Keresés

Részletes keresés

Vernon Sullivan Creative Commons License 2010.07.10 0 0 21297
Igen, 2 főre, nem reggelivel, hanem teljes ellátással (ezt írtam előbb is), VIE-FRA-MLE oda és vissza is kb.15 óra menetidő, jahnreisen szervezés... nem hangzik rosszul, csak attól félek, hideg lesz... pár éve balin voltunk augusztusban, de a 28-29 fok ott egyáltalán nem volt meleg...

üdv
.vs.
Előzmény: avandi (21296)
avandi Creative Commons License 2010.07.10 0 0 21296
Az ár 2 főre éretendő? Repülőjárat részleteket írnál? Milyen szervezés? Nem rossz.... Saját tapasztalat nincs, de gyakran utazók azt írják, hogy már nem lehet kiszámítani, mi a biztosan jó időpont. Volt akink februárban, ami száraz időszak lenne 1 hétig esett és olyan is  aki nyáron, esős évszakban volt és 2*10 perc zuhéval megúszta.... A reggeli azért ott nagyon kevés, nem ártana megtudnod mennyi a helyben fizethető upgrade FP / TP, esetleg AI-ra.
Előzmény: Vernon Sullivan (21293)
habibibi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 21295
ismeritek ezt?

Hihetetlen jó áron van a szállás reggelivel. Van valakinek tapasztalata velük?
habibibi Creative Commons License 2010.07.09 0 0 21294
Nem kell, olyan 3 lyukas, mint elég sok helyen, most Egyiptom és Jordánia ugrik be hirtelen, a felső középső lyukba ha bedugsz egy kulcsot, az alsó kettőbe belemegy a töltő dugasz. Egyébként Sun-on van vízforraló és az egy olyan elosztóba van dugva, amibe be lehet dugni a mi elektromos kütyüinket.
Előzmény: gfnhgfh (21291)
Vernon Sullivan Creative Commons License 2010.07.09 0 0 21293
Sziasztok,

Aki volt már augusztusban, milyen az idő? Nagyon gáz? Lenne egy Fihalhohi 15nap teljes ellátással (nem AI) 3.400EUR-ért (transferrel, mindennel) szerintetek?

üdv
.vs.
shadowman Creative Commons License 2010.07.08 0 0 21292
Jaja ez igy igaz.
Az elejen nemtudtam hogy mennyit is kellene adni mondjuk a londinernek aki odacipelte a csomagjainkat a bungallohoz igy nagy mereszen belenyomtam egy 5eurost a kezebe.
Nezett is ram erdekesen.
Mint kiderult ilyen 1 dolcsikat szoktak adogatni az emberkeknek.
Pl: az fo etteremnel allo kis sracnak akinek semmi mas dolga nincs csak koszontse az etterembe belepoket is adtunk neha.
Ebben nagy elteres van mondjuk az oroszok kozott akik mint kiderult egy filler borravalot nemnagyon adtak az ottaniaknak.
Pedig voltak rendesen oroszok.
Nah jo az hogy nincs mas dolga kicsit eros,mert mint utobb kiderult O tolti fel a wc-t papirral ha elfogyik.
De mondjuk a parton mindig boklaszik egy emberke aki 1$-ert szivesen lehoz neked egy kis friss kokuszt a farol.
Jah azt a kokuszt el is lehet felejteni amit itthon veszel,mert azt ott ugy sepregetik ossze mint nalunk nyaron a lehullot falevelet kb. annyit is er ott naluk.
Az igazi a fan van es teljesen mas mint az amit itthon veszel.
Egyebkent mi is Sun-on voltunk teljesen jo a hely nem tul kicsi nem tul nagy ha esetleg programok utan vagyol.
Sajna a fakultativ programok arairol mar nemnagyon tudok nyilatkozni mert mar kiment a fejembol, de ha jol emlekszem akkor olyan 20 es 100 $ kozott voltak attol fuggoen hogy hany szemelyes volt a program illetve hogy milyen hosszu volt.
Amin mi voltunk az a szomszed sziget latogatas,sunset fishing,esti rajasimogatas,korallzatonyos sznori.
Jah valaki kerdezte hogy erdemes-e berelni felszerelest.
Ha jol emlekszem 1$ egy napra ugyhogy el lehet donteni hogy megeri-e vagy nem.
Mi 2 hetre mentunk igz nem bereltunk, de nem volt nalunk igy az egyik sractol kertunk akivel jol osszehaverkodtunk,de ez egyebkent jellemzo az ott dolgozokra hogy nagyon kedvesek bar ok is eleg sokfele nezetiseguek.
A szakacok indiabol jottek a takaritok viszont helybeli local force.
Egyebeknt a srac mondta is hogyha le akarunk menni legkozelebb akkor szoljunk neki es elintezi a szallast Sun kozeleben lakik Fenfushi-n.
Nah erre mondjuk kivancsi lennek.
Annyi hogy ileynkor a helyi "varoshazan" le kell jelentkezni hogy ittvagyunk es ittleszunk.
Viszont igy tuti olcso lenne a szallast. 8-)
Előzmény: habibibi (21289)
gfnhgfh Creative Commons License 2010.07.08 0 0 21291
Sziasztok fórumozok!

