Keresés

Részletes keresés

terrorwap Creative Commons License 2006.02.05 0 0 75
Szeretek rajzolgatni...
evys Creative Commons License 2006.02.03 0 0 74
Előzmény: evys (73)
evys Creative Commons License 2006.02.03 0 0 73

sirocco

 

Nem a részletek a fontosak.

Az összhatás jó !!

Szép kivitelű,tetszetős darab.Sok munkád van benne.

 

van még egy repesztett,de ez csak másolat.

Előzmény: sirocco (72)
sirocco Creative Commons License 2006.02.03 0 0 72

Rendkívül jól sikerült darab...

:-) Köszönöm, habár én inkább úgy mondanám: magamhoz képest. Az anatómiai (és egyéb) hibák csak később tűntek fel, talán ezért is süppesztettem el a képet annak idején. Hogy ne is lássam... De hát ebből is lehet tanulni.

 

Kísérletezni én is szeretek a különböző kreatív technikákkal, de idáig még nem jutott eszembe a festményekhez is használni repesztőlakkot. Nagyon jól mutat ezen a képen! Ha a lakknak sárgásabb, "öregesebb" lenne a színe, tényleg olyan hatást keltene, mintha régi festményről lenne szó.

Előzmény: evys (71)
evys Creative Commons License 2006.02.03 0 0 71

sirocco

 

Rendkívül jól sikerült darab...

 

Csak hétvégén festek.Ismerősök időnként megkérnek erre arra,de a képek

értékesítes nem könnyű feladat.Nem igazán szeretem őket megtartani.Utólag

felfedezem a hibáimat és nem szeretem magam körül látni a kész munkákat.

Akrillal és olajjal is festek.Ragasztott vászon,farost,feszített gyöngyvászon alapra.Téma kedv és pénz függő  :)

 

Szeretek minden új dolgot kipróbálni.A kreatív technikák közül szinte már mindennel

kisérleteztem.

 

Érdekes hatás az akril repesztő lakkal történő antikolása.

Jó példa rá ismét egy ló.

A kész képet száradás után repesztő lakkal kezeltem.Sajátos lett a végeredmény.

Előzmény: sirocco (70)
sirocco Creative Commons License 2006.02.03 0 0 70

Ez a kép megintcsak gyönyörű, fotorealisztikus. Én is nagyon szeretek lovakat rajzolni-festeni (a kutyák mellett a kedvenc témáim). Annyira nemes, szép mozgású állatok!  Ennél jobban már csak a nagymacskák ihletnek meg. Persze ahhoz, hogy úgy tudjam visszaadni őket, mint te, még rengeteget kell fejlődnöm. Olajjal festesz, vászonra? Megrendelésre is dolgozol, vagy kizárólag csak szórakozásból?

 

Most találtam meg egy régi képemet (már el is feledkeztem róla), csak erről a lovas festményről eszembe jutott. Ez karton és akrilfesték:

 

 

Előzmény: evys (68)
lollipop Creative Commons License 2006.02.03 0 0 69

Szia m.agnus!

 

A Pesti Estben mindig hírdetik ezt: www.varosligetimuterem.hu

 

nekem szimpi helynek tűnik

 

Előzmény: m.agnus (30)
evys Creative Commons License 2006.02.02 0 0 68

Köszönöm sirocco  :)

Szerencsére rengeteg jó minőségű fotó áll rendelkezésre a" modellek" terén.

Könyvek,újságok,képeslapok.

Szeretem az állatokat,de egyik sem hajlandó megülni a fenekén amíg megörökítem...

akrillal bármennyire gyorsan lehet dolgozni.

 

Kedvenc modelljeim a lovak..hihetetlenül szép természeti formák,szinek..

Előzmény: sirocco (67)
sirocco Creative Commons License 2006.02.02 0 0 67

Szia, Evys, örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! A tacsis festmény egyenesen gyönyörű, remélem majd egyszer én is eljutok erre a szintre... (?)

Ha van kedved, tegyél be ide régebbi képeidet, mivel ez egy új topik, és én is viszonylag új vagyok, nem láthattam még őket!

Előzmény: evys (63)
evys Creative Commons License 2006.02.01 0 0 66

Béla!

Melegséget sugároznak a képeid.Harmónikusak ,kiegyensúlyozottak.

Tetszik a témaválasztásod.A tanya téma nekem is az egyik kedvencem. :)

Mindenképpen jó volna még tájképeket látni tőled.

Hasonló szinekkel egy sorozatot is el tudnék képzelni....jól van nem akarok beleszólni  :)

Próbáltál már panoráma képet?Érzem,hogy sikerülne nagyon szépen megvalósítanod...kitölteni a teret.

A panoráma kép nagyon dekoratív,érdekes feladat..kihívás....

 

Aki nem ismeri annak:

panoráma kép

Semmi különös,csak a farost,vagy vászon alakja keskeny, széltére megnyújtott

kb 20X50  cm

Első hallásra semmi különös,de elég nehéz ám a teret a megfelelő egyensúllyal telemázolni..:)

 

Hátha kedvet kap valaki hozzá...

 

A bébi portré is jól sikerült.Technikailag sokkal nehezebb ugyan de ügyesen megoldottad.Jól esik ránézni,olyan aranyos. 

Előzmény: Rubóczki Béla (16)
Éva48 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 65
Alakul, csak kevés az idő sok mindent kell egy 24 órába besűríteni. Az egyik már kész. Nem tudom,hogy mikor tudom lefényképezni mert most nincs digitem.
Előzmény: katka70 (61)
evys Creative Commons License 2006.02.01 0 0 64

stupiddog

Hihetetlenül sajátos az ecsetkezelésed !Vibrál,mozog.

Szinte él az egész.Ragyogóak a színeid,és szép a fények és árnyékok játéka.

