Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

EVO X Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3088
A másik vitrinnek még nem is kellett jönnie, ha jók számoltam akkor a Zuk-kal és a Wartburg Cabrioval fog együtt jönni.
Előzmény: Törölt nick (3087)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3087

Sziasztok,

 

1 vagy két vitrinnek kellene lennie? A honlap szerint: "Az 5. és 12. csomagban egy-egy vitrin a modellek kiállításához. " de nekem csak egy vitrinem van, nem jött másik.

 

üdv

H0ri60 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3086

 Köszönöm a segítséged!

Az URAL-om , az oldalbillenős ugyanilyen még Ukrajnában van,Vlad barátomnál.Ha összegyűlt egy csomagra való,akkor küldi.De ha találok képet elküldöm Neked!

Előzmény: TLBY (3082)
SUPER AGyURI Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3085

Lada 1500 "IST Models" reklámáron :)

 

Az, hogy IST-nek hazudja, még hagyján, de hogy 690 Ft helyett 4.500 Ft-ért adja...

Na ezért tartom a Vaterát egy gusztustalan hányadéknak, ahol töppedtagyú üzérek garázdálkodnak. Az ilyet úgy takarítanák el az ebay-ről, hogy a dédunokája is hiába könyörögne regisztrációért.

TLBY Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3084
TLBY Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3083
Az az egyik alváz rögzítőcsavar, valahogy ki kell bányásznod, ha letört és pótolni egy újjal.
Ha szerencséd van rá tudsz fogni a végére egy fogóval, vagy lefúrni.
Nekem a hátsó kardán is leugrál a duplafutóról.
TLBY Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3082
H0ri60
Szerintem pattintsd vissza simán a forgócsapokra.
Nálam a madzag meg a rugó csak arra jó, hogy nem lehet normálisan felemelni
a billentőmodult, de lent sem marad, mert a rugó felpattintja az egyik oldalon.
Remekül oldották meg mit mondjak, azt hittem legalább valami kereszthidraulika
féleséggel működik. Mondjuk két olyannal, mint az 5511-esé.
Majd teszek fel képet az alvázáról.
Azzal a beletört csavarral lehet, hogy csak egy másik modell hiányzó alkatrész furatát tömték be.
Ha van 55571-es uralod az alvázáról és a billentő aljzatáról tehetnél fel fotót, mert nekem meg azzal van gondom:(
predator188 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3081
IFA L60

A teherautók kedvelőinek.Tegnap ez a szépség hozta hozzánk a fát.
H0ri60 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3080

 Újabb baleset!

1:43-as KAMAZ oldalbillencs puttonya a postai szállítás után a kezembe maradt egy az egyben...A picinke rugó is.Az alvázon van két lyuk,az egyikben mintha csavar lenne eltörve????A másik üres,mintha abban lett volna a madzag,ami most a puttony aljából lóg ki...

Hogyanis rakjam össze???Segítenétek?

 

MERCI-E Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3079

Üdv. Kremli !

 

Bár mikor hívhatsz (kivéve, ha nem tudsz aludi - küldés időpontja-)

 

 

Előzmény: Kremli (3078)
Kremli Creative Commons License 2010.07.24 0 0 3078
T. MERCI-E!

Kérek egy kontakt-ot, tel.számod megvan,
( con. Genezis )! Mikor hívhatlak?

e-mail címem: Kremlicska@freemail.hu

:)
Antimokka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3077
Messziről tényleg nem rossz, de közelről sok hiba van rajta. A fa belsőt én bútorfóliának nézem, az ülések borzalmasak és azok a fekete kapaszkodók... de legalább vannak! Az ablakkeret szerintem kicsit vastag és nagyon hiányzik a fekete ablakgumi, valamint a vezállás elválasztó fal is furcsa. Lenne rajta még munka bőven!
Előzmény: Genezis_01 (3070)
kismarjai Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3076

Sziasztok!

 Örömmel csatlakozom a sorozat modeljeit gyüjtők táborához .Eddig csak olvasgattam a fórumot de nem birtam ki hogy ne regisztráljak.Az az igazság hogy kezd a gépszíj elkapni és már más modellek is tetszenek a sorozaton kívül is.

De ondoltam ,hogy ez lesz!:)))))

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3075
Ráadásul a kerek tetőszellőző a '80-as évek végén került fel, amikor már nem sok trilexes busz készült, de elképzelhető, hogy ez egy szovjet export kocsi volt, ami pedig még trilexszel nyomult. :)
Előzmény: Törölt nick (3072)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3074
És a trilex hozza az érzést, de az eleve orosz volt. :)
Előzmény: Törölt nick (3072)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3073
A padló "pöttyösgumi" volt szerintem.
Előzmény: tirisztor22 (3071)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3072
A Vector-jelet festékhibának véltem. :D

Nos.

Nem tudom, hogy a fotók csalnak-e, de szemből és oldalról is túl laposnak tűnik, a hosszúsága egy 250-essel vetekszik (a hátsó része arányos, kifejezetten szép, de az állóban lett lekapva, ez bezavar). Nemrég vettem közelebbről szemügyre egy igazi 260-ast, amelyik szemből inkább egy rövidebb oldalára állított téglalapra emlékeztet, ez pedig egy fekvő téglalap. Az első szélvédő kerete túl íves, a lökös nem megy ennyire hátra sem elöl, sem hátul, ráadásul kicsit vaskos is. Az ülés érdekes, mert volt olyan változat is, amelyikben ilyen "egybeülések" voltak. Egyébként egész baba, oldalablakok, tető, alváz rendben, a hátsó lámpák kissé amatőr módon készültek, de nem reménytelen eset.

