Keresés

Részletes keresés

BeeHind Creative Commons License 2003.04.29 0 0 121
Kihasználtság és gyakorlás hiányában továbbadnék a másfél hete vásárolt Keserű V6G fekete, aluminium(!) 3" gumilövedékes revolveremen, 30 gumilövedékkel és újratöltéshez 100 gumigolyóval és 135 startpatronnal. Értelemszerűen még 1 éves gari van rajta. 18 év felett engedélymentesen tartható.
Érdeklődni: uppsala@freemail.hu

Ha valakit érdekel az ajánlat, van hozzá link is:

Gyári ismertető a gumilövedékes fegyverekről:
http://www.keseru.hu/gumi.htm

Gvass ismertetője:
http://www.fegyver.org/ismertet/keseru_gumi.html

V6G alumínium revolver (képekkel):
http://www.keseru.hu/k43_v6g.htm

10mm KO gumilövedék:
http://www.keseru.hu/gumilovedek.htm

gvass1 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 120
hi,
a lovedeknek nem szabad atrepulnie mas teruletere, tehat megfelelo golyofogo kell, nem lodozhetsz ittasan, nem fordithatod ember fele, tehat csak amit ep elmevel elvarhat az ember...
Előzmény: BeeHind (119)
BeeHind Creative Commons License 2003.04.22 0 0 119
Köszönöm a választ!

>"biztonsagi szabalyok betartasaval"

Ez mit jelent a gyakorlatban?

Bee-Hind

Előzmény: gvass1 (118)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 118
hi,
a probajel a dob hatso, toltneyur feloli lapjaba van utve, elegge kicsi.

Amugy a joggyakorlat alapjan legfegyver illetve fegyverutanzat. Uritett allapotban, dobozban, taskaban szabalyosan szallithatod kozteruleten. maganteruleten, autoban legalisan lehet nalad megtoltve.

Gyakrolni maganteruleten (sajat lakas, telek, pince) vagy loteren a biztonsagi szabalyok betartasaval lehet.

Előzmény: BeeHind (117)
BeeHind Creative Commons License 2003.04.20 0 0 117
Nemrég vettem egy Keserű V6G-Al 3" revolvert.
Gyakorlati problémám, hogy a leírással ellentétben sehol sem találtam a próbajelet rajta.
Elméleti problémám, hogy nem tudom, hogy a hatályos jogszabályok alapján hol gyakorolhatok vele? (telken? erdőben? saját kertben? pince?)
Közterületen történő szállításkor elég a ürített állapotban a táskámban van, vagy azon belül még egy dobozba, esetleg zárható dobozban kell hordanom? Egyáltalán minek számít a fegyverem jogi értelemben? Légfegyvernek? Mert a flobert nincs megemlitve a 115/1991. (IX. 10.) kormányrendeletben...

Esetleg valaki tudja a választ?

SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 116
Köszönet!

Amúgy nem értettem az embert,egy rakás fegyvere volt legálisan(.38SW-tól a 9,3X74 nagygolyósig).
Minek kockáztat(életet és engedélyt) az ilyen?

Píísz!

S.

Előzmény: gvass1 (115)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 115
hi,
Keseru 6 mm-es soha nem keszult oylan, ami birta volna.
Az 1998-ban betiltott Alfa es Kora 6 mm-esekkel lehetett trukkozni (az sem volt annyira ecceru), a tavaly UJRAforgalmazni engedett peldanyokat mar eroteljesen lebutitottak.
Előzmény: SPIRIT (114)
SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 114
Hi,

Köszönöm és nem provokáció volt!!

1, ezzel tisztában vagyok,tényleg csak elméleti kérdés volt.
3,ez új.

Háttérinfoként-provokációt ismételten megelőzve-jó pár évvel ezelőtt(talán mikor kezdtek a flóbertek terjedni)mutatott nekem valaki egyet és nagy boldogan ecsetelte,hogy milyen jó lesz majd .22LR-ra.Azt nem tudom,hogy megcsinálta-e,de rá két évre még élve összefutottunk :))
Lehet,hogy ezzel kellett volna kezdenem ? ;)

Tényleg:az elképzelhető ,hogy a kezdetekben úgy készültek ezek,hogy bírták/bírták volna a .22-t?Mert ugye fordult már elő,hogy valamin "rontani" kellett,mert túlságosan jól sikerült?

THX még1x

S.

Előzmény: gvass1 (113)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 113
hi,
probalom nem provokacionak tekinteni kerdesed.

