Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.08.06 0 0 280

Hellosztok

 

mi tegnap este érkeztünk haza Ausztriából, a hét első fele volt Szlovéniában.

Ezt a kilátást mi is élveztük, csak egy kicsivel arrébb.

Tristből való távozásunk élménye kísértetiesen hasonló volt :)))

Előzmény: kirgizke (274)
.tenger Creative Commons License 2007.08.06 0 0 279

Sziasztok!

Vasárnap érkeztünk meg Szlovéniából. Az élmények még nagyon frissek. Kérdezzetek bátran, próbálok mindent leírni. Az árakról: - benzin  1,056 ; sör 0,53/0,5l ; zsömle 0,2/db ; Cola 1,54/1,5liter ; tej 0,78/liter ; paradicsom 1,39/kg ; paprika 0,99/kg ;

banán 0,96/kg ; szállás 20/fő/nap reggeli nélkül, 25 reggelivel ; sátorral 8-12/nap/fő.

Útvonalunk: Ausztria - Wurzenpass - Kranjska Gora - Bovec - Kanin hágó - Boka vízesés - I. világháborús múzeum Kobarid - Postojna barlang - Ljubjana - Bled - Buhinj tó - Vogel csúcs - Loibl alagút - Klagenfurt.

Részletek később ill. kérésre külön amit tudok.

.tenger Creative Commons License 2007.08.06 0 0 278
Sziasztok!

Vasárnap érkeztünk meg Szlovéniából. Az élmények még nagyon frissek. Kérdezzetek bátran, próbálok mindent leírni. Az árakról: - benzin  1,056 ; sör 0,53/0,5l ; zsömle 0,2/db ; Cola 1,54/1,5liter ; paradicsom 1,39/kg ; paprika 0,99/kg ;

banán 0,96/kg ; szállás 20/fő/nap reggeli nélkül, 25 reggelivel ; sátorral 8-12/nap/fő.

Útvonalunk: Ausztria - Wurzenpass - Kranjska Gora - Bovec - Kanin hágó - Boka vízesés - I. világháborús múzeum Kobarid - Postojna barlang - Ljubjana - Bled - Buhinj tó - Vogel csúcs - Loibl alagút - Klagenfurt.

Részletesebb infó később ill. ha van konkrét kérdés.

.tenger Creative Commons License 2007.08.06 0 0 277

Sziasztok! Vasárnap érkeztünk meg Szlovéniából. Az élmények még nagyon frissek. Kérdezzetek bátran, próbálok mindent leírni. Az árakról: - benzin  1,056 ; sör 0,53/0,5l ; zsömle 0,2/db ; Cola 1,54/1,5liter ; paradicsom 1,39/kg ; paprika 0,99/kg ;

banán 0,96/kg ; szállás 20/fő/nap reggeli nélkül, 25 reggelivel ; sátorral 8-12/nap/fő.

Útvonalunk: Ausztria - Wurzenpass - Kranjska Gora - Bovec - Kanin hágó - Boka vízesés - I. világháborús múzeum Kobarid - Postojna barlang - Ljubjana - Bled - Buhinj tó - Vogel csúcs - Loibl alagút - Klagenfurt.

bvikk Creative Commons License 2007.08.03 0 0 276

Sziasztok!

 

Aug. 9-12, 3 éjszakára, 4 fő részére keresünk olcsó szállást Ljubljanaban!!! Lehetőleg apartmant! Ha valakinek van címe, tapasztalata, ismeretsége vagy esetleg kiadó lakása, szóljon!!!!

 

Előre is köszi!

kirgizke Creative Commons License 2007.07.30 0 0 274
Sziasztok!

Tegnap érkeztünk haza a szlovén tengerpartról, Izolából. A Belvedere kempingben laktunk, ez az izolai öböl belvárossal szemközti partján van. A kilátás a mi lakókocsi-faházunkból gyönyörű volt a városkára, a tengerre. A kempingnek van "saját" tengerpartja: eléggé vadregényes, meredek ösvényen kell leereszkedni a partra, de megéri a fáradságot, mert itt a víz sokkal tisztább, mint a városi partszakaszon és jóval kevesebben is vannak.

Izola belvárosa megér egy sétát, kellemes mediterrán hangulat uralkodik a falak közt, a szűk utcákon. A tengerparti sétányon, egy tengeri ételekre specializálódott étteremben 34 EUR-ért vacsoráztunk a párommal. Ebben két gyümölcslé, egy viszonylag nagy grillezett hal ill. rántott tenger gyümölcsei voltak, körettel együtt. A társaság másik fele (3 fő) 43 EUR-ért vacsorázott egy másik étteremben kb. ugyanezt.
Egy jegeskávé 3, egy korsó sör ált. 1,5-2 EUR volt különféle kávézókban. Egy mojito-koktél 3,5 EUR-ba került Izola belvárosában, kicsi is volt, rossz is volt, drága is volt. Egy gombóc fagyi 0,7-0,8 EUR.

