Keresés

Részletes keresés

zsbari Creative Commons License 2004.02.12 0 0 624
helló!

sztem inkább azon kéne gondolkodni, hogy mit lehetne tenni a fél pár zoknik eltűnésén. nekem az az ötletem, hogy direkt elkéne őket szakítani egymástól, mindenki járjon felemás zokniban, így lehet feltámad bennük az újra egyesülési vágy, és létrejönnek a rendes pár zoknik... talán ebből a leckéből tanulnának...

Astra001 Creative Commons License 2004.02.11 0 0 623
Sziasztok félpár barátaim'

Elmondom a titkot.
A félpár zoknik általában már mosás elött tünnek el.Ennek oka a földalatti mozgalomban rejlik .
Szaddam emberei.Most még csak a gyüjtésnél tartanak, de hamarosan eljön a nap, amikor felszinre hozzák azt a hatalmas nylonzsákot, amiben évszázadok óta gyüjtik a mosatlan félpárzoknikat.
Ugye nem kell ecsetelnem ,milyen következményekkel jár, ha ezt a zsákot kinyitják!

Ezért a következ? módon tudunk velük kibabrálni:
Talán emlékeztek rá, hogy csinálták mamáink a kesztüvel.Ez ugy lehet megoldani, hogy a bugyi ill gatya tetszés szerinti likán átvezetjük a spagócát.Azért itt, mert itt zavar a legkevésbé.:-))
A két végét pedig hozzávarrjuk a zonki szárához.
Mosásnál tanácsos a spagócát beletuszkolni valamilyik zokniba, különben 20 pár zokni bogózását kezdhetjük meg.

Ennyi a titok, sohatöbbé eltünt félpár zokni.

Free

ÁcsNóra Creative Commons License 2004.02.11 0 0 622
A Zoknifaló Manó!!!!!
Be-benézegettem az írásokba - sajnos, az egészet nem volt időm végigolvasni, éppen a zoknimat keresem - de a Zoknifaló Manó az oka mindennek!
zengei1 Creative Commons License 2004.02.11 0 0 621
Kedves Maguk!

Az alábbiakkal szeretném hozzátenni
a magam szerény részét
a zoknik sokrétű problematikájának megfejtéséhez.
klikk ide!
[ Nosza, klikk a képre! ]


dussy Creative Commons License 2004.02.11 0 0 620
Az eltünő zoknik 1értelmű magyarázata a GLOBÁLIS FELMELEGEDÉS!!!
Gondoljatok csak bele!!!
morticia addams Creative Commons License 2004.02.10 0 0 619
OFF

bocsi, régen jártam erre, nem scrolloztam le, így nem láttam a beírásod sem...:)

ON

Előzmény: szellem19 (609)
morticia addams Creative Commons License 2004.02.10 0 0 618
nos, felebarátaim, a probléma komolyságát jelzi, hogy már a TV2 is ebbôl a topikból gyárt magának műsorszámot...
Ghanima Creative Commons License 2004.02.10 0 0 617
Khm.... aszem' félreérthetö voltam: mosás nyomán/után nem tünnek el/szét/szerte/szana kettéfelé, ugyismint nem válnak fél párrá
Előzmény: Biovadász (616)
Biovadász Creative Commons License 2004.02.10 0 0 616
Ezt hogy érted? Fél méterre sem hajlandóak eltávolodni egymástól, ezért lépni sem tudsz bennük?
Előzmény: Ghanima (615)
Ghanima Creative Commons License 2004.02.10 0 0 615
Azt vettem észre, hogy a márkanévvel megbillogzott zoknijaim nem akarnak megválni egymástól! Ennek vajh' mi a magyarázata?
lord Creative Commons License 2004.02.05 0 0 614
Andrassew Wanda vizója a mosógép mögött kacagóról. http://andrassew.uw.hu/wanda/kepek/wanda-kep-0301.jpg
Előzmény: lord (613)
lord Creative Commons License 2004.01.26 0 0 613
egy régi értelmezés
http://www.biancolo.com/myImages/plaidSmock/moses.jpg
viccková Creative Commons License 2004.01.23 0 0 612
Hát én nem t'om.Mióta az agyamat tudom nekem eltűnnek a félzokniim.Kiskoromban az anyukámat okoltam érte.Most viszont én mosok,és a családban mindenkinek tűnnek el zoknijai.Talán bele kellene nyugodni,közömbös arccal tudomásul venni-az élet velejárója.Lehet h.csak ez lehet a megoldás.
Előzmény: Vének Tanácsa TM (611)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 611
Á, egy mérnök nem csinál nyarat - akarom mondani zokniprobléma-mentesítést. Amíg egyedül éltem, tűntek a zoknik. Amióta összeköltöztem egy szintén mérnökkel, nem tűnnek! Pedig kétszer annyi zoknit mosunk. Sokat töprengtem a problémán, lehet, hogy köze van hozzá a másik mosógépnek, a ház alatti rejtett vízfolyásoknak, az elektro-szmognak is. Vagy ezek összetett hatásának?
Előzmény: Vissai (610)
Vissai Creative Commons License 2004.01.21 0 0 610
off

