Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 194
Erről van szó:


Habot lő ki, amit nem fúj vissza a szemedbe a szél, és zárt térben is használható:


petike23 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 193
Sziasztok,

egy ismerősőm hozott Németországbol PEPPER FOAM spray-t. Adatok:
First Defence Red Pepper Foam MK4
75mL

Olyan, mint ami ezen a képen van, csak hosszabb (75mL-es)


http://www.pfefferspray-versand.de/

Ha valakit érdekel, 20 Euro/db.
Természetesen mindegyik új, nem használt, 3.5m-ig hatásos, 35 egy másodperces fújásra.
Szerintem ez a legjobb, ami beszerezhető..

Üdv: Petike23

gvass1 Creative Commons License 2004.03.16 0 0 192
"hogy a tetején a védő műanyagot viseléskor rajta szokták hagyni, vagy előre letörik? "

Ember, ne legyen mar ennyire kezdo!!!
A konzervdobozt sem nyitod ki fogyasztas elott???

A muanyag ful csak arra szolgal, hogy mutassa a termek original mivoltat!

Előzmény: Törölt nick (191)
gvass1 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 190
hi,
a 20 gramm alattira a kozteruleten (rejtve) viseles tilalma nem vonatkozik.
De egy masfel oldalas rendeletet igazan elolvashatnal magad is.
Előzmény: Törölt nick (189)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.23 0 0 188
Pont ezért, amit a GunBox-ban vettem, arról nem is kapartam le a magyar címkét, bár nem tetszik.
Jobb a béke, rendőrbácsi csak hisz a feliratnak egy esetleges ruházatátvizsgáláskor...

tgy

Előzmény: gvass1 (187)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.20 0 0 187
"Nem tudja a rendőr a különbséget?"

Nem biza. Bar a legtobb gazsprayn ami hazai forgalomba kerul, van magyar nylevu leiras, abban bent kene lenni a toltetomegnek is, esetleg a gyarto/importor nevenek, lejaratnak.

Előzmény: P9R (185)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.20 0 0 186
Na, ha 40gramm van írva, akkor (legalább) a mértékegység megegyezik, ergo jogos lehet az előállítás.

Hááát... én még nem láttam 40g-s sprayt, csak 40ml-est, ami uggyebár nem uggyanaz.

tgy.

Előzmény: P9R (185)
P9R Creative Commons License 2004.02.20 0 0 185
Nem tudja a rendőr a különbséget?
Hááát... nem biztos.

" legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű "
Így van a korm. rendeletben.
Na, ha 40gramm van írva, akkor (legalább) a mértékegység megegyezik, ergo jogos lehet az előállítás.

Előzmény: telefongyula (183)
gombavadász Creative Commons License 2004.02.20 0 0 184
Miskolcon kis Pepper KO-t nem találtam. A vadász boltokból hármat néztem meg, (Újgyőri főtér, Nimród, a Búza téren, Szalonka a Vörösmartyn), csak magyar cuccot ajánlottak. 50 ml-es P.KO van a Búza téri militariban, de az elmondottak szerint az már szabálytalan. Amúgy is, egy minél távolabbi jövöben való esetleges használathoz az illik, hogy kicsiny flakont válasszak, amit nem kényelmetlen hurcolászni.
Előzmény: dejak (177)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.18 0 0 183
Idézet: www.kormend.hu, Rendőrségi hírek Vas megyéből:
Tegnap este a járőr a Kiskar utcából állított elő újlétai lakost, mivel ruházatátvizsgáláskor a zsebéből 40 grammos gázspray került elő.

Ezexerint a rendőr se tudja a különbséget, mert SZVSZ ez egy 40ml-es flakon lehetett... :-(

tgy

Előzmény: gvass1 (176)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.18 0 0 182
Köszi, bevásároltam :-)

tgy

Előzmény: gvass1 (173)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.06 0 0 181
"na ismri valaki a body guard sprayt"

Hi,
valami bovebb info?
Gyarto neve, orszaga stb?

IMHo Bodyguard neven tobb, mint 1 gazdezodor van forgalomban. Nemely magyar ammoniason is mintha az lenne.