Szlovéniában az autópályán könnyű közlekedni, minden jól ki van táblázva. Ugyanez Triesztről nem mondható el: befelé még könnyen betaláltunk, de amikor el akartuk hagyni a várost, az nem ment könnyen. Egy órát kocsikáztunk Trieszt körül, mire sikerült lejönni a körgyűrűről, és Szlovénia felé vehettük az irányt.

Összességében jól éreztük magunkat, bár a szlovén árak "igazán európaiak", nekünk talán egy kicsit drága.kilátás Izolára
Timcsy25 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 273
Sziasztok! Sürgős. Tudna valaki olcsó szállást mondani Bohinj környékén, max. 15 Euroig. 4en mennénk. Ahol lefoglaltunk most mondta le a házigazda, hogy elnézték és nincs hely, hát marha jó, pedig 1 hónapja lefoglaltuk, dúrva.:(( Aug.2-án és 3-án szeretnénk megszállni, túrázni, kirándulni, aztán irány a horvát tengerpart. Köszi!
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.24 0 0 272
Sátratok van? mert az még megfizethető....
Előzmény: Zem (271)
Zem Creative Commons License 2007.07.24 0 0 271

Holnapután indulunk a Szlovén tengerpartra kempingezni.

Mivel kempingek úgy tűnik vannak, még nem tudjuk, hol fogunk megszállni.

Vagy amelyik megtetszik Kopertől Portorozig vagy... van valakinek tapasztalata,

hogy konkrétan melyik kempingbe érdemes menni?

 

Egy a lényeg: közvetlen a parton legyen.

 

 

encilany Creative Commons License 2007.07.23 0 0 270
 Sziasztok,

 

ha valaki menne Szlovéniába aug. 19-én (esetleg 20-án) és van egy hely a kocsjában, szóljon léccilécci! Természetesen a benzinköltségbe beszállok.

 

 

KÖSZÖNÖM

encilany Creative Commons License 2007.07.23 0 0 269

Sziasztok,

 

ha valaki menne Szlovéniába aug. 19-én (esetleg 20-án) és van egy hely a kocsjában, szóljon léccilécci! Természetesen a benzinköltségbe beszállok.

 

 

KÖSZÖNÖM

 

 

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.23 0 0 268
Köszönjük. Ez igazán gyönyörű
Előzmény: Dió83 (263)
pitunivers Creative Commons License 2007.07.20 0 0 267

Szia!

Nagyon jók a fotóid.

Mi júli elején jöttünk meg Szlovéniából. Ljubljanából lekerékpároztunk le egészen Portorozig. Szuper volt.

Csak így tovább!!!

Előzmény: Dió83 (264)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 266
hát ezek igazán gyögyörű jól sikerült képek..
Előzmény: Dió83 (263)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 265
köszi de csak  minél közelebb a vízhez jöhet szóba szállás ...alkoholizálás folytán:))))
Előzmény: Fatboy Slim (262)
Dió83 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 264

Kedvcsináló, ha vki épp ebbe a gyönyörű országba tartana:

http://www.fototh.net/Szlovenia/

múlt héten lőtt képek terítéken

Dió83 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 263

Kis kedvcsináló, ha vki épp e gyönyörű országba tartana:

http://www.fototh.net/Szlovenia/

múlt héten lőtt képek

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.20 0 0 262

Van még egy egész jó ajánlatom:

 

Postojában, ahol a barlang is van,  vannak szobák kiadók úgy 15-20 EUR/fő/éj. Félúton van a hely Ljubljana és a tengerpart között...

ha érdekel, küldök címot

Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 261
köszi megnézem..
Előzmény: Fatboy Slim (260)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.20 0 0 260

Az spec szerencsés eset mert együtt ki tudtok venni egy 12-es vagy egy 16-os szobát...

Alibi hostel vagy mi

várjál csak...

 

http://www.alibi.si/t60/index.html

 

Szerdán még volt hely bőven

Előzmény: Krisz.19 (259)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 259
hostel ? hol? hátha érdekelne ..bár 11 ember  nehéz ügy
Előzmény: Fatboy Slim (258)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.19 0 0 258

Melózom rajta ezerrel. Hostel az van. Még talán megfizethető áron is, de oda én babaával nem vagyok hajlandó menni. Valszeg egy olyan 15-20 km-re fogunk lakni.

 

Tavaly is beletört a bicskám a szlovéniai foglalásba egyébként

Előzmény: Krisz.19 (257)
Krisz.19 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 257

hasonló cípőben járok:( aug 18 körül  mennénk családdal kb 10-n Portorozba vagy ahol találunk  megfizethető szállást (appartmant) homokos partú strandhoz minél közelebb,ha valami   infohoz jutsz kérlek oszd meg velem

KÖSZI

 

krisz.19@dpg.hu

 

TERMÉSZETESEN MINDENKITŐL ÖRÖMMEL FOGADOK TIPPEKET,TANÁCSOKAT ÖTLETEKET

Előzmény: Fatboy Slim (256)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.17 0 0 256

Úgy néz ki, életem egyik legnehezebb szállásfoglalási mizériájába keveredtem...

tragédia. senki nem ad ki 2-3 napra apartmant, csak szállodák. hiába.... Pofátlanul kihasználják azt, hogy a 40 km-es partszakasznak relatíve nagyon kevés szálláshelye van. És azért a szláv mentalitás jeleit is észrevenni, Ausztria közelsége ida vagy oda.

