Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2003.02.17 0 0 291
Igyexem megválaszolni minden kérdésetekre.
Szóval másik fürj vásárlása célravezető lehet, mert ha több tojó van, akkor eloszlik a molesztálás. Kakast nem igazán jó venni mert ha az is bizeréli a tojglit, akkor mit csinálsz annyi kakassal. Azt is lehet hogy még vagy 2-3 tojó +búvóhelyet is csinálsz. Vagy vársz őszig és akkor berakod újra a csapatba.
A monori börze az szerintem nagyon jó hely egy állatkedvelő embernek. Évente négyszer van, március, május, augusztus és október. Az év vége felé egyre több minden van, mert mindenki meg akar szabadulni az idei szaporulattól. Én az augusztusin a törpekengurútól az indigópintyen át a kopasz tengerimalacig mindent láttam. Volt ott róka, görény, kacsák, libák, kutyák, macskák, csóka, papagájok, fürjek és fácánok, tyúkok, galambok, kecskék, teknősök, egerek, hörcsögök, mindenféle kellékek, még bonsai-t is árultak. Bármit vehetsz ami el tud szaladni vagy repülni. Jó hely, nekem tecccik!!!

Tibbe: sajnos, és erre minden csirkés számít is többé kevésbé a tyúkokat megviseli a tél. Legyengülnek és soxor elpusztulnak a pipik, ezért én minden fajtából többet hagyok meg ősszel, mindkét nemből / kb 2-3 kakas, 4-5 tyúkkal/ Nekem be vannak téve egy régi vályogházba, szél és csapadékmentes helyre, pár hete már infra lámpa is van nekik, kapnak gyógyszert és vitamint is, de látom rajtuk hogy megsinylik a telet. Légzőszervi problémák és sok kis apróság. Nekem most van egy Welsummer tyukocskám, első éves lenne és benne van egy átlagosnál jóval nagyobb tojás. Lehet érezni is, de látni hogy erőlködik is. Sajnálom szegényt mert nem tud kijönni belőlle. Segíteni meg nem igazán lehet. Műteni nem éri meg mert úgysen lesz belőle már szaporodásra képes tyúk. Most várunk.
A beltenyésztett, ritka, kényes fajták a legkritikusabbak. A szimpla keverék törpetyúkjaim a minusz 10 alatti hidegben is fent aludtak az akácfán, semmi bajuk nem lett. A svájcból behozott Lazac kakasom meg minden héten más gyógyszert kapott, most már piros a taraja, de volt olyan hogy a homlokán támaszkodott úgy le volt gyengülve. Az sem biztos hogy fog még érdeklődni a tyúkja iránt, már ha megéri hogy kirakhatom a jó időre. Ja és most jut eszembe hogy kedves szomszédom sziámi kandúrja is elvitt 9 különböző kis baromfit. Az ideg majd megölt amikor miután szóvá tettem, azt válaszolta hogy sajnálja de a macskája nem nevelhető. A kistyúkok árára meg csak röhögött hogy annyit senki nem ad egy törpetyúkért. .....azóta megoldódott ez a probléma is!

Tibbe Creative Commons License 2003.02.17 0 0 290
-Jó pap is holtig tanul.
Hogy-hogy kimentek.Megfáztak és elpusztultak?
Szegények.
Fajtafüggő a hidegérzékenységük?
Előzmény: ohiki (288)
grappa_73 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 289
Szia Ohiki!

Újra itt volnék az újabb kérdéseimmel és helyzetjelentésemmel…:-)

A „tyúkhelyzet” nálam most úgy alakult, hogy két nagyobb kalitban van 3db pipi.
1 tojó és 1 kakas együtt.
1 tojót teljesen külön kellett raknom, mert terrorizálja a kakas és a másik tojó is.
Azon gondolkodtam, hogy kellene mellé még „társ”…
Velünk nagyon szelíd, kézből eszik, meg lehet simogatni..
De mi van ha szerzünk mellé valakit és ő is nagyon bántani fogja??

