Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bubciw123 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3996

Az új izzító (tudtommal) csak égőkosárral együtt kapható a Webastonál, az ára 50e körül- kicsit húzós!

Nem is spirálos, hanem mintha egy grafit hasábban végződne.

Sikerült szereznem egy benzinest, a stift elvileg ua., csak a benzinesnek kisebb keresztmetszetű az üa. bevezetése.

Balszerencsémre ez újabb, ennek meg a tövénél a négyzetes keresztmetszetre tettek egy kis hengeres részt- naná ,hogy nem ment be a régi kosárba.

Már annyira elegem volt belőle, hogy összeraktam a benzines kosár+izzító összeállítással és megy!!!

A nagy kérdés, hogy nagy hidegben is elindul-e (most füst nélkül indul) ill. nem égeti-e szét a stiftet (mintha kicsit hosszab lenne az izzítás)?

Van valakinek ezirányú tapasztalata?

Előzmény: Törölt nick (3990)
grandegabo Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3995
Mi a kérdés?
Előzmény: babarucu (3991)
balu.maci104 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3994
Szia!
Mit is kellene megnéznem pontosan?
7 és 10eFt körül,azt hiszem!?
Előzmény: Joc1971 (3983)
Bunkó585 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3993
Hello

Az én kályhám is bizonytalanul indul. Van hogy elindul elsőre, bár elég ritka, inkább másodikra szokott indulni, de volt olyan is, hogy csak harmadikra. Eddig ez volt a legrosszabb. Úgy vettem észre, hogy hidegebb időben nehezebben indul. Lehet nekem is az izzítóval van gondom??? A jelenlegi kályha BW50-es, de van egy DW50-es is, ami sajna panel hibás lett, abból áttehetem az izzítót? Vagy nem ugyanaz a kettő??

Mennyire kell hozzá szétszedni? Kellenek új tömítések is?

Köszi a segítséget előre is!
Előzmény: Törölt nick (3990)
kazi30 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3992
Igen.
Előzmény: stevemegane (3989)
babarucu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3991

Sziasztok!

Érdeklődnék, tud e valaki egy linket az oválóra(1533-as) magyarnyelvű leírásáról

stevemegane Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3989
Sziasztok!

Ha veszek egy Eberspacher D4WSC vagy D5WSC kályhát, amihez nincs kábelköteg, akkor működni fog az egy B4WSC vagy B5WSC kályha kábelkötegével?
A különböző típusok kábelkötegei ugyanazok?

Köszi.
bubciw123 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3988

Még egy kísérletet is végeztem: kevés elektronikai tudásom szerint számolgatva, ha a 0,5- 0,6 Ohm ellenállást 1 Ohmossal párh. kötöm, kb. a kívánt értéket kapom.

Nosza, egy kis teljesítményű ellenállással kipróbáltam és lőn csoda: szépen beindult.

Az ellenállás feladta, (kicsit odakozmált), de így már tuti, hogy itt a bibi.

 

Szóval marad az izzító keresés :-(((! 

Előzmény: bubciw123 (3987)
bubciw123 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3987

A T.top C -nél már az izzító és a lángérzékelő ugyanaz. (Nem a jó öreg DBW 46, ahol ez két egység volt!)

A vezérlő figyeli az ellenállást, ha induláskor a megadott érték körül van, akkor elkezdi az indítási folyamatot, ha begyújtott, leveszi róla az "ampert" és csak az ellenállást figyeli tovább (melegen nagyobb- van égés).

(Bocs,ha nem pontos a leírás, biztos vannak nálam jobban hozzáértők, de talán a lényeg stimmel!) 

A mérésről annyit, hogy működött 1 Ohm-os ellenálláson is, 0,2-es alapnál 1,2 mértem.

Az izzítónál meg 0,8-at, javíts ki, de szerintem ez 0,6 Ohm különbség, ami a 0,36-nak több, mint 1,5- szerese.

Nem is ez a lényeg, hanem, hogy nem indul!!!

Droszi, Neked még megy a BBW-d?

Előzmény: Törölt nick (3984)
AphexTwin Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3986

Üdv mindenkinek!

Nem tudjátok mi történik akkor ha egy eber D5W -re egy D3W vezérlőt (ecut) teszek fel, de minden más marad?

Szerintem D3W -ként kezd működni 3kW -on, jól gondolom?