Mit tudtok az elektromos csatlakozókról a szigeteken?
Mármint milyen szabványuak?
Kell-e valamilyen átalakító, ha pl. fényképező akut szeretnék tölteni, vagy telefont???

Köszi.
KissP83 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21290
Szia ABTGolf4!

Szerintem menjetek Sun-ra teljesen jó volt....
A teljes ellátásban én még nem láttam olyat, hogy ebédnél vagy vacsoránál bármit adtak volna (üdítő stb...) Ha adnak az már all inc :)))
Előzmény: ABTGolf4 (21275)
habibibi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21289
Hát igen, aki mennyiségi alkoholfogysztó, az inkább AI-ra menjen, mert piát az országba bevinni nem lehet. A szeszcsempészet a drogcsempészettel egy kategória náluk. Nekünk a Sri Lankán vásárolt ajurvédikus olajat is kiszedették a bőröndből, hogy ellenőrizzék nem pia-e.
Viszont ha nem AI, akkor még 1,5 l-es víz sincs a szobában, csak ha megveszed, nem egészen 4 USD-ért. A minibárban talán csak a csokik vannak viszonylag elfogadható áron, na azokat nem fogyasztottuk. A jobb piák 14 USD / 4 cl, a kevésbé jók 9 USD / 4 cl, üdítők 6 USD / 3 dl áron voltak, a nescafé, tea set 2,5 USD / 4-4 db, és mindenre rájön +10% szervízdíj. A sörhöz nem tudok hozzászólni, mert nem szeretem, de a társaság többi tagja szívesen fogyasztotta :)
Szóval, ajánlott kellően feltöltött bankkártyával, vagy sok kp-vel érkezni. Ja, és helyi pénzt ne váltson senki a reptéren, mert nincs rá szükség és a szigeteken úgyis csak USD-vel, esetleg euroval lehet fizetni.
Előzmény: shadowman (21286)
habibibi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21288
Azzal mentünk. 2 és fél óra volt. Odafelé annyira fáradtak voltunk, hogy mindenki elaludt hosszabb-rövidebb időre, hazafelé pedig néztük a tájat, nekem tetszett az óceán sokféle kék színe, a "repülő" halak, a szigetek körüli türkiz színű sáv, mintha világított volna, szóval én élveztem. Biztos fentről, a hidroplánról is élmény, azt majd kipróbáljuk legközelebb :)
Előzmény: ABTGolf4 (21285)
shadowman Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21287
Jah megvalami.
Es ez fuggetlen "remelem" fuggetlen a szigetektol.
Ha ottvagytok akkor feltetelen probald ki a helyi sort.
Az valami allati finom.
shadowman Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21286
Jo azert ezzel az AI-val tisztaban lenni mert befurodhet vele az ember.
Ha sokat iszol akkor joljon az AI de egyebkent nemigazan.
Mi AI-ban voltunk es igy utolag kicsit zavart az hogy delben mindig megkelett szakitani valamilyen programot csakhogy menjunk el kajalni ugyhogy most az iden tuti nem lesz csak felpanzio, egyebkent is boseges az a kajamennyiseg amit adnak ugyhogy kilehet birni a deli ebedet kaja nelkul.
Emlexem amikor megerkeztunk akkor siman lenyakaltam a minibarbol egy Perrier asvanyvizet amit masnap vettem tudomasul hogy valami 5$ volt.
Nemsemmi egy kis 2dl-es vizert 8-)
De egyebkent allandoan pakoltak be a szobankba a 2X 1.5l-es asvanyvizet ha eppen nemvolt bent.
Jah gyikok nalunk is voltak mert jottek be a lampara melegedni estenkent.
Jo volt latni oket ahogy este a setanyokat ovezo lampan melegedtek. 8-)
Most az iden viszont kell a valtozatossag ugyhogy nem Sun lesz hanem valami masik kis sziget.
A lenyeg hogy sekely partja legyen korbe es ne legyen nagyonnagy.
Meg lehet megspekelem meg 1 het Seychelles-el.
Előzmény: habibibi (21280)
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21285

