Keresés

Részletes keresés

da.bee74 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24080

Szia Laci!

 

Ennek örülök. Még az is lehet, hogy összefutunk, bár eddig az utazók inkább azt mondták, hogy alig találkoztak másokkal. 

 

Mi most megyünk először a Maldív szigetekre, de biztos nagyon jól fogjuk magunkat érezni, már csak azért is mert jó dolog a télből kicsit ellógni a napsütésbe... Jó utat Nektek.

 

Krisz

Előzmény: Laca13... (24076)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24079

Búvárcuccokat biztos, hogy tudtok bérelni a búvárközpontban (a felsorolásból gondolom inkább sznorkelezni szeretnétek és nem merülni). Bár én erre azt szoktam mondani, hogy maszkot és pipát inkább vigyen az ember, én nemigen vennék egy pipát a számba, vagy szemüveget az arcomra, amit más a szájába vett, vagy az orra belefolyt (bocsi az egyenes fogalmazásért). Sajnos volt alkalmam más helyen látni, hogy mit jelent az ilyen eszközök fertőtlenítő mosása, azóta hordjuk a sajátunkat ezekből a cuccokból. A talp már nem ilyen érzékeny ügy szerintem, bár higiénésen finnyásabbaknak ezzel is lehet fenntartása. 

 

Ásványvizet, nasit, egyszerűbb kajákat a bárokban, éttermekben tudsz venni, valamint a minibárból, ami ugyanannyiba kerül, mintha a bárban vennéd (az árakra azért jó ha felkészültök lelkileg, mert sem a napközbeni kaja, sem az innivaló nem lesz olcsó). Kisbolt, vagy hasonló nincs a szigeten, csak szuvenirbolt (ott meg emlékeim szerint nincs ennivaló)

Előzmény: Törölt nick (24078)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 24078

Köszönöm a segítségetetket:) Végül SUN mellett döntöttünk vagy egy jan.18 indulással. vagy egy febr.8- al, ez szerdán derül majd ki:) Esetleg valaki ebben az időszakban jön Maldívra?

Nagyon félünk a csomagokkal , hogy esetleg elkeveredik a reptéren (sajna utolsó repülőutunk alkalmával így jártunk) Így lehet most csak 2 kézipoggyásszal megyünk.

SUN-on van lehetőség bérelni esetleg :búvárszemüveg+talp+pipa? Nem lenne baj ha nem kellene cipelni őket:)

A másik amiben a tanácsotokra lenne még szükségem: mivel félpanziós az ellátásunk így ilyet pl hogy: ásványvíz, nasi...stb hol lesz lehetőség megvásárolni?Vagy csak étteremben lesz lehetőségünk enni, inni , kávézni ?

Előzmény: noemi82 (24077)
noemi82 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 24077

Szia!

 

Mint ahogy többen is írták bármelyiket is választod, nem fogsz csalódni J

 

Viszont, hogy ne legyen egyszerű az életed ezért figyelmedbe ajánlanék három másik szigetet is:

  1. Vilamendhoo Island Resort – állítólag az egyik legszebb house reef-el rendelkezik és nagyon jók a közeli merülőhelyek

http://www.vilamendhooisland.com/accommodation/villa.aspx?roomId=8

  1. Filitheyo Island Resort – ez egy kicsit drágább kategória, viszont szintén gyönyörű a house reef, jól merülhető (2 hajóroncs is van, amit meg lehet nézni közvetlen a sziget mellett)

http://www.aaaresorts.com.mv/Filitheyo/index.html

  1. Eriyadu Island – ez egy alacsonyabb (3*-os) kategóriájú sziget egyszerűbb bungallókkal, viszont nagyon szép house reef-el

 

Ezekről is kérj ajánlatot, hátha valamelyiknél jobban jössz ki. Írtad h a búvárkodás szerelmesei vagytok – ez bizony kint igen drága, merülésenként 20 000Ft/fő körül mozog. A drága merülések miatt és a csodás élővilágnak köszönhetően valószínű végig sznorizni fogtok.

A horvát és maldív búvárélményt nem igazán lehet összehasonlítani – mi Maldív után merültünk Pag-on és hát ég és föld a kettő

 

Lehet h érdemes nem főszezont választani, hanem inkább jövő novembert. Jobbak az árak, nagyon jók a kedvezmények és lenne még idő rá spórolni J Nem tudom mennyire vagytok kajásak de félpanzió esetén a plusz ebéd is sokba tud kerülni. Azért amikor az utazást tervezitek, számoljatok arra, h 500-1000 dollár költőpénzt nem árt, ha van nálatok.

 

Üdv, Noémi

Előzmény: Törölt nick (24075)
Laca13... Creative Commons License 2012.10.07 0 0 24076

Szia!

