Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10368

"Most ez azt jeleni, hogy nagyon „világos” a negatív?"

Igen nagyon világos lett. Maga a hordozó is és a képek is alig látszanak.

"? °C tároltad."

20 °C alatt

"Azt szoktam javasolni, hogy ½ évente keverj friss hívót."

nem fogyott el az 5L törzs oldat X-tol. a Leírás szerint bírnia kéne az 1 évet.

"Hogyan lett légmentes?"

Harmónikás üvegben tároltam.

Ha ennél macerásabb tárolás kell neki akkor többet nem fogok X-tol-t használni! Hiába az a best of mert ez így kurvára nem jó üzlet nekem, hogy még 2L törzs oldatom van ami megrohad. 

Maradnak az 1L kiszerelésű vegyszerek.

Előzmény: Törölt nick (10367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10367

Most ez azt jeleni, hogy nagyon „világos” a negatív?

? °C tároltad. Azt szoktam javasolni, hogy ½ évente keverj friss hívót. Hogyan lett légmentes?

Előzmény: BUSZNYI (10366)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10366

Urak!

 

Lenne egy kérdésem hívás ügyben.

az imént hívtam elő egy tekercs 135 Tmax400 filmet. Iso 400 fotóztam és X-tol 1:1 hívtam. Az X-tol törzs oldatomat áprilisban kevertem légmentesen tárolva (mégis besárgult). 

Nos a gyári idővel hívtam 9:25 min. Amikor fixálás után megnéztem gyakorlatilag semmit nem látok a tekercsen csak nagyon halványan. Olyan mintha írtózatosan túl lenne hívva, vagy mi. Még a film szélére gyárilag exponált dolgok is alig kivehetőek. Ez mitől lehetett? Elég ideges vagyok mert nekem fontosak lettek volna a képek.

Száradás után megnézem tudok e szkennelni róla de szemmel alig látom a kockák között szüneteket :-(.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10365

Nem akarom se Neked se azokat a kedvét elvenni, akinek ajándékozod a papírokat, de ezek a papírok látatlanba használhatatlanok, magas az alapfátyol (nincs fehér) és nem feketedik eléggé (fekete se lesz). Szegények mit fognak megtapasztalni az analóg technikából?

 

Inkább jobban járnának, ha összedobnánk egy kis pénzt (személy szerint felajánlok 10eFt), ha mindenki bedobna 5 – 10e Ft ami szerintem sokan megtehetnének. Valaki összeszedné, és vennénk friss vagy éppen lejárt papírokat (Foma, Ilford, Work) a Soósnál, Fokuszban, Syrexben, GATS –éknál, ahol éppen jó áron adnák. Biztos meg lehetne beszélni velük, és azt elküldeni a srácoknak hadd játszanak friss papíron. Ezekkel a régi papírokkal (Hogy ezek se vesszenek kárba.) a legelején meg lehetne tanulni a mozdulatokat, hogyan kell a tálba rakni, csöpögtetni stb. a papírt. És ha minden ok küldenének néhány fényképet, hogy lássuk jó helyre kerültek az adományok. Szerintetek?  

Előzmény: majmokbolygoja (10362)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10364

Bécsben a Grafische Sccule-ben egyáltalán nem tanítanak analóg fotót, pedig minden feltétel megvan hozza (ez Ausztria legdrágább művészeti iskolája), azt mondják nincs rá szükség. A digitálishoz viszont minden elérhető, amiről máshol csak álmodnak.

Előzmény: majmokbolygoja (10362)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10363

Hívasd pull-1-el, egy blende túlhívást, túlexponálást kibír.

Előzmény: majmokbolygoja (10361)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10362

Egyébként sikerült a rendőrség utolsó készleteit kipakolnom:) Ez az utolsó az országban, Kecskeméti kapitányságról érkezett.

 

A filmeket megtartom, ellövöm, most veszek is emiatt egy középformátumú gépet, mert ez a Rollei elromlott (van esetleg valakinek?), a papírok pedig hivatalosan is a Kisképző fotószakára kerültek adományba, mert a diákok nem tudnak dolgozni, az iskola alig ad pénzt, és sok a szegénységből jövő, de tehetséges gyerek ott. Ezzel évekig laborozhatnak a tanulók. Az iskola szerint 3-4 év alapanyaga ez, nagyon elősegíti az analóg oktatást, és a diákok végre kedvükre laborozhatnak. A DSLR kicsit hanyatlik az oktatásban, újra megnyitották a labort, és egyre inkább kezdenek ezzel foglalkozni iskolai szinten is.

 

 

majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10361

Na most kell a szakmai segítség, és a szakmai tanács. (Színesről lesz zó, de csak ide tudok fordulni) Van egy régi, 1939-es Rollei cord gépem, amiben volt film, kb 4-5 kocka volt ellőve, de nem használtam. tegnap elővette, és ellőttem a többit. Csak van egy kis baj. Úgy emlékeztem egy év után, hogy Ektar 100 van benne, és arra állítottam a fénymérőt a tegnapi képekhez. Ellenben Portra 400 volt benne, tehát 100 ra exponáltam a tegnapiakat. Milyen lehetőségeim vannak a laborban? Mit mondjak nekik? (A tegnapiak a fontosabbak, tehát azok, ahol 100 ra lőttem.)

Azt sem tudom, hogy színesnél egy ilyen pull milyen eredményt hoz. Vagy hívassam 400-al? De akkor nagyon kis haloványak lesznek a 100-ra lőttek. Szóval mit tanácsoltok nekem ebben a helyzetben? Köszönöm!

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10360

A TURA amolyan zsákbamacska, ha jól tudom ők nem gyártanak semmit, csak saját név alatt csomagolnak, forgalmaznak.