Múltkor írtad, hogy a fürjek egyáltalán nem hajlandóak kikölteni a tojásokat.
Nincs semmilyen módszer, amivel rávehető lenne esetleg, hogy legyenek kis fürjek?
Naponta tojnak, tojások teljesen rendbe vannak.
Úgy kipróbálnám a keltetést…:-))

Teljesen más irányú kérdés, hogy milyen szokott lenni a monori börze?
Mit érdemes tudni róla?
Érdemes elmenni kicsit nézelődni?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv: Grappa

Előzmény: ohiki (288)
ohiki Creative Commons License 2003.02.17 0 0 288
A hideget már unjuk.
Néhány pipi már elkezdett tojni, külön is raktam a fajtákat és türelmesen várjuk a jó időt. Néhányan sajnos kimentek a télen, ezeket majd pótolni kell a március 9.-ei monori börzén. Szerencsére az idén kevesebb kár ért mint tavaly. Mindig tanul az ember valamit.
Előzmény: Tibbe (287)
Tibbe Creative Commons License 2003.02.16 0 0 287
Hogy vészelik a kapirgálok és az állatseregleted a hosszú hideg telet?
Én speckó nehezen, de a TT-k élvezik!
Előzmény: ohiki (285)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 286
Köszi az infókat!
És a képeket is!
Ez a vadszínű különösen szép!!
Előzmény: ohiki (285)
ohiki Creative Commons License 2003.01.28 0 0 285

....ez a vadszín!

ohiki Creative Commons License 2003.01.28 0 0 284
ohiki Creative Commons License 2003.01.28 0 0 283
ohiki Creative Commons License 2003.01.27 0 0 282
A selyemtyúk. / angolul silkie./

Ez egy elég régi fajta, kelet-Indiából származik, egyesek szerint Kínából. Őstörpe fajta, azt jelenti hogy csak egy alakja van a törpe, más változatban nem tenyésztik. Nagyon jó kotlósok, gyengén repülnek. Az esőtől meg kell óvni őket, mert csúnyán összeáll a tollazatuk.
A fajta jellegzetessége a puha laza pehelytollakból álló tollazat. A szárnyán kívül máshol nincs rendes tollazata. Jellegzetessége még a szakáll / de lehet neki állebenye is/ a bóbita, / a tyúkok búbja dúsabb, a kakasoké kisebb de nekik van egy kis rózsástarajuk is./ Lábtollasok és 5 lábújjuk van, 3 előre és 2 hátra.
Elismert szinváltozatai a fehér, fekete, kék, sárga, sávozott és vadszín. A fajta másik jellegzetessége hogy bőrük és húsuk melatonint tartalmaz amitől feketés-sötétkék lesz. A kínaiak szerint ízletes, én még nem próbáltam. / nem is igen fogom/
Tojásik enyhén hosszúkásak, aránylag sokat tojnak. Békés, barátságos, szelíd madarak. Kis helyen is jól elvannak.

Előzmény: grappa_73 (280)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.27 0 0 281
Ez egy jó kiállású kakas, tiszta Swartczenegger....tc?
Előzmény: ohiki (278)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 280
Ha kedved van és egy kis időd írnál nekem a (törpe) selyemtyúkokról!
Ők is nagy kedvencek:-)
És néhány képnek is bírnék örülni:-))
Köszi!
Előzmény: ohiki (278)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 279
A hétvége eseményei röviden:
Tyúkjaimat kiengedtem egy kicsit világot (szobát) látni…
Nagyon jópofák voltak, ahogy rohangásztak le és föl… :-))
És tényleg földhöz lapulva közlekedtek…
A megfogásukkal semmi gond nem volt, simán ment, nagyon szelídek voltak.
Ha a kalitba nyúlok be értük, sokkal vadabbak…
Lehet, hogy megszeppentek a nagy tértől…

A megtépett tojóm továbbra is katasztrofálisan néz ki.
Sőt!
Egyre rosszabb!! Már teljesen kopasz a nyaka és elég sebes is…
Most különraktam őt a kakastól meg a másik tyúktól..
Nagyon csipog, kétségbeesetten keresi a többieket…
Ráadásul sajna nem is túl nagy a kalit amibe most tudtam tenni.
Szóval még van min gondolkodnom, hogyan oldjam meg a dolgot…

Viszont igazán jó hír, hogy a tojás héja nagyon kemény!!
Ezzel semmi gond!

