Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.28 0 0 5752

Szervusz, kedves kolléga!

Igazából csak rövid ideig voltam nobinás, azóta már más cég üléskárpitját koptatom. :)

 

Dobj már egy levelet a djozsiforum névre, gmail-re, úgy látom, lesz közös téma :))

Előzmény: Törölt nick (5751)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 5751

Grat :)

 

Én is a Nobinánál dolgozok lassan 2 éve, csak 1350 km-rel feljebb. Nálunk a sofőrök nem szeretik, az utasok körében egyenesen közutálat tárgya. A sofőröket megértem, mert visszasírják a régit, az utasokat nem, nem tudom mi vezetett idáig. Engem különösebben nem zavarnak azok a dolgok, amik a régi sofőröket igen. Lehúztam a BKV-nál is 14 évet, ez ugyan az, csak kicsiben meg más a logó a busz oldalán.

Kiváncsi lennék nálatok milyenek a körülmények, munkaidő, beosztás (gondolom ti is egy hónapra előre látjátok a FIA-n), menetidők, kollégák, főnökök, utasok, buszok.

Előzmény: Törölt nick (5513)
G-e-r-g- Creative Commons License 2013.10.22 0 0 5750

Köszönöm a segítséged :) Már elküldtem az önéletrajzom a Selektához tavaly szeptember körül, de még nem jártam sikerrel :S mikor írtál ismét felnéztem az oldalukra, és találtam is egy ígéretes állást, jelentkeztem is :) nincs bajom ezekkel az oldalakkal, de az az igazság, hogy jobban szeretek olyan emberek által munkát találni, akiket valamennyire ismerek, vagy már jártak ebben a cipőben, amiben én most. Kezdenek rosszra fordulni a dolgok Magyaro-on, főleg erre, ahol én lakom. Ezért szeretnék szerencsét próbálni Finno-ban. Jártam már egy kirándulás alkalmával, és nagyon megtetszett, úgy érzem szívesen laknék ott :)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (5749)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 5749

Selekta nevű céget javaslom megkeresni. Magyar közvetítőik is vannak. Bátran ajánlom !

Előzmény: G-e-r-g- (5748)
G-e-r-g- Creative Commons License 2013.10.12 0 0 5748

Kedves Fórumozók!

 

Szeretném a segítségeteket kérni. Finnországba szeretnék menni dolgozni, de nincs kint ismerősöm, nem tudom, merre induljak el. Értek a CNC lézervágóhoz (Amada), kőműves munkákhoz, értek a kerthez és az állatokhoz. Ezeken a területeken mindenféle munkát szívesen elvállalok. Az au-pair lehetőséget sem utasítanám el. Bármilyen szakterületen hajlandó vagyok továbbképezni magam.

 

Segítségeteket megköszönném, szívesen fogadnám.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 5747

bocsanat, ill. 12-16 evesek gyermekek.

Előzmény: Törölt nick (5746)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 5746

Buszban 4-11 eves gyermek 50 %-os kedvezmenyt kapja, de 12-15 eves gyermek csak akkor kap 30 %-os kedvezmenyt, ha az ut több mint 80 km.

Előzmény: Törölt nick (5745)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.23 0 0 5745

A csaladi jegy nagyon jo lesz!  Ket felnött + ket gyermek esetben a csaladi jegy Oulu-Kajaani 9.43-kor indulo vonathoz összesen 68,46 € lesz. Egy 6-16 eves gyermek ingyen utazik, ha van egy fizetö felnött, ilyesmi a rendszer. A  csaladi jegyet elore lehet megvenni neten (select passengers-pontban kell ket felnöttt-jegyet es ket junior-jegyet valasztani, utana a rendszer automatikusan tudja hogy a csaladi jegy kell.

 

Kesobbi vonat 12.38-kor indul Kajaaniba - ez gyorsvonat, nem intercity, a csaladi jegy 60,44. 14.45-kor erkezik a vonat Kajaaniba. A busz pedig 14.45-kor indul Vuokattiba, a vasutallomanasnal 14.50-kor lesz a busz. Talan ez a vonat is jo, ha nem kesik.

