Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34104

Teljesen normális.

Az a helyzet, hogy a választott kazán min teljesítménye 8Kw, neked meg most ebben az enyhe időben nincs ennyire szükséged. Hát ki-be kapcsol ezért. A beüzemelő ha lejjebb vesz az össz teljesítményből akkor elvileg lejjebb kúszik a legalacsonyabb teljesítmény is.

Előzmény: csiba00 (34098)
0xy Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34103

Szia!

Köszi a választ, valóban van benne logika, de az EMS busz ugye egy sztenderd kommunikációs platform, tehát az azon történő kommunikációban nem lehet eltérés a márka miatt. Nagyon köszi a kontaktot is, holnap felhívom!

Előzmény: Törölt nick (34100)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34102

A 34101 hozzászólásban : élmezőnyhöz  :-)

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34101

T.Fórumozók!

Van valakinek tapasztalata ,infója ,hogy a FÉG  ECON 26 kazánjai milyenek .Beváltak,vagy sok a baj velük?   Ok a minimum teljesítményben nem az élmenyőzhöz tartoznak ,de egyébként ,tele van "minőségi" jó alkatrészekkel (wilo,honeywell)

Vélemény??

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34100

Üdv.

Biztos ,hogy működni fog??? Az a helyzet,hogy Én úgy tudom,hogy ugyan  a Buderus GB042 ugyanaz mint a Bosch condens 3000 kinézetre is beltérben is DE az elektronikájába belenyult a Bosch az más sok tekintetben (menüben is) .A panel is más cégnél készül.   Konkrétan a keresztszüleimnél jártam úgy,hogy tönkrement a Gb 042 tároló érzékelője...és vettem nekik egy Bosch SF4  NTC érzékelőt ----kinézetre ugyanaz,panel csatlakozó ugyanaz, a tárolóba beengedve ugyanarra a mélységre lett rakva.DE teljesen más hőfokot "produkál" a kazán számára azaz nem valós értéket ad. De mondjuk ezen könnyen segítettünk mert egész egyszerűen arrébb lett állítva a hmv hőm. gomb .

 

Kérem jelezze itt a fórumon,ha megveszi és beüzemeli,hogy valóban működik e??? Bosch- Buderus eme párosítás.Köszönöm

 

Tudok egy kifejezetten Buderus "fan" emberkét (Tom-Therm kft Érden ---keresse a cégvezetőt Tamást) Ő esetleg csípőből megmondja ,hogy működne e egyáltalán.

Előzmény: 0xy (34097)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 0 0 34099

Üdv.

A csötermosztát esete teljesen logikus ,ha végiggondolod.....elcseszett egy megoldás...felejtős

A kazánod szivattyújánál fog légtelenítődni...de ha megnyugtat rakjál ..de ez plussz költség és hibaforrás.

Előzmény: Kovacsger (34094)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34098

Sziasztok!

 

Mennyire normális az alábbi eset (sajnos a kazán beüzemelésekor nem tudtam itthon lenni, de hétfőn fogok találkozni a szerelővel):

 

kiépítésre került egy kondenzációs kazán rendszer, minden eleme a fűtési rendszernek teljesen új. A kazán Bosch Condens 3000W, Honeywell DT92a termosztátokkal. Szintenként külön van termosztát, így összesen 2 db van a házban, a fűtési rendszer is két körre van osztva (földszint és emelet). Ebben az időben, hogy kint még nincs olyan nagy hideg és a termosztátokon 21,5 °C van beállítva, a kazán elég gyakran bekapcsol. Kb. 5-10 percenként megy pár percig. A hőmérsékelt a lakásban állandó, a termosztátok szerint 21,5 °C. 

Illetve a kazán még melegít egy indirekt tárolót, de a (szerintem) gyakori be- és kikapcsolása független ettől - akkor is csinálja, ha nem használunk melegvizet. 

0xy Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34097

még tovább kutatva azt találtam, hogy EMS buszon rá tudom kötni direktben a GB042 kazánra a CT200-as termosztátot, a manualban is van utalás az EasyCom-ra..de erősítsen meg valaki, aki már látott ilyet :)

köszi!

Előzmény: 0xy (34096)
0xy Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34096

Sziasztok!

 

Buderus Logamax GB042-22 kazánom termosztátját (RC20 és 35) szeretném "okosítani" és lecserélni Bosch Easycontrol CT200-ra és wifis termosztátfejekre.

- jól sejtem, hogy ehhez kell egy EasyControl Adapter is?