Mi is decemberben utazunk majd a Kuredura:)

 

Dec 12én indulunk Bécsböl Emirates géppel mert megálunk Dubaiban 3éjszakára! Majd onnan repülünk tovább Malé majd hidroplánnal a Kuredura!

Dec 28 án vissza!

Üdv: Laci

Előzmény: da.bee74 (24001)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24075

Szuper hogy leírtad, és a linket amit küldtél már böngészem is:)Igazábból mi a búvárkodás szerelmesei vagyunk, eddig még csak a Horvát tengerben volt szerencsénk vizi világot látni:)Nekünk az a "best" mivel nincs összehasonlítási alapunk eddig:)Egyelőre a "net barangolásaim, és infószerzéseim" alapján nekem is SUN egy kicsit előrébb van mint a másik sziget, még akkor is ha a vizivilága picit gyengébb mint Dhonvelin.Bár meggyőződésem hogy egy álom lesz nekünk bármelyiket is válasszuk:))

Előzmény: moonwalkr (24074)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24074

Mi három éve voltunk Sunon és Dhonvelin egy-egy hetet, mindkettő nagyon szuper volt (de ezzel biztos nem mondtam újat:)

 

Sun nagy sziget, kiépítettebb (viakoloros járdák, nagy, kövezett étterem) sok szép zeg-zuggal, teljesen körbejárható, fantasztikus növényzettel, kicsit gyengébb tenger alatti állatvilággal és egyszerűbb szobával és jobb konyhával.

Dhonveli pedig mintha ennek a - maldiv értelemben vett - ellenkezője lenne. Kicsi sziget, nem lehet körbejárni, viszont sokkal természetesebb, homokos járdák, homokos étterem, sokkal szebb tenger alatti világ és jobb/szebb szoba. Ezek az összehasonlítható dolgok.

A nem összehasonlíthatóban ott van a cápaetetés és rájaetetés Sun-on, vagy a Robinson sziget a szomszédban, ahová át lehet menni "fakultatív kirándulásra", míg Dhonvelin a fantasztikus lagunát kell megemlíteni, ahol a térdig érő vízben óriásiakat lehet (és érdemes) csatangolni és a lehetőséget, hogy be lehet menni Maléba is.

 

Ha az összképet nézem, akkor nálam Sun nyert. Talán még a szobák miatt is, mert Dhonvelin a superior szobák (ami ott a standardnak felel meg) nincsenek olyan igazán jó helyen. De ez szigorúan magánvélemény!

 

Az akkori friss élményeinkről részletesebben is olvashatsz a Malongo oldalon (nem tudom ismered-e? már, nagyon érdemes barangolni rajta). Ott a szigetválasztóban ki tudod választani mindkét szigetet és ott megtalálod az élménybeszámolómat - és persze mások élményeit, fotóit - is.  

Előzmény: Törölt nick (24068)
KissP83 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24073

Magam részéről az Araamu Travelt  szoktam ajánlani, eddig mindig minden úgy volt, ahogy előre ígérték és gyorsan intéztek mindent, de általában mindenkinek megvan itt a fórumon a favorítja, ahogy Moon is írta :) Chaaya vagy Sun kérdésedre válaszolva. Én Sun-on voltam, mi nagyon szerettük. Esténként a cápaetetés és a rájaetetés egy egyedi dolog Sun-on. Chaayan nem tudom van-e ilyen jellegű extra.

Előzmény: Törölt nick (24048)
egérba Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24072

Sziasztok!Januárban utazunk a férjemmel Rannalhira.Szeretném megkérdezni járt e már ott valaki és tudtok e róla valamit mondani?

Zsiráf 2525 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 24071

Az Admirál tökéletesen és gyorsan intéz mindent neten, nem szempont, hogy helyileg hol vannak. Mi nagyon meg voltunk velük elégedve. Először én is tartottam tőle, hogy nem találkozunk személyesen, de végülis semmi jelentősége nem volt, minden működött.  Ha jól emlékszem, Bandosék is velük utaznak.

Előzmény: moonwalkr (24067)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24070

Igen az,superior szobát tudnak nekünk adni ami számunkra megfizethető, a Sun-on pedig standard szobát.

Előzmény: moonwalkr (24069)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24069

A Chaaya Island az ugye Dhonveli? 

 

És milyen szobatípusba kaptál ajánlatot?