Hello,

köszi a friss infokat.

Amiről most nagyon le akarnak beszélni, az a motorcsónak transzfer.

Ti azzal mentetek? 3 órás út? Tényleg gyomorforgató? :-)

Előzmény: habibibi (21284)
habibibi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21284
kilátás a bungiból

esküvői menet

Nyunyi, a házigyík

halacskák
habibibi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21283
fotók
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21282

Köszönöm. Reméljük minden rendben lesz.

Ha visszaértünk (ami még szerencsére odébb van) leírom a tapasztalatokat, hátha tudok vele segíteni a döntésedben. (bár ez lesz az első Maldív utunk, így nem lesz mihez viszonyítanom a látottakat)

Thappa Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21281

Szia!

Bár még csak 2 szigeten jártam, de ott biztosan nem így volt.

Kuredun az AI azt jelentette, hogy napi 3x étkezés, büférendszerben. Italokat mellé, illetve bármikor kérhettél, nap közben is a bárban (meghatározott fajákat, pl. koktélokat nem), de csak pohárban! Éjszakára adtak egy 1,5 literes ásványvizet szobánként.

Kuredun nem olyan magas az AI felár, szerintem megéri.

Angagán viszont magas az AI felár, mivel mi nem iszunk túl sok alkoholt, nem érte volna meg. Így teljes panzión voltunk, ami napi 3x-i étkezés volt büférendszerben, de mint az előző hozzászólásban írtam, nem volt mellé ital.

3,85 USD volt egy 1,5 literes ásványvíz, illetve ugyanennyi volt a 0,5 literes üdítő is. Ezek valóban nem olcsók (bár márciusban még csak 200 Ft volt a dollár...), de nem tudtunk volna annyit inni, hogy megérte volna kifizetni az AI felárat.

Üdv., A.

Előzmény: KriszRocco (21276)
habibibi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21280
Szia Golf és sziasztok többiek!

Pénteken jöttünk haza Sun-ról. Teljes panziót kaptunk (FP helyett, mert a medence éppen felújítás alatt állt és az ebéddel kompenzálták a malőrt :)). Italok csak a reggelihez voltak, minden egyébért fizetni kellett. Semmi másra nem lehet panasz, kedves, szolgálatkész személyzet, semmi hangzavar (bár ez bizonyára függ attól, hogy hol a bungid, elképzelhető, hogy a főbár, vagy a vizisport "telep" közelében hallasz zenét esténként vagy motorcsónak zúgást nappal). Nekünk a déli partszakasz jutott, ahol sekély a víz, a házasulandók előttünk vonultak el, egyik pár ott is vacsorázott, minden álomszép volt. Időnként leszakadt az ég, ezért lemaradtunk az üvegfenekű hajókázásról. Minden este van valami program a főbárban, élőzene, disco, karaoke, valamint rákfuttató verseny, cápa- és rája-etetés. A vízi és szárazföldi élővilág lenyűgöző, a fiamék zuhanyzójában egy saját kis házigyík lakott. Álomszép nyaralás volt, alig akartunk hazajönni.
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21279

Igazad lehet, ott ahol leírják hogy adott szálloda mit ért ez alatt, azaz ez a jogcím mit foglal magában, ott sajnos az itatást csak az AI-nél említik. Hát ez van.