Esetleg nincs valakinek eladó ecu-ja hozzá, vagy esetleg nem tud valakit aki javítja?

Csubakkka Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3985
Üdv,
volna esetleg valakinek egy eladó kábelkötege Thermo Top C-hez?
Előzmény: Csubakkka (3943)
Joc1971 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3983
Az egész egy nagy kavar. Először azt hittem kiegészítő fűtésem van, mivel nincs belső vezérlőm. Itt olvastam utána, hogy ez állófűtés. Miután visszakövettem az összes vezetéket a motortérből. kiderült, van egy T90-es vevő egység a kocsiban (távirányító nincs hozzá), illetve a külső hőmérséklet jelző szál sem vezet  sehova, ezt le is rövidítettem. Az itt leírtak alapján próbáltam beindítani, utána ellenőrizni a részegységeket, de semmi.

 

Grandegabo: mivel ez egy P38 Range Rover, sajnos az ODB kábellel sem tudok mit kezdeni, a kocsihoz speciális diagnosztikai szoftver kell. S azért hogy 1 alkalommal teszteljek, fölösleges pénzt kidobni.

 

Balu_maci: mennyiért nézed meg a szerkezetet, hogy halott-e, illetve mennyibe kerül egy külső hőmérséklet jeladó?

Előzmény: grandegabo (3920)
balu.maci104 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3982
Szia!
Írd meg pontosan privátban,hogy mi kellene,és össze szedem!
Van hozzá mindenem!
Előzmény: cirki (3981)
cirki Creative Commons License 2010.09.30 0 0 3981
Szia
Egyben vagy alkatreszekent is adod ?
Engem erdekelne az egester (langcso nelkul) es a felso resz (akar szeloszteto venti nelkul) Van egy kalyham amit feljavitanak szoval a tobbi alkatresz nekem megvan. (vezerlo, izzito, szenzorok,langcso...)

Vagy tarsulok valakivel akit pont az erdekel ami engem nem.
Előzmény: lemonlemon (3975)
balu.maci104 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3980
Szia!
Helyileg hol van? Működőt rendesen?
Árban mi volna az elképzelésed?
Keress privipen,ha jó és kipróbálható engem érdekel-ne!!
Üdv: balu
Előzmény: lemonlemon (3976)
95xf Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3979
Jobban jársz ha eladod és veszel egy12v-at. Mi próbáltuk szárazzal, de tönkreteszi akkut.

A felhasználás módja a fő különbség (+beépítés lehetősége)
Előzmény: papirdobozok (3974)
grandegabo Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3978
Pár száz W-os elég, nem is kell több.
A vizes némileg több áramot fogyaszt mivel működtet még egy víz keringetőt és egy utastér ventillátort is, cserébe nem csak az utastered hanem a motorod is meleg.
Előzmény: papirdobozok (3974)
stevemegane Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3977

Sziaztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy a D4WSC, D5WSC illetve a Thermo Top kályhákhoz milyen átmérőjű üzemanyag és vízcsövek szükségesek?

 

Köszi.

lemonlemon Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3976
eberspacher
Előzmény: lemonlemon (3975)
lemonlemon Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3975
sziasztok!

van egy eladó vw sharan 1,9TDI ből kivette kályhám.
Eberspacher Hydronic Diesel D3WZ 23w/12V 3000W
ezek vannak hozzá amik a képen.
kipufogó meg tartó, stb.

kinek mit ér meg???

lemonlemon@citromail.hu
papirdobozok Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3974
Hello

Segítséget szeretnék kérni van egy 24V-os kályhám és 12V furgonba kéne beszerelni hogy lehet ezt megoldani hogy ne 2 akit kelje, pontosan nem tudom milyen teljesítményű de szerintem vagy 3KWos. Van valamilyen átalakító mert itt a neten csak pár száz W-ost találtam.

Melyik a jobb állófűtés a vizes vagy ami a levegőt fűti? Melyiknek nagyobb az áram igénye?

Köszönöm a válaszokat

Bunkó585 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3973
Hello!

Ismer valaki bármiféle hibaokot, hogy miért nem indulhat a kályhám "hidegben"? Kb 10 fok alatt nem hajlandó elindulni, megy a venti és mikor megkapja az üzemanyagot, olyan mintha nem gyulladna be, inkább csak be akarna gyulladozni, szóval valami történik, de nem az igazi. Aztán persze leáll.
Ha bemelegszik a motor, azaz a kályha is meleg, akkor gond nélkül indul.