Akár jó is lenne. Csak némi pontosítás kellene: miféle internetkávézó? :)

on

Hölgyeim és uraim,

Tapasztalt, gyermekkel rendelkező ismerősöm (nő) két szép kerek szemmel nézett rám, mikor ecseteltem neki a zoknibajokat. Azt állította (állította), neki ilyen problémája nincs - mosás előtt összegöngyöli a zoknikat és kész.

A döbbenettől szavam szakadt.

(Szerintem el is hitte, amit mondott - vagy az agykontroll egy új, eddig nem tapasztaltan erős formájával van dolgunk, vagy csak arról van szó, hogy mérnök az istenadta.)

szellem19 Creative Commons License 2004.01.21 0 0 609
Sziasztok!

Simon B.Ágoston vagyok a TV2 Aktív c. műsorából.
Igazán nem akarok tolakodó lenni, de mivel többen belegyeztek, hogy kifejtenék véleményüket a zoknikról a műsorban is, gondoltam, kokretizálom a dolgokat.
Megijedni nem kell, mert a műsorban lenne még rajtatok kívül egy zoknigyártó, egy zoknibolt és egy zoknibarát mosógépszerelő is. Tehát nem titeket bohóckodtatunk a karemák előtt, csak pár mondatban el kéne mondani a véleményeteket.
A többi szereplőnek péntek a jó időpont.
Mit szólnátok egy péntek du. 4órás internetkávézós összejövetelre?

Kérlek írjatok a simonb@interaktiv.hu címre, amennyiben jó, vagy nem jó!!!
Válaszotok sűrgős lenne, köszi!

Biovadász Creative Commons License 2004.01.19 0 0 608
Szerintem a lyukas zokni döglött, azért nem megy sehová.
Nem jut eszembe olyan zokniméretü állatfaj, ami kibírna életben egy akkora sérülést amin kifér egy nagylábujj...
Előzmény: rosszmáj (605)
lord Creative Commons License 2004.01.18 0 0 607
(ez nem tarozik szorosan ide, csak 1 kedves rajongóm hívta fel rá a figyelmem, mit írtam tavaly májusban a blogomba :

"És itt ülök, néha állok (sőt, járkálok felalá, pánikroham rulez) hajnali ötkor, már rég világos és csak annyit bírok hozzátenni a világ folyásához, hogy szevasztok zoknik, novemberig nem találkozunk, aludjatok jól.
Vagyis nem ismerek senkit a világirodalomban, aki törődött volna a zoknijaival.")

Amiben nem ez a fontos, hanem: tényleg kit tudnánk mondani, aki egy csepp figyelmet is fordított a pacskereket ölelő textildarabokra? Hol vannak a zoknikhoz írt ódák ? A szonettek és balladák? Ki volt olyan bátor megénekelni az emberiség örök harcát ezekkel a rejtélyes lényekkel?

viccková Creative Commons License 2004.01.16 0 0 606
akkor a műszálas kínai zoknik ezért nem lukadnak ki és nem vásnak el
Előzmény: Vissai (603)
rosszmáj Creative Commons License 2004.01.16 0 0 605

Nem tudom ki hogy van vele,de nálunk a lyukas zoknik nem tűnnek el.Csak a hibátlanok, ezt onnan tudom, hogy mindig fél pár lyukas zokni marad a száritón ( piszkosan még biztos megvolt), de ha a mosógépben sincs, akkor csak odaát lehet, -vagy máshol.- Szerintem a Fekete Lyukba nem fér be a likas holmi, ezért azok maradnak meg. Mivel a zoknik szigoruan jobb ill. bal oldaluak, igy talán érthető összeférhetetlenségük.
Biovadász Creative Commons License 2004.01.16 0 0 604
Már elnézést, de korábban éppen azt az elméletemet bizonygattam, hogy a zoknik nem keverednek egymással (szaporodási céllal) ezért ez az eset fel sem merült bennem. Nincs bizonyíték a korcsok létezésére, szerintem mindegyik külön fajta.

Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy a telivér zoknikkal nem szokott ilyen probléma előfordulni.

A zoknifajták keveredését a rosszabb minőség feljavítása érdekében ellenzem, mert ilyenkor nem csak a rossz javul, hanem a jó is romlik és a végére mindenféle középszerü zoknikkal leszünk körülvéve.

