Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bpetya77_77 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23417
Nemsokára meg lesz az új verda, és hát mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, július óta sokat tanultam.
Már ki is dolgoztam egy-két szakember segítségével, pontosan mi is lesz az autóban.
De gondoltam lehetne valamilyen "árulkodós" jelet is tenni az autóba, ami eleve elgondolkodtatná azokat a hülye köcsögöket, akik megkeserítették a nyaram.
Szóval a kormányra szerelhető ufós dolgok érnek valamit? Vélemények? Megéri azt a 20-on egy-két ezret a sárga márka ufója vagy jobban is elkölthető ez a pénz?
Tényleg csak zajos sarokcsiszolóval nyitható?
Esetleg ha szerintetetek nem jó, akkor mit lehetne venni ls használni, ami tényleg ér is valamit? A "baltáról" pl. nem hallottam jókat nomeg a régi kézifék + váltó dolgok sem tűntek túl masszívnak. Nem is beszélve arról, hogy egy váltózár többet ér.
tucsok13 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 23416
Semmilyen :((
Előzmény: boney m (23415)
boney m Creative Commons License 2007.11.02 0 0 23415
milyen védelem volt benne?
Előzmény: tucsok13 (23410)
KoboldInside Creative Commons License 2007.11.02 0 0 23414
Igen, gondolkoztam azon, hogy valami jelzőt felvezetek a szobámba, ami csipog meg villog, ha nyitva az ajtó... Hisz ha én nyitom ki akkor úgysem hallom - tehát nem zavar... meg szintén elég olcsósan meg lehet oldani, mert kb 2 m-re van alattam... csak szintén úgy kell megoldani, hogy ne látszódjon semmi, és akkor talán nem iktatják ki...
Előzmény: tucsok13 (23409)
tucsok13 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 23413

Hát, asszem mostanra leesett a tantusz benn is. Dolgozom a kérdésen....:)

 

 

Előzmény: drMinit (23412)
drMinit Creative Commons License 2007.10.31 0 0 23412

hétvégén ismét eltűnt egy céges Renault...Május óta ez a 2. ...


Kit is keressek a munkahelyeden, hogy felvegyem vele a kapcsolatot :-)))

Céges autók a legrosszabbak.
A felhasználót nem érdekli, a tulajdonos meg leírja.
Sok esetben a céges matrica miatt, az ilyen autók veszélyeztetettebbek, mint a sima társaik.

Előzmény: tucsok13 (23410)
tucsok13 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 23411

OFF:

Sajnos én momentán Renault-os, de azért akad egy Veki otthon...és hát van némi fórumos kapcsolódásom :)

Előzmény: akzo (23407)
tucsok13 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 23410

Egyébként egy apróság: hétvégén ismét eltűnt egy céges Renault, ezúttal egy Clio.

Május óta ez a 2. Úgy látszik az arány még nem vészes, nem tudok róla hogy vadul gondolkoznának a "mit lehet tenni ellene" megoldáson...

tucsok13 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 23409

Ez jól hangzik, csak egy megjegyzés: a garázst csak akkor tekintsd biztonságosnak ha távfelügyeletes riasztóval védess, saját garázsról van szó...egyébként veszélyesebb lehet mint bármi más, hisz van idejük bőven bűvészkedni!

 

 

Előzmény: KoboldInside (23408)
KoboldInside Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23408
Köszönjük szépen a segítséget! nemtudom... nekem olyan kellene, hogy én is tudjam ,hogy baj van az autómmal... jah - nem szoktam km-re parkolni... meg jó lenne, ha le tudnám állítani a motort, ha látom hogy nélkülem megy az autó...

Nagyjából ez lenne...


Annyit még had kérdezzek, hogy egyedi lopásgátlókat mennyire tartjátok jó megoldásnak... Most még nem fejteném ki miről van szó, de nagyon kicsi plusz dolog, ami nem aktíválódik, akkor nem megy az autó, max vontatni lehet, az meg nem mindig van kéznél ugye... Ha a motortérhez odacsőditi az összes autódokit, valszeg akkor is kell félóra mire rájönnek hol a baj...

