Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6578

És mivan ha mind megmarad :)

Melyiket hagyod meg? (Tudom így nem kezdünk mondatot "és...")

Előzmény: Ali-bá (6571)
mjos Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6577

Szintén Csarli féle alany, aug végén szemezve. Egy kicsit késni fogok vele a kiültetéssel, nem szeretném, hogy elfagyjon.

Előzmény: Ali-bá (6571)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6576

Igen, azok rostosabbak, általában későbbi érésüek, enyhén kesernyések, igazi őszi barackok. Persze mindenkinek más szerkezetű a nyelve! Az ízlelőbimbók döntőek az íz/le/lésben. Én a Collins nevű sárga húsú és a Nektár H nevű fehérhúsú őszibarackokat kedvelem legjobban. (Kb 60 félét kóstoltam eddig, és 50 félét  termeltem.)

 

Nálam csak tavasszal kap permetet a tafrina ellen (gombaölő szer), esetleg nyáron levéltetű ellen 'vadászó' permetezéssel, de csak az a fa amelyiken észreveszem hogy van és még 1-2 hónap van az éréséig. A többit a katicákra bízom.

Előzmény: CBNora (6575)
CBNora Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6575

Azokat a szőlőkben termő, apró gyümölcsű, néha kesernyés, mindenféle ízű, fülbemászós magvú barackokat nagyon szeretem. Gyerekkoromban elég sokat ettem a Balatonon, minden gyümölcs íze meglepetés volt, és könnyű volt úgy beleharapni, hogy ne legyek fülig barackleves.

Előzmény: Ali-bá (6572)
Jbori Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6574

Nekem is :) A "silány termés" azért elég viszonylagos fogalom, pláne csak a látszatra adó méretezett éretlen és ízetlen vegyszerezett bolti zöldség-gyümölcs kínálat tükrében, aminek egy termelő biztos kénytelen megfelelni.

Előzmény: Ali-bá (6572)
Jbori Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6573

Gyerekkoromban a DDT volt még a "növényvédőszer". Sajnos a vegyszerek mérgező hatásúak bárminek is nevezhetjük őket. Az egy kényszerű folyamat hogy ha nincs vegyszer nincs gyümölcs, az őszibarackkal nehéz ezt elkerülni. A szomszéd fiatal párnak sikerült, olyan sok fehérhúsú kicsi barackot termeltek hogy a gyereknek legyen vegyszermentesen, hogy még nekem is jutott. Sokkal finomabb volt mint az összes bolti.

Előzmény: Mozo66 (6567)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6572

Ha a 'bio' módon azt érted, hogy permetezés nélkül, akkor nemesebb barackokat szerintem nem. Inkább az un. 'paraszt barack' képes csak rá, de azoknak általában silány a termése. De van aki már látott elfogadható méretű, minőségű, sokat termő permetezetlen őszibarackfát. (Küldhetne róla szemzőhajtást ősszel!!)

Előzmény: Jbori (6564)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6571

Csarli-féle GxN 15 alany alvó szemzésekkel.  (Biztos ami biztos jelszóval többféle barackal beszemezve alvóra. Alul a legalsó két szemzés földel takarva. Ha fent a nagy tél miatt elfagy, alul nem. Ha alul az enyhe tél miatt kipállik, felül megmarad. Jó annak aki ráér!)

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6570

Én most végeztem az őszibarack metszésével , most befogom a borona elé a kistraktorom és elkezdem kihúzni az ágakat .

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6569

Nem lehet fotót feltölteni ...azt írja rakjam az Indára ...

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6568

Szerintem csak bio módon lehet ..... kiültetni a földbe a csemetét , áztassa az eső süsse a nap , szívja fel a talajból a tápanyagokat , szerintem ez tökéletesen bió módszer , élő a növény élő legyen a környezete is .

Előzmény: Jbori (6564)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6567

Mérget semmiképp ne használj !!!!!!  Növényvédő szereket igen .  Egyelőre réz legyen benne és ha jellemző a lisztharmat arra felé az őszibarackon akkor legyen benne kén is . Persze keverhetőséget figyelembe kell venni .

 

 

  ....bár nem tudom , hogy mondhatom-e mert én csak idézőjeles szakértő tehát  " szakértő "  vagyok ....

Előzmény: Jbori (6563)
taormina1 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6566

Ti mikor szoktatok metszeni?

Nálunk világéletemben korán feb végén-márc elején volt az öszimetszés, de most azt hallom, okosabb késöbbre halasztani. hogy van ez?

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6565

:-)))   .... ez jó , csapjál szét a rendetlenkedők közt Ali bá .