Nezzuk:
1. 2-8 ev szabadsagvesztes eles lofegyver engedely nelkuli gyartasaert/azza alakitasert
2. Kora, Alfa eseteben mukodik elmeletileg a dolog, deha valaki ugye egy komplett dobot le tud gyartani, akkor az geppisztolyt is tud csinalni
3. Keserunel hiaba teszel bele uj dobot, elesloszernel (.22 LR) a nyitott tuzfal miatt a kakas a szajadba belerobban

Előzmény: SPIRIT (112)
SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 112
Hi gvass1,

És mi a helyzet ha dobot cserélsz?Pl ha van egy ambiciózus és baromi ügyes esztergályos :)))

Üdv,

S.

Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 111
hi,
kb. 10-15 meterre.
Előzmény: Gyrow (110)
Gyrow Creative Commons License 2003.01.28 0 0 110
Ahha. Nem tudod, hogy pl. egy 4 inches Alfa 4mm kaliberrel milyen messze (he-he, jó vicc) lehet még pontosan és némi erővel lőni?
Előzmény: gvass1 (109)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 109
hi,
az ME (38 Magnum/Pocket) egy rakas szar, spiater mocsodek, a Keseru modellek is sokkal jobbak muszakilag.
Az Alfa es Kora tipusok 4 es 6 mm kaliberben kivaloak cellovesre hobbi szinten, de onvedelemre nem valok!
(arra vegyel gumilovedekest)

Aruk 5x-7x ezer forint kozt van.

A 4 mm totleny 30-45 ft/db attol fuggoen hol veszed.

Előzmény: Gyrow (108)
Gyrow Creative Commons License 2003.01.28 0 0 108
Halihóóóó!

Lenne egy kérdésem (nem a törvénytervezettel kapcsolatban...): Egy jobb minőségű Flobert pisztoly (Alfa, ME) mennyire használható, ööööö...céllövésre? Alapból 4mm-esre gondolok. És nem tudja valaki, hogy milyen árban leledzenek a 4mm-es töltények?

Üdv!

johnnie_w Creative Commons License 2003.01.06 0 0 107
Üdv Gvass!

Részemről nem hőzöngés volt, hanem kérdésfeltevés, ráadásul nem a sajtóból szűrtem le a dolgot (cirka 1.5 hónapja TV-t sem láttam közelről, ahogyan a nyomtatott sajtó olvasása is erősen kiesett mindennapos elfoglaltságaim közül), hanem a fegyver.org-ra feltett törvénytervezet szövegből. Erről ennyit. Megint más dolog, hogy félreérthettél valamit. Ugyanis én éppen _nem_ az ellenzők körébe tartozom fegyverviselés ügyben.

Ami a gázfegyverekre vonatkozik:

i) Ugyanakkor a tervezet a gázfegyvert és a riasztófegyvert - a jelenlegi engedélyköteles állapot helyett - tekintve, hogy nem számítanak lőfegyvernek - nem szabályozza, azokat a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök szabályozásának körébe utalja.

Tudtommal a közbizt. különösen veszélyes eszközöknek is több csoportja van. Vannak olyan tárgyak, amelyek csak becsomagolva szállíthatók közterületen, ugyanakkor vannak olyan eszközök, melyek birtoklása magánterületen is tilos.

A kérdésem arra vonatkozott, vajon mennyi esélyünk van arra, hogy végre ne csak a szavazatszámláláskor tekintsenek minket felnőtt embernek, hanem olyankor is, amikor meg szeretnénk védeni saját vagy szeretteink testi épségét, életét. Azaz elképzelhetőnek tartjátok-e (és én főleg a Te véleményedre vagyok itt kiváncsi Gvass, mivel tudom, hogy eléggé járatos vagy a témában napi szinten is), hogy végre európai módon szabályozzák a kérdést és egy személyivel felvértezve bemehetek majd egy boltba és megvehetem a gázpisztolyomat, amivel legalább otthon megvédhetem magam, ha rámtörnek. (Illetve megkisérelhetem az önvédelmet...)

Egy kicsit nevettségesnek tartom, hogy itt rohanunk bele az EU-ba és közben olyan dolgokat nem tehetünk meg, ami más tagállamokban magától értetődő, alapvető joga az állampolgárnak.

Na és részemről ez volt a hőzöngés, mert sajnálatos módon tényleg csak az, hiszen tökmindegy, milyen fórumon, hányan nyilvánítják ki akaratukat, amíg ideológiai/politikai indokoktól vezéreltetve az un. politikai elit nem érzi úgy, hogy ettől legalább egy önkormányzati választást nyerhet, nem is lesz rá esély.

Üdv. J.