Retroautók sorozatban megvenném, csak az árát ne mondd meg. :D
Előzmény: Genezis_01 (3070)
tirisztor22 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3071

Hát szó szó szerintem rendesen kibelezted a témát

De még azt hozzátenném hogy szerintem a padló sem ilyen volt hanem szürke fekete véletlenszerű csikokkal faminta szerüség(ugye jól mondom)?

Előzmény: Genezis_01 (3070)
Genezis_01 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3070
A minap egy kedves gyűjtőtársamnál jártam és alaposan szemügyre vettem a Vector models Ikarus 260-asát. Le is fotóztam, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Állítólag az anyaga fotómaratott rézlemez, amit azért tartok kétségesnek mert az egész kasztni egy dararabból van. Az alváz műanyag, és a részletek is.

Első ránézésre nem rossz de ha jobban megnézzük, hemzsegnek a hibák rajta. A legnagyobb baj a hátulján virító Vector-models embléma, ezt nem is tudom hogy gondolták. Aztán a hátsó ülések kiosztása sem jó, mert baloldalt szimpla ülések voltak csak. A beltér világítása kimerül néhány kivágott plexidarabkában ami nincs is jó helyen. A modellnek eredetileg volt pótkereke, ami figyelmes de a BKV buszok nem hordanak pótkereket magukkal, hiszen az a szervízkocsiban van. Krómozott felületek nem voltak rajta gyárilag, ezeket a tulajdonosa tette rá, ahogy a BKV logót is.

Az ülései bordázottak, ez nem volt jellemző a valóságban, de legalább a színét eltalálták. Az ablakai fóliából vannak. Nem ablak formájú fóliából, hanem téglalap formájú darabokból amik fel vannak ragasztva belülről. Ha az ember rosszul fogja meg és véletlenül megnyomja a fóliát, akkor lőttek az egésznek. A belteret körberakták faforgácsból készült lapokkal. Az eredeti Ikarusnál vékony farostlemez volt az oldaltakaró felület, fa mintázat imitációval. Itt meg igazi fa - micsoda luxus... :) Viszont az eredeti talán 1-2 árnyalattal sötétebb volt ennél, főleg amikor elkezdett koszolódni, ott ahol ültek.

Az oldalindex hatszögletű, szemben az eredeti 4szöggel. A felnik elnagyoltak, a gumik viszont egész jól sikerültek, valóban gumiból vannak és lefejthetők a felniről.

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de kíváncsi vagyok a Ti észrevételeitekre is.
































Antimokka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3069
Hívd fel az ügyfélszolgálatot (688-14-89 este 8-ig) ott talán tudnak segíteni!
Előzmény: apókám (3067)
Antimokka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3068
Akkor a következőre kimegyek! Addig spórolok egy kicsit....:)
Előzmény: Genezis_01 (3064)
apókám Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3067
Urak!
Én előfizetéssel jutok az autókhoz, eddig mindig tökéletes állapotú járgányok érkeztek. Most viszont a Wartburg Camping jobb első kerekénél csak a felni van meg, gumi sehol. Orvosolható ez a hiba?
Kremli Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3066
Urak!

Köszönöm az infó-kat ( con.: börze)!

T. Gen!

E-mail ment!
Már az előbb is írtam - úgymond azonnal reagáltam,
DE
valamiért nem ment ki a placcra! / Valami = bénaságom!/

Még egyszer:

köszönöm a segítségeket!

:))
Előzmény: Genezis_01 (3065)
Genezis_01 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3065
Ja amúgy a pontos helyszín:
XIII. Váci út 45. Átrium Park irodaház, Étterem.

Ez a váci úton kifele menet a Hungária krt. kereszteződés előtt van nem sokkal.
Reggel fél9-től délig lehet ott kolbászkodni.
Előzmény: Kremli (3057)
Genezis_01 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3064
Börzén egy ismerősöm szokott árulni festetlen figurákat
Antimokka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3063
Kérdés az urakhoz: 1:43 méretarányú figurákat hol lehet szerezni?
Genezis_01 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3062
Börze legközelebb a Váci úton lesz szeptember 5.-én. Utána ha jól emlékszem 12.-én lesz az Öv utcában.

Amúgy megjött a szürke Volga M-21 a részedre, próbáltalak hívni de nem értelek el.
Előzmény: Kremli (3057)
Skodri84 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3061
Azért bárki bármit mond ezek a régi szovjet Radomok szerintem szebbek, jobbak. És ezeket régen emlékszem játékboltokban meg a KGST-n árulták, ócsó pénzért, a Matchboxok ára alatt jóval...Mennyi szép példány volt nekünk is, Volgák, Csajka, Lada, Latvia, Zil, Moszkvák tömkelege, mára meg pár maradt csak meg....sajnos kiskorunkban karambolosat játszottunk velük.....
Előzmény: trilex (3053)
EVO X Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3060
Megkaptam és is a Wartburgot meg a Moszkvicsot, szépek és olyan kiugróan nagy hibák nincsenek rajtuk, csak a többi is ilyen legyen.
PeterBlau Creative Commons License 2010.07.23 0 0 3059
"Mikor és hol lesz a legközelebbi börze?

A Váci úti börze
- pontosan hova esik,
- mettől meddig lehet ott 'kolbászolni'?"



www.norev.hu

Börze menüpont
Előzmény: Kremli (3057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!