Előzmény: Ali-bá (6562)
Jbori Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6564

Lenne még egy kérdésem: hogy bio módon lehet e őszibarackot termeszteni? Eddigi tapasztalataim szerint az őszibarack elég nagy figyelmet, és gondoskodást igényel, de az én szaktudásomat tekintve most beérem az egyszerű válasszal, bár gyerekkoromban a szüleimmel nagyon finom és szép terméseink voltak őszibarackból. Szarvason volt egy telkünk a Körös holtágnál, igencsak jó földön.

Előzmény: Jbori (6563)
Jbori Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6563

Tisztelettel kérdezném a szakértő urakat, hogy a tavaszi lemosópermetezéshez hogyan állítsam én helyesen össze a rendelkezésre álló méregmennyiséget? Természetesen a leggyümölcsözőbb eredmény céljából kíváncsiskodom én itten ezen a fórumon :)

 

Valamint további szép napot kívánok a kedves fórumozóknak! :)

Ali-bá Creative Commons License 2012.03.06 0 0 6562

Nem egymással foglalkozni!   Barackról beszélni!!

Előzmény: haaef (6561)
haaef Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6561

Kifejezetten célod volt akkor is, hogy engem miinősíts, mint most is.

Én nem írtam rólad megint semmit.

Előzmény: Törölt nick (6559)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6560

Nana! Gergő is megy, Atti is megy, megyek én is!!  Nyissunk egy uj fórumot, őszibarack 2, ahol csak barackról lehet beszélni!

Előzmény: Törölt nick (6559)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6559

"Kedves ?"  haef-rebondo-gallóca stb !

 

Ez az első és az utolsó is,hogy reagálok a megszólításodra,mivel semmi kedvem kitiltatni megint a Fórumról magamat miattad. Én Csarliról nem mondtam rossz véleményt,jó kapcsolatban vagyok vele ...de Mozoról sem mondok,mert vele is jó /igaz kizárólag a Fórumra szorítkozó/ kapcsolatban voltam,s gondolom ez nem is változik.Nem is vállalkoznék rá,hogy igazságot tegyek köztük. /Engem bánt és zavar is ez a helyzet/ Én a véleményemet rólad mondtam...nem a tudásodat vitatom /mondjuk a te véleményed nem is érdekel/ ,talán az is belefér,hogy ragaszkodsz a  véleményedhez,az elveidhez...de a stílusod...és azt a fröcsögő szitokáradatot soha nem felejtem el,amit tőled kaptam anno,akkor nem voltál ilyen kultúrált.

Ezt minek nevezzem ?...kétszínűség,gerinctelenség...valami hasonló ?

 

Részemről befejeztem,ha lehet ne szólíts meg ...de ha mégis,hát max nem reagálok rá.

Sajnálom ,hogy megint másról szól/t a topic.

 

 

...és elnézést kérek a többiektől,hogy itt reagáltam.Igérem többször nem fogok / legfeljebb befejezem a Fórumozást/

Előzmény: haaef (6552)
Józsi-bá Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6558

A túlreagálással nem lehet egyetérteni.

Előzmény: Mozo66 (6553)
gergerg Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6557

Rebondoval egyetlen probléma volt szerintem, hogy néha olyan hangot engedett meg magának amit nem kellett volna. De ezt neked kellene a legjobban tudnod.Most is hasonlót tapasztalok másnál, bár valamivel azért finomabban. 

 

  Csak csendben jegyzem meg hogy ültetés tekintetében a te álláspontod is ugyan az mint Mozo-é.

Előzmény: haaef (6552)
gergerg Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6556

Csárli! Megérkezett az újab csomag! Lófa...t nektek a se....ekbe! Neked is meg Atinak is! Többet semmit nem kérek tőletek mert mindenből többet küldötek mint kérek! Most meg ráadásul még az árat is úgyérzem igen csak kihagytál valamit a számításból! A végén vehetek egy telket ennek a sokmindennek! :-)))

 

 Viccen kívül, ismételten nagyon szépen köszönöm amit küldtél, el is ültettem őket, valamit a fáradozásodat hogy voltál kedves foglalkozni vele. További tanácsokért zaklatnálak, majd leírom a gyümölcssövényben mi jár a fejemben, megtisztelnél ha válaszolnál majd.

Vebber Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6555

Valamelyik ingyenes tárhelyre tölsd fel, és a linkjét be tudod szúrni a fórumba.

Pdf fájlt feltölteni a fórumba nem tudsz.

Előzmény: Mozo66 (6554)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6554

Ki tud segíteni ... van egy pdf dokumentum és nem tudom , hogy hogy lehet itt megjeleníteni .  A gyümölcsfák a tél folyamán alakuló fagytűrésének váltizását muatja igen szemléletesen és érdekes dolgok tudhatók meg belőle . Hova lehetne feltenni esetleg hogy lehet belőle ábrákat kilopni ????

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6553

Kedves Józsi-bá

 

          Lehet hogy igazad van és én vagyok túlzottan rezignált ...:) ... , de én valóban azt hittem , hogy Csarli ominózus bejegyzése

  nekem szól .