És elég filléres megoldás, ezt ilyen parkolási lopásgátlónak szánnám, mert este azért garázsban áll az autó, de ha valahol ott kell hagyni, gondolom nappal nem álnak neki műszerészkedni fél óráig...
Előzmény: drMinit (23405)
akzo Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23407
csak nem opeles vagy te is,tucsok?:)
Előzmény: tucsok13 (23406)
tucsok13 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23406

:) De nagyon ráértél ma reggel :)))

 

Pisteam-et azért kértem hogy privben keressen mert más fórumokon is összefutottunk már (márkatárs, kétszeresen is) ezért vszg meg fogunk tudni egyezni árban és találunk neki megfelelőt, másrészt megadnám neki Pubi számát és megvitatják a dolgot egyenesben, már ami az elektromos részét illeti... Opelben verhetetlen a srác, asszem :)

 

Nna meg gondoltam most már egyszer igazán összefuthatnánk, hátha arra is rá tudom venni hogy eljöjjön a topictalira amit ismét elkezdünk szervezni mostanság - igen jó kis csapat van a fórumon :) Szóval csak ezért mondtam a privet, nem akartam kirekeszteni senkit, csak p.team kicsit speciális ilyen szempontból :)))

Előzmény: drMinit (23405)
drMinit Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23405

indításgátlót elektromos motortér védővel, mennyiért lenne ez a csomag elfogatható áron

Szia p.team,
Nyilvánosan nem válaszolnék inkább, de küldj privet és megbeszéljük :)



Építő jellege miatt:
Indításgátlóknál nagy a szórás.
Tudni kell hogy milyen készülékre gondol a megrendelő.
Vannak 1 ponton tiltó, egyszerű, tapogatós indításgátlók. Ezek utastérbe beszerelve átlag 10-15e Ft körül vannak beszerelve.
Ugyanez, a motortérbe szerelve átlag 15-19 körül kaphatóak.
Kicsit bonyolultabb, de továbbra is tapogatós,- kapcsolgatós készülékek, 20-25e körül kaphatóak. Ezek már rendelkezhetnek, késleltetett motorleállítási funkcióval is.
Kódvédett inditásgátlókból is széles a mezőny. mindenki más készüléket szerel. De ezek nagyjából 30-40e magasságában vannak.
Motortérbe én, 45-50 körül szerelem be a magam által jónak ítélt készüléket.
(nem minden készülék szerelhető motortérbe).
Ezen készülékek Passzív Transponderes és általában Proxymity rendszerűek.
Ezen felül, vannak még az úgynevezett, aktív kártyás készülékek.
Ezek használatához elem energia szükséges.
Ezekből én, csak egyet szeretek, aminek nics riasztó és ajtónyitó fokozata, viszont nagyon jó kódrendszerrel van felvértezve, illetve rablásgátlási funkcióval is rendelkezik.,.
Ez beszerelve, 38-43e körül kapható.

Motortérzár:
Jelenleg a piacon sokféle motortérzár kapható.
Vannak jobb és rosszabb darabok.
Nem lehet minden autóba ugyanazt a készüléket szerelni- vagyis nem biztos, hogy amelyik az egyik autóba jól véd, az a másikba is eléri azt a védelmi értéket.

Ez miatt tartok én is 3 féle motortérzárat. Ezek beszerelve 30-40e körül kaphatóak. (nálam).
Találkoztam már ügyféllel aki érdeklődéskór mondta, hogy ahol beszereltette a
Váltózárat, ott 20-22e Ft ért szerelnék be neki a motortérzárat, de szerintük felesleges a váltózár mellé.
Beszélgetésünk során, aztán Ő maga is rájött, hogy az Új Suzukijába, a váltózárat igenis meg kell erősíteni egy motortérzárral! és amit ajánlottak neki olcsón motortérzárat, az az Ő autójába, egy fabatkát sem ér.
De olcsón beszerelték volna.

Így sajnos drágában, de funkcionálisan értelmes zárat szereltem be, neki.
Úgyhogy zár és zár között is van különbség.