 

Elore nem lehet tudni milyen ido lesz december elejen. Lehet hogy akkor van ho, de lehet hogy nincs ho Rovaniemiben se. Sötet van, az biztosabb. :)

Előzmény: muzsan (5743)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 5744

A finneknek fogalmuk sincs, mi a káromkodás... amíg meg nem tanulnak jól magyarul ;-)

Előzmény: muzsan (5743)
muzsan Creative Commons License 2013.09.22 0 0 5743

Szívből köszönöm ezt a részletes leírást a menetrendekről!

4 fő, de van 2 gyerek 16 év alattiak. Akkor van családi jegy vásárlására lehetőség!

Ha az autónál maradnánk, milyenek az utak dec első hetében? Előfordul ott is, hogy nagy hófúvás van és 2-3 napig járhatatlanok az utak?

Lehet jobban felkészültek, mint itthon azok, akik az utat takarítják, vagy jobb a gép parkjuk.

Gratulálok, igen is nagyon jó megy Neked a magyar nyelv! Tudom nagyon bosszantó, ha egy jó megírt írás ugrik, de kérlek ne káromkodj! A linkeket meg külön köszönöm, legalább tudok belőle bogarászni. A gyerekek a Mikulás házához szeretnének menni Rovaníemibe 1 nap. Meg hátha sikerülne látni a sarki fényt is ott. Úgyhogy alaposan lesz tanulmányozva a menetrend. Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (5742)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.22 0 0 5742

..folytatom, karomkodtam... :)

December elsejen indul az elso vonat Oulubol Kajaaniba 9.43-kor, Kajaaniban 11.40-kor lesz, jegy ara 34,23 €. Kajaanibol Vuokattiba 14.45-kor indul a busz, Kuhmo vegeallomas, lasd a menettrend. Ha Katinkulta-ba mentek Vuokattiban, a menettrend szerint soförnek kell mondani, hogy oda mentek, mivel a busz oda megycsak kulön keres alapjan. 15.21-kor lesz busz Katinkultaban, a jegy ara 8,20 €.

 

A Matkahuolto web-oldalon lehet nezni a buszok menettrendjeit.

Előzmény: Törölt nick (5741)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.22 0 0 5741

Szia,

 

lehet hogy az auto berelese vegul is a legolcsobb megoldas, itt tömegközlekedes draga es eszakon/keleten keves is. Felnöttek vagytok negyen? Nincs gyermek? A csaladijegy egy jo megoldas lenne vonat, ha van gyermek(ek). Vuokattiban a Katinkulta vegallomas?

 

Oulubol Vuokattiba szerintem Kajaanin keresztul kell menni, vonattal vagy busszal. Kajaanibol aztan tovabb Vuokattiba. Igazabol irtam mar is egy reszletesebb valaszt is, csak nem ment tovabb tecnikai okok miatt es eltunt (most karomkodom).

 

Finn vagyok, a magyar nyelv azert kicsit nehezen megy. Szerintem itt a forumban nyugodtan lehet kerdezni. Nincs nagy forgalom es akit nem erdekel a tema, nem olvas. :)

Előzmény: muzsan (5740)
muzsan Creative Commons License 2013.09.21 0 0 5740

Kedves Jyrki!

 

Nagyon szépen köszönjük bíztató szavaid! Van még egy kis idő a felkészülésre, de sokat jelentett, azaz megkönnyebültünk, hogy nem kell kocsit bérelni és átvezetni egy éjszakát, a lehet -20 fokos hidegben, 2 méteres hóban, ismeretlen utakon.

Viszonylag olcsón, 10 euróért, meleg vonatban, biztonságosan el tudunk jutni Oulu-ig a segítségeddel. Sajnos nem beszélünk angolul, autós térképet se tudtam még beszerezni, csak európai van, azon meg nem részletesek az utak.

Kérni szeretnék még Tőled, de csak tényleg akkor, ha ráérsz, mert nincs szándékomban, hogy így ismeretlenül kihasználjam az erre fordított időd, ha van más elfoglaltságod! Csak akkor segíts, ha tényleg nem gond!

A kérdésem a következő:

 

Utazás: Tampere-Oulu vonattal.

Oulu-Vaala-Paltamo 22-es útvonalon busszal, majd lentebb az elágazás után felfelé az E63-úton,

Kuikkavaara, ott leszállni a buszról és Vuokkattiba átmenni valamivel.

 

Na ehhez a távolsághoz jó lenne valami segítő link, hogy oldjuk meg? Vagy menetrend a buszjáratokról. Milyen irányból közelítsük meg? Lehet vasárnap nincs is megfelelő buszjárat, akkor viszont kocsit kell bérelnünk Ouluban vasárnap reggel.

