Keresés

Részletes keresés

Schíel Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24098

 

Szia renesains!

Pont olyan szigeteket néztél ki, ami a magyar utazók álltal is gyakran látogatott és itt a fórumon is van bőven információ, tapasztalat. A Keresés mezőbe (ld. jobb oldalon) gépeld be a sziget nevét és aztán katt az Ok - ra. Nagyon meg fogsz lepődni! Győzd végig olvasni! Aztán jöhetsz konkrét kérdéssel ha lenne.

Előzmény: renesains (24092)
hniko Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24097

Szerintem annyi elég lesz! :)

Előzmény: Törölt nick (24095)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24096

erről az "ajándék vízről"nem hallottam:)))

Előzmény: hniko (24094)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24095

igen tudom, mindenki írja.Teljes ellátással kértük a szobát, igazán csak innivalóra, meg programokra esetleg kell majd költenünk..Remélhetőleg 150-200e elég lesz...Persze lesz nálunk plussz pénz, de azért bízom benne hogy kijövünk belőle ha a kajánk adott lesz.A program áraknak majd utána nézek!

Előzmény: hniko (24094)
hniko Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24094

Az ott jártak majd elmondják, de sztem fogmosásra jó a víz a szigeteken.... De készülj fel, hogy SUN-on elég húzósak az árak, ha csak félpanzión lesztek... Bár a szobánként kaptok 1 v. 2 db vízet, ha jól tudom...

Előzmény: Törölt nick (24093)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24093

Én úgy terveztem volna eredetileg hogy csak 2 kézipogyásszal mennénk, de félő hogy fogkefe, piperecuccokat nem lehet fölvinni kézibe:( vagy Én már nem tudom mit lehet meg mit nem....hiszen annyira nincs tapasztalatom.

A másik:olvastam hogy fogmosásra sem nagyon ajánlott a csapvíz!! Gondolom akkor palackozott 1,5 literes ásványvíz biztosan kapható, vagy kisebb kiszerelésű amitől nem leszünk gyomorfájósak.

Előzmény: Pitta2 (24090)
renesains Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24092

Sziasztok,

 

Kureda illetve Chaaya szigetről van valakinek tapasztalata?

Esetleg még Filitheyo?

 

Köszönöm szépen

hniko Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24091

Kedves Pitta2!

Minden tanács nagyon jól jön! Igazából ezeket szoktam én is a kézibe tenni. Én is imádok repülni, remélem ha megjövünk is ezt fogom mondani :D.

 

Járt mostanában valaki Meerun? Mi igaz az esténként a villák körül ólálkodó patkányokról?? :/ A tripadvisoron mostanában csak ezt olvasom...

Előzmény: Pitta2 (24090)
Pitta2 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24090

Kedves hniko és kisrizuka!

 

Bocsánat, hogy bele vau-vau, de lenne 1-2 tanácsom.

1. repüléstől nem félni, az egyik legjobb dolog a világon!

2. kézicsomagba tenni mindent, amit nem tudtok 1 hétig nélkülözni. fényképező, videó, töltők, fürdőruha, fogkefe, gyógyszerek, váltás ruha. Egy fedélzetre vihető bőrönbe nagyon sok minden elfér. Sok-sok évvel ezelőtt valakinek elkeveredett a csomagja és csak 1 héttel később hozták utánuk, pont amikor jöttek vissza. Szóval két hétig nem látták azt.

Előzmény: hniko (24087)
hniko Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24089

Igen, már aug. végén megvettük a jegyeket és lefogaltuk a szállást. :)

Előzmény: Törölt nick (24088)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24088

Most lett reggel fix a dátum, igen 18.án megyünk most már 100% Még nem kaptam meg a  repjegyeket, de írok ha meglesznek:)Igazábból egyelőre tök mindegy hol ülünk, mert nekem Rómáig is halálfélelmem volt:D:D Nálatok is biztos a dátum??Mi is az Araamu-val megyünk:)

Előzmény: hniko (24087)
hniko Creative Commons License 2012.10.10 0 0 24087

Még mi sem mentünk átszállással :). Szerintem nyugodt lehetsz, a Male-i járatra úgyis együtt fogunk menni...meg még akik szintén arra a gépre jönnek, szerintem többen leszünk. A csomagokat nem kell Bécsben felvenni. Ha annyira félsz, hogy elkeveredik a csomag, tegyél a kézibe egy napi váltóruhát, fürdőruci, stb. és azzal már ki lehet bírni, ha esetleg késne...Most már biztos a dátum nálatok? Melyik sorban ültök majd? Üdv.

