Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1774
Köszi.... Felkeresem őket. Ha vállalnak egy egész tekercset, akkor speed-től nem is kell.... :-D Hátha beporosodik a grip... :S
Előzmény: excdrac (1763)
panabubus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1773
Azt tudod, hogy állandóan a mellemen lóg a gép...:-) Ottan nem kartzolódhat. Csak egy bibi van, a vevőeccség nem ragasztható az aljára. Így érdekesen néztek me, amikor postás-gumival fogattam az obi mellé..:-) Brutál egy látvány volt...
De nyugi, dolgozom a sajátomon, hogy mielőbb át tudjam cserélni.

Színes diáért (egy db 6x6-nyi mértűért meg a Zéletem is a tijjéd, akkora db stipi-stopi..:D
Előzmény: speedlight (1764)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1772
Megértelek... Inkább vegyél egy olyan gépet, ami nem hotspottol. :)
Előzmény: excdrac (1770)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1771

Hehe, és még milyen lehet a kóla lájt! :-)

 

Bár akkor érzékeny esetben dühös fotóalanyok védekezhetnének ellene beledobott Mentos-szal; az lenne ám a freshmaker...

Előzmény: madgie (1754)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1770
Hát ez az, a hotspot. És gondolj bele, hogy egy halom retusálás van már rajta.... Eredetileg még kriminálisabb. :( Na ezért nem veszek ehhez a géphez igazi szűrőt......
Előzmény: speedlight (1769)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1769
A hotspot az mindenesetre szépen látszik... :-S

Nem tudom, hogy nega mennyire színezi el a képet az igazi IR szűrőhöz képest...

Amúgy érdemes manuális WB-t állítani egy fehér lapra IR szűrőn keresztül. Én azért hagytam ki ezt a lépést, mert az S5000-en nem lehet.
Előzmény: excdrac (1768)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1768
Köszi! Egyelőre semmi sem sürgős. Színes negatívval ilyen medvehagymát lehet lőni (próbáltam a multkor általad leírtakat alkalmazni, inkább kevesebb, mint több sikerrel):

Előzmény: speedlight (1767)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1767
Fekete képkockát tudok adni Neked is, előhívott ff roll negáról...

A színes dia-pakk pedig még nem érkezett meg. Ha megérkezik, arról majd értesültök. :) Arról is, ha ellőttem. :)
Előzmény: excdrac (1766)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1766
Esetleg számíthatok néhány lehulló darabra? :)

Vagy ha valaki gagyizna így dia-szűrőt, szívesen beszállnék, de egy egész tekercset sajnálnék szétbarmolni. Előre is kösz, ha szóltok! :)
Előzmény: speedlight (1764)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1765
Én is ott hívattam elő életem első roll tekercseit! :) FF-t nagyítani sajnos nem szépen tudnak... :-S
Előzmény: excdrac (1763)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1764
Remélem nem az én gripemet gányolod szét éppen... :)))
Azt egészben kell visszahoznod, por- és karcmentesen. :)

Ebayen lőttem szines roll diát is, 10 tekercset. :) Ha kell valakinek, adok belőle...
Akár rendeltetésszerű felhasználásra, akár miután ellőttem és előhívattam, az exponálatlan részeket...

Kösz az ötletet a Fujival kapcsolatban, de maradok a rendes szűrőknél! :) Valahogy stabilabbak és jobban bírják a használatot...
Előzmény: panabubus (1760)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1763
Il-dia Budapest 1119 Bartók Béla út 16. 1/209-4726 ildia@vipmail.hu

Asszem, de előtte inkább hívd fel őket. Itt volt az ominózus eset... :) :P
Előzmény: excdrac (1762)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1762
"Szines dia: Soósnál lehet kapni rollfilmben szinest. Csak azt árulhatná el valaki, hogy hol a bánatba' hívnak elő szines diát? Mert akkor bővíteném a szűrőkészletemet."

A Batrók Bélán, a BME felöli oldalán van egy Fuji labor + fénymásolda. Majdnem szemben a hajdani Mészöly Tanszékkel (most nevada pub névre hallgat szegény)

Mindjárt megkeresem mi a szösz a neve....
Előzmény: panabubus (1760)
panabubus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1761
:D Nem én vótam......
A Photostudio2000... :-D
Előzmény: excdrac (1755)
panabubus Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1760
Kibróbálni, vagy az "én jóvoltomból"??? LOL

Gratula a 72-eshez előre is. Annyiért ajándék (az Optiformnál egy felet kapnál érte :-D )
Nem tudtam idejében ezt MSN-en írni, mert addigra kiléptél. Én meg el voltam foglalva a grip-el, rohadna meg. (>>>nem várt bonyodalom: nem csak 5 mm-el beljebb van az állványcsavar, hanem 3 mm-el hátrébb is... :-(( És az egéz egy zárt konstrukció, bazi kőkemény japán precizitással összerakva...:-( Úgyhogy asszem "gányolás" lesz a vége. Kétoldalas erősragasztószalag..:-) Mert valamikor attól tartok szét is kéne szedni szervíz, stb. miatt, úgyhogy a fixre odaragasztás nem jáccik. Pedig akkor ismegcsinálom, mert minden elektronikája korrektül műxik...)

