Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4550

A fehertoiban,sajnos ilyen elofordul.

Előzmény: anton pavlovics (4549)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4549

BTW.

 

Melyik szegedi halászcsárdában volt a tömeges szalmonellamérgezés torkos csütörtökön?

Előzmény: Derek (4543)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4548

Azok a módszerek, amit L. alkalmazott, jónéhány évet érnek a világ boldogabbik felén, s hála Istennek mostmár nálunk is.

 

Spanyolország a mangalica legnagyobb piaca, a márványosan erezett (zsir) a spanyol sonka ideális alapanyaga. Ahogy nő a vásárlóerő, egyre nagyobb a kereslet, és a mangalicához nagyban hasonlító feketesertésből nem tudnak eleget tenyészteni.

Előzmény: Derek (4545)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4547

Én a szentendrei Pick boltba járok. És érzem a különbséget. De mit várjunk azoktól az ízlelőbimbóktól, amik nem tiltakoznak hevesen a kínai fokhagyma szájbatömködésekor (:-) ?

 

Tudom, hogy van mangalicakolbászuk, nekem nem az ízlik a legjobban. Még ipari méretekben gyártott is van jobb. Nem beszélve a kisgazdaságról.

 

Hússertésből nem lehet jó szalámit csinálni, a dán lapály meg az.

 

A technológia biztos fontos, de gondolom nem kell ecsetelnem a különbséget egy tisza-tavi ponty meg a hortobágyi halastavakból származó között. (Egyébként nem az olasz mesterek hozták be a szalámi technológiát?)

 

(Egy ragyogó cikk, még mielőtt azt mondanánk, hogy máshol nem tudnak jó kolbászt csinálni. Mindenesetre a dán fűrészpor nem az.

http://buvosszakacs.blog.hu/2008/01/12/kolbasz_boldog_disznobol#more294334 )

Előzmény: Derek (4543)
PuPu Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4546

Isten tartsa édesanyádat jó egészségben bis hundert und zwanzig, és legyenek továbbra is sikeresek az unokatestvéreid is.

De az országban nem lehet mindenki egyetemi oktató gyereke, van gyereke a volt kubikosnak is, meg van gyereke a volt állatgondozónak is, oszt nem biztos, hogy azok ma qrva jól érzik magukat, vagy hogy a gyerekük eljuthat a középiskolába.

De ezek már messzebb vezető kérdések, - ha neked úgy jó, hogy csak a szépet látod, akkor tedd ezt, - én meg meglátom azért a reggelente menetrendszerűen érkező kukabúvárt is, amelyikről uhu mingyárt megírja, hogy már a szocializmusban is a kukát túrta, sőt, akkor mélyebben hajolt bele...

Azt hiszem, hogy azon lehet vitatkozni, hogy a Kádár-kor langyos ólmelege hasznos volt e az országnak, de azon én azért nem vitatkoznék, hogy a gyári munkás-bolti eladónő álompárnak kellemesebb volt az élete, mint amilyen ma, és akkor még nem beszéltünk a munkaerőpiacról végleg kiesett egymillió munkavállalóról egy szót sem......

:O)))

Előzmény: Derek (4508)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4545

Lehet,hogy Leisztinger lehuzott rola bort ,dehat egy kapitalistanak ez is a dolga, de a szegedi Pick volt az a ceg ahol ki volt irva a kapura:munkasfelvetel amikor ujra megnyitottak a vagohidjukat,Raadasul a Pick szalamija ma az EU-ban bejegyzett Hungaricum es eppen nemreg jottek ki hogy az eu-ban beregisztralt termeket kizarolag szeged kornyeki nagytestu disznokbol gyartjak az eredeti Pick recept szerint,de az kicsit draga,namost ebben lehet hazudni, de nem erdemes.

 

 

Mellesleg itt New Orleansban az egyik boltban lehet kapni olyan  fustolt kolbaszt,paprikast, ami mo-i mangalicabol keszul Spanyolorszagban es ugyanolyan ize van mint amit az alfoldi svabok csinalnak Harta  kornyeken,es mikor elkuldtem belole a fiamnak,azt mondta ilyet csak Mo-on evett hazi keszitesuben.

Előzmény: anton pavlovics (4542)
PuPu Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4544

Nem szólva a dízelmozdonyról.