Előzmény: Törölt nick (24086)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24086

Közben visszaolvastalak:)Látom Ti is 18-tól 26-ig lesztek, akkor egy géppel megyünk és jövünk!Mi csak 2 x repültünk még, akkor sem átszállással, és annyira félek hogy elkavarodunk.probléma lenne ha csatlakoznánk hozzátok Maléig, legalább míg megtaláljuk a gépünket, csomagokat..stb.Nyugodtabban indulnánk el:))

Előzmény: hniko (24084)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24085

ez komoly?????juhééééj, de jó lenne legalább Male-ig együtt utazni.Bécsben szálltok Ti is át????

Előzmény: hniko (24084)
hniko Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24084

Szia! Mi jan.18-án megyünk Austriannal Meerura. :)

Előzmény: Törölt nick (24078)
wdl Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24083

Sziasztok! Időjárás szempontjából a November már jobb mint szeptember, október?

 

Adorka84! Mennyire volt vészes a szeptember? Amikor nem esett volt, hogy teljesen kitisztult az ég? Vagy fátyol mindíg volt?

A repjegyet is az Araamu intézte? Valóban nagyon korrekt árat kaptatok 2 hétre! Ez a szeptember miatt volt vagy "csak" ügyesek voltatok és ennyire hozták ki nektek? Tudnál képeket felrakni vagy esetleg küldeni? A szállás érdekelne leginkább. Köszi.

Előzmény: adorka84 (24082)
adorka84 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24082

Sziasztok,

 

Elég sok hozzászólást elolvastam az elmúlt hónapokban, de úgy voltam vele, hogy én majd csak a mi utazásunk után fogok kommentelni.

 

Szeptember második felében töltöttünk két hetet a fantasztikus Biyadhoo-n nászutasként, és egyáltalán nem bántuk meg, hogy ezt a Maldív viszonylatban olcsónak számító szigetet választottuk. Mivel építkezés előtt állunk, nem tudtunk volna milliókat rászánni erre az útra, de szerencsére az Araamu-nak köszönhetően sikerült mindennel együtt millió alatt megjárnunk ezt a két hetet, költőpénzzel együtt. Ez szerintem elég jónak számít, ezért is gondoltam, hogy írok, hogy ne szegje másnak kedvét a sok drága út, van remény arra, hogy hasonlóan kedvező utat össze lehet hozni. Bár ha jól tudom, a szigetet jövőre bezárják és felújítják, ha addig valaki mégis kedvet kapna, írjon nyugodtan.

 

Sok újat nem tudok mondani, volt eső, de olyan csak 1 nap volt, hogy egyáltalán nem tudtunk kimenni fürdeni, többször volt felhős, de így is lepirultunk, gyönyörű a reef, végig sznoriztuk a két hetet, nagyon jókat ettünk. A szállás egyszerű, de megfelelő, persze mi is örültünk volna, ha kipróbálhatunk egy vizibungit, de lejjebb kellett adni az igényünket, és így is hálásak vagyunk, amiért egyáltalán eljuthattunk erre a csodás szigetre. Fejben kell tartani, hogy 3*ot fizettünk, és akkor nem ér csalódás. Csak ajánlani tudom az Araamu-t, minden flottul ment, nem kellett órákat várnunk az átszállásra sem, bár sok időnk nem volt, de inkább legyen így, mint több órát várni egy-egy reptéren. Mi amúgy Zürich-en keresztül mentünk Bécsből, igen kedvező áron.

 

Ha még kíváncsiak vagytok valamire, írjatok, igyekszek válaszolni.

üdv,

Dóri

Zsuzsi1986 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 24081

Köszönöm a segítséget!

da.bee74 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24080

Szia Laci!

 

Ennek örülök. Még az is lehet, hogy összefutunk, bár eddig az utazók inkább azt mondták, hogy alig találkoztak másokkal. 

 

Mi most megyünk először a Maldív szigetekre, de biztos nagyon jól fogjuk magunkat érezni, már csak azért is mert jó dolog a télből kicsit ellógni a napsütésbe... Jó utat Nektek.