Röviden ennyi Q;-)
Minit

Előzmény: tucsok13 (23401)
drMinit Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23404
KoboldInside

Apageres riasztókról mi a vélemény?! Melyiket szabad venni, mire kell figyelni, és mennyiért szabad venni?! ezekkel kapcsolatban kéne egy kis felhomályosítás

Az a kerdes, tudod-e, mit fogsz csinalni, ha hajnali kettokor elkezd pittyegni. >

> Tudom hát, lemegyek a szobám alatti garázsba, és megnézem hányan vagyunk!

:-DDD

Ez jó. Tetszik.
Csak nem felejts el valami szíverősítőt vinni magaddal, és itt nem a pálinkára gondolok :-)

És a viccet félretéve:
Csak kiegészítőként ajánlanám. Védelmet rábízni nem célszerű.
Mint ahogy már leírtuk, ezek is távirányítóval működnek, amik kikapcsolhatóak.
Hogy melyiket és mennyiért?? Ez a pénztárcádtól és elévárásaidtól függ.

De ha a jármű közel parkol általában hozzád akkor én, inkább egy rádió kulcs nélküli riasztót ajánlanék. Persze ezt, csak a kocsi pontos ismerete után merném ajánlani.
Minit.
Előzmény: KoboldInside (23369)
drMinit Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23403

Soma.01

Amúgy milyen riaszrió az amiről szó van? (márka? tipus?)

TrackPro CS-1712 LCD pageres kétirányú autóriasztó.

Előzmény: Soma.01 (23367)
drMinit Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23402
Nem tudom mi értelme ezen vitatkozni, és egymást kerülgetni.
Ezt, ha lehet, hagyuk meg más topikokba!

Az UV-jelölés önmagában, egyenlőre nem véd meg a lopástól.
Ezt már rég megbeszéltük.
Ha az ellenőrzés sűrűbb volna, és ellenőriznék a bontókat, ellenőriznék eredetvizsga során, illetve a műszaki alkalmából is, akkor sokkal több értelme volna.
De szerintem, hogy ez így elterjedjen, szemléletet kellene váltani.
És hamár szóba került, a biztosítók is ellenőrizhetnék, hgogy egy sérülés esetén, valóban a megfelelő elemek vannak a járművön.!!!
Így lenne már ennek is értelme, és valóban visszafogná a tolvajlás ezen irányú ágazatát.
De sajnos, én sem látok előrelépést ezen ügyben.
Addig általában csak kiegészítő jelleggel érdemes, önmagában nem.
Minit
tucsok13 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 23401

Szia p.team,

 

Nyilvánosan nem válaszolnék inkább, de küldj privet és megbeszéljük :)

Előzmény: p.team (23370)
KoboldInside Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23400
Steve, segítenél kicsit útba igazítani.... Milyen riasztót érdemes beszereltetni, és hogyan... egy egyedi lopásgátló már van az autóban... meg persze a gyári imobiliser, ha az ér valamit az új autóknál..
Előzmény: stevie wonder (23395)
Garfield007 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23399
Muhahaha!
Előzmény: Törölt nick (23398)
Garfield007 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23397
Kabare. A szokasos stilusod es meg mindig meglepodom rajta ;o)
Előzmény: Törölt nick (23394)
Garfield007 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23396
Te irsz egy baromsagot, vagy nevezzuk felinformacionak a biztositozasrol.
Ezutan leirom, hogy ha a rendorok erintett resze kapna lampat mar meg lenne oldva az egesz ugy. Ennyi...
A valosagot mindketten ismerjuk...
Előzmény: Törölt nick (23393)
stevie wonder Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23395

Meg azt még mondjátok meg, mi a jobb: Egy menő márkás riasztó, mert az megbízható - de viszont már ismerik v. egy kevésbé ismert, talán nem is befutott, de a kutya se ismeri...

Csak a szokasosat tudom ismetelni (mar megint): a hardver 10 szazalekot szamit, a beszereles 90 szazalekot. A minosegi cucc profin beszerelve er valamit.

