Keresés

Részletes keresés

muggli Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4128
"Javasolt program:
Behajózás
Bócman vízbedobása (távol a partól)
"Ember a vízben" (kiáltás hangzik)
"Tarsd szemmel", "Még látom, már nem ..."
lassan, nagyon lassan megfordulunk, keresés indul ... "
Csáklyával, természetesen fémvégűvel, nehogy (be)letörjön, határozott mozdulatokkal, ... ! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
muggli©
Előzmény: guberavera (4126)
muggli Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4127
Úgy néz ki, hogy mégis tudok menni.
muggli©
Előzmény: Törölt nick (4121)
guberavera Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4126
Kedves bf####, a topictalin már jelzett részvételi szándékomat, most írásban is megerősítem.
Javasolt program:
Behajózás
Bócman vízbedobása (távol a partól)
"Ember a vízben" (kiáltás hangzik)
"Tarsd szemmel", "Még látom, már nem ..."
lassan, nagyon lassan megfordulunk, keresés indul ...
Ui. fotókat hozunk
Zoli66 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4125
Béke Veletek!

Kapitány úr, tiszelettel köszönön a lehetőséget! Ha az ég nem szakad rám, ott leszek szerdán a villamosnál!

A többire nézve pedig már fülig Jimmy megmondta: "Művelt ember tudja, hogy akit az Ördög el akar vinni, azt a szárazföldről is elviszi!" (nem betű szerint, de nagyjából) :)))

Baráti üdv! Zoli

Előzmény: Törölt nick (4121)
Bócman Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4124
Tisztelettel jelentkeznék a hajókázásra!
Előzmény: Törölt nick (4121)
Bócman Creative Commons License 2003.09.08 0 0 4123
Vérző szívvel mentem szerdán délután a találkozó kezdetekor Tatabánya felé (offtopik, de marha igaz: dögöjjömmegbilgéc).

Látás a vízben:
Ne tévesszen meg, hogy mikor milyen a víz átlátszósága. Ez ugyanis csak kis részben játszik szerepet a víz tisztasában.
A legfontosabb tényező ugyanis a szállított szilárdanyag mennyisége. Ez pedig a folyási sebeségtől (is) függ. Az pedig nagyvízkor, áradáskor, illetve a vízszint gyors emelkedésekor jelentősen megnő.
A jelenlegi kisvíznél szinte álldogál a Duna. Így a hordalék szépen kiül belőle, így remek lesz az átlátszósága.

Előzmény: Törölt nick (4122)
Zoltika Creative Commons License 2003.09.07 0 0 4120
Szeretnék én is csatlakozni.
Előzmény: Törölt nick (4118)
Zoli66 Creative Commons License 2003.09.07 0 0 4119
Béke Veletek!

Szárazföldi patkány lévény előre is elnézéseteket kérem a hajós topicba való belekotyogásért! Kérlek benneteket, hogy amennyiben valami nem helyénvalót mondok, mellőzzétek az árbúccsúcsra közözést, horgonykamrába zárást és hajó alatt áthúzást stb. :)

Röviden magamról: Szűcs Zoli vagyok, 1966-ban születtem, Budafokon lakom. Három életemből egyik a munkám, a kibabamentés WWW.PCA.HU ahol diszpécserként, és néha kivonulóként dolgozom. A másik közlekedésel kapcsolatos életem a Kisvasutak Baráti Köre Egyesület, ahol a kekenynyomközű vasutak magtartásáért dolgozunk a WWW.KISVASUT.HU-n erről többet megtudhat ki kíváncsi rá. A kisvasutasok, természetesen nem csak KBK-sok, is összejönnek itt a törzsasztalon, a KISVASUTAK topicban.

Mióta felfedeztem (kb.fél éve) rendszeresen olvasgatom fórumotokat. Ahogy tapasztalom nem én vagyok itt az egyetlen vasutas. Köszönöm az aktív topikosoknak a sok szép képet, és érdekes hírt! Már emlitattem, hogy száraszföldi patkány vagyok, tehát elgyönyörködöm a hajóban, mint emberi alkotásban, kivácsi vagyok a technikai részletekre, érdekességekre, és végül, de nem utolsósorban érdekes kölönleges világ számonra a hajósok élete.

Ha lehetséges, szívesen eljönnék a szerda délutáni találkozóra! Hajós újdonságokat ne várjatok tőlem, inkább tőletek tanulnék, alapvetően a magyar hajózással összefüggő történeti és jelenkori ismereteket! Koraszülött mentésből kisvasutakból és asztrológiából állok rendelkezésetekre!

Baráti Üdv! Zoli

Előzmény: Törölt nick (4118)
Pedrofon Creative Commons License 2003.09.06 0 0 4117

Ma egy több szempontból is különleges fogásom volt. Nem elég, hogy ilyen "old" hajók, de még csehek is! Prágából jöttek. Nincs sok cseh hajó a Dunán! De még ilyen klasszikus közép-felépítmenyes sem. Vannak vagy 60 évesek legalább.

Wyfliff Creative Commons License 2003.09.05 0 0 4116
Nomeg Viking Staron kivul egyik kedves Tasztaltarsat sem ismerem. (igaz ti sem engem, de ez szamomra csekely vigasz :)
Esetleg ha egy nevsort is kerhetnek a tali kepeihez ...
Előzmény: Zoltika (4113)
Zoltika Creative Commons License 2003.09.05 0 0 4115
"Not Found

The requested URL /kep.tar.hu/muggli was not found on this server."