Okozhatja ezt a kályha problémája?? Vagy az üzemanyaggal lehet a gond? Háromnegyed órát már biztos járattam a kályhát, hogy kikopjon belőle a régebben beletankolt etanol.
Webasto BW50-ről beszélek.

Valaki?? Ötlet??

Köszi
zafi72 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3972

Helló Mindenki!

 

Most vettem egy Eberspacher D3W Z állófűtést. Kellene nekem valami infó róla. Bekötésről főleg.

bubciw123 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3971

Jelentem, megpróbáltam a mérést!

A mérőkém két szála alapból 0,2 Ohm, izzítóval 0,8 Ohm, tehát akárhogy vesszük, a 0,36-tól elég messze van!

Nem lehet valahogy belepiszkálni a vezérlésbe, hogy ezt az értéket is elfogadja?

Esetleg lenne valakinek egy jó izzítója (Thermo Top Z/C) a polcon elfekvő-eladó?

Előzmény: Törölt nick (3952)
krisztian987 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3970
Végül csak leteszek a kályháról :( Marad a családiház + garázsra gyűjtögetés...
cirki Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3969
A hazai piac meg kb igy nez ki: vatera allofutes
Előzmény: cirki (3968)
cirki Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3968
Tippnek itt van egy az ebayrol D4WSC (kar hogy pont hibas :) ) de igy latod kompletten. Ezt csak a vizkorbe kell bekotni meg egy nyomasszabalyzoval az uzemanyagrendszerbe, kell neki allando 12V meg egy szalon vezerled a ki/be kapcsolast akar egy programoraval.
Előzmény: cirki (3967)
cirki Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3967
Szia
Nekem egy citron van ugyancsak 2.0HDi motorral allofutesem. A hdi-nel arra kell ugyelni hogy a kalyha uzemanyagszivattyuja ele kell egy nyomascsokkento is es a retur agba kell bekotni. A kabinban levo radiator ele kell bekotni a kalyhat ugy hogy egy femcsovel / gumicsovel elvezeted oda ahol van hely (pl valamelyik kerek elott) es a kalyha ele kotod be a keringetoszivattyut.
En nemet ebay-rol vettem kalyhat es tartozekokat es eleg olcson jottem ki.
Konnyebb volt a dolgom mert a kocsi gyarilag kiegeszitofuteses volt es csak allora kellet alakitani, igaz kozben kalyhat is csereltem mert a gyarilag beszerelt teljesen elrohadt.

Az enyemben D3WZ eberspacher kalyha van konnyu szerelni, inditani, javitani de lehet csak nekem tunik igy mert ilyenem van.

A nagyobb kocsihoz javasolnam a D5WZ-tipust vagy az SC vegut mert az mar komplett allofutes. (uzemanyagszivattyuval es keringetovel egybekotve)
Előzmény: krisztian98 (3960)
grandegabo Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3966
A BMW kályhákat ajánlatos elkerülni. A kocsispecifikus kályhából is lehet jó állófűtést csinálni, nem mondhatom h nem. ..nekem pl. egy Webasto Thermo Top Z kályhám volt először -egy KIA-ból (PSA elektronikával) ..a legjobb vétel volt, mivel kiegészítő fűtésként közel nem ment annyit mint egy állófűtés kályha, örvendetesen kevés üzemóra volt benne..

A lényeg mielőtt megveszed, lásd működni és érdemesebb inkább komplett szettet venni, nem apránként összeszedegetni, mert rá lehet fizetni aztán..
Előzmény: krisztian98 (3965)
krisztian98 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3965
Na látod ilyen választ vártam :)

Akkor az összes olyan állófűtést ell lehet felejteni, ami kocsi specifikus?

Mennyibe lehetne a légolcsóbban kihozni 1-et?
Otthon annó volt egy telóm, amivel a routert indítottam újra, ez most jó lenne a fűtés indításához.

A szerkezetett hova szokták szerelni, mert nem igazán tudom, hogy mennyi hely van a motor és a tűzfal között. Fel 0, de lent most nem tudom megnézni.

Üdv.:
Krisztián
Előzmény: grandegabo (3964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!