Előzmény: dejak (180)
dejak Creative Commons License 2004.02.06 0 0 180
hellóóóó....na ismri valaki a body guard sprayt,paprika spray és kb.akkora a flakon mint egy női hajlakkos doboz tehát igen nagy ,zsebben nem is fér el.4000ft .körül van az ára ,de én speciál a ko defenol cs-ben jobban bizok,mi a véleményetek ??

üdv:mindenkinek...

don_kihote Creative Commons License 2004.02.05 0 0 179
"Nagyszerű eszköz, de nem merném élesben használni, mert garantáltan 8 napon túli hatása van.) "

Ilyen jó eredményre eleinte ne számíts!
Sokat kell ahhoz gyakorolni! :DDDDDDD

Előzmény: Thomaster (175)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.05 0 0 178
"vegyél anti hundot.cn+cs a tartalma "

A pepperes azert jobb. Ha tudsz, mindekeppen olyat erdemes venni.

Előzmény: dejak (177)
dejak Creative Commons License 2004.02.05 0 0 177
helló!!!gombavadász.én miskolci vagyok,bármelyik vadászboltban tudsz sprayt venni kb.1500-ft-os áron.amit én ajánlok neked,vegyél anti hundot.cn+cs a tartalma garantáltan jó kutya és ember ellen is.én ezt ajánlom neked,más a minap vettem új sprayt body guard .névre hallgat papprika spray kb.akkora a flakon mint egy női hajlakkos doboz ismeritek??milyen szerintetek.üdv mindenkinek......
gvass1 Creative Commons License 2004.02.05 0 0 176
hi,
"Namost én kb. 1 hónapja egy bizonyos itt is sokat emlegetett szaküzletben kértem egy szerintük jó sprayt, és szemrebenés nélkül kirakták a 20 és az 50 grammost"

Az 50 ml a legrtikabb esetben 50 gramm. Hacsak nem vizzel van toltve:-))
Amugy 28 gramm a toltettomege.

Az eladasrol: barkinek eladhato, aki arra a kerdesre, hogy "On biztonsagi or/katona/rendor/bv stb.?" IGENnel valaszol.
A jogszabaly ugyanis semmiylen jogositvanyt nem tartalmaz az igazoltatasra, vagy a nyilvantartast vezetesere.:-))

Előzmény: Thomaster (175)
Thomaster Creative Commons License 2004.02.05 0 0 175
"Kozteruleten csak 20 gramm alatti viselheto szabalysertesi birsag nelkul!
(es ecceru gyalogpolgar csak ilyent vehet)"

Namost én kb. 1 hónapja egy bizonyos itt is sokat emlegetett szaküzletben kértem egy szerintük jó sprayt, és szemrebenés nélkül kirakták a 20 és az 50 grammost. Kérdem, melyik a jobb, eladó mondja hogy a nagyobbik, meg az olcsóbb is Ft/kg-ban számolva. Eszembe nem jutott, hogy olyat ajánl, ami szabályellenes, akkortájt vált szabaddá a Vipera tartása is, gondoltam, biztos eltűnt a 20 grammos szabály is. Úgyhogy most van egy 50 grammos spray-m. (Meg egy Viperám, tulajdonképpen azért mentem, de azt nem hordom, csak játék otthonra. Nagyszerű eszköz, de nem merném élesben használni, mert garantáltan 8 napon túli hatása van.)

Amúgy, a szabály ha jól tudom, nem írja hogy 20 grammos spray hány darab lehet nálam... úgyhogy aki kicsinek tartja a 20 grammos zsebdezodort, az tartson mindkét kabátzsebében egyet. De a nagyobbal se hiszem hogy bajom lehet, szerintem a gázsprayvel megoldott helyzetek úgy néznek ki, hogy fújás és futás, rendőr bevonására nemigen kerül sor.

