Keresés

Részletes keresés

Tevemadár Creative Commons License 2005.05.02 0 0 216
Sziasztok!

Azokhoz szólnék főként, akik már próbálták a Vegas 6 trial -t...

Lenne egy kérdésem...

Nekem a munkahelyemen van net, ott szedtem le a 6os Trial-t. De otthon van XP -m, és egyébként is ott szerettem volna kipróbálni...
De otthon netes regisztrációt kér még csak a trial is.. :-(((

Nincs valami ötletetek, hogyan lehetne ettől függetlenül legalább kipróbálni???

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat... (Bár, van egy sejtésem, hogy nem lesz sok pozitív visszajelzés)
Andreas Creative Commons License 2005.04.28 0 0 215
ahhoz a 2 monitoros megoldáshoz tudtok valami kártyát ajánlani?

egyáltalán ha 2 monitorral megy akkor gyorsul valamit a preview ablakban a megjelenítés ha már annyi effekt van rajta, hogy amúgy csak döcögne?


Bármelyik olyan kártya jó, amelyik tudja a 'kiterjesztett asztal' üzemmódot. Én egy Radeon 9600XT-vel használom és jól müködik. Igaz nem olyan jó megoldás mintha egy DV kamerán keresztül játszanád le Firewire-en át, mivel svenkelésnél látszik hogy kicsit darabos a mozgás - mint erre egy másik fórumon felhívták a figyelmemet. Gyakorlatilag olyan a hatás mintha 25 Hz-en progresszív módban játszaná le a tv a videót, de nem tudom hogy ez egy alapvetően interlace-es tévén hogy lehetséges.

Gyorsítani nem gyorsít, csak annyit tesz hogy a videókártya leveszi a színtérkonverzió, a skálázás terhét a processzorról mint egy normál teljes képernyős videó lejátszásnál. Vagyis az effektek számolgatása továbbra is a processzort terheli.
Előzmény: okayplayer (213)
agyurma Creative Commons License 2005.04.27 0 0 214
Igen, működik minden! Viszont a TRIAL verzóban nem működik 500 MB-nál nagyobb render, a'sszem. Lehet, hogy ez a baj?
Előzmény: okayplayer (211)
okayplayer Creative Commons License 2005.04.27 0 0 213

egyelőre még nem vettem meg, mert pont ezt a részét szerettem volna tesztelni :)

 

mármint egy multi angle lemezt írni...

 

 

 

ahhoz a 2 monitoros megoldáshoz tudtok valami kártyát ajánlani?

egyáltalán ha 2 monitorral megy akkor gyorsul valamit a preview ablakban a megjelenítés ha már annyi effekt van rajta, hogy amúgy csak döcögne?

 

köszi,

op.

Előzmény: Rigor (212)
Rigor Creative Commons License 2005.04.27 0 0 212
Reklamálni kell a boltban ahol vetted:)!
Előzmény: okayplayer (211)
okayplayer Creative Commons License 2005.04.27 0 0 211

szia!

 

neked müködik az render és burn része?

nekem elszáll, ha odakattintok

 

üdv,

op.

Előzmény: agyurma (209)
agyurma Creative Commons License 2005.04.23 0 0 210

Vegas 6.0

Van egy dolog, ami már most nagyon tetszik benne, a video vagy az audió sávon balra-jobbra mozgatsz egy klipet, akkor írja, hogy +/- hány kockát/másodpercet csúsztattál.

Az viszont biztos, hogy erősebb gépkre tervezték, lassabban nyílik meg, több memóriát foglal. Az 5-ös 7 mp alatt beindult, míg a 6-osnak 24 mp kell az otthoni 2,3-as Cerkán.

Előzmény: Tevemadár (207)
agyurma Creative Commons License 2005.04.23 0 0 209

Tetszik a DVDA3! Kicsit rendezettebb, mint az elődje. 

Nekem gondom volt a -RW-s lemezek írásával, nem fogadta el őket, de most már - úgy tűnik 3 lemez után - ezzel nincsen gondom.

Előzmény: Tevemadár (207)
dredly Creative Commons License 2005.04.21 0 0 208
Vegas 6:

"Támogatja a Video Preview-ablak második Windows-képernyőre való kiterjesztését" - elvileg!
Gyakorlatilag csak a valós "dual-head"-es VGA-kártyákon lehet megcsinálni, a "kvázi-dual-head"-es (pl. néhány laptopban a RADEON-kártya ilyen) kártyák Svideo-kimenetein nem jeleníti meg a képet.

Egyébként műxik... :-)

Dredly
Előzmény: Tevemadár (207)
Tevemadár Creative Commons License 2005.04.21 0 0 207
Sziasztok!

Valakinek van már tapasztalata az új Vegas-szal?
Írhatna néhány keresetlen szót!

üdv

Tevemadár
guaaa29 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 206

Szia Agyurma!

Nagyon köszönöm hogy kűldtél, azért nem jeleztem vissza mert az elmút napokban nem voltam gép közelben. Még egyszer köszi és majd beszámolok egy mondatban.