 

holland73 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 255

Igazad van, de szenyo vagy ;)

Nagyon jó túra lehetett. A horvátországi képek közül van amit én is megmásznék :)

Előzmény: szenyo12 (254)
szenyo12 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 254
Igaz, 2 éves hozzászólásra válaszoltál, de azért jó volt olvasni... ;)
Mi annak idején a Vodnikov felé mentünk...
Itt a leírás, amit 3 éve csináltam, ha valakit érdekel...

http://www.fireballs.hu/szenyo/triglav2004/
Előzmény: holland73 (252)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.11 0 0 253
Srácok, szállásokat ajánljatok pls mert úgy néz ki, pár napra senki nem akar szállást biztosítani.....
holland73 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 252

Kedves Dió83!

 

Kár hogy a déli út mellett döntöttetek. Eloszlatok egy pár félreértést. Az északi út beszállójánál (egy hatalmas karabíner) nem a lezuhant hegymászók emlékműve, hanem partizán-emlékmű. A déli oldal is csodálatos, de az északi űbereli. Sziklafalon emelkedtek (Tominskova-út) a Prag-út becsatlakozásáig és végig gyönyörködhettek a Vrata völgyben és a völgyet bezáró hágóban. A déli úton a szlovén lokálpatrióta nyugdíjasok fognak jönni, mert náluk a Triglav mászása egy hazafias feeling. Az északi fal nem nehéz! Jól kitett és haladós. Én már jártam itt 3 éve és most is (tegnap jöttem). A szlovéneknél nem nagyon divat a ferrata-szett. Az öregeket és gyerekeket kötik magukhoz és csak egy hámot csinálnak kötélből, rajta egy karabínerrel. A ferrata szakaszok többnyire szögekből áll, amire akasztani felelőtlenség. Az eső sem sokat zavarhat, mivel a viharok 99.9%-a a csúcs környékébe csap. A falak jól tapadnak mivel nagy részük dolomit. Mi is hárman mentünk, azért vittem egy szettet, mert a társaim legkeményebb élménye a Rám-szakadék volt. Senki nem kérte a szettet. A csúcs egy kicsit szeszélyesebb, ha rossz az idő érdemes várni egy kicsit a Triglavski Dom-nál. (Közben hegyicsókákat etetni kesudióval). Óráról órára változik az idő. Sokszor a déli napsütés szokta elolszatni a párás, felhős pamacsokat. A csúcson a szlovéneknél egy hagyomány, hogy aki előszőr jár fent, annak hegymászókötéllel kiverik a hátsóját (persze csak jelképesen).

Szóval szerintem ne adjátok fel az északi utat! És ne a Prag-ot válasszátok, hacsaknem szerettek törmekléklejtőn kipörgő bakanccsal haladni felfelé :)

A csúcson lévő emléktáblák mindegyike szinte villámcsapás. Tehát ha jön a vihar: mobiltelefon kikapcsol, túrabot félrerak és kiszállni az útból. Túrbotot, fényvédőt, sisakot, bicikliskesztyűt és 2-3 liter vizet érdemes vinni (mármint fel a Kotel platóig). Vizet tudtok venni a menedékházakban (2 euro=1 liter). Kávét magatoknak főzettek, mert mindenhol török kávét adnak, de lehet forróvizet is venni (1/2 liter=2 euro).

Lefelé érdemes a Prag-ot választani, mert gyors. Mi most a déli oldalon ereszkedtünk egy elég nagy de GYÖNYÖRŰ úton (Triglavski Dom -> Dom Planika -> Trzaska koca -> Luknja hágó -> Vrata völgy -> Aljazev), sajnos elszámoltuk magunkat, így hajnali 1-kor fejlámpával kóricáltunk a Vrata törmeléklejtőin, de ez egy másik történet:)

Szép időt és jó utat!

Időjárás: http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/vreme_si.html

Webcam: http://www.panoramablick.com/index.php?nav_id=967&kat_id=2054&cam_id=1630&lang=&action=showkat

Előzmény: Dió83 (209)
pamag Creative Commons License 2007.07.04 0 0 251

Elfogadható.

Attól is függ, elő- vagy főszezon-e. Mi 2005-ben június elején (2 ágyas) 33€-ért voltunk Portorozsban. A többi topikba már betettem : részletes, én innen kerestem Portorozsban is és Bledben is : www.sloveniaholidays.com

 

De Piranban parkolni nemigen lehet, mert olyan keskenyek az utcák, hogy a két karunk átéri.....bár láttam egészen a falhoz lapulva autókat.

Előzmény: Fatboy Slim (250)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.04 0 0 250
Piranban youth hostel 17 EUR/fő? Elfogadható?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!