Előzmény: gvass1 (171)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.04 0 0 174
Köszi a gyors választ :-))

tgy

Előzmény: gvass1 (173)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 173
"Csak én nem találom a gázspray-ket az árlistában? "

A tegnapi allas szerint:
20 gramm alattiak:
Pepper KO: 1200-
CS KO: 1000-
Defenol CS: 1000-
Nr. Sicher Pepper: 1700-
Pen-Pepper: 1700-

20 gramm feletti (csak a jogszabalyban meghatarozottak vehetik)
Pepper KO (28 grammos): 1400-

Előzmény: telefongyula (172)
telefongyula Creative Commons License 2004.02.04 0 0 172
Hali!

Bovebb valasztek itt van peldaul: www.gunbox.axelero.net

Csak én nem találom a gázspray-ket az árlistában?

tgy

Előzmény: gvass1 (164)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 171
hi,
"Szabad-e kipróbálni? "

Vegyel kettot, az egyiket gyakorlaskent fujd ki.
Olcso, mint a szemet, ezen kar takarekoskodni.

"A javasolt Klever Pepper KO kb. hány másodperces üzemidejű lehet? "

Kb. 5-6 sec.

"Ja, ráadás kérdések: Ezt a 20 g alatt megnevezést a boltban érteni fogják? Ez egy kicsi flakon? Azért ezt javasoltad, mert nem okoz ”raktározási” gondot?"

Embor, legalabb a hatalyos jogszabalyokkal legyel tisztaban.
Kozteruleten csak 20 gramm alatti viselheto szabalysertesi birsag nelkul!

(es ecceru gyalogpolgar csak ilyent vehet)

Előzmény: gombavadász (170)
gombavadász Creative Commons License 2004.02.04 0 0 170
Még néhány kérdés:

Szabad-e kipróbálni? Úgy értem, hogyha egyszer megnyomta az ember, akkor utána bízhat-e benne még, hogy hónapokkal később elővéve van benne elég szufla? (pl. A tűzoltó készülékeket ha jól tudom, ugye csak origin plombált állapotban szabad tárolni?)

A javasolt Klever Pepper KO kb. hány másodperces üzemidejű lehet? (Nem azt kértem, hogy fújd ki a tiedet az én kíváncsiságom kedvéért, csak reménykedem, hátha van rá adat.:)))

Ja, ráadás kérdések: Ezt a 20 g alatt megnevezést a boltban érteni fogják? Ez egy kicsi flakon? Azért ezt javasoltad, mert nem okoz ”raktározási” gondot?

Előzmény: gvass1 (168)
gombavadász Creative Commons License 2004.02.04 0 0 169
Köszönöm!
Egy-két napon belül visszajelzek, hogy Miskolcon megkaptam-e?
Előzmény: gvass1 (168)
gvass1 Creative Commons License 2004.02.04 0 0 168
hi,
az ammonias szarkupac semmire sem jo!
Viszont sulyosan egeszsegkarosito hatasu!!!

A masik hozzaszolot imho ilyen vacak magyar kloracetofenonos Pajzs fedonevu szemettel fujtak le.
Az biztos, hogy 30-40 centirol 1 masodperc egy nemet OC vagy akar CS-sprayvel percekre "lathatatlanna" tette volna a fujot.

"Tegyetek javaslatot egy konkrét sprae tipusra, amit pontos megnevezése alapján lehet keresni a boltokban, és alkalmasnak tartotok ”rendszeresítésre”, általános célra. "

Nemet Klever gyartmanyu, 20 gramm alatti Pepper KO (ugyanakkora flakon, mint a magyar ammonias szemet, de a hatas eg es fold)

Kb. 3 meterig elmegy vastag sugarban az anyag, es brutaleros.
A GunBoxban (1077 Bp. Bethlen G. u. 10.) 1200 Ft.

Előzmény: gombavadász (167)
gombavadász Creative Commons License 2004.02.04 0 0 167
Ez mondjuk tényleg ”gáz”.