Előzmény: Törölt nick (24068)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24068

Sziasztok!Köszönöm szépen hogy írtatok :)Annyira belelkesedtem közben hogy még egy kis pénzzel kitoldottuk a 800-at amit korábban írtam neketek, és kaptunk 2 olyan ajánlatot ami kivitelezhető február-ban!!!Jajj de izgi:)Az egyik a Chaaya Island, a másik a Sun Island.Tudom írtátok hogy minden szigete gyönyörű, de mégis ha választani kellene (mert hogy árban tök egyforma) akkor Ti hová mennétek?:)KÖSZÖNÖM!!

moonwalkr Creative Commons License 2012.10.05 0 0 24067

Az Admiralt azért nem említettem, mert ők ceglédiek és budapesti irodákra "kért szűrést" a kérdező, a Winairt pedig tényleg kifelejtettem - méltatlanul. Köszi a kiegészítést.

Előzmény: Pitta2 (24060)
BodiZ Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24066
Szia Iribaba! Oltára nincs szükség. A pelenkát sajnos nem tudom pedig mind 2 szigetet ismerem. Szerintem Royalon talán van, ha jól emlékszem, Filitheyon nem vagyok benne biztos.
Előzmény: Iribaba (24062)
BodiZ Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24065
Igazából mindegyik best a látottakból (Filitheyo, Sun, Royal, Medhufushu, Kuredu, Komandoo)) Mindegyik egy külön világ és szerintem az ember bármelyikre szívesen megy vissza.
Előzmény: Törölt nick (24054)
BodiZ Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24064
Szia kisrizuka! A Biyadhoo Island - et (3*).
Előzmény: Törölt nick (24046)
Iribaba Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24063

Szia Kisrizuka!

Ha nem mindenképpen ragaszkodtok a januárhoz, mi pl. három hete foglaltuk le a repjegyet áprilisra a Qatarnál 217eft volt. Ebben az időszakban már több sziget is jóval olcsóbban kínálja a szállást (Der Tour, Meiers Reisen), mint a főszezonban. Mi úgy voltunk vele, hogy inkább elmegyünk áprilisban, mert így egy sziget és egy hét helyett - ugye januárban nagyon borsos árak vannak- két szigetre és két hétre is el tudunk menni. Persze lehet, hogy kifogunk egy pár esős napot - reméljük nem :) - de volt, aki főszezonban "rosszabb" időt fogott ki, mint amikor pl. nyáron utazott.

Ezt mindenki maga dönti el, mi éri meg jobban :)

Előzmény: Törölt nick (24027)
Iribaba Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24062

sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni -elsősorban azoktól,akik babával/kisgyerekkel jártak a Maldívon - hogy kell-e oltást adatni a kisfiamnak az út előtt ill. lehet -e pelust kapni a szigeteken, Royal ill. Filitheyo lesz a két sziget, ahová készülünk (pelenkakérdésben visszaolvastam a fórumot, nem volt egyértelmű válasz) ???

 

köszi

 

88dyna88 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24061

Kedves Fórumozók!

Hétfőn indulunk Holiday Islandra, ha esetleg van bárkinek tapasztalata szívesen fogadom vagy ha esetleg tudtok tanácsot adni mit érdemes vinni és mit nem!?

Reméljük igazatok volt és szép helyre megyünk!

Üdv 

 

Pitta2 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24060

Legtöbbször talán Bandos járt a szigeteken (már a nickneve is "gyanús"), ő az Admiral Travelt szokta ajánlani. Én a WinAir-rel voltam 2005-ben, akkor nagyon jók voltak, azóta sajnos nem voltam a PARADICSOMban.

Előzmény: Törölt nick (24053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24059

:DD Mintha összebeszéltetek volna:) Köszönöm Neked is!!! De jó hogy rátok találtam!

Előzmény: Tojglius (24058)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24058

Na ilyen az amikor a kollégák megzavarnak a fontos dolgom közben valami melóval és emiatt csak megismételtem Moont :D

Előzmény: Tojglius (24057)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24057

Csak kicsit hülye kérdés... :-D majd ha mélyebben beleássátok Magatokat akkor rájöttök, hogy miért :-D

 

A Maldív szigeteken van kb 100 turistasziget, olyan értelemben nincs "kedvenc rész" mint északi part meg délipart a Balatonon... talán max komoly búvárkodás szempontjából lehetnek ilyen kedvenc helyek, hogy melyik korallzátonynál vannak "átlagosnál jobb" merülőhelyek!

 

Az, hogy a sziget hol van csak azért lehet fontos, hogy milyen közel vagy messze van a nemzetközi repülőtérhez, tehát mennyi plusz idő és plusz költség odajutni (pl van ahova 20perc hajóval és van ahova 40perc hidroplánnal vagy 3 óra hajóval)!

 

A szigetek között egyébként leginkább csak méretben és szolgáltatásminőségben van különbség!

