Keresés

Részletes keresés

Haszprus Creative Commons License 2003.11.07 0 0 21
Off: hol lehet neten négyzetméteráraknak utánanézni? Olyan módszerrel hogy kiválasztok valami helyet - minél pontosabban meghatározható ugye annál tutibb, tehát pl. utca szinten - és erre kidob nekem egy négyzetméterárat?
Planney Creative Commons License 2003.11.07 0 0 20
Valamit valamiert. Ha olyannyira jo helyen lenne, 450-500e/nm-tol indulna a dolog.

P.

Előzmény: Haszprus (18)
Taip Creative Commons License 2003.11.07 0 0 19
A városon belüli elhelyezkedésével nekem nincs semmi bajom, éppen azért néztem meg részletesen a kínálatot. A problémám magának az épületnek az elhelyezésével van. Magam részéről nem aktuális az egész.

Azért van ettől rosszabb helyen épülő ház is: A Galvani-Fehérvári sarkon, egy parkoló helyére passzíroznak be egy épületet, közvetlenül az út mellé. Na, arra kíváncsi leszek, hogy ki az az elvarázsolt egyén, aki oda akar költözni. Én legfeljebb csak akkor mennék oda, ha ingyen adnák.

Előzmény: Haszprus (18)


Haszprus Creative Commons License 2003.11.06 0 0 18
Igen. Ez pedig igazából messze van a belvárostól [a móricz negyed óra villamossal], ezzel szemben messze nem zöld területen van. Igazából tehát se nem rendelkezik a város közelségének előnyével, se a zöld terület levegőjével / látványával, sőt, ott robognak a villamosok és autók az ablakok alatt. Szar helyre rakták sztem és mivel egyáltalán semmiféle előnyt nem nyújt, nem tudom mire föl vannak ezek az árak.
Előzmény: Planney (17)
Planney Creative Commons License 2003.11.06 0 0 17
Sok az Anjou-residence a 800e-1.2M/nm araival...
Igaz, az a Varban van. :)
Előzmény: szomi_szomi (15)
Taip Creative Commons License 2003.11.06 0 0 16
Szerintem az egy reális ár a mai viszonyok között. Persze a részletektől is sok minden függ, de nem tűnik soknak ez az ár.
Előzmény: szomi_szomi (13)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.06 0 0 15
Hát 2 éve, amikor én cseréltem lakást, még sok volt. Igazából Taipnak írtam, mert hőbölög, hogy 10 milláért ílyen meg olyan igényei vannak. :-)
Előzmény: Planney (14)
Planney Creative Commons License 2003.11.06 0 0 14
Az sok? 200e/nm
Előzmény: szomi_szomi (13)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.06 0 0 13
Az árról: Haverom most adott el egy 50 nm körüli panelt kb 10 milláért az Etele úton. Csak lestem.
Előzmény: Taip (12)
Taip Creative Commons License 2003.11.05 0 0 12
Azt nem tudom, mire érdemes figyelni, teljesen szubjektív vélemény következik, nem kell vele egyetérteni. :)) Tehát:

Az 1. és 2. emeleti, tehát viszonylag alacsonyabb nm árú garzonok már elkeltek vagy le vannak foglalva. Biztos lesznek visszamondások, de figyelni kell és azonnal rá kell csapni.
Igaz ugyan, hogy nekem a feljebbi emeletek jobban bejönnek és ott vannak is szabad garzonok, de ott pedig a 300e Ft/nm körüli ár a kizáró ok.

A garzonok elhelyezkedése:
Egy részük a Fehérvári útra néz. Nem tudom egy mórickarajzról megítélni, hogy milyen messze lesz az úttesttől, milyen zavaró lesz a villamosforgalom. Én ezt akkor tudnám bevállalni, ha már szerkezetkész az épület és meg lehet tapasztalni. Addigra viszont az összes kis lakást eladják szvsz, mert lesz, aki látatlanban bevállalja.
Vannak a belső udvarra néző kis lakások is. Nem tudom, milyen messze lesznek a szemközti lakások, de szerintem nem túl messze. A zárt belső udvar nem túl szimpatikus, csak valamelyik felsőbb emeleten levő lakás jöhetne számításba, hogy azért néha be is süssön a nap. Egy 10M-s lakásnál azt hiszem, ez nem túlzott igény. :) Csak ezek már nekem túl drágák.
A délre néző, kilátással rendelkező kis lakások már szinte mind elkeltek (vagy foglaltak).
A benzinkútra néző lakások nem túl szimpatikusak.
Az Alfa felé néző oldalon, ahol az a rossz állapotban lévő (és remélem, lebontásra kerülő, de minimum felújitandó) épület áll, ott csak nagyobb lakások lesznek.