Még a keret is tökéletes választás !

Elfogadnám !!!!!!!!!

 

Előzmény: stupiddog (44)
evys Creative Commons License 2006.02.01 0 0 63

Sziasztok !

 

Örülök,hogy idetaláltam,remélem beindul a topic.Nem kellett még túl sokat visszaolvasnom,de talán hozzájárulhatok,hogy kicsit pörögjön.

Bevallom,hogy korábbi nickemen az akrilos és a dekup-os topicokon fordultam elő.

Annak is jóideje már.

 

Állatmániámból egy kis ízelítő:

Korábban az akrilon mutattam,de eltüntek a fotók.Talán akad aki még nem látta...

sirocco!Kutya jöhet minden mennyiségben:):):):):):)

Előzmény: sirocco (31)
sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 62
Részemről haladgatok, ha lassan is. Talán köv. hétvégére kész lesz.
Előzmény: Éva48 (59)
katka70 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 61

Hogy áll a kép ?

 

Előzmény: Éva48 (58)
katka70 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 60

Üdv. mindenkinek !

Benézek én is mindig. Rajzom nem lett, de a héten nem is lesz, mert sok a munka.

 

Éva48 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 59
Mi van veletek!!! én ígértem mindennap erre járok Ti hol vagytok??? Alkottok, alkottok, 
Éva48 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 58
Igen festem a Misha Borisoff képeket, a lányom ballagására.
Előzmény: katka70 (48)
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 57
Most például jól elrontottam az eget a készülő képemen, amiért okolható a rétegelt lemez, az alapozás, a festék, na és persze saját magam, de ebből is levontam a tanulságot: rétegelt lemezre többé temperával nem festek. Remélem még meg tudom menteni a képet. Ha nem, akkor kuka!
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 56

Hiába, aki tud az tud. Azt hiszem, meg sem próbálom az olajfestést, mert még öt évnyi gyakorlás után sem leszek képes ilyesmire.

Előzmény: stupiddog (44)
stupiddog Creative Commons License 2006.01.29 0 0 55

az előbbiek szenzációsan élethűek,az utóbbiak viszont jobban tetszenek,van bennük valami egyéni.

Van egy grafikusnő,Sara Moon,jópár évvel ezelőtt nálunk is lehetett falinaptárait kapni,ő dolgozott hasonló stílusban.

Előzmény: katka70 (52)
stupiddog Creative Commons License 2006.01.29 0 0 54

sikerélményem az éppen volt,mert gyorsan el tudtam adni az olajképeket az utolsó szálig,de én éreztem,hogy ez nem megy,ez nem jó.

Amíg itthon voltam a gyerekekkel,sokat festegettem,főleg temperát,akvarellt,ezeket is eladtam,egyrészt mert próbálkoztam hogy ha letelik a GYET,hátha ebből is meg lehet élni (nem);másrészt ezeket a képeket szerettem,és örültem neki hogy mások is szeretni fogják.

Most már a napi 10 óra munka+utazás+család,háztartás,kert mellett se időm,se lehetőségem nyugodtan leülni festeni,bár nagyon hiányzik.Ebből a szempontból alig várom,hogy nyugdíjas legyek.

Előzmény: katka70 (50)
katka70 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 53
Már megtaláltam, a Prismacolor egy fajta színesceruza  :))
Előzmény: katka70 (51)
katka70 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 52
katka70 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 51

Ezt nézzétek meg ! Le a kalappal !!

 

Nem tudom mi lehet az a COLORPRISMA , amit említ a szükséges eszközöknél.

Nem tudja valaki?

 

http://www.howarddavidjohnson.com/pencil.htm

katka70 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 50

Szerintem rosszul ítéled meg a dolgot. Tutira, hogy festened kéne ! 

Ha az aprólékos kidolgozású képek kötnek le, akkor fess olyan képeket, amiken kisebb részletek vannak.

De valószínű ott bújik meg a lényeg, hogy nem volt sikerélményed... ez a baj.

Pedig hidd el, hogy szép ez a kép.

Előzmény: stupiddog (40)
katka70 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 49

Köszönöm szépen ! Csak két napot tudtam itthon maradni a munka miatt, de sajna rajzolni nem tudok ágyban.  Állandóan radírozok és derékig ülnék a radírmaradványokban ...  :)

Az előbb rajzoltam egy női arcot, de nem sikerült, nem tudtam megcsinálni a haját azzal a technikával amit kigondoltam. A kép vége az lett , hogy rajzoltam neki két szarvat (mint egy ördöglány úgy nézett ki) aztán kuka...

Holnap újra megpróbálom. 

Előzmény: stupiddog (46)
katka70 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 48

Egy kis vírusos torokgyuszi, de papot nem fogadni...   :))

A rajzszakkörre egy pár hetet nem megyek, a jövő héten ügyeletes vagyok, akkor egész héten reggeltől-estig meló, aztán akkor megyek, ha már lesz egy pár rajz, amit el tudok vinni, mert azt kérték. Addigra remélem az idő is jobb lesz, mert több busszal is kell oda utazni és olyan hideg van, hogy a verebek leesnek a fáról ...

Te most dolgozol valamin ?

 

Előzmény: Éva48 (47)
Éva48 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 47
Katka gyógyulj meg. Remélem nem komoly a baj. Várnak az ecsetek, grafitok, rajzszakkör. Vigyázz magadra!!!
stupiddog Creative Commons License 2006.01.28 0 0 46

Katka,jobbulást kívánok!Ha vírus,azt bizony ki kell feküdni!

   nade a betegség milyen jó arra,hogy lelkiismeretfurdalás nélkül feküdhessen és rajzolhasson az ember...tedd majd fel,mit alkottál!

Előzmény: katka70 (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!