Előzmény: Vissai (603)
Vissai Creative Commons License 2004.01.15 0 0 603
Azért ne nyilatkozzunk egyből ilyen elítélően a korcs zoknikról (a beltenyészet az persze más).

A természetben többször is bebizonyosodott, hogy a fajtistaság nem feltétlenül előnyös, a korcsok tovább élnek, több mindent kibírnak, hűségesebbek... gondoljatok csak a kutyákra. Ott is van erre példa.

Előzmény: Biovadász (601)
viccková Creative Commons License 2004.01.15 0 0 602
Ez nem igaz h.olcsó zoknikat veszek!Tény h.nem vagyok egy sportos alkat,de mi mániákus zoknivásárlók vagyunk,sose jövünk ki boltból úgy h.valakinek ne vennénk zoknit a családban,olykor többet is.Fél fizetésünk arra költjük(nem mintha látszana mert közben senkinek nincs egy normális zoknija-ebben a topicban nem kérdés h.vajon mi lehet ennek az oka).Különben a különleges példányokra vadászunk,legjobban a csíkosakat szeretjük,gyűjtjük a különböző féléket.
Szerintem fontos h.ne egyforma pár zoknik legyenek mert az unalmas(az ember legyen igényes a zoknijára is!),másrészt nekem mosás után megkönnyíti az összepárosítást.kell h.legyen valami kis minta legalább az oldalán h.segítsen a tájékozódásban.
Előzmény: Biovadász (601)
Biovadász Creative Commons License 2004.01.15 0 0 601
A problámád oka, hogy elsatnyult beltenyésztett zoknikat vásárolsz olcsó pénzért.
Legközelebb vizsgáld meg a zokni pedigréjét és ha az eladó hmmm... ferde szemmel néz rád állandóan, akkor nézd meg, hogy adidas, adodas, adias a pontos márkajelölés.
A beltenyésztet zoknik külső hámrétegén bizonyos betüket formáló pigmentsejtek apró eltéréseket mutatnak.
Előzmény: viccková (600)
viccková Creative Commons License 2004.01.15 0 0 600
Sőt,az is lehetséges h.nincs két egyforma zokni se.Különösen mosás után szokott ez előtűnni.Előfordul h.egyformának látszó párként eladott zoknik hirtelen megváltoznak.A pár egyik darabja átmegy szürkésbe zöldesből, míg párja marad az eredeti színnél, vagy éppen kékesre vált.És a hosszukat is szokták változtatni.Megnyúlnak,miközben párjuk esetleg összemegy.Nem beszélve a gumijukról.Előfordul, h.valójában szorítósnak ismert zoknipár egyik feléből hirtelen lecsúszós lesz,miközben párja még mindig szorít.
Szóval szerintem az egyforma zoknik vásárlásának elve nem tud működni,mivel nincsenek egyforma zoknik.Esetleg csak hasonlóak.Ez egy 80%os megoldási lehetőség lehet maximum.
Előzmény: lord (599)
lord Creative Commons License 2004.01.14 0 0 599
Azért én nem lennék ennyire kategorikus ebben a kérdésben, gondolj csak bele, micsoda előremutató eredményeket ért el már eddig is a genetika, amikor a legutóbb megpróbáltak klónozni egy zoknit. Igaz, csak félsikerrel, hiszen csak az egyik alapanyagot, a gyapjút (Dolly birka) sikerült előállítani, a zokni szellemiségét egyelőre nem. Magam úgy hiszem, sok gumiszalagnak kell még addig elkopni, mire közelebb jutunk a zoknik lényegéhez és ha nem is fejtjük meg, de közelebb jutunk a titokhoz - azért a birkás eset bíztató, lásd be.
Előzmény: viccková (595)
lord Creative Commons License 2004.01.14 0 0 598
(én még aznap elküldtem őket a sunyiba)

Előzmény: Biovadász (593)
NORBEE Creative Commons License 2004.01.14 0 0 597
Előbb-utóbb minden fél pár zokni Szimba kutyinál köt ki... Ez egy axióma. :))))
Biovadász Creative Commons License 2004.01.14 0 0 596
Vajon az ős-zoknik (kapcák) is hasonló tulajdonsággal rendelkeztek, mint a mai fejlettségi fokon lévő példányok? Ha már akkor van internet, lett volna "Hová tűnnek a fél pár kapcák"? topik?
Vajon a manapság a másik létsíkra távozó zoknik együtt vannak az őseikkel, egy zokni Valhallában?

Nem kéne kutatnunk a multat ahhoz, hogy jobban megismerjük a jelent?

viccková Creative Commons License 2004.01.13 0 0 595
Már említettem, hogy a zoknik genetikai azonossága alapján történő sok pár zokni beszerzése nevetséges és naiv próbálkozás.
Sose egyformák. Nincs két egyforma zoknipár.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!