Jól beszélsz finnül, gondolom? Magyar vagy? Jó lenne összeismerkedni! Annyira személyesek a kérdéseim, jó lenne privátba folytatni! Írj E mailt, ha ráérsz! Köszönöm!

 

 

Előzmény: Törölt nick (5739)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.19 0 0 5739

Nincs mit, kerdezz csak nyugodtan. Lehet, hogy tudunk itt tippeket adni. :)

Előzmény: muzsan (5738)
muzsan Creative Commons License 2013.09.19 0 0 5738

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél az út megszervezéséhez!

Előzmény: Törölt nick (5736)
peliatan Creative Commons License 2013.09.18 0 0 5737

Mielőtt jegyet veszel nézz be a WhichAirlines.com -ra is. (figyelj, ne bravo-ra katt!) A skyscannernél talán a közvetítői jutalék miatt olcsóbb!

Előzmény: Törölt nick (5734)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.18 0 0 5736

Most a finn vasutnal (VR) van ilyen akcio, hogy tiz euroval szombaton lehet utazni "barhova" bizonyos jaratokkal.  Pl. november 30-an Tampere-Oulu vagy Tampere-Rovaniemi lenne 10 euro az ut, nem minden jarat. De Ouluba indul 21.34-kor vagy 22.11-kor a vonat, az tiz euro akcioban, normalis ar Tampere-Oulu 63 eurotol kezdve. Oulubol Kuusamoba talan busszal (kb. 40 euro) tovabb. Kajaaniba/Kuopioba nem megy a vonat 20 utan, Kajaani közel a Vuokattihoz fekszik.

 

Csak registralni kell ilyen  Veturi-nevu törsz vendeg -programahoz a VR-nel, akkor lehet megvenni ilyen akcios jegyeket online. Angolul:

http://www.vr.fi/en/index/Veturi.html

http://www.vr.fi/en/index/tipsandoffers/Offers/teneurotrips.html

Előzmény: muzsan (5731)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.01 0 0 5734

Szia,

 

a Skyskanner kereso szerint legolcsobb repulojegy Helsinki-Kuusamo-Hki 112 € (a Travelstart-on keresztul, Finnair),

http://www.skyscanner.fi/repuloutak/hel/kao/131201/131206/jegyarak-indulas-helsinki-vantaa-cel-kuusamo-erkezes-december-2013.html

 

indulas december elsejen 19.30-kor Helsinkiben, vissza hatodikan 22.40-kor Kuusamobol. Egyebkent december 6. a finn fuggentlenseg nap, hivatalos unnep nap.

Előzmény: muzsan (5731)
L.Zoleee Creative Commons License 2013.08.27 0 0 5733

Már Bp. lefoglalhatod az autot,

 

Előzmény: muzsan (5727)
Zacharias Creative Commons License 2013.08.26 0 0 5732

Sziasztok!

Tudna valamelyikőtök egy jó finn nyelvkönyvet ajánlani? Amiket a neten találtam nem feleltek meg az igényeimnek.

Más: Ha feleségül veszek egy finn lányt, felveheti a nevem? És ha felveszi, akkor neki is elől lesz a családnév és utána a keresztnév, vagy felveszi, de keresztnév+családnév kombóban?

Köszi!

muzsan Creative Commons License 2013.08.25 0 0 5731

Köszönöm szépen a jó tanácsokat!

Átnéztem a linkeket és elszomorodtam. A reptéren egy hétre a kocsi, majd 80 ezer forint. Ez nagyon drága. Lehet vonattal kéne eljutni Vuokkattiba és majd ott bérelni, hátha olcsóbb lenne. Este 19 óra után érünk a reptérre, akkor már biztos nincs vonat tovább. Ott éjszakázni se lenne jó ötlet. Úgy hogy most gondolkodom. Ha van valami jó ötlet, igen megköszönném!

Előzmény: szani (5730)
szani Creative Commons License 2013.08.24 0 0 5730

még valami eszembe jutott
A hóhelyzeten kívül azzal is érdemes számolni , hogy Kuusamóban december elején du.két óra körül megy le a nap és de.10 körül van napkelte.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a kettő között korom sötét van és aludni kell, de célszerű figyelembe venni  a programok tervezésénél.