Előzmény: gvass1 (106)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 106
Aki itt hozong a sajtoban megjelentek miatt, az elegge rosszul teszi.
Ugyanis valaki (nem nevesitenem, de nezzuk meg ki nyilatkozott eloszor a magyarhirlapnak) jol megvezette a sajtot, ki tudja milyen szandekkal.
A www.fegyver.org oldalon mindenki jol elolvashatja a BM HIVATALOSan nyilvanossagra hozott tervezetet es indoklasat, amit a szakmai szervezetek is megkaptak.
Ez alapjan mindennek az ellentete igaz, ami a mediakban megjelent:
- nem holmi liberalizalas lesz, hanem csunya szigoritas es bevonasok
- nem fogjak megvonni a parlamenti kepviselok kivaltsagat az alanyi jogu onvedelmi fegyver tartasara, sot mellejuk felsoroljak a leendo brusszeli EU-kepviseloket is
- onvedelmi fegyvert SENKI nem tarthat - merthogy a veszelyeztetettseg ezutan sem lesz bizonyithato az atlagpolgarnak.
- nem kotik engedelyhez az osszes flobert fegyvert, csak "nehany szazat", bar ennek sincs
ertelme
- sehol nincs leirva, hogy felszabaditjak a gazpisztolyt (pedig ez elegge EU-konform lenne), hanem csak anyni, hogy mas jogszabaly fog rola intezkedni
- ellenben jol bevonjak a katonak, hatarorok, vamosok onvedelmi fegyvereit cca. 15 e darabot
- engedelyhez kotik - vegrehajthatalan modon - a regi modon hatastalanitott fegyvereket
Na, erre kossetek csomot!
Előzmény: johnnie_w (105)
johnnie_w Creative Commons License 2003.01.06 0 0 105
Üdv Uraim!

Még nem nagyon szóltam hozzá ehhez a topichoz, de az új fegyvertörvény-tervezettel kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés, amikre lehet, hogy Ti tudtok nekem valami elfogadható magyarázattal szolgálni.

Szóval. Ha elfogadják ezt a törvényt így, ahogy van, akkor:

- csak olyan eseteben kaphat egy állampolgár önvédelmi fegyver megszerzésére engedélyt, aki bizonyos munkakörben tevékenykedik?

- Gáz/riasztó "fegyverek" vásárlása 18 év felett szabad, de az közterületen nem viselhető? (Gépjármű utasterében akkor igen?)

- Gázfegyverek ezentúl csak otthoni önvédelemre fognak szolgálni? Nem lesz külön engedélyeztethető a közterületen való viselés?

- Miért jobb, ha csak a fegyver használatának elméleti tudásáról kell számot adni, de arról nem, hogy az illető nem vágja hanyatt magát az első durranástól, amikor elsüti a fegyverét?

- Milyen flobert az, amiből csak néhány száz darab található az országban és be kell majd jelenteni? (7,5 J felett eddig sem lehetett behozni az országba, akkor meg miről van most szó?)

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne. Félek, hogy ezzel a törvénnyel megint a "csókosok" és a bűnözők járnak majd jól.

Ha félreértettem valamit, sorry, de éppen azért kérdezek, mert nem vagyok jogász és már hajnal is van, így tompulok...:-)

Üdv. J.

Gróf Úr Creative Commons License 2003.01.03 0 0 104
Az új tervezet szerint:

Lőfegyvernek minősülő lőfegyver fődarabok

A fegyvercső, a váltócső, a betétcső, a zár, a forgódob és az ezeket egybefoglaló tokszerkezet, valamint a hangtompító, amelyek abba a kategóriába tartozó lőfegyverrel esnek egy tekintet alá, amelyhez tartoznak, amelyhez gyártották őket, illetőleg amelyre fel kívánják azokat szerelni.

A hatályos szerint:

34. § (1) E rendelet alkalmazásában

[...]

b) lôfegyverfôdarab: a csô, a zár, az ezeket egybefogó tok, valamint a betétcsô és váltócsô;

Előzmény: gunner1 (103)
gunner1 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 103
Szasztok.
Már régebben is gondolkodtam rajta, hogy ha a pógár hatástalanított vasat vesz, (ez totál legális)és utána eladja, de megmarad egy póttár.
Ha ezt megtalálják, fegyveralkatrésznek minősül -e és megizélnek -e?

belixxx Creative Commons License 2003.01.03 0 0 102
"7,5 J alatt van, akkor ez sem hatekony 2 meternel messzebbrol"
játszottál te már paintballt?És abba egy kézzel összenyomható golyócska van.Ki kéne próbálni IFA csapágygolyóval is:)
Előzmény: gvass1 (101)
gvass1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 101
hi,
a paintball marker alapvetoen egeszen hatasos non-lethal onvedelmi eszkoz lenne.

Azonban nem tarthato tuzkeszen, mert muszakilag ezt nem teszi lehetove a szerkezete (elereszti a gazt stb.) ezenkivul meglehetosen megbizhatatlan (tori a lovedeket esetleg, lefagy, nem minden pozicioban adogat megfeleloen, nagy, serulekeny, nehezkes vele mozogni zart terben).

Fontos problema meg, hogyha valoban 7,5 J alatt van, akkor ez sem hatekony 2 meternel messzebbrol, egyebkent meg ugye...