üdv Gábor

Előzmény: agyurma (196)
Tevemadár Creative Commons License 2005.04.19 0 0 205
Húúú... Kösz, hogy szóltál!

A trial -t én is szedem lefelé, hogy kipróbáljam...

de sajna, ez csak trial... 455 dollár, pedig elég sok píz... :-((

Előzmény: okayplayer (203)
agyurma Creative Commons License 2005.04.19 0 0 204

Köszönöm a javaslatokat, remélem a hétvégén ki tudom őket próbálni (már az új verzókkal). :)

okayplayer Creative Commons License 2005.04.19 0 0 203

Kedves Emberek! :)

 

megjelent a 6os vegas és a 3as architect... a leirásuk szerint minden problémámat megoldották :)))

és még olcsóbb is mint az elődje :)

 

este kipróbálom, hogy igazat írnak-e :)

 

üdv mindenkinek

 

jó tesztelgetést

 

op.

Rigor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 202

Photopaint, photobrush, paintshop pro, - na jó ezek hasonló fizetős progik, de tudok javasolni ingyenes megoldást is.

A lényeget megcsinálod mondjuk paintbrushban vagy bármilyen egyszerű képszerkesztőben, és amit transzparensnek szeretnél azt egy adott színnel (ami a kép többi részén jó esélyel nem található meg- ez többnyire a lilának egy beteges árnyalata szokott lenni),

 aztán a vegas-ba bedobod a legfelső sávra,  és a chroma key nevű effektet teszed rá, ahol color pickerrel a képre kattintva kiválaszthatod azt a színt amit átlátszónak szeretnél, még alsó felső tűréshatárral variálva is. Sőt többször is használhatsz kromatikus kulcsot.

Előzmény: agyurma (200)
okayplayer Creative Commons License 2005.04.18 0 0 201

én csak azt használom, úgyhogy sajna nem tudom, de bármivel ami tud valami transzparens képformátumot menteni

Előzmény: agyurma (200)
agyurma Creative Commons License 2005.04.15 0 0 200
Köszi! Ha nem használom a Photoshop-ot, milyen más képszerkesztővel tudom még megcsinálni?
Előzmény: okayplayer (199)
okayplayer Creative Commons License 2005.04.15 0 0 199

Szia,

 

megcsinálod pl. photoshopban a keretet és kimented mondjuk transzparens png-be,

aztán button properties/graphics/frame-nek megadod ezt amit csináltál.

szépen össze lehet dolgozni

 

üdv,

op.

Előzmény: agyurma (198)
agyurma Creative Commons License 2005.04.13 0 0 198

Senki nem tud segíteni? Talán rosszul fogalmaztam.

Megpróbálom újra:

Szeretnék a menübe új színt vinni. Mikor klipet ráhuzom menüre, akkor a képre keretet tennék, hogy látszódjon a jelent, de ne csak a puszta széle legyen, hanem mint egy szép képkeret, keretezze a témát. Most a "buttons" tárból választok, de újakat kellene kreálnom. Hogyan tudnék?

Előzmény: agyurma (197)
agyurma Creative Commons License 2005.04.12 0 0 197

Hogyan tudnék "button"-t (gombot) gyártani - az alapértelmezettek helyett - a DVD Architect 2-höz?

agyurma Creative Commons License 2005.04.10 0 0 196
Küldtem egy privátot, abban elvileg bent van a megoldás.
Előzmény: guaaa29 (195)
guaaa29 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 195

Sziasztok!

Egy kérdés röviden.

mpeg2 re szeretnék tömöríteni avi-ból de a vegas 4,0 nem engedi interenetes regisztráció nélkül.Egyszerűen a regisztrációs panelt dobja fel a renderelés előtt és a cím és miegyébb kitöltése után az internetre kíván kapcsolódni. Hogyan lehetne megkerülni ezt a részt? Segítségeteket előre is köszönöm.

okayplayer Creative Commons License 2005.04.06 0 0 194

sziasztok!

 

örülök, hogy van ez a fórum, mert sokat tanultam belőle...

én is vegas ill. architect rajongó vagyok :)

 

nekem most 1 nagy problémám van, bár sejtem, hogy nem lesz megoldása...

szóval egy színházi 4 kamerás felvételt csináltam, és a dvd-n úgy kellene megjeleníteni, hogy a nézetek között kapcsolgatni lehessen (multi angle)

erre azért van szükség, mert a 4 helyszín külön-külön szoba és nem átlátható.

a nézők is körben ültek és csak az ő térfelüket látták egy darabig....