 

Krisz

Előzmény: Laca13... (24076)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24079

Búvárcuccokat biztos, hogy tudtok bérelni a búvárközpontban (a felsorolásból gondolom inkább sznorkelezni szeretnétek és nem merülni). Bár én erre azt szoktam mondani, hogy maszkot és pipát inkább vigyen az ember, én nemigen vennék egy pipát a számba, vagy szemüveget az arcomra, amit más a szájába vett, vagy az orra belefolyt (bocsi az egyenes fogalmazásért). Sajnos volt alkalmam más helyen látni, hogy mit jelent az ilyen eszközök fertőtlenítő mosása, azóta hordjuk a sajátunkat ezekből a cuccokból. A talp már nem ilyen érzékeny ügy szerintem, bár higiénésen finnyásabbaknak ezzel is lehet fenntartása. 

 

Ásványvizet, nasit, egyszerűbb kajákat a bárokban, éttermekben tudsz venni, valamint a minibárból, ami ugyanannyiba kerül, mintha a bárban vennéd (az árakra azért jó ha felkészültök lelkileg, mert sem a napközbeni kaja, sem az innivaló nem lesz olcsó). Kisbolt, vagy hasonló nincs a szigeten, csak szuvenirbolt (ott meg emlékeim szerint nincs ennivaló)

Előzmény: Törölt nick (24078)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24078

Köszönöm a segítségetetket:) Végül SUN mellett döntöttünk vagy egy jan.18 indulással. vagy egy febr.8- al, ez szerdán derül majd ki:) Esetleg valaki ebben az időszakban jön Maldívra?

Nagyon félünk a csomagokkal , hogy esetleg elkeveredik a reptéren (sajna utolsó repülőutunk alkalmával így jártunk) Így lehet most csak 2 kézipoggyásszal megyünk.

SUN-on van lehetőség bérelni esetleg :búvárszemüveg+talp+pipa? Nem lenne baj ha nem kellene cipelni őket:)

A másik amiben a tanácsotokra lenne még szükségem: mivel félpanziós az ellátásunk így ilyet pl hogy: ásványvíz, nasi...stb hol lesz lehetőség megvásárolni?Vagy csak étteremben lesz lehetőségünk enni, inni , kávézni ?

Előzmény: noemi82 (24077)
noemi82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 24077

Szia!

 

Mint ahogy többen is írták bármelyiket is választod, nem fogsz csalódni J

 

Viszont, hogy ne legyen egyszerű az életed ezért figyelmedbe ajánlanék három másik szigetet is:

  1. Vilamendhoo Island Resort – állítólag az egyik legszebb house reef-el rendelkezik és nagyon jók a közeli merülőhelyek

http://www.vilamendhooisland.com/accommodation/villa.aspx?roomId=8

  1. Filitheyo Island Resort – ez egy kicsit drágább kategória, viszont szintén gyönyörű a house reef, jól merülhető (2 hajóroncs is van, amit meg lehet nézni közvetlen a sziget mellett)

http://www.aaaresorts.com.mv/Filitheyo/index.html

  1. Eriyadu Island – ez egy alacsonyabb (3*-os) kategóriájú sziget egyszerűbb bungallókkal, viszont nagyon szép house reef-el

 

Ezekről is kérj ajánlatot, hátha valamelyiknél jobban jössz ki. Írtad h a búvárkodás szerelmesei vagytok – ez bizony kint igen drága, merülésenként 20 000Ft/fő körül mozog. A drága merülések miatt és a csodás élővilágnak köszönhetően valószínű végig sznorizni fogtok.

A horvát és maldív búvárélményt nem igazán lehet összehasonlítani – mi Maldív után merültünk Pag-on és hát ég és föld a kettő

 

Lehet h érdemes nem főszezont választani, hanem inkább jövő novembert. Jobbak az árak, nagyon jók a kedvezmények és lenne még idő rá spórolni J Nem tudom mennyire vagytok kajásak de félpanzió esetén a plusz ebéd is sokba tud kerülni. Azért amikor az utazást tervezitek, számoljatok arra, h 500-1000 dollár költőpénzt nem árt, ha van nálatok.

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Törölt nick (24075)
Laca13... Creative Commons License 2012.10.07 0 0 24076

Szia!

