Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 8350

En is bevetnem a SCUD-ot vagy a LUNA-t barmikor ha ezzel az ellenseget pusztithatom!

Honnan veszed, hogy Saddam nem volt ertelmes ember?

Korantsem volt az az orult diktator aminek igy utobb beallitjak!

Nezzuk csak a mostani utodjat!

Hozza kepest zsenialis volt szvsz.!

Előzmény: Hpasp (8349)
Hpasp Creative Commons License 2009.05.23 0 0 8349
tüzér gondolom ÉRTELMES emberekre gondolt...
:D
Előzmény: Kavics78 (8346)
telum Creative Commons License 2009.05.23 0 0 8348
de nem ám...
... politizálással kéretik a PoliDili Moderátorokat fárasztani...
Előzmény: HG4I (8345)
Kavics78 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 8346
"Soha senkinek eszébe nem jutott hagyományos fejjel alkalmazni se a Lunát, se a SCUD-ot." -Saddam 91-ben?
Előzmény: tuzer (8043)
HG4I Creative Commons License 2009.05.22 0 0 8345
Urak!
Ez itt nem a polidili....
Csak mondom... csöndesen.
Hpasp Creative Commons License 2009.05.20 0 0 8336
Szerintem mindkét állítás igaz:
1, A MN tulajdonában, és birtokában (ellentétben pl. a lengyelekkel) nem voltak nukleáris töltetű fejek.
2, Az ország területén a DHDSCS csapatai őrizték ezeket, 5 állandó, és 3 ideiglenes megerősített földalatti tárolóban.

A tárolók létezéséről csak sejtése lehetett az akkori katonáknak.
Előzmény: Törölt nick (8332)
Hpasp Creative Commons License 2009.05.20 0 0 8333
"Egyébként az idézetet azért vágtam be, mert két egymásnak ellentmondó állítást tartalmaz, mégpedig, hogy voltak Mo.-on nukleáris fejek, a másikban pedig nem voltak. Erre szerettem volna egyértelmű választ kapni, de mind a mai napig nem kaptam."

Voltak.
Előzmény: Törölt nick (8332)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 8332
Hmm! Én voltam, aki bevágta az idézetet. Ti valószínűleg jobban ismeritek a tanár urat, én csak a Kiskirályok mundérban c. jelentéséből és a Nemzeti hírháló honlapról ismerem. Kimondottan a nevére kerestem, így találtam rá és a lapra. Egyébként szigorúan hírtechnikai szakmai kérdésben szerettem volna kérdést feltenni neki a későbbiekben, de arra azt hiszem semmi esély. Egyébként az idézetet azért vágtam be, mert két egymásnak ellentmondó állítást tartalmaz, mégpedig, hogy voltak Mo.-on nukleáris fejek, a másikban pedig nem voltak. Erre szerettem volna egyértelmű választ kapni, de mind a mai napig nem kaptam. A vers pedig illusztráció, a mi lett volna ha... történelmietlen kérdésre. Kéretik egymás írásait figyelemmel, többször elolvasni, hogy a felvetés háttere is érzékelhető legyen! Bár lehet, hogy hányavetien fogalmazok.
arpapa Creative Commons License 2009.05.20 0 0 8331
Interneten gyakran hivatkoznak a idézett, khmm, úrra, és csak erősíti bennem azt a véleményt, hogy ha valaki egyetemit tanár, attól még lehet elfogult, egyoldalú, elvakult.
Ferhor!
Kár lenne más szavakat keresni rá, tökéletes jellemzését adtad!
árpapa
Előzmény: ferhor (8330)
ferhor Creative Commons License 2009.05.20 0 0 8330

05.10.-én valaki idézett Bokor Imre legújabb irományából.

Tudni kell az illető úrról, hogy rakéta dandár főmérnöke ként, maga is tevékenyen résztvett a telepítés előkészítésében és végrehajtásában. Nem elszenvedője, hanem tevéken és ötletgazdag résztveveője és irányítója volt. Az abszolút megbízható tisz mintapéldánya volt. Késöbb a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia rádióelektrónikai harc tanszékét vezette. Ebben a minőségében emlékezetes előadásokat tartott az "'mperialisták" gonosztetteiről és készítette fel a hallgatókat az ellenük való védekezésre. Mindezt egy film is megörökíti, amit az úr nem szokott propagálni, de megvan.

A hozzászólásban idézett "művet", egy hozzá hasonló segnyalókbál és átálltakból álló szervezet honlapján propagálja. Miután neki támadt már mindenkinek, akinek valaha a seggét nyalta, most Kádár következett. Ő sem tud védekezni. A "műve" maga az ember, ezért nem igen érdemes elolvasni.

Szegény ember, ma is a régi lakásában él a Pasaréten, amit ezek a rohadt bolsik adtak még neki.

arpapa Creative Commons License 2009.05.19 0 0 8329
És nem is akármilyenek, semmivel sem voltak alávalóbbak egyik nemzet katonáinál sem!
Az én parancsnokom valamikor talán édesapádékkal kezdte, és máig büszke vagyok rá, hogy a keze alatt szolgálhattam:
Váradi Miklós vezérörnagy volt!
Ezt a képet most közlöm először róla itt.
1965 - ben készült egy éles indításon, az elsők egyikén.

árpapa

Előzmény: R 118 (8328)
R 118 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 8328

Ők is katonák voltak.

Kassa 1941

Édesapám csokorral

Kassa 1941

 

lujo2 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 8327
Sajnos nem tudtam megnézni a Duna tv-ben vetített MN 1480-ról szóló filmet. Sikerült-e esetleg vkinek felvennie? Netán egy videomegosztóra feltennie? pl a youtube-ra?
R 118 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 8326
Bocsánat a kép lemaradt. Még gyalorolni kellene.