 

szóval pc-n nem találtam olyan progit ami tudná ezt, csak mac-en,

de azért jó lenne ha a 3-as architect már tudná, mert a 2-essel szerintem mindent meg lehet csinálni (ezen kívül) és naggggyon logikus és egyszerű :))

 

 

amúgy kiváncsi lennék arra ha valaki használt premiert és vegast is merre hajlik a mérleg?

mert én egyszer kétszer megnéztem a premiert és amikor nem tudtam pillanatok alatt eljutni a film bármelyik részére (ahogy a vegasban az egér görgőjével) ott mondtam, hogy ok. ennyi :(

 

meg az egész program puritán megjelnése, kezelése, stabilitása, gyorsasága.. szóval nagyon jó :)

 

egyetlen nagy hibája, hogy nincs hardwarees videókártya támogatása

most szeretnék átállni a hdv-re amit tud is kezelni, csak nem tudom minek.... :)

mert ahhoz vagy valami erőmű kell vagy ugye egy videókártya, de azt meg nem támogatja.. és nem is tudok róla, hogy fogja :(((

 

elnézést a hosszú 'ömlengésért' :)

 

további jó vagdosást...

 

üdv,

op.

agyurma Creative Commons License 2005.04.01 0 0 193

Kipróbáltam, hogy egy kész - dvd-re már kiírt - projecten apróságot változtattam, de akkor is újraszámolta az egészet írás előtt a DVD Architect 2.

Előzmény: agyurma (192)
agyurma Creative Commons License 2005.03.30 0 0 192

Változtatás után "Prepare and Burn" esetén azt az üzenetet írja ki, hogy felül akarja írni a TEMP / MY DVD könyvtárban az aktuális (VOB, stb) fájlokat. Ilyenkor nem írja át az egészet, mindent újraszámolva?

Még nem mertem kipróbálni, félve, hogy az előző változat elveszik.

Előzmény: Rigor (191)
Rigor Creative Commons License 2005.03.29 0 0 191
Ha a képen nem sokat változatatsz, azaz max vágod illetve marad a bittráta akkor azt nem kell újratömni, csak az audiot.
Előzmény: agyurma (190)
agyurma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 190

Maradva a DVD Architectnél: RW-re írtam, hogy törölhessem, ha valami nem jó. Találtam hibát, így egy picit javítottam a menün és egyik klip hangsávján, most pedig végleges formába öntöm. Ha az elkészült projektet egy kis változtatással újra szeretném kiírni, akkor elkerülhetetlen az egész újratömörítése, ugye?

agyurma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 189

Miután a DVD-re vontakozó kérdéseim kicsit off-ok voltak, és úgyis egyre népszerűbb a DVD írás is mostanában, szorosan kapcsolódik a topic címéhez, a Sony Vegashoz, szerintetetek át lehet/érdemes nevezni a topic címét " Sony Vegas és DVD Architect "-re?

Így egy komplett folyamatot - capture-től a kész DVD-ig - egyetlen topicban meg lehet vitatni és idetalálnak azok is, akik most máshol kallódnak.

Előzmény: Andreas (-)
agyurma Creative Commons License 2005.03.29 0 0 188

Na, tegnap 14 óra körül kezdett tömöríteni és most reggel végzett, 9 óra előtt. Szóval kb 19 óra, 2,4x írással együtt.

A 300 órát sztem azért jósolta, mert eltérő volt mindegyik formátum, és az éppen aktuálisan kódolt file paramétereit szorozta fel az egész anyagra. Ha nem ez az oka, akkor nem tudom... Egyébként 2,4 Ghz-es Celeron, 512 MB ram-mal.

Ha a Vegasban kiválasztom a DVD Architect-es formátumot renderelésnek, akkor a hangot nem teszi mellé. Egyszerűbb az Architect-tel "fit to disc"-et nyomni, és akkor állandó bitrátával (nekem most 3400-al) tömöríti be. Ez ebben a rajzfilmes, Divx-es esetben nem okozott szemmel észrevehető minőségromlást, sőt!

Előzmény: Rigor (187)
Rigor Creative Commons License 2005.03.29 0 0 187

A következőt tudnám javasolni: a Vegas-ban dobálod be egymás után a filmeket, a renderelésnél az egyik DVD architect presetet választod ki, így a kész filet dvd készítéskor nem fogja újra áttömni az architect. - na ha nem a vegast akarod használni átkódolásra, ezen presetek pontos beállításai szerint kell áttömni a cuccot.

 

Egyébként teljesen mindegy hogy valamivel egybe kódolod az egészet, mert ha az architect nekiáll újra letömni akkor ugyanúgy sokáig fog vele szőrözni. Azért ezt a 300 órát nagyon durvának érzem, egy fél napon belül végezni szokott egy dvd anyagával 1.8ghz-es gépen...

 

 

 

Ráadásul szerintem több munka lesz újra bejelölgetni a pontos chapter pontokat (hacsak nincs a filmecskéknek szép eleje-vége különben  automatikusan nem úgy fogja leosztani a fejezeteket ahogy te szeretnéd..) mint kiválasztani az end actiont...

 

Az idő, az bizony idő, a Vegas, nem töm gyorsan de még így is villámgyors egy adobe after effectshez, combustionhoz, shake-hez képest...(jó, persze ezek főleg hardwarehez vannak kitalálva - szoftveresen nagyon csigák) - de azért ezzel is lehet trükközni, ha több géppel dolgozol egy hálózatban, mivel a vegas 5-ben meg el lehet osztani helyi hálón több gép közt a renderelési munkát:)

 

 

Előzmény: agyurma (186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!