Kár, hogy ez a Maldívoknál így szokás, jártam már sokfelé, üzleti és vakációs úton, de eddig ezt máshol nem így szokták.

Előzmény: Thappa (21278)
Thappa Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21278

Szia!

Nem mindig szokott!

Nekünk Angagán teljes panziónk volt, mindhárom étkezés büfé jellegű, de nem volt semmilyen ital mellé (kivéve persze a reggelit, ahol 2 féle gyümölcslé, amitől inkább csak még szomjasabbak lettünk + tej).

Az más, hogy mi mit várnánk el. :-)

Üdv., A.

ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21277

Kritikát mindehol írnak, egyet-kettőt. Minden ember más beállítottságú, van akinek az nem tetszik, hogy előtte száll le a hidroplán, van aki meg ennek kifejezetten örül.

:-)

Én annak örülnék, ha nem most kéne eldöntenem a dolgot, hanem az után hogy Te már kint jártál, és az aktuális állapotot tudod elmondani személyes tapasztalatod alapján. (csak félek hogy vagy a rep járat telik be, vagy az adott szálloda, s nekünk sincs ennél több keretünk az útra, s ott kint sem lesz olcsó az élet)

Sajnos azonban itt a fórumozók úgy látom idén, azaz 2010-ben eme 3 szigeten nem jártak még.

Nagyon jó utat, és kellemes kintlétet és csak pozitív élményeket kívánok! ;-)

Előzmény: KriszRocco (21276)
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21276

Mi a Paradise-t választottuk, és sok felé olvasgattam róla, de rossz véleményeket sehol sem találtam. Szerintem a linked képei még a helyreállítás alatt készültek, azóta állítólag rendbehozták a dolgokat. A sziget egyetlen hátránya, hogy a reef kicsit távolabb van a parttól.

Viszont ez a teljes ellátás még nekem is homályos egy kicsit. Ha semmi ital nincs benne az árban, az nem túl korrekt dolog, pláne az 5 dolláros víz/üdítő árakat nézve. A büférendszerben általában italok is találhatók, az ételek mellett, és ami különbség szokott lenni az All inklusive és a teljes panzió között, az az, hogy az egyiknél naponta 3x, meghatározott időben kapsz enni (inni), a másiknál pedig akár mikor kiszolgálnak. Bízok benne hogy ez a Maldívon is így van. Mi jövő pénteken indulunk, de már alig bírom...nagyon mennék.

ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 21275

Ez a teljes panzió kontra All incl. dolog azért nem teljesen egyértelmű.

Véleményem szerint ott, ahol mind a 3 főétkezés svédasztalos vagy hívjuk büfé jellegűnek, ott a szabadon választott étel válazsték mellett szokott lenni kitéve mindig ital is. (ásványvizek és üdítők, gyümolcslevek)

Tehát én elvárnám, hogy egy 4 csillagosnak mondott szálloda, az ilyen esetkben a főétkezés mellé italt is kínáljon.

Amúgy nagy dillemában vagyunk, mert úgy alakult hogy 3 szálloda is beleférne a keretbe, super deluxe parti bungalóval, és teljes ellátással, transzferrel.

De a külföldi beszámolók alapján nem tudom melyiket válasszam.

- Holiday Island (nyugodt, pici, szép a part, ingyen átvisznek a SUN-ra, de kevés az étterem, bár, programok, medence)

- SUN Island (na itt van minden, de azt mondják zajos, motoroznak a parton, de azért jó hogy egy kicsit élettel teli, van nyüzsgés, bár ez a legdrágább)

- Paradise Island (legolcsóbb, ez is nagy sziget, sokminden van, de képen nem tűnt szépnek a partja, és sokan azt írták hogy az a 4* nem annyi, és hogy gyengébb amit eddig Maldívon máshol tapasztaltak)

Na ezekkel a fotókkal beszéltek le róla:

http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictures_Paradis+Island+Resort+and+Spa-ch_ub-hid_94728.html

Ugyanaz a cégcsoporté mind, de ha valaki már járt már ott, vagy hallott mástól infokat az segítsen dönteni.