Egy csak a bökkenő, - keresete annak van, aki dolgoz6...

:O))))

Előzmény: uhu20 (4506)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4543

Hagyjuk mar ezeket a hulye meseket,menj el Szegeden a felsotiszaparti Pick boltba elobb.

 

 

A Pick a szalamijahoz Szeged kornyekerol vasarolja fel a disznot elsosorban es van szepen mangalica aruja is. mellesleg a magyar felvagott es toltelekaru gyartas eredetileg joreszt a danoktol lett adoptalva.

Előzmény: anton pavlovics (4542)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4542

A Pickben már ne reménykedj.

 

Lesztinger, miután lenyúzott róla néhány bőrt, dánoknak adta el, akik a brenddel el tudják sózni néhány milló tonna ezeréves fagyasztott dán lapályukat.

 

Abba meg szarnak, hogy a minőségromlás néhány éven belül megöli a márkát.

 

Ha jó szalámit/kolbászt akarsz, menj Szentandrásra egy mangalicáshoz!

Előzmény: Derek (4534)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4541

Bizonyara marha es birkahusban,valamint tengeri gezemicekben jobb a felhozataluk,marcsak az eltero fogyasztasi szokasok miatt is

Előzmény: uhu20 (4537)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4540
En meg eppen azt olvastam ,hogy kezd ujra keletje lenni mind a voros es fokhagymajuknak is nyugati piacon,Delmagyar a forras. Lehet,hogy Mo-on nem versenykepes
Előzmény: anton pavlovics (4539)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4539

Mostanában olvastam, hogy a makóiak nem állják a versenyt a lengyel (?) dömpingárakkal.

 

Osztrák epret meg a saját szememmel láttam olcsóbbért árulni, mint a magyart.

Előzmény: Derek (4535)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4538
Ha azt mondjuk, ellopták a raktárakból, nem lenne olcsóbba?
Előzmény: pindiy (4526)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4537
A brit tescocnak sokkal szarabb az arukeszlete ,mint a mo-i.

Nyilván elírás.....
Előzmény: Derek (4531)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4536
A magyar birkanép lett, hiszen annak nevelték. Nagyon könnyű ilyen v olyan módon ebbe vagy abba az irányba szocializálni.

Az én gondom nem az, hogy vannak a boltokban olcsó, silány termékek. A gondom inkább 1. sokszor csk silány termékek vannak 2. sokszor azokat is igénytelen módon kezelik.

Előzmény: pindiy (4532)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4535

"A voroshagymaban mar igen mert az amerikai levesesebb es edesebb "

 

Es ugyanigy edes a sargarepa is ,a magyarhoz kepest jelentosen

Előzmény: Derek (4527)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4534

Tudom ,itt is van csirkevirsli egy csomag 1.25-ert(8 szal) es az eredeti wiener 1805-os recept szerint birkabelben 6 dollarert(6 szal)

 

Mo-on virslit csak a Pick boltban szoktam venni igaz akkor ugy 20 parnyit mert azt az onokak igencsak szeretik,meg en is.

Előzmény: pindiy (4533)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4533
Nézd nagyjából ehető virslit lehet csinálni 1600 ért, a 600 forintosat meg nem hentes, hanem vegyész csinálja....
Előzmény: Derek (4531)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4532
Mer olcsobb és mi szegények vagyunk....
Előzmény: uhu20 (4530)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4531
A brit tescocnak sokkal szarabb az arukeszlete ,mint a mo-i. Igaz Mo-on ott van a sok olcso bovli is de en csak a szegedit ismerem,ott van a Pick es a Herz teljes aruskalaja is. bar en tescoban kajat meg sosem vettem csak WC fedelet meg olyasmit amit itt is a K-martban,vagy a Wal-martban veszek.
Előzmény: uhu20 (4530)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4530
Ez a kereskedelmi besorolása.

Én nem vagyok külföldiáru-ellenes. Csak az zavar, hogy míg egy brit Tesco pultját nézve összefut a nyál a számban, addig itt a szemetet is el tudják adni.