- két emeletes a ház, földszinten padlófűtés van és egy RC35 termosztát, az emeleten RC20 és radiátorok. Utóbbit szeretném kicserélni, hogy jobb legyen a hőérzet, a földszinten maradhat az RC35, vagy azt is cserélni kell?

 

Én úgy képzelem, hogy a régi termosztátba menő EMS busz vezetékeit kell bekötni az EasyControl adapterbe, illetve abba bekötni az új CT200-as termosztátot és kb kész is vagyok, de lécci javítsatok ki :)

 

köszönöm!

peterch Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34095

Szia !

 

Nekem a Tatramat 300VTS tárolómban van ilyen hurok az alsó csökígyón , hogy a meleg ne tudjon a tárolóból a napkollektor paneljai  felé elindulni , ha hidegebb van kint mint a tároló vízhömérséklete .

Előzmény: Kovacsger (34094)
Kovacsger Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34094

Üdv!

 

Az a helyzet, hogy a digitális csőtermosztáttal olyan bajom is volt, hogy amikor elindult a fűtés, és elkezdett melegedni a cső indult a másik két szivattyú is, akkor hirtelen elvitte a meleget, és átment a két szivattyú ki -be kapcsolásba.

 

A hurokra vissza téve. Kérdezgettem olyan ismerősöket, akiknek van közük a fűtés szereléshez, de erről a gravitációs hurokról nem hallottak. Kerestem a neten is, de nem igazán találtam róla semmit, de ettől eltekintve biztos vagyok benne, hogy működni fog. Az iszapleválasztóval együtt beépítem majd a valószínűleg a jövőhéten. Az értem, hogy a használativíz oldalra nem kell légtelenítő, de nem egyszerűbb kilégteleníteni a csőkígyót?

Előzmény: Törölt nick (34087)
lala1961 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34093

Üdv ! Ha van türelmed az állítgatásra, akkor próbáld minél alacsonyabb hőfokkal kifűteni,mert akkor nem v keveset kapcsolgatna a kazánod , és még egyenletesebb lehetne  tartani kívánt hőmérséklet !:-)

Előzmény: gabeee13 (34090)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34092

A 40 fok jo max-nak. Ettől ne nagyon legyen több. Ha ettől több kell akkor az a padlófűtés alul lett méretezve.

A külső hőmérsékletre csak akkor fog állítódni az előremenőd, ha van ilyen érzékelőd kint ;-)

Előzmény: gabeee13 (34090)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34091

Ez bármikor előjöhet a használat során. Nem hiba, csak tölti a kondenz szifont. Ha feltöltötte indul a fűtés rendesen.

Előzmény: saulin (34077)
gabeee13 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34090
Sziasztok!

Most költöztünk be a házunkba. Tiszta padlófűtésünk van, 4 különböző termosztáttal. A véleményetekre vagyok kíváncsi. Milyen maximális előremenő hőmérsékletet állítsak be a kombi gázkazánon? Gondolom ez a külső hőmérséklettől is függ. Most 40 fok van beállitva (22 fok a termosztaton) , ez télen mennyi lehet max, hogy gazdaságos legyen a dolog? Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34089

alu is fog!

ott más a baj!

Előzmény: DMA (34081)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34088

hozzá ne nyujjá! annak olanak kö lennije!

Előzmény: saulin (34077)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 34087

Üdvözlöm.

"A visszacsapó az áramlás miatt kellett."----de nem oldotta meg a problémát , ott ahol van mert a hővezetés kialakult és kapcsolta a csőtermosztátot.

 

"Ha a visszatérőbe tettem volna, akkor jobb lenne?"---- igazából oda se kellene ha megfelelő méretű gravitációs féket kialakít,ami nem tud tönkremenni mint egy visszacsapó.Ha mindenáron rakni akar akkor azért jobb a visszatérő ágba mert ott hüvösebb a víz és kevésbé tud tönkremenni/illetőleg a csappantyú saját súlyától zár ,ebből adódóan ha az előremenőbe rakja függőlegesen akkor állandóan nyitva marad ,vízszintesen beépítve sem tökéletes a zárása,így értelemszerűen marad a visszatérő ág függőlegesen kazán felé nyitó állapot. 