Szines dia: Soósnál lehet kapni rollfilmben szinest. Csak azt árulhatná el valaki, hogy hol a bánatba' hívnak elő szines diát? Mert akkor bővíteném a szűrőkészletemet.
Kb. 93-asnak felel meg a fokozata. És tavalyelőtt Velencén a strandon egész érdekes és éles képeket csináltam egy db. égett szines negán keresztül. Úh. madgienak tuti, h. igaza van, a szines film ott van optikailag is ahol kell...

De, ha már itt tartunk, speed: a kisFuji jáccik ám egy db. 36-os szines filmdarabbal is.. Én úgy próbáltam ki, azzal is fotózgattam. Eccerű: le kell venni a tubust, és egy db kétoldalas ragszalaggal a frontlencse elé közvetlenül... Nálam bevált. Kár (?) hogy a kisKanyon frontlencséje nagyobb átmérőjű. Mert az elé már nem jó. :-( )
Előzmény: speedlight (1753)
madgie Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1759
A fenét. A kis féllityás üveges kóla nyaka pont ráillik egy alap kompakt obijára. Oszt meg is van az anyagvastagság, igaz, cseppet orrnehéz lesz a cucc :)))
Előzmény: speedlight (1758)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1758
Oszt hogy'? :)) 2 üveglapot összeragasztani barna kaullával? :))) Félek nem lesz elég az anyagvastagság! :)
Előzmény: madgie (1757)
madgie Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1757
Cokin rendszerbe kell aplikálni :)))
Előzmény: speedlight (1756)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1756
Jó, csak nagyon hülyén mutat az obi előtt, és portréállásban kiborul! :)))
Előzmény: madgie (1754)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1755
VAZZZZEEEEE!!! NEM ROSSZUL LÁTTAM!!! Tényleg az van odaírva! :P:P:P:P:P:P:P:P JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!! :):):):):)
madgie Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1754
Scara óta tudjuk, hogy infraszűrőnek jó egy pohár kóla is :)))
Előzmény: excdrac (1752)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1753
A _tudásomhoz_ nekem is sok lenne, csak az a baj, hogy én _szeretem_ csinálni! :)))

Panabubus jóvoltából kipróbáltam az R72-t tegnap... (lehet nem kellett volna...) Megnéztem mennyibe kerül itthon (28e). Aztán leütöttem az íbéjen annyiért. :)
Előzmény: excdrac (1752)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1752
Így van, a dia jobb, de drágább is, ahol meg jártam, ott sajna nem volt.

A fekete-fehér is alkalmas erre? Igazából a floppyt sem értem miért. A dia meg a negatív az ok, hiszen ott a három alapszínt kiszűri, hiszen eleve ez a dolga, de a másik kettőt nem értem miért. Biztos így van ettől még.

Az én tudásomhoz az a íbéjes is sok lenne.....
Előzmény: speedlight (1751)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1751
Én úgy hallottam, hogy exponálatlan roll diát kell előhívatni, és azt! :)

Amúgy én is adtam már feketére túlexponált ff roll negát egy topictársunknak, aki annyit se mondott h kösz... sőt, azóta nem is szól hozzám. :-S Biztos megbántottam azzal, h ingyen nekiadtam.

Tegnap lőtem az ebay-en 720nm szűrőt kb. 4650 forintért. :-D Nem hoya...
Előzmény: excdrac (1747)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1750
Ismervén azt, aki a képeket feltőtötte, ez nem is meglepő! :-p :)))
Előzmény: excdrac (1745)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1749
De, de ez egy ilyen dolog. :) Az expó-mérés ugyanúgy működik, mint a látható fényben...

Esetleg próbáld rawból előhívni, vagy állványról lőj bracketelt expósorozatot, azt HDR-ezd! :)
Előzmény: panabubus (1744)
madgie Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1748
Ilyenről is hallottam már anno, a floppinál azért optikailag tán jobb megoldás :)
Előzmény: excdrac (1747)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1747
Na jó, megmondom: 2 réteg túlexponált (azaz napon kihúzott) Fuji 100-as roll film egymáson, beleépítve egy rajzhengerből levágott papírgyűrűbe, hogy fel lehessen fogni a 9600 elejére.

(látnotok kellett volna az előhívóban a néni fejét, mikor bevittem a szétesett roll tekercset, hogy ezt hívja elő.... :) 20 percig magyaráztam, hogy tudom, hogy nem lesznek rajta jó képek, de ez nem igazán baj.......)

Azért ez, mert a Fuji9600 annyira hotspotos, hogy sajnálom rá a 10e buznyákos hoyát. Attól nem lesz jobb.....
Előzmény: madgie (1746)
madgie Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1746
Floppi?
Előzmény: excdrac (1745)
excdrac Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1745
Szerinted? :) A budavári (c)sikló..... ((komoly, ezt olvastam először... :P))

Ha azt a barkácsot leírom, elsírjátok magatok és kitiltotok még a fórum nézésétől is... tekintsünk el ettől.... :)

(nájlonharisnyánál azért jobb :P)
Előzmény: speedlight (1743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!