 

Az előbbi azért fontos, mert érdemes eldönteni, hogy icipici romantikus szigetre vágytok vagy nagyobbra (a legnagyobbak 1000*300méteresek :D) ahol esetleg több plusz szolgáltatás van (több étterem, több medence stb)!

(A népsűrűség viszont nem szigetméret függő hanem "csillag" függő... vagyis minél luxusabb a sziget, annál ritkábbak lesznek a bungallók)

 

Utóbbi az ami meg igény és pénztárcafüggő...

Emellet persze

vannak természetesebbnek hagyott szigetek, jobban kiépített szigetek

vannak szigetek közeli zátonnyal vagy távolabbi zátonnyal (house-reef) sznorizás szempontjából

emellett meg a luxus mértéke van ami a legfontosabb változó... ami egyenesen arányos az árával általában... :-D 

Előzmény: Törölt nick (24053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24056

Na igen, pont erre voltam kíváncsi:)Hogy "nem-e tudok mellényúlni" ;-)

 

Köszi Moon:)

Előzmény: moonwalkr (24055)
moonwalkr Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24055

Maldivnak nincsenek "részei", legalábbis a szónak abban az értelmében, mint ahogy turizmusban általában szokás osztályozgatni (itt tehát nincs olyan, mint Horvátországban: Isztria, Kvarner, Dalmácia - az is észak/közép/dél, stb, vagy ilyesmi). Maldiv az gyakorlatilag egyforma mindenütt. Természetesen földrajzilag megvan a tagolása, az atollok adják ezt a felosztást, de abban az értelemben, hogy más élményt adjon egyik, vagy másik, az ég világon semmi különbség nincs mondjuk egy északi atollon levő sziget és egy déli (és keleti, vagy nyugati) között (az egyszerűség és a vájtfülűek kedvéért a nagyon ritkán látogatott Gan-t most elhanyagolom inkább:)

 

Talán egyetlen különbség lehet: Malé közeli, vagy Malétól távoli sziget. A közelinek előnye, hogy Maléban is tehetsz fakultatív kirándulást, ami azért merőben más élmény, mint a szigeten való semmittevés, hátránya lehet esetleg a fejed feletti nagyobb repülőforgalom. A messzebi szigetnek viszont a hidroplánút lehet az "előnye". De még sosem hallottam senkitől, hogy ez szempont lett volna.

 

Maldivban az a jó, hogy gyakolrlatilag nem tudsz mellényúlni, mindenhol ugyanazt az élményt kapod (főleg, ha először mész).

 

Előzmény: Törölt nick (24053)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24054

Olvastam hogy Neked összeségében Filitheyo volt a "best"


Amiket leírtál itt árakat azt hol láttad, melyik részén?:)

Előzmény: BodiZ (24044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24053

Az utazási irodákat elmentettem:) Egyébként itt melyik része a "legnépszerűbb" Maldívnak köztetek?Vagy ez hülye kérdés, és tök mindegy melyik részére megyünk..?:)

Tojglius Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24052

Jaigen, amúgy talán azért alakul ki a MESZ (tegnap ilyen fontos dolgokon gondolkodtam :-D ) mert itt a giccsparádé luxuskörnyezetben a "tökéletes nyugalmat" és a világtól elzártságot találod meg és ezért vágysz vissza ide a rohanó világból... és teszed ezt akár annak a kárára is, hogy mondjuk megnézd mondjuk Perut amit még nem láttál... vmi ilyesmi lehet a MESZ :-D

 

Akármilyen gyönyörű helyek vannak a világon (legyen az ország-város-természeti vagy kultúrális látnivaló), a legtöbbet a látnivalókért és az élményért elég egyszer megnézni (ok, mi is voltunk már többször Párizsban de ha annyiba kerülne odajutni mint Maldívra akkor biztos nem ismételnénk... )

Igen, tudom, nyugalom és világtól elzártság is lehet mondjuk egy őserdő mélyén vagy valahol a hegyekben...  

 

szóval lehet ezt ragozni, csak felesleges... aki volt érti, aki megy az meg érteni fogja... :)))

Előzmény: miyoko (24050)
Tojglius Creative Commons License 2012.10.04 0 0 24051

Bocsánat, kis korrekció (anélkül, hogy Volo-t bántanám, mert nem tudom milyen most és ki csinálja):

 

a Volo-ból kiszállt "Robi" (mi még Volo szinekben utaztunk vele Maldívra) csinálta a http://www.luxusutak-dmc.hu/ céget, én mindig őket szoktam "reklámozni" nagyon nyugodt szívvel (mi Vele vagyunk úgy mint Moon az AST-vel)!

 

Ez a pár cég akik itt közszájon forognak amúgy valóban az egyedi utaztatást csinálják qurvajól!

Előzmény: moonwalkr (24049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!