Ebben részben mi vagyunk a hibásak, ill. a lakosság egy jelentős része, aki ezeket a termékeket keresi. Ugyanakkor az általam adott példa azt mutatja, hogy sokszor nem is adnak lehetőséget I. osztályú (magyar vagy nem magyar) termékek vásárlására.
Előzmény: Derek (4527)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4529
En meg sosem vettem otthon ,a szemkozti zoldseges valahonnan Maroslele kornyekerol veszi az meg MO legjobb fokhagymaja (szerintuk:-)
Előzmény: pindiy (4528)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4528
A kinai nem foghagyma, hanem egy szar.....
Előzmény: Derek (4527)
Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4527

"(mint ahogy most is csak II. osztályú kínai fokhagymát, magyart nem)."

 

Mitul masodosztalyu?

 

En az ev nagy reszeben amerikai fokhagymat hasznalok, lehet hogy kinai, sosem neztem de semmi kulonbseget nem latok a hazai es ez kozott.

Vagy fokhagymaban nem olyan kifinomult ez izlesem.

 

 

A voroshagymaban mar igen mert az amerikai levesesebb es edesebb ,nem olyan kotott mint a magyar,bar ez is attul fugg eppen honnan hozzak,mert a legutobbi amit vettem eppen gulyast fozok vele, az ugyanolyan kotott es nem edes mint a Mako kornyeki

Előzmény: uhu20 (4525)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4526
egyrészt más országokba nem volt még ugy 150 évvel ezelött jobbágyság és volt ideje a családnak ugy 1600 óta felhalmozni....

A kukoricának egy problematikája van, hogy nincsen....amikor volt az eu felvásárolta és mostan vesszük töle vissza dupla áron....bár még az eredetit se fizette ki......
Az állatteyésztésnek két problémája van, az egyik, hogy akinek állata van nincsen földje, akinek meg földje van nincsen állata, igazán ez az alapvetően rossz struktura, a másik, hogy rosszak az árak és szigoruak a birodalmi előírásokl amelyeket azokhoz szabnak, akik a közös piac óta rengeteg beruházásra kaptak támogatást, hogy be tuggyák vezetni a szigorú követelményeket....a rossz árról meg sokat kéne beszélni, itten meg nincsen helye....

Előzmény: uhu20 (4525)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4525
Azért ez így nem teljesen korrekt.
Egyrészt azért, mert más országok gazdái sokkal nagyobb anyagi és nem anyagi segítséget kaptak, szval így nyilván jobban bírták, de azok is, akik megfelelő tőkével (gépparkkal, stb) rendelkeztek. Bankkonszolidáció volt, agrár meg nem.
Másrészt, pl. az állattenyésztés összeomlásának igen komoly következményei lettek a mg-ra nézve (lásd pl. a kukorica problematikáját) és van egyfajta élelmiszerbiztonsági vetülete is a dolognak.

Igazad van, hogy (folyamatosan) feleződnek...csak a gond az lesz, mikor a gazdaságos áruházban már csak kizárólag II. osztályú húst lehet majd kapni (mint ahogy most is csak II. osztályú kínai fokhagymát, magyart nem).
Előzmény: pindiy (4523)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4524

Tehát volt (:-)..

 

Tényleg nem sokat tudok róla folyamatában, hogy jött és ment. Az egyetlen konkrét ügy, hogy akkori körülmények között nagy pénzekkel be akart szállni valahova (80-as évek közepe).

Előzmény: pindiy (4521)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4523
Aki feladta az az magára vessen, aki tönrement az se tud mást tenni.....több óriási válság söpört végig, mostan is van egy, amely felezni fogj az állattenyésztőket....ám ez a verseny, a tőkerösebb mindet visz, a végén csak egy marad....az oligarcha::))))

Előzmény: uhu20 (4519)
anton pavlovics Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4522

Nem tudom feltűnt-e, hogy nagyjából ugyanazt mondjuk (akkoriban a szabadalmak általában szolgálatiak voltak) (:-) ? Ami nem, az inkább a meggymagos kategória.

 

Nem mondtam, hogy jogtalan volt a pénze, csak azt, hogy volt. (Nem lenne sportszerű részemről arról elménckedni, mennyire volt szerepe a pénz megitélésében a programban betöltött szerepének. Nem tudok semmi inszinuáló tényről, de még pletykáról se.)

Előzmény: Derek (4520)
pindiy Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4521
Azt elvitte a rossz orosz befektetése....
Előzmény: anton pavlovics (4518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!