Köszi.

gfnhgfh Creative Commons License 2010.07.06 0 0 21274
Szia KissP83!

Köszönöm a kimeritő választ.

Igazad van, Alival kapcsolatban. _Tunézia.
Szoktam Borravalót adni, de nem előre, és csak ha meg vagyok elégedve....

Üdv.
Előzmény: KissP83 (21273)
KissP83 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 21273
Az italok teljes panzióban sehol nincsenek benne....igazából szerintem az egész világon mindenhol a fél és teljespanzió csak étkezést foglal magába, illetve reggelinél gyümülcslevet...erre jó az all inc. :)

Horgászni voltunk, meg delfinlesen, de Kuredun. A delfinek a hajó végében ugráltak, horgászatnál csak a botot fogtam nem fogtam semmit :( csak a pénztől szabadultam meg....(bár ez ilyen nagy tengeri horgászat volt) van esti mindenhol, sokkal olcsóbban, ahol csak kis halak vannak annak jobban van értelme....

Mi teljesen pozitív élményekkel jöttünk vissza. A Maldívok nagyon kedvesek, annak ellenére, hogy fillérekért dolgoznak tudnak mosolyogni. Itthon elmehetnének egyes éttermek pincérei kicsit szétnézni, hogy töredéke pénzért dolgozó emberek tudnak örülni a vendégnek...
Szerintem Ali valami Egyiptomi vagy más ilyesmi helyen lehetett, ott inkább lehet ilyen :) mert ott a baksis nagy úr, biztos nem adtál :)
Előzmény: gfnhgfh (21271)
gfnhgfh Creative Commons License 2010.07.06 0 0 21272
Szia Bandos!

Nagyon jok a bszámolóid, CSak egyet mondj meg kérlek,
Ha úgy döntenék, hogy erre a szigetre szeretnék utazni, az mennyibe fájna???
Előzmény: Bandos (21267)
gfnhgfh Creative Commons License 2010.07.06 0 0 21271
Szia KissP83!

Köszi a választ.
Még kérdés :

A teljes panzioban italok is benne vannak?

Horgásztúra, delfinles, vagy valami hasonló az közeli élmény , vagy csak megmutatják, hogy " Arra, arra messze vannak a delfinek, Távcsőval látják" ? :)

A helyiek barátságosak, a kiszolgálás normális?
Sajnos voltam olyan helyen ahol AI. ellátás mellett az Ali nem akart adni du. 5-kor snack-et.

Előzmény: KissP83 (21266)
Magic11 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 21270

Sziasztok!

Üdv. mindenkinek Filitheyo-Islandról!!!

Sajnos az idei helyszíni tudósítás elmarad- tekintettel arra, hogy a net-et fizetőssé tették :-((

Az időjárás eddig kegyes volt hozzánk - tegnap este erőlködött nagyon a szél, de eső nem jött vele. Éjjel pötyögött kicsit, de semmi extra.

A szigetet rendesen alakítja a természet - idén a medencét mosta majdnem alá a víz.Ahol tavaly több méter széles homoksáv volt, ott most homokzsákokkal védik a medencét :-(

Minden egyé a régi : a személyzet, a minőség, a meleg, a pára, a reef!!! - szóval: MALDÍV!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bővebben otthonról!!!!

Magic - Titi(Magicné )

KissP83 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 21269
szia Bandos!
Ez jó kis hosszú beszámoló....minden maldívos nevében hálánk örökk, maldívra üldöz :)
Előzmény: Bandos (21267)
KissP83 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 21268
szia avandi!
Most megnyugodtam :) mar majdnem megmartam magam :) Dhonvelis dolgot nem kerdeztem meg...de mar utana jarok, hogy ne maradjak ados vele :)
Előzmény: avandi (21261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!