Egyébként bf4002 képtára sem volt délelőtt elérhető!

Előzmény: muggli (4114)
muggli Creative Commons License 2003.09.05 0 0 4114
Válogass a KÉPTÁRBÓL. Van a csepeli képek albumban kép a "Szombathely"-ről.
Üdv: muggli©
Előzmény: Zoltika (4113)
Zoltika Creative Commons License 2003.09.05 0 0 4113
Pedro, muggli, többiek!
Kérem, tegyetek közzé néhány képet, amin a megnyerendő laikusoknak jól tudom szemléltetni , milyen hajót is szeretnénk mi megmenteni!
Pedrofon Creative Commons License 2003.09.04 0 0 4112

És a mai szenzáció, a Bakony, az utolsó oldalkerekes gőzös vontató kicsiny, de annál érdeklődőbb és lelkesebb csapatunkkal.

MALWIN Creative Commons License 2003.09.04 0 0 4111
Szép kép!
Szinte érzem a víz szagát.....
Előzmény: Pedrofon (4110)
Pedrofon Creative Commons License 2003.09.04 0 0 4110

A mai topictali helyszíne.

LUCzI FERencz Creative Commons License 2003.09.04 0 0 4109
Itt a topicgazda.

Üdv mindenkinek. Sajnos a tali megint úgy sikerült, hogy én nem fogok tudni megjelenni rajta, mint ahogy nem is jelentkeztem. Minden jót nektek a talin.

Zoltika Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4108
Az "Ínség-szikla" piros bójája ma nem volt a helyén, sőt, a Szabadság-híd budai pillére felett egyáltalán nem volt bója (pedig ott mindig szokott lenni). Volt viszont a kikötött "Mozart" belső oldalától 10 méterre, a pesti pillér felett egy elég viharvert piros... :) Vajon hogyan kerülhetett oda?
Előzmény: Pedrofon (4105)
kismiki Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4106
Szevasztok

Holnap valszeg nem tok talira menni :-((

Pedrofon Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4105

Itt a pad a sziget csúcsán, már félig víz alatt van. És még mindig szép zöld a Duna.

Előzmény: Mad Scientist (4088)
Pedrofon Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4104

Ma délben a Lánchídról az Eger hegymenetben 2 bárkával.
A háttérben az A'Rosa Mia és a Primadonna. Már hetek óta nem tudtak jönni, de a Duna szépen emelkedik és már itt is vannak. És a teherhajó-forgalom is rendben megindult.

contestant Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4103
Tisztelt Uraim,
Figyelmetekbe ajánlom a http://www.hajosalfred.hu/hun/flow.html oldalt. Ebbe a projektbe milyen jól illene az öreg harcos "Szombathely"! Még megoldás is lehetne a megmentésére. (Reálisan azt is látni kell, hogy az ilyen nagyszerű álmok kis valószínűséggel szoktak megvalósulni.) Én mindenesetre felveszem a kapcsolatot a csapat főnökével, hátha...
üdv mindenkinek csütörtök 15.00-ig, c
MALWIN Creative Commons License 2003.09.03 0 0 4102
Jó napot, jó szelet!
Kis érdekesség Szegedről...
MALWIN Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4101
Mennék, de nem tudok.
"csak nézek utánad az ablakon"
Mindenkinek jó talit!
Előzmény: muggli (4100)
muggli Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4100
Szia Viking!
Szerintem senki nem sértődne meg, ha végre személyesen is üdvözölhetné Trophyt!:-))))))))))
Örömmel látnám, ha eljönne!
Bárki, aki nem van a listán, attól függetlenül jöhet, szeretettel látjuk!
Puppi! Örülök, hogy a nejed ezekszerint jobban van! Várunk.
muggli©
Előzmény: viking star (4098)
viking star Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4099
Elnézést, csak a té betűt néztem:)))
Előzmény: viking star (4098)
viking star Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4098
Sziasztok!
Muggli! Mi volna, ha úgy mint májusban most is a bejáratnál, a sorompónál gyülekeznénk, és aztán együtt menne be a csapat? Vedd azért fel a listára Trophy kollégát is, jól elbújtatva ugyan, de azért megírta, hogy lehet tud jönni:)
Előzmény: muggli (4097)
muggli Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4097
OK, szóval elfaragtam a linkelést, tehát ITT a jó kocka:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

muggli©

muggli Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4096
A helyszín megközelítéséhez a térképrészlet:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

muggli©

muggli Creative Commons License 2003.09.02 0 0 4095
Jó Napot, Urak!
TOPICTALI!
Ideje: Szeptember 4-e, 15 óra
Helye: Csepel, Szabadkikötő, az ugynevezett "Répaház", az igazgatósági épület, a bejárattól balra, az öböl végében. A szoba számára nem emlékszem, de a bejáratnál biztos útba tudnak igazítani majd, a múltkor is így volt.

Eddigi jelentkezők:
contestant
jakyg
Zoltika
Bócman
Bf4002
Kismiki
gumidani
guberavera
gigabursch
TOM
viking star
Pedrofon
riversea
kranführer
tpuppi
muggli
Szeretettel várunk Mindenkit!

muggli©

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!