ohiki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 222
Érdekes hogy most meg látom a két rókát!
Nem értem!

Én nem vettem még észre hogy a szalmától lenne rajtuk ekcéma! A rottikon nyáron jön ki a betegség, de akkor már régen kivettem az ólból a szalmát.
Amilyen nagy madár a pulyka, olyan mulya!!!!!

Tibbe Creative Commons License 2002.12.16 0 0 221
Ez jó,
----- de a rókát ne is hozd ide, mert elviszi a kapirgálóidat!
Előzmény: ohiki (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!