 

De a riasztonal igy is, ugy is hatalmas biztonsagi res tatong, amit taviranyitonak hivnak. A hagyomanyos riaszto amugyis teljesen idejetmult dolog.

Előzmény: KoboldInside (23392)
KoboldInside Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23392
Igen, és a sima rádiófrekis pagerre gondoltam, hogy én tudjam, hogy mi van... mert manapság senkit nem érdekel ha egy kocsi óbégat... Persze olyan kéne, amivel le tudom állítani a motort... tehát nem csak ami nálam pittyeg, hanem amivel lehet is valamit blokkolni...

Meg azt még mondjátok meg, mi a jobb: Egy menő márkás riasztó, mert az megbízható - de viszont már ismerik v. egy kevésbé ismert, talán nem is befutott, de a kutya se ismeri...

Mindennek van előnye és hátránya is...

Köszönöm a válaszokat
implacabilis Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23391

Nekem párszor megnézték a motorszámot igazoltatáskor - igaz, ez régebben volt.
A jardnak nem kell UV lámpa, mert az ablakon simán elolvashatja a gravírt, ha akarja.

Előzmény: fewfewe (23388)
implacabilis Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23390

Háromszor, és nem 5 évben, hanem az utóbbi két hónapban, mert ennyi idős az autó. Kétszer az vizsgálta meg, aki belerakta, egyszer meg én. :)
Annyit mindenképpen ér a dolog, hogy ha parkol melletted egy ugyanolyan, de jelöletlen autó, inkább azt fogják elvinni.
A rendszámgravírt (vagy gyárilag az alvázszámot) csak az ablakokba teszik, de ha UV-t lát az AT a lámpabúrákon is, nem tudhatja, hogy csak 20 vagy esetleg 50 alkatrészt kell majd elásnia.

Előzmény: Garfield007 (23378)
Jahno Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23389

Régebben volt itt valaki, aki fennhangon hirdette, hogy majd Ő itten jól megmutatja, minden rendőrnél lesz UVlámpa, majd meglássuk, mink itten ne beszéljünk hülyeséget, majd úgy lesz. Aztán valahogy felszívódott, de én még emlékszem rá, jó így utólag belerugdalni az ötletbe, ha már lehülyézett :-)

Előzmény: fewfewe (23388)
fewfewe Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23388
en vasaroltam egyedi rendszamot, de a regi van az uvegekben, a kutya nem kerdezte soha, hogy miert....sot, a kornyezetemben egy embert nem tudok mondani, akinek akarmikor, BARMIKOR akarki nezte volna az alvaz es motorszamat, hogy stimmel-e.. sok UVlampat se lattam meg rendornel... :-
itthon igazoltatasnal minden alapja a rendszam...
Előzmény: Garfield007 (23382)
fewfewe Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23387
akkor lenne hazsna, ha az osszes auton kotelezo lenne, minden elemben, es a markakereskedonek kene errol gondoskodnia felar nelkul, holnaptol......
Előzmény: P.URBANUS (23384)
fewfewe Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23386
az mind1 hogy muholdas-e, a muholdas rendszerek is GSM alapon kommunikalnak, a muhold csak a poziciot "mondja meg" es GSM rendszeren at SMS-en keresztul tovabbitja a kozpontnak a riasztas okaval egyut... az a legjobb ha az AT nem tudja hogy pageres a kocsi, akkor meg lehet lepni....tehat nem kell szetmatricazni a kocsit hogy héééééé ez pageres...ugy talan meg erhet valamit..
Előzmény: fepeti001 (23376)
P.URBANUS Creative Commons License 2007.10.28 0 0 23385
"Kinek ne kellene olcsón egy jó motor, ha a sajátja megunta, egy jó váltó, hátsólámpa, akármi? Ezekben van jelölés? Naugye."

Hátsó lámpa búráján nekem van jelölés. A többi is megoldható, bár nem minden UV-s műhely vállalja. De technikailag lehetséges és Bp.-n is van olyan hely, ahol megcsinálják.
Előzmény: Törölt nick (23380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!