Szoval a gumis imho messze hatekonyabb, es egyszerubben kezelheto valami - es sokkal olcsobb!

Előzmény: petrobol (100)
petrobol Creative Commons License 2002.03.24 0 0 100
Na és mi van a paintball markerekkel? A hétvégén játszottam egy jót és gondolkodóba estem.

Ami mellette szól:
- Elvileg bárki megveheti, tárolhatja és használhatja saját területen, ugyanúgy mint egy (normál)légfegyvert, hiszen ha minden igaz ez is annak minősül.
- Csak bevizsgált markereket lehet ma Mo. forgalomba hozni, tehát megfelel a jogszabályok 7,5 J alatti követelményének. (Persze van forgalomban néhány régebbi darab amit nem mértek be anno, de az a pár Joule ide, vagy oda nem mindegy? :-)
- IMHO sokkal hatásosabb lehet mint egy kesernye gumiköpködő. Aki már játszott paintballt és eltalálták 10 vagy még több méter távolságról, az tudja milyen kellemes még két-három réteg ruha esetén is. Szóval a keserű 2-3 méteréhez képest sokkal nagyobb hatás. Egy marker 2-3 méteren akár ruházat viselése mellett is képes felületi sérülést, szivárgó vérzést okozni.
- Megfizethető, lényegében ugyanaz az árkategória.
- Nagyobb kaliber; '68-as = 17,27mm

Ami ellene szólhatna:
- Önvédekezés esetén nehezen hiszi majd el a rendőr, hogy hajnali fél 3-kor paintballt játszottam az ágyban és csak röppályát tévesztett a kilőtt skuló. Szóval itt a nagy kérdés: lehet-e paintball markert önvédelemre használni?
- Egy rosszul sikerült lövéssor után lehet takarítani a lakást :-)

Várom a válaszokat!

HellLord Creative Commons License 2001.10.15 0 0 99
Naaa, muszály volt összetörni a szívem? :-)))))))))
Előzmény: gvass1 (98)
gvass1 Creative Commons License 2001.10.15 0 0 98
hi,
elmeletileg igen. Nade a valosagban sosem irjak be a yardon.
Azonkivul nem arul/importal ilyent senki, ugyhogy nem is tudsz venni.
Előzmény: HellLord (96)
HellLord Creative Commons License 2001.10.14 0 0 97
Tényleg, Steyr OA-UG-hoz itthon milyen engedély kell?
HellLord Creative Commons License 2001.10.14 0 0 96
A fegyver.orgon nézzétek meg a SAIGA-12 shoti leírását (60 méterről embernyi célba 100% találat)... vadászfegyverként tartható... Gepárd mesterlövész (600 méterről 25 centi beton) egylövetű verziója szintúgy...
Puli Barát Creative Commons License 2001.10.04 0 0 95
Eladó Feinwerkbau P30 sport légpisztoly.

Professzionális modell, újszerű állapot, sűrített levegővel működik.
Második tulajtól.
Az egyik legjobb sportfegyver gyártótól.
Adok hozzá sűrített levegős nagy palckot és 2 kis tartályt is a pisztolyhoz.
2 éves modell, újszerű, megkímélt és hibátlan állapot.
Nagyon csendes és precíz, otthonra is kiváló.
Egy töltéssel (180 bar) 230 lövés adható le, végig egyforma és kiegyenlített nyomással.
A pisztoly eredményes, válogatott versenyzőé volt, leinformálható.
Komoly nemzetközi eredményeket ért el vele.
Megtekinthető Budapesten.

Cserébe érdekel, értékegyeztetéssel:
Motor, robogó, minőségi légpuska (pl. Feinwerkbau Mod 600-as széria, Diana, Anschütz, Steyr, Walther, stb.), 100Hz-es tv, új svájci óra, házimozi rendszer.

fenrir Creative Commons License 2001.08.31 0 0 94
K0szi
Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2001.08.29 0 0 93
Hi,
gondolom a 6 mm-es flobertekre gondolsz.
Tobbfele megoldas ismert.
1. Osztott dob, tehat a dob kette van vagva, es csak a hatso, rovidke resze valodi dob, ergo a .22 LR be sem toltheto (pl: Alfa 6 mm)
2. A toltenyur utan kisse beszukul a furat, es a dobfuratokat elvalaszto falak hianyoznak. Igy sem betolteni nem lehet, sem kiloni, hsizen, ha valahogy megis berakod, akkor a, oldalra lefuj a gaz, b, a gyengebb anyag miatt szetrobban az egesz. (pl: Keseru V10F6)
Előzmény: fenrir (91)
MC Donald Creative Commons License 2001.08.29 0 0 92
Én most csak józan paraszti ésszel mondom, hogy szerintem nem fér bele, és felrobbanna a flobert.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!