Némileg idevágó tapasztalatom nekem is van. Igaz, ott védelmi helyzetben én használtam AMMONIÁS sprét, és kutya ellen.
Település belterületén gyalogoltam pórázon tartott kutyával. Kutyám, egy közepes méretü labi, rendkívül békés teremtés. Ráadásul most különösen védtelen volt, mert gyakorlatozásként egy táskát hozott a szájában.
A támadót nem is láttam megjelenni, csak azt hogy KÉT fekete kutya van a pórázomon! Egy fekete pitbul szerű kutya fojtotta le üvöltve teljesen ledöbbent kiskutyámat.
Üvöltöttem én is, még hangosabban. (Ezt kutyákhoz értő emberként egyébként nektek is javaslom minden kutyás bonyodalom esetén.)Ahogy a pit az új támadót keresve fölnézett rám, volt alkalmam megkezdeni az illat terápiát, hátha nyugtató hatással lesz rá.
Több másodpercen keresztül fújtam rá az anyagot, miközben a kutya hátrált, én meg követtem, majd sarkon fordult, elkocogot és lazán(!) beugrott egy két méter körüli betonkerítésen.

Tanulságok:
1. Az ammóniás spré megállította a kutyás támadást, de csak egy egész kifújt flakon kényszerítette visszavonulása a támadót.
2. A támadó kutya még ekkora mennyiségtől sem lett harcképtelen. Ha erősebben motivált, még így is kárt tudott volna bennünk tenni.
3. Több kutya támadása esetén veszítünk.

Miután elolvastama topicban leírtakat, ez tulajdonképpen nem megdöbbentő eredmény.

Kérésem is lenne a topic gurukhoz.
Tegyetek javaslatot egy konkrét sprae tipusra, amit pontos megnevezése alapján lehet keresni a boltokban, és alkalmasnak tartotok ”rendszeresítésre”, általános célra.
Tudom, hogy sok ilyen van, de most egynek a kiválasztását kérném tőletek.
Legyen megbízható, ha lehet, ne túl drága, és rendszeresen kapható.
Meg ha lehet, toldjátok meg a javaslatot egy rövid indoklással, hogy mire jó, mik a sajátosságai.

Előre is köszönöm!

Előzmény: lviz (166)
lviz Creative Commons License 2004.02.04 0 0 166
Udv!
Asszem valami gyengebb cucc lehetett,aminek a hatasa csokken,ha benned felmegy a pumpa (adrenalin),asszem az csokkenti a fajdalmat.
Szvsz,ha mondjuk valami jobb OC-s anyaggal osztjak az aldast,akkor kettoig sem lattal volna es lehet,hogy az illeto kalapal el jol :)
Előzmény: fruszt (165)
fruszt Creative Commons License 2004.02.04 0 0 165
Üdv!
Nemrégiben történt az eset, hogy buliból hazafelé kis baráti társaságunkba belekötött néhány agresszív fiatalember. Mi békések voltunk, de szó szót követett, és egyikük lefújt engem valamilyen sprével. Nem tudtam elovasni mi volt ráírva :), nem is értek hozzá, lényeg, hogy kábé 30-40 centiről úgy egy másodpercig fújt a szemembe. Nem lélegeztem be, de a szemembe jutott bőven. Erőteljesen irritálta a bőrömet, a taknyom-nyálam, könnyem igencsak ömlött, de ezzel nem tett harcképtelenné, homályosan bár, de láttam, viszont nagyon begorombultam, és azt érte el a dologgal, hogy nekimentem és igencsak elkalapáltam. Nem is tudom mi lett volna a dolog vége, ha nem húznak le róla. Az égető fájdalom perceken belül alábbhagyott, a látásom hamar kitisztult, csak amikor hazaérve le akartam mosni magamról az anyagot, vízzel érintkezve megint rohadtul csípett.
Kérdésem:
Tényleg van ilyen szar, amit rásóznak az emberekre, és amikor használják csak felingerli a delikvenst, vagy nekem volt nagy mákom a dologgal?
gvass1 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 164
hi,
gazspray-hasznalatkor: ne sajnald: Fel flakon az arcaba, aztan futas.

Nagyobb valasztek: Pesten. Olcsobb is.
Bovebb valasztek itt van peldaul:
www.gunbox.axelero.net

Előzmény: dejak (162)
dejak Creative Commons License 2004.01.27 0 0 163
helló!!!a barátomnak TW-1000.cs.spray van német ó.ba vette azt mondja elég jó nem tudom itthon lehet-e ilyet kapni ha igen akkor hol????vagy egyáltalán hol lehet jó sprayt kapni itthon??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!