 

"Eszerint mind a 4 csatlakozásra kell hurok?" --Mivel felső bekötésű a tárolója ---IGEN kell mind a 4-re   + .Ha van cirkulációs vezetéke akkor arra is .És múltkor írta ,hogy légtelenítőt rakna a tetejére -az sem kell

 

"Mi a különbség a visszacsapó szelep és a visszacsapó csappantyú között"---funkcióban és hővezetésben SEMMI. Így van ahogy írta lehet javítani kiszerelés nélkül. Továbbá nincs benne rugó-- a rugó erőssége ahány gyártó annyi féle ,némelyikben olyan erős a rugó ,hogy jelentős akadályt képez a szivattyú számára ,hogy megnyissa adott esetben csak picit tudja megnyitni a szivattyú, jelentősen csökkentve a tömegáramot.  A rugós visszacsapó előnye viszont ,hogy bármilyen helyzetben beépíthető.

 

"Egy barátomnál ilyen indirekt a fürdő radiátort fűti, amit szakember csinált. "---a szakik jelentős része még csak nem is hallott a gravitációs fékekről ---kérdezzétek meg tőle tudja e mi az? Jó esetben de ritka,hogy beszigetelik a csöveket .Egy laikus tulajt ezzel jól megvezetve --látja milyen precízek vagyunk ,még hőszigeteljük is a csöveket ,hogy ne menjen el a hő----és a tulaj meg boldog és örül,hogy na ez a tuti jó szaki,és "elhiszi"...DE az a legnagyobb baj ,hogy a szaki is elhiszi,hogy milyen ügyes mert csak csinálja de NEM TUDJA    Tulajdonképpen egy szakit nem igazán érdekli ,hogy a hő elszáll a tárolódból és még fűt is egy radiátort....a lehető legegyszerübb és leggyorsabb módon összeköti neked a kazánt a tárolóval és csááá fizess ,mert láthatod hogy működik a kazán milyen jól fűti a tárolót van melegvíz dögivel:-))  És az emberek 99 %-a meg boldog ,hogy milyen jó a rendszer és milyen ügyes a szaki aki ilyen hamar megcsinált itt mindent     

Előzmény: Kovacsger (34086)
Kovacsger Creative Commons License 2019.10.04 0 0 34086

Üdv! A visszacsapó az áramlás miatt kellett.

Ha a visszatérőbe tettem volna, akkor jobb lenne?

Eszerint mind a 4 csatlakozásra kell hurok?

Mi a különbség a visszacsapó szelep és a visszacsapó csappantyú között funkcióban és hővezetésben? Azt tudom, h a csappantyút lehet javítani kiszerelés nélkül.

A szivattyú indítás megoldva a lentebb említett vezérlővel.

Saját kivitelezés terv nélkül.

 

Egy barátomnál ilyen indirekt a fürdő radiátort fűti, amit szakember csinált. 

Előzmény: Törölt nick (34082)
ferenc3 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 34085

Sziasztok!

 

Baxi Prime 24 típusú kazánhoz keresek feltöltőcsapot. Tud esetleg valaki egy cikkszámmal segíteni?

710046600 (régi) és 768777500 (új) ezek lennének azok?

 

Illetve létezik ebből gyári és utángyártott is? Mert általában 8-10.000 Ft-ért látom ezeket a cikkszámokat, de pl. Bitron márkájú kb. harmad ennyibe kerül.

Köszönöm!

Ferenc

Zoltán Makó Creative Commons License 2019.10.04 0 0 34084

Sziasztok!

 

24 kW körüli kondenzációs kombi kazán vásárlása előtt vagyok. Most vettük a házat ahol eddig vegyes tüzelésű kazánt használtak, a gáz most lesz bekötve. Milyen típust vegyek, ami megbízható is és takarékos is?

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.04 0 0 34083

Üdv.

Így van jól értelmezi,ahogy írta .Igen 12D hosszú legyen -az osztrákok (sonnenkraft) szerint  mondjuk 15D a minimum hossz .Az hogy min 0.5 méter legyen nem feltétlen szükséges ,de ártani nem árt .azon a plusz 10-15 cm rézcsövön nem kell spórolni:-)    Előfordulhat ,hogy azáródó körökön kialakul egy minimális gravitációs áramlás ,ekkor oda vagy hosszabb hurok kell,vagy 12-15 D hurok+visszacsapó csappantyú 

Előzmény: spee981 (34075)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.04 0 0 34082

Üdvözlöm.

Igen az áramlást lehet ,hogy megoldotta egy új visszacsapóval, De kérdezném,magyarázza el miért kell oda az előremenő ágba az a visszacsapó??? tényleg kiváncsi vagyok rá. 