Előzmény: majmokbolygoja (10359)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10359

Nagyon köszönöm!!!

 

És erről a filmről hallott már valaki?

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10358

Bármire használhatod, ahová elég az alacsonyabb érzékenység, cserében egy kicsit élesebb, és finomabb szemcsét ad, mint a többi ORWO film.

Előzmény: majmokbolygoja (10355)
fvcc Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10357

ahol kontrasztos képeket szeretnél elérni/kapni ...

Előzmény: majmokbolygoja (10355)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.14 0 0 10356

Szerintem ez pudingproba lesz.

Előzmény: majmokbolygoja (10355)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10355

ORWO NP15-öt milyen célra, milyen fényviszonyok mellet lehet jól használni? Minden tanács érdekelne. (ISO 25)

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10354

Neten nem akarom mutogatni oket, mert az nem adna vissza a termeszetes szepseguket.

  • Ez szerintem is így van  ;-))))))

Előzmény: -Minarik- (10352)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10353

Humor szeretett volna lenni, de tudom nem mukodik az ezüst kornyezeteben.

Előzmény: Törölt nick (10351)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10352

Szivesen megmutatom oket. Itt lognak a falon. Gyere barmikor. Neten nem akarom mutogatni oket, mert az nem adna vissza a termeszetes szepseguket.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10351)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10351

Szia! Bocsi, de nem értem. Mellesleg a nagyításaid jobban érdekelnének.

Előzmény: -Minarik- (10350)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10350

"Szeretned latni a sötétkamramat?" :)

Előzmény: Törölt nick (10349)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10349

Szia! Ha érdekel az ff. laborálás, tudok segíteni a fényméréstől a papírképig, és nem csak elméletileg, ha küldesz mélt, megbeszélhetjük a részleteket.

Előzmény: Hetényi Rita (10345)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10348

Balassa László írásait is elolvashatod, hogy ne csak filmet tanulj meg hívni, hanem legyen valami fotós látásmódod.

 

http://fotobalassa.blogspot.hu/2014/04/film-vs-digi.html?view=mosaic

Előzmény: Hetényi Rita (10345)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10347

Kedves Rita!

 

Sándor már belinkelte ami kezdésnek tökéletes.

Én arra figyelmeztetnélek, hogy ha PENTAX MV géped van. És még nem esett át fényzárószivacs cserén akkor mielőtt elkezded használni mindenképpen vidd el egy fotóműszerészhez.

Ezek a szivacsok elöregedtek és cserélni kell őket mert morzsálódnak és kenődnek, ha bekerül a mechanikába akkor kidobhatod a gépet.

Előzmény: Hetényi Rita (10345)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10346

Ez egy kedves topiktársunk írása, ezen elindulhatsz. Ha tudsz külföldiül nagyon sok anyagot találhatsz a Google segítségével.

 

http://fototipp.hu/ffhivas

Előzmény: Hetényi Rita (10345)
Hetényi Rita Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10345

Kedves Mindenki!

Nem szeretnék belerondítani az éppen folyó beszélgetésbe, egy kedves ismerősöm ajánlotta ezt a helyet. Apukámtól örököltem egy Pentax MV analóg gépet, és szeretnék elkezdeni otthon előhívni először fekete fehér képeket. Ehhez szeretnék segítséget kérni, tippeket, bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok, ha van időtök! Elképesztően lelkes de annál is kezdőbb vagyokXD Előre is köszi

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10344

Azt hittem az Ilford is 25-ös.

Előzmény: 4557 (10343)
4557 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10343

A rollei orto 25-ös az rollban volt ősszel és 25-re exponálva nekem jó volt, az utolsó 2 kockát túllőttem kísérletileg de azok túl is vannak lőve.

 

Ez az Ilford ortho plus elvileg (a gyár szerint) talán 80 asa napfényen, úgyhogy 50-en működnie kell. De talán nincs is értelme ilyen kis különbséggel vacakolni vele. Márminthogy 50 és 80.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (10342)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10342

Ha 25 ASA érzékenységű filmet 50-re, meg 80-ra exponálod, az biztosan alex lesz, a fekete bebukik.

Nekem a Rollei ortho talán 16 ASA lett, de a teteje úgy is könnyen elszalad, felkeményedik, azért gyártanak hozzájuk kiegyenlítő hatású hívót.

Ha Rodinalt használsz, próbáld meg 1:100-as hígítás mellett az állóhívást.

Előzmény: 4557 (10341)
4557 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10341

Ez most síkfilm lesz, de azon gondolkodtam éjjel hogy egy lapra megcsinálok felezővel 2x egy panorámaképet mondjuk 50-re meg 80-ra exponálva, és azon látni fogok valami különbséget elvileg.

 

A hívónak lehet hogy marad a rodinál...

Amit a gyár ajánl nagy kontraszthoz az csak nagyban van és messze.

Jó a szeletelt bazalt, én is szeretem a bazaltot. Szép a szürkéje. Amíg száraz. Hétvégén is fogok fényképezni bazaltot.

Előzmény: Rőth Sándor (10339)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.13 0 0 10340

Hozzamkerult egy doboz Kodak ortho film. Amint megjon (remelhetoen holnap) a kozponti zar a Graflexhez, kiprobalom. 

Előzmény: Rőth Sándor (10339)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.12 0 2 10339

Azt is megteheted, hogy lősz egy tekercs filmre három, vagy négy expósort, ugyanazt többször, szétvágod a filmet hívás előtt, és az első után korrigált hívásokkal előhívod a sorozatokat. Ott már a vaktyúknak is kell találni egy megfelelő kockát.

 

Ezek sima pankromatikus filmek, vagy D100, vagy TMX, hosszú, helyenként 6-8 perces expóval.

 

                                      

 

Előzmény: 4557 (10337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!