Mi is decemberben utazunk majd a Kuredura:)

 

Dec 12én indulunk Bécsböl Emirates géppel mert megálunk Dubaiban 3éjszakára! Majd onnan repülünk tovább Malé majd hidroplánnal a Kuredura!

Dec 28 án vissza!

Üdv: Laci

Előzmény: da.bee74 (24001)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24075

Szuper hogy leírtad, és a linket amit küldtél már böngészem is:)Igazábból mi a búvárkodás szerelmesei vagyunk, eddig még csak a Horvát tengerben volt szerencsénk vizi világot látni:)Nekünk az a "best" mivel nincs összehasonlítási alapunk eddig:)Egyelőre a "net barangolásaim, és infószerzéseim" alapján nekem is SUN egy kicsit előrébb van mint a másik sziget, még akkor is ha a vizivilága picit gyengébb mint Dhonvelin.Bár meggyőződésem hogy egy álom lesz nekünk bármelyiket is válasszuk:))

Előzmény: moonwalkr (24074)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24074

Mi három éve voltunk Sunon és Dhonvelin egy-egy hetet, mindkettő nagyon szuper volt (de ezzel biztos nem mondtam újat:)

 

Sun nagy sziget, kiépítettebb (viakoloros járdák, nagy, kövezett étterem) sok szép zeg-zuggal, teljesen körbejárható, fantasztikus növényzettel, kicsit gyengébb tenger alatti állatvilággal és egyszerűbb szobával és jobb konyhával.

Dhonveli pedig mintha ennek a - maldiv értelemben vett - ellenkezője lenne. Kicsi sziget, nem lehet körbejárni, viszont sokkal természetesebb, homokos járdák, homokos étterem, sokkal szebb tenger alatti világ és jobb/szebb szoba. Ezek az összehasonlítható dolgok.

A nem összehasonlíthatóban ott van a cápaetetés és rájaetetés Sun-on, vagy a Robinson sziget a szomszédban, ahová át lehet menni "fakultatív kirándulásra", míg Dhonvelin a fantasztikus lagunát kell megemlíteni, ahol a térdig érő vízben óriásiakat lehet (és érdemes) csatangolni és a lehetőséget, hogy be lehet menni Maléba is.

 

Ha az összképet nézem, akkor nálam Sun nyert. Talán még a szobák miatt is, mert Dhonvelin a superior szobák (ami ott a standardnak felel meg) nincsenek olyan igazán jó helyen. De ez szigorúan magánvélemény!

 

Az akkori friss élményeinkről részletesebben is olvashatsz a Malongo oldalon (nem tudom ismered-e? már, nagyon érdemes barangolni rajta). Ott a szigetválasztóban ki tudod választani mindkét szigetet és ott megtalálod az élménybeszámolómat - és persze mások élményeit, fotóit - is.  

Előzmény: Törölt nick (24068)
KissP83 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24073

Magam részéről az Araamu Travelt  szoktam ajánlani, eddig mindig minden úgy volt, ahogy előre ígérték és gyorsan intéztek mindent, de általában mindenkinek megvan itt a fórumon a favorítja, ahogy Moon is írta :) Chaaya vagy Sun kérdésedre válaszolva. Én Sun-on voltam, mi nagyon szerettük. Esténként a cápaetetés és a rájaetetés egy egyedi dolog Sun-on. Chaayan nem tudom van-e ilyen jellegű extra.

Előzmény: Törölt nick (24048)
egérba Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24072

Sziasztok!Januárban utazunk a férjemmel Rannalhira.Szeretném megkérdezni járt e már ott valaki és tudtok e róla valamit mondani?

Zsiráf 2525 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24071

Az Admirál tökéletesen és gyorsan intéz mindent neten, nem szempont, hogy helyileg hol vannak. Mi nagyon meg voltunk velük elégedve. Először én is tartottam tőle, hogy nem találkozunk személyesen, de végülis semmi jelentősége nem volt, minden működött.  Ha jól emlékszem, Bandosék is velük utaznak.

Előzmény: moonwalkr (24067)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24070

Igen az,superior szobát tudnak nekünk adni ami számunkra megfizethető, a Sun-on pedig standard szobát.

Előzmény: moonwalkr (24069)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24069

A Chaaya Island az ugye Dhonveli? 

 

És milyen szobatípusba kaptál ajánlatot?

Előzmény: Törölt nick (24068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!