Előzmény: muzsan (5729)
muzsan Creative Commons License 2013.08.23 0 0 5729

Hálás szívvel köszönöm minden segítségedet!  A linkeket tüzetesen átolvasom. Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: szani (5728)
szani Creative Commons License 2013.08.23 0 0 5728

Dec. elején Kuusamo környékén már nagy valószínűséggel, sőt mondhatni biztosan elég rendes hó lesz
Igazából ekkorra már Tamperében is valószínű komolyabb hó, de arról majd Jyrki mond bővebbet ha erre jár, hogy lehet-e már olyankor sífutni arrafele :)

 

autóbérlés

a reptér szerint ezeknek a cégeknek van a reptéren kirendeltsége

http://tampereairport.com/car-rental

 

De ilyen oldalakon is érdemes lehet szétnézni:

http://www.rentalcars.com/en/city/fi/tampere/?affiliateCode=google&preflang=en&label=tampere-b5xXa90*sgEgQId0b44rcQS8898278329&ws=&gclid=CKHD2Me2k7kCFYmR3godsA8AKg

http://tampereairportcarhire.com/?gclid=CM6N78m2k7kCFUGN3godUw4AjQ

 

Előzmény: muzsan (5727)
muzsan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 5727

Örömmel újságolom a repülőjegyek megvannak! BUD-Tampere, 4 főnek oda-vissza 103.185 Ft volt. Ha van ötlet a reptéren milyen autóbérlési lehetőségek vannak 1 hétre és milyen áron, nagyon megköszönném! Esetleg friss információ, mennyi a kaukció a bérlésnél? Nov 30- dec 07 között van már nagy hó kint és jól járhatóak-e az utak, mivel éjszaka kell vezetni. Van-e kint olyan cég, akitől este 19 óra után is lehet bérelni, mert éjjel-nyitva van? Minden tájékoztatást köszönök!

Mougins Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5726

Finnországban 2 hálószobás apartman 1-6 főig féláron átadó december 1. hetén. Vuokatti településen a Lepokatti apartmanban. Különálló faházak kandallóval, szaunával. Repjegyben segítek!

Horgászni lehet.

Gyerekkeknek a Lapföldi mikulás megtekinthető!

Leírás:

Lepokatti közelében található a Vuokatti sípályák, így lehetőséget lesiklás igaza van a küszöbön. Visitors can enjoy the unspoiled nature of Kainuu that surrounds the resort. A látogatók élvezhetik az érintetlen természet a Kainuu, ami körülveszi a központban. The units are two-bedroom timber lodges with fully equipped kitchen, fireplace, television, and sauna. A készülékek két hálószobás fa nyújt, teljesen felszerelt konyha, kandalló, televízió, és a szaunát. Guests at the resort can use the amenities of the nearby Spa Katinkulta, which include tennis, badminton, squash, bowling, golf, and spa area. Az üdülőhely használhatja a kényelem a közeli Spa Katinkulta, amelyek magukban foglalják a tenisz, tollaslabda, fallabda, bowling, golf, és a fürdő területén.

Elérhetőség

Paasikatu 2B6 Paasikatu 2B6
Sotkamo Sotkamo
Vuokatti 88610 , Finland Vuokatti 88610, Finnország
08-6640440 08-6640440
www.vuokattiloma.fi www.vuokattiloma.fi

peliatan Creative Commons License 2013.08.08 0 0 5725

Szia! 

Budapest-Turku-Budapest, Wizz járattal. Onnan vonattal Helsinkibe, 2 óra. Helsinkiből tovább busz-vonat-bérelt autó.

Web oldalakat  mindenre találsz és rengeteg a kedvezmény! Készíts költségvetést, melyik a legkedvezőbb lehetőség.

Előzmény: muzsan (5721)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.08 0 0 5724

A VR oldalán a  Helsinki/Tampere --> Kuusamo 130 euró körül van.

Előzmény: muzsan (5723)
muzsan Creative Commons License 2013.08.08 0 0 5723

Tampere- Kuusamo 320 euró, ez nagyon drága. 702 Km egymástól Ilyen drága jegyet a Finnairnál. Van ötlet, hogy lehet ezt jobban, olcsóbban megjárni?

muzsan Creative Commons License 2013.08.08 0 0 5722

Most látom a Ryanair Tamperébe repül, nem is drágán.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!