Azt viszont változatlanul nem oldja meg az a visszacsapó ,hogy folyamatosan elszálljon a hő a tárolójából a hmv, hhv és a csőkígyó visszatérő ágán egyenesen akadály nélkül , ahova meg betette a visszacsapót ott meg ugye nem tud áramlani a víz visszafele DE kialakul egy fém-fém hővezetés ,ami olyan mértékű ,hogy hamar bekapcsolja a csőtermosztátját.

Szakember (gépész) készítette ezt a rendszert -esetleg tervezői terv alapján- Önnél,vagy saját maga csinálta?

 

Előzmény: Kovacsger (34078)
DMA Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34081

Sziasztok!

 

Kérlek nézzetek el nekem egy kis off-ot: hol lehet venni törölközőszárító radiátort alumíniumból?

Az acél lemezesek pár év alatt kilyukadnak sajna...

 

Köszi előre is.

Kovacsger Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34080

Teljesen jól értetted szó szerint így van ! Ha átteszem a hidrováltó és a kazán visszatérő közé, akkor a szivattyúk ki be kapcsolnának, mert egy fok pontos digitális termosztát, és felfűtés időszakban tele nyomnám a visszatérőt hideg vízzel.

Előzmény: Apaxp (34079)
Apaxp Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34079

Lehet hogy félreértek valamit. A csőtermosztát az "A" elmenőn van ha jól értem. Az indirekt bemenet "A"-ról megy és a visszatérője pedig a kazán "R" visszatérőre van kötve. Ha ez a valós, én a csőtermosztátot átraknám az "E" visszatérő csőre. Amikor elindul a fűtés akkor úgyis fordul ott a víz és indulhat a két szivattyú. Ha nem jól értem akkor rajzolsz.

Előzmény: Kovacsger (34078)
Kovacsger Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34078

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Jelenleg az meleg víz áramlást megoldotta a vissza csapószelep is, de már ez korábban kosz miatt nyitva maradt. A következő megbontásnál a hurok beépítése megfontolandó egy légtelenítővel kiegészítve ez okos gondozás mentes megoldásnak tűnik.

 

-egy másik TF1 -et mgrendeltem az "Y" szűrő helyett.

-a váltószelep tényleg elmozdul fütés irányba kb 1mm -t a használati meleg víz készítése után

 

A problémám még a két keringetőszivattyú indítása. A kazántól kb 50cm -re van a csőtermosztát, és ha a HMV készítés elindul, akkor indul vele együtt a két szivattyú is, mert rövid a csőszakasz ahol a csőtermosztát van, és az is átmelegszik. Messzebbre nem tudom tenni, mert ott van a hidrováltó.

Amíg ki nem hűl a csőszakasz a szivattyúk addig mennek feleslegesen. Ezért kérdeztem azt, hogy az ariston multifunkcionális vezérlő megoldaná a gondomat?

 

Koszi: kovacsger

saulin Creative Commons License 2019.10.03 -2 0 34077

sziasztok 

 

van egy 

 

Bosch 2300W24/30 gáz kazán

a melegviz müködik

  s mikor a fütest elinditom elindul de 20 másodperc  lépik be egy hibaba ojan mint a plus jel

a könyvben eszt irja 

Ha a kijelzőn váltakozva megjelenik a szimbólum és az előremenő hőmérséklet, akkor a szifontöltési program működik.

mit kell még álitani rajta 

Prézlivagány Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34076

Sziasztok,

 

Gázátadáskor mondta nekem a kéményseprő, hogy tegyek majd állandó létrát a kibúvó alá, mert télen lefagyhat a kéményem.

Ez mennyire lehet valós? A kondis füstgáz alacsonyabb hőmérsékletű, mint a hagyományo és ezért fagyhat le?

 

köszi

spee981 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 34075

Én kezdettől szenvedek ezzel a jelenséggel egy földszinti konyhában felszerelt fűtőkazán + alatta a pincébe telepített HMV tároló kombináció kapcsán. A váltószelep alapállása nálam a HMV állás (ez épp egy Baxi). A linkelt doksiban indoklás is van erre az alapállásra, és a hurok kialakítása is le van írva.


https://www.homor.hu/eloadas/kepzesek/v%C3%A1lasz%20%202-es%20k%C3%A9rd%C3%A9sre%20%C3%A9p%C3%BCletg%C3%A9p%C3%A9szeti%20hibat%C3%ADpus.pdf

 

A linkelt doksival kapcsolatban a kérdésem: mi az a Dkülső? A bekötéshez alkalmazott cső átmérője? Tehát pl 18-as réznél minimum 18*12mm (de minimum 0.5m-es) hurok kell és jó lesz?

Előzmény: Törölt nick (34073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!