Előzmény: ohiki (278)
ohiki Creative Commons License 2003.01.27 0 0 278
Ez itt egy Indiai viador. Nevezik Cornish-nak is, ezek a húshibridek alapanyagai. A húshibrideket pedig Broiler-nek nevezik.
Tehát így lesz a karnisból bojler!!!!!!! Micsoda anyagátalakulás!!!!!!!!!!!


ohiki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 277
Saját magukat pihentetik amikor kiürül a szervezetük, Ez a tyúkalkatúaknál fajonként de még fajtánként is különbözik.
6-8-10 tojás után pihen egy két napot a jércike aztán újra kezdi..
Nem gond hogy sokat kérdezel. sőt örülök neki!
A tojáshéj lágysága pedig a mésztartalom hiányát jelzi. Nem gond, csak pótolni kell.
Előzmény: grappa_73 (276)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 276
Köszi az infokat!
Valóban sokat kérdezek mostanában, de olyan jó végre hozzáérő emberrel „találkozni”, aki konkrét válaszokat tud nekem adni.:-)
Én is arra gondoltam, hogy valószínűleg a meleg lakás, meg a kakas extra aktivitása is közrejátszik a tojásrakásban.
De így felmerült bennem a kérdés, hogy ez a tyúk nem fog nagyon kimerülni?
Természetben van a tyúkoknak „pihenőidejük”.
Lakásban tartásnál, mesterséges környezetnél ezt hogyan tudom megoldani?

Na erre a hétre elég a kérdésekből!:-))
Hétfőn majd élménybeszámoló a pipi állapotáról, meg a szobai rohangászásról!

Előzmény: ohiki (272)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.24 0 0 275
ok. meg van dumálva.:O)) }
ohiki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 274
Az attól is függ hogy miért akarod tárolni. Mi lesz a célod vele?
1-2 vagy 3 hét.
Előzmény: Tibbe (273)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.24 0 0 273
meddig áll el a fürjtojás?
ohiki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 272
Na akkor szép sorjában:

A kínai törpe fürj latinul: Coturnix chinenses
angolul: Chinese Painted Quail vagy Button Quail.

A fürj tojás szerintem hideg helyen 1-2 hétig is eláll, de ha van 3 hetes tojás még az sem baj, úgyis hőkezelve esszük. Nyersen 1-2 hétnél öregebbet ne fogyassz. Arcra meg lehet régebbi is. Tenyésztéshez max 10 napig szoktuk tárolni atojást, de tompa végével felfelé. A természetben a tojó a 10-15 tojását 15-20 nap alatt rakja le, de ott minden alkalommal mikor ráül felmelegíti majd újra lehül, amitől az életfolyamatok nem halnak el. Persze forgatja is őket.

A 2 hónapos jérce még nem igazán tojik, szerintem a tied idősebb lehet. Kis túlzással is 4-5 hónapos. Hosszabodnak a nappalok, meleg is van a lakásban, sőt világítotok is neki, talán ezért kezdte a tojást. Lehet hogy a kakas hajtása is beindította a petefészkét. Ha hirtelen kap lágyeleséget akkor is beindulhat a tojás a sok fehérje miatt. Szerintem ne aggódj.
A gubbasztása is az első tojás miatt lehet, hiszen most tágult ki a tojásvezető és a kloaka. Ha huzamosabb ideig /2-3 nap/ nem eszik, túl híg a széklet és borzolt a tolla, a szeme pedig fénytelen és hunyorog, akkor van baj.
Ha tüsszög akkor adj neki Tylan-t (1-2 g-ot vízben feloldva, de ez egy hetes adag.) Ha sok híg széklete van akkor pedig Vetrifloxot. Ezek gyógyszerek, állatpatikákban beszerezhetők. A Tylan-hoz hasonló a Doxivit is.
Nyáron a vizükbe tehetsz almaecetet, de keveset mert nem isszák meg, de nagyon jó az emésztésre.
Na most elragadtattam magam és olvashatsz.

Előzmény: grappa_73 (271)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 271
Esemény van!
Megtojt az egyik pipim…
Úgyhogy most teljesen nem értem a dolgot…
Az én pipim a tenyésztő infója szerint 2 hónapos…
Te azt írtad, hogy 6 hónaposan kezd el tojni…
Most akkor mi van???
Nem túl korai ez neki?
Tegnap nagyon megviseltnek tűnt a tojó!
Enni ugyan evett egy keveset, de eléggé gubbasztott…

Lenne egy praktikus kérdésem is:
meddig áll el a fürjtojás?