 

 

Csarli1 válasz | megnéz | könyvjelző 2012.03.03 23:47:07 © (6531)

Ha követni akarod a „divatot” nekem van 300-as gödörfúróm , és ha kell kölcsön adom.

Ezentúl nem kell gödröt ásni a „szakértő” szerint, ja és majd elfelejtettem trágyázni sem.

 

 

  Reagálva az előzőleg Flanellel és Levikessel folytatott beszélgetésünkre . De azt hiszem ezt a vitát mi nem tudjuk megoldani , kizárólag Csárli tudja megmondani , hogy az ominózus bejegyzést kire is értette . Szerintem ha jelentkezik akkor ezt tisztázni is fogja ...hogy nem én vagyok az az idézőjelbe tett szakértő .  Amúgy szerintem a te bölcsességed is igazság érzeted is tisztán érzékelheti , hogy Csárli ezt az idézőjeles szakértőséget valakire pejoratív értelemben tette , azért , hogy lekicsinyítse , megkérdőjelezze a hozzáértését bizonyos dolgokhoz ..jelen esetben az az  ültetés .    Ugye ebben egyet értünk ??????

 

  Szóval most már én is szeretném tudmi hogy ki is ez a titoktzatos  " szakértő "  Már csak azért is , mert én nem mondtam , hogy nem kell trágyázni , mindössze , azt hogy a növény gyors fejlődése érdekében ne 1 méter mélyra hanem a talaj tetejére tegyük .

Előzmény: Józsi-bá (6551)
haaef Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6552

Szerintem meg rebondo ragaszkodik az igazsághoz, semmi egyéb nincs...  ha téved, azt hibának éli meg, de nem rajong mások tévedéséért sem. Sajnos előfordult már, hogy tévedett. Nem egyszer.

Csarli meg önzetlen.

Előzmény: Törölt nick (6542)
Józsi-bá Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6551

Kedves Mozo66!

Ne haragudj, de ez egy 'szélmalomharc'!
Te csupán elmondtál egy  alkalmazott technológiát a facsemeték  ültetésével kapcsolatban. Attól, hogy ezt elmondtad, még nem Tőled származik az elmélet.  A 'szakértő' titulus az 'ötletgazdát'/az elmélet kidolgozóját illeti.
Senki nem akar Téged bántani!  Nem indokolt a rezignáltság! 
Szívesen, örömmel olvassuk az építő hozzászólásaidat, mert képes vagy fejleszteni a fórumot, de Rajtad múlik, hogy mi valósul meg ebből.

A valóság az, hogy a Charli1 mindenkinek önzetlenül segít, nagyon sokat privátban is.  Sokat fejlesztette a fórumozók ismereteit, lehetőségeit a kívánt irányba, és ezek a tettek értékelik az embert és nem az számít nagyvalaminek, ha a mondandójában valamit kulturáltan a helyére lehetne tenni.
                    Üdv.

Előzmény: Mozo66 (6548)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6550

Gondolkodok ezen a hóval befedésen ... valószinűleg úgy gondolja , hogy ha a fák tetejénél vastagabb a hóréteg 3-4 méter akkor szigetelőként hat és nem fagy el .... ja így lehet , valóban .  Csak nem tudom mennyire jellemző az alföldön vagy az ország területén a 3-4 méteres hómagasság . Mert az Alpokban van ennyi , csak ott meg nem jellemző az öszibarack termelés ...ugye .

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6549

Na ás akkor nem beszéltem a " ha befedi a hó akkor még többet bír " megállapításáról .... hár ezen tényleg csak kacagni lehet . Nem tudom honnan szedte ezt a megállapítást én kersetem a hogy bizonyított-e ez az álláspont , hogy a hóval fedett őszibaracknak nagyobb-e e hidegtűrése , de nem találtam adatot rá . Akkor valószinűleg Csárli végzett ez irányú kutatást ... na erre én is kiváncsi lennék .

 

  Szerintem , meg egyszerűen gondolt egy nagy hülyeséget és leírta .... akit tud elkábít vele ... akit nem az meg egy jót röhög rajta .

 

  Amúgy nem volt szándékomban ezeket leírni , más is ír néha hülyeségeket , bőven belefér ebbe a fórumba ,másnál is megtehettem volna , de én tiszteletben tartom , hogy ez egy amatőr fórum , nem kell mindig a tökéletességre törekedni ezt most kizárólag azért teszem , mert le " szakértőzőtt " .

 

 

  Ha lesz időm átnézem a régebbi hozzászólásait , szerintem bőven akad azokban is kábítás , tévedés , hülyeség .

 

 

  Erre mondták régen , hogy .....Fiam ha hallgattál volna bölcs maradtál volna .     Szóval nem kell senki szakértelmét leszólna amig a magunk szakértelme is igen csak kívánni valót hagy maga után .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!