R 118 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 8325

Ők is katonák voltak (édesapám csokorral)

arpapa Creative Commons License 2009.05.18 0 0 8324
II. Dobó napi rendezvények!

árpapa



Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 8323
Szervusztok!
Minden előzményt megkerülve üzenem a titokkeresőknek, nézzék át a korabeli sajtót! Ki volt az, aki hivatalos helyen (Országgyűlés) elsőként - és szerintem nagy bátorságról tanubizonyságot téve - fel merte szólítani a szovjet haderőt, hogy távozzék a mi hazánkból, azzal a sebességgel, amivel 1956-ban érkezett.
Segítek. Sebők János ezredes, az MN 1480 parancsnoka volt az. Ezen akkoriban én is roppant módon elcsodálkoztam és bevallom, akkor büszke voltam rá, hogy - igaz, csak 6 hónapig - az ő parancsnoksága alatt szolgáltam. Ha ezek után valaki el akarja ítélni az itt valaha szolgálatot teljesítő hivatásos katonákat, férfi módon, személyesen álljon ki velük szemben!
tuzer Creative Commons License 2009.05.17 0 0 8322
Nyugodjék békében!
szili10 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8321
Isten nyugosztalja az elhunytat,családjának részvétemet kívánom:Tolnai Szilárd és családja
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8320
Sipos (akkor) főtörzsőrmesterről tud valaki? Ő is egy igazi EMBER volt!
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8319

Nagyon tiszteltem és szerettem Katona Miklóst. Egy igazi EMBER volt...

Nyugodjék békében.

Előzmény: arpapa (8316)
arpapa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8318
Hamarosan megmutatom a dokumentumfilmben bejátszott 1970 -es élesrakéta indításról készített filmet. egy kis előzetes ráhangoló írást megtekinthettek.

Tenni fogok fel sok fényképet a filmből, jó lenne minél több szereplőt beazonosítani.
árpapa




szkv. Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8317
Nagyszerű ember volt: Nála nem volt a sorkatonára hátékázás, emlékszem például, hogy egyikünk elhagyta eltáv alatt a sapkáját, vagy ellopták tőle. Nagyon cifrán kiosztotta, majd bement a raktárba, kijött egy vadonatúj tányérsapkával, odaadta a bakának: - Nesze, tűnj a szemem elől!
Már akkor is tudtuk, s most is tudjuk mindannyian, hogy a szeretet nem szó. A szeretett cselekvés, tett.

Nyugodjék békében.
Előzmény: HM 13-47 (8314)
arpapa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8316
Ezzel a képpel szeretnék tisztelegni a tegnap elhunyt Katona Miklós nyugállományú zászlós, bajtársunk emléke előtt!


arpapa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8315
2009.május 31 (vasárnap) 09.00 órai kezdettel megrendezésre kerül
Hősök Napja és II. Dobó Nap!


A rendezvényre mindenkit szeretettel várunk a focipályán!

A laktanya nyitva lesz, aki úgy gondolja, hogy sétálni akar benne, az ezen a napon megteheti!
árpapa

A tábori konyhán 300 főre készül térítésmentesen gulyás!
Néhány tavaly készült képet is mellékelek, kérdéseket a Dobkályhába várom a Weblapon.
A rendezvény programját fénykép formában teszem fel:













HM 13-47 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8314
Sajnos rossz hírt kell közölnöm.
Tegnapreggel tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Nyugodjon békében!
Előzmény: szkv. (8312)
nyulkoma Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8313

Néztem a filmet  és bizony akatonasággal álmodtam!

szkv. Creative Commons License 2009.05.13 0 0 8312
Akkor már nevezzük meg az "egyiket" is, aki a kommendánsok szolgálat vezetőjeként a szívét is kitette az állományért. Népszerű, közkedvelt ember volt: Katona ftörm.
Előzmény: Gecmarek Dodó (8311)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.05.13 0 0 8311
,,A másik szóvirágos ember" Csernolovics József. Isten nyugosztalja. Jó ember volt!
Előzmény: szkv. (8310)
szkv. Creative Commons License 2009.05.13 0 0 8310
SZÓVIRÁGOK

A sereg sohasem szólt a finomkodásról, a keménység, a durvaság pedig szinte megkívánta a káromkodást, így volt ez, amióta világ a világ, és a Dobóban sem volt másképpen. Különösen két hivatásos maradt emlékezetes a káromkodása miatt, a nevükre emlékszem, de nem nevezem meg őket. Az egyiküknek, egy – egyébként alacsony növésű és „katonás” humorú – főtörzsőrmesternek a kedvenc szófordulata volt, miközben közelről belebámult a baka képébe:
- Felugrok ám a nadrágszíjára és tökön rúgom!
Máskor pedig elsétált a katonák előtt hátratett kézzel, szigorúságot grimaszolva, amitől persze néhányan felröhögtek. Főtörzsőrmesterünk csak erre várt:
- Ne röhögjön! Én tudja, mikor röhögtem utoljára? Az anyám temetésén!

A másik szóvirágos ember pedig egy zászlós volt, aki annak ellenére, hogy minden bizonnyal az érettségije sem volt meg, politikai oktatást tartott a sorállománynak (közte néhány főiskolát, egyetemet végzett sorkatonának is). Az előadás érdekessége abban állt, hogy minden egyes mondatát úgy zárta, hogy „istenf…át!”
- Ezen a térképen istenf…át, megmutatom maguknak a Szovjetuniót istenf…át. „Megetuggya” mutatni valaki, hogy hol van a kib..ott Kína istenf…át?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!