Ja és még egy:
Nem tudod véletlenül, hogy mi a latin neve a kínai törpefürjnek?

Előzmény: ohiki (267)
ohiki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 270
Megy az Unióba, ott jobbak a tartási körülmények.
Ez egy őstermelő kakas!
Előzmény: Tibbe (269)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.23 0 0 269
Nagyon jó.....
Fut a tyukok után???
Vagy a kocsmába??
Előzmény: ohiki (268)
ohiki Creative Commons License 2003.01.23 0 0 268

ohiki Creative Commons License 2003.01.23 0 0 267
Annak ellenére hogy nem fogdostam őket, de soxor tettem-vettem a ketrecükben mégis szelidek voltak. Írtam hogy gyakran a lábam alatt ültek. Nem tudom miért? lehet hogy biztonságban érezték magukat az ember közelében. Amikor kiraktam őket, a kakas rögtön el kezdte terelgetni a tyúkokat és gurgulázva kukorékolt.
Volt egy fehér tojóm, a kakas ennek is a fejét tönkretette, az volt hogy nem szállt el a karomról, de én tettem oda, magától soha nem szállt fel. Ja és a kezemből is elvette a főttojást.
Előzmény: grappa_73 (266)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 266
Izgalmas hétvége vár a pipikéimre :-)
Kicsit átrendezem a kalitjukat, meg ki is engedem őket…
Egy kisebb szobában fogom őket elengedni…
Az a szoba még úgyis félkész állapotban van, nagy kárt nem tudnak benne tenni…

Annyira kíváncsi vagyok, hogy mit fognak csinálni…:-)
Az még kérdéses számomra, hogy fogom visszatenni őket a kalitjukba.
Ők nem túl szelídek és nem akarok kárt tenni bennük azzal, hogy nagyon megszorongatom
őket.

Neked sikerült valamennyire megszelídítened, magadhoz szoktatni őket?

Előzmény: ohiki (265)
ohiki Creative Commons License 2003.01.22 0 0 265
Nekem gyári pontheggesztett nyúlketrecben voltak.
A kiengedéssel vigyázz, mert jól repülnek és ijedősek is, könnyen megléphetnek ha szabadban ereszted ki őket. Szobában ki lehet, majd a földhöz lapulva szaladgálnak, csoda édesek. Ne ijedjenek meg, mert nagyot ugranak. Nekem a végén mindig a lábaim alatt ültek, úgy kellett vigyáznom hogy nehogy rájuk lépjek. Megfogásnál pedig vigyázz nehogy megnyomd őket.
Előzmény: grappa_73 (264)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 264
Köszi a hasznos tippeket!
Hétvégén tudok szerezni egy másik kalitot, akkor megejtem a "szétültetést".
Remélem addig csak kibírja valahogy a tyúkom...

Te "szabadon", kertben tartottad a fürjeket, vagy pedig kalitban?
Én kalitban tartom őket, szerinted érdemes lenne néha kiengedni őket egy nagyobb elkerített részen?

Előzmény: ohiki (263)
ohiki Creative Commons License 2003.01.22 0 0 263
Igen, érdemes szétrakni őket legalább egy pár napig, had tollasodjon ki a búbja. Ha a kakas véresre csípi, akkor a másik tojó is elkezdi csipkedni.
Én tettem be egy kis papírdobozt tojóládának, de bele sem mentek, a tálcában lévő sóderben volt mindig a tojás. A száraz füvet lehet hogy szét fogják kapirgálni és a tojást összetörhetik.
De próbálj meg betenni egy fenyőágat is. Félig az oldalhoz erősítve, hogy alá tudjon bújni.
Előzmény: grappa_73 (262)
grappa_73 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 262
Azt hiszem akkor átrendezem egy kicsit a helyüket.
Egyre rémesebben néz ki a tojó feje...
Az megoldás lehet,hogy a kakast egy kicsit külön rakom, másik kalitba?
Így tudnának kicsit "pihenni" a tojók.
Szerinted megpróbaljam?

Még azt szerettem volna megtudni, hogy a tojásrakáshoz kell nekik külön helyet elkülöníteni?
Vagy elég csak valami száraz zöldet berakni és ők építenek maguknak fészket?

Előzmény: ohiki (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!