Nagyjából ennyi. Nem mondom, hogy nem lehet kifogni egy megfelelő lakást, de nagy mázli kell hozzá, sok kompromisszum, vagy sok pénz. :))
És a legfőbb ok, hogy nekem nincs 10 M Ft-om egy garzonlakásra, hiába új. Attól még ez másnak jó lehet.

Előzmény: Haszprus (7)
Planney Creative Commons License 2003.11.05 0 0 11
Megis elviszik annyiert is. Igy elkepzelheted, erre milyen kereslet lesz...
Előzmény: Haszprus (10)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.05 0 0 10
Én is láttam már ilyet, sztem az nevetséges.
Előzmény: Planney (9)
Planney Creative Commons License 2003.11.05 0 0 9
Igen, ez az ar olcsonak szamit. Ne felejtsd el, hogy a budai oldalon van. Ezekkel az arakkal a VII-VIII. keruletben is lehet talalkozni, nem is olyan ritkan. :(
Előzmény: Haszprus (3)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.05 0 0 8
Még tovább nőtt a gáz-érzetem a lakásokkal kapcsolatban, most tűnt fel hogy egy csomó ablak befelé néz a körfolyosóra. Tök gáz szerintem ha az ablakon át bárki benézhet a hálószobába vagy a konyhába. Nem is szólva arról, hogy biztonságtechnikailag ez egy elég nagy negatívum. (ablakon át betörni elég könnyű imho, nyitva hagyott ablakon bejönni meg még inkább...)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.05 0 0 7
> szinte mindegyiknél van olyan körülmény, ami
> számomra kizáró ok.

melyek ezek a körülmények? hadd okuljak én is, mikre érdemes figyelni...

azt nem tudom hogy melyik épületet fogják lebontani, de valamelyiket le fogják, azt mondták a helybéliek :)

Előzmény: Taip (5)
Lucus Creative Commons License 2003.11.05 0 0 6
Sziasztok

Már elkezdték a területrendezést.

2003. október 29.-én megjelenő Újbudában olvastam:

" Már megkezdödött Alberfalván a Kondorosi Lakónegyed megépitésének előkészitése. A városrész jövőjét markánsan meghatározó ingatlanfejlesztés beruházója 1600 lakás megépitésére vállalkozott. Az ötemeletes házak tetőtér beépitéssel és teremgarázzsal készülnek. Az igényes kivitelezésű lakások 29-75 m2 közötti alapterületüek lesznek. Az épület földszintjén irodák, üzletek, fitnesz és kondicionálótermek kerülnek kialakitásra. Az épületek körüli területeket parkositással teszik otthonossá és a belső parkok is ezt a célt szolgálják. .....
A lakásokat közvetlenül a beruházótól vásárolják meg az érdeklödők 5 %-os foglaló megfizetésével. A lakások átadása 2005-re várható."

Még nyilatkozik a Polgármester és az alpolgármester is a beruházásról.

Előzmény: Taip (5)
Taip Creative Commons License 2003.11.04 0 0 5
Hát igen, én is néztem. Garzon érdekelt volna, de szinte mindegyiknél van olyan körülmény, ami számomra kizáró ok.

Azt a pusztulat épületet ugye le fogják bontani mellőle? (Ami a Kondorosin van)

Előzmény: Haszprus (3)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.04 0 0 4
Nem tudjátok mikor lesz ellátva a honlapjuk mindenféle jóval?
Haszprus Creative Commons License 2003.11.04 0 0 3
Olcsó?

Kétségtelenül 260e-től indul, node 325e-ig megy fel, négyzetmétere. És semmilyen extra szolgáltatást nem kapsz. Ilyen négyzetméter ár inkább lakóparkokra jellemző pedig. A lakónegyed szerintem a mai megfelelője a 'lakótömb'/'panelrengeteg', stb-nek.

Azért szerintem kemény ár ez olyan lakásokért, amiben 60 négyzetméter alatt nincs például a fürdőszobáról leválasztva a wc, hanem egyben vannak. (elég komoly hátrány imho)

Ráadásul ahogy elnézem, az egész ilyen hosszú folyosóelrendezéses, ami nekem speciál nem igazán szimpatikus.

Előzmény: Planney (2)
Planney Creative Commons License 2003.11.04 0 0 2
Ez pedig a honlapja :)
Miert ilyen olcso?

P.

Haszprus Creative Commons License 2003.11.01 0 0 1
Létrehozva :)
Előzmény: Haszprus (0)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.01 0 0 0
Valaki létrehozhatna egyet 'Riverside apartmanház' címmel is :)
Előzmény: nOname (-)
nOname Creative Commons License 2003.11.01 0 0 topiknyitó
Keresre nyitott topic.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!