Keresés

Részletes keresés

kpl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 149
Mozilla / Szerkesztés / Beállítások / Böngésző / Kezdőlap: Itt ez van: file:///mnt/pendrive/notesz/index.html

Ez a file egy linkgyűjtemény, ezt használom nem a HOME gombot. Ennek a fájlnak a füle mindig szem előtt van és az ebből kért weboldalakat mindig új fülön nyitom meg (ctrl+balklikk) Ha nem kell akkor fül becsuk. Na ez helyettesíti a home gombot. Gyakorlatilag nem gépelek a címsorba szinte soha, még idegen gépeken sem, csak megnyitom a Pendrájvon lévő fájlt és megy minden mint otthon. Stimm ?

Előzmény: crockl (148)
crockl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 148
home gombot html file-ra?:))) Meg startlap.com? Total nem ertem mit irsz :)
Előzmény: kpl (147)
kpl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 147
Java és Js engedélyezve volt, ha a javat kikapcsolom akkor nem szál el. Nade akkor ki a hunyó? A weblap /mellesleg tényleg randa :-)/ vagy az én mozillám javája? Ha az utóbbi mit tegyek?

Más: a Home gombot én már lecseréltem egy htm-filére, amit eleinte floppyn, majd pendrive-on hurcolászok magammal. Ez a htm van beállítva a mozillákok kezdőlapjának. Gondolom a "startlap.com" is valami efféle lehetett a kezdetek kezdetén.

Előzmény: best sunday dress (145)
crockl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 146
persze hogy lehet, az adott skin-be atirod a xul kodba. Phoenix-nek is csak azert lehet kattintgatosan atrakni, mert valakik megirta hogy legyen egy felulet ami atirja a xul-ba:)
Előzmény: best sunday dress (145)
best sunday dress Creative Commons License 2003.03.25 0 0 145
téényleg, csak a szorszban nem színes, nem is néztem, van ott falsh is meg minden, sorry a dezinfóért

de flash nekem élből nincsen, java kikapcs. föl se tűnt, csak js-es menüvacakolás

amúgy azért a 0.5-ös phoenix nem a legtökéletesebb, a boomark-kezelése zavar. szóval 1.3-as mozzilábban lehet-e már testreszabni az eszközsort? mert az roppant megtetszett, hogy a home ikonja a reload mellett van, ebből nem engedek :))

Előzmény: crockl (144)
crockl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 144
pedig java applet ott figyel :)) mar a kovetkezo oldalon, amire neki elszal.
Előzmény: best sunday dress (142)
RogerWilco Creative Commons License 2003.03.25 0 0 143
Mozilla 1.4a/win2k mo problem.
Előzmény: kpl (137)
best sunday dress Creative Commons License 2003.03.25 0 0 142
0.5-ös phoenixszel (ez az 1.2.1-es mozilla lecsupaszítva) minden megy, se flash, se más gizmót nem látom benne, csak egy rahedli javascriptet. (amúgy elég gyomorforgató a design, nem éri meg túlzottan ;-))

max ha a js nincs engedélyezve nálad, az lehet problemo

Előzmény: kpl (137)
crockl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 141
szerintem azok a stream-ek windows media player-es, wmf stream-ek.
Előzmény: Wooody (135)
crockl Creative Commons License 2003.03.25 0 0 140
aaaaa, ez allat:) en is koszi!
Előzmény: rakim (139)
rakim Creative Commons License 2003.03.25 0 0 139
http://mplayerplug-in.sourceforge.net/

Természetesen kell hozzá az mplayer is:

http://mplayerhq.hu/

Előzmény: Wooody (135)
kpl Creative Commons License 2003.03.24 0 0 138
A lényeg: 1.2.1-es magyarított mozilla
Előzmény: kpl (137)
kpl Creative Commons License 2003.03.24 0 0 137
Szerettem volna mozillával megnézni ezt a weblapot, de a "lakossági" feliraton rögvest elszáll a mozillám. Nálam hiányzik valami, vagy náluk? Ha nálam akkor mit tegyek ellene? (Default plugin, java 1.4.1_02-b06, Shockwave Flash 6.0 r79 és Java(TM) Plug-in1.4.0-b92 pluginok vannak.) Konqueror viszi, de java-ra panaszkodik.
Köszi
best sunday dress Creative Commons License 2003.03.17 0 0 136
amanibhavam hatására most áttértem a phoenixre, ez egy végletekig kitakarított mozilla "elfajzás" ;-)

igaz, a plugineket (pl. acroread) be kell linkelgetni, de nekem nagyon bejött, azzal, hogy z eszközsorok végletekig testre szabhatók, végre a home és a navigáló gombocskák egy sorban vannak, megint 3 milivel töbet látok egy odlal magasságából.

Wooody Creative Commons License 2003.03.17 0 0 135
Ami kissé idegölő az az hogy fent van a plugger, a mozplugger, a realplayer(+plugin) és semmilyen streeming nem megy. Se BB, se VV, se a korrodor tv.

Háát ki érti ezt? Mit lehet rosszúl csinállni?
A mozilla, látja és beis jegyezte az összes plugint mégsem mükszik semmi.

lip Creative Commons License 2003.03.17 0 0 134
Nem akartam en mozillat forgatni :)
Akkor a mondat inkabb ugy helyes, hogy a "gcc3-mal forditott mozilla..."...
A gyari kernelekrol nem tudok nyilatkozni, nekem mindig az elso dolgom, hogy lecserelem... Es egyszeruen szerelmes vagyok a kernelembe. "A vegtelen ciklust is ket lepesben vegzi el", mondta talan Linus, talan a kernelre, de inkabb nem :)
Ja, Netscape-et telepiteni nem erdemes :)
Előzmény: Wooody (132)
Wooody Creative Commons License 2003.03.17 0 0 133
Érdekesen műkszik a fórum:) Néha az én hozzászólásom és az uccsó közé simán bekerűl még 1-2 hozzászólás, így aztán van félreértés rendesen:) Mondjuk minden második fórum letöltésre hibaüzit kapok.

Vagy az én rendszeremmel lenne a gond?
Wooody Creative Commons License 2003.03.17 0 0 132
A mozilla fordítása teljesen felesleges és marha időigényes feladat:) nekem a 733-as cerkámon kb 4-5 óra alatt lett kész. Viszont megsem közelíti a gyárit, ugyanis készítettek egy oldalt ami legenerálja a configure kapcsolóit. Amik nem feltételesek, hanem ahhoz hogy működjön a dög, ahhoz bizony úgy kell forgatni. Még sosem sikerűlt a gyárihoz hasonló böngészőt kihoznom. Lassút és fagyosat viszont rendszeresen.

Szóval erről igyekszem mindenkit lebeszélni.
A gyári kernelt(Suse, mdk...stb), a Mozillát, a Netscapet, nem igazán ajánlott forgatni. Csak lassú és hibás lesz:(

De gondolom a kezdő linuxos kollega, csak simán kicsogolta őket.

Előzmény: lip (131)
lip Creative Commons License 2003.03.17 0 0 131
Nem ugyanaz, de errol beszelt crockl (akitol bocs, csak mint lathato en mar irtam a sajat hulyesegemet, amikor te is, ezert nem vettem eszre).
Szoval ha gcc3-mal forditottad a mozilla-t, akkor a java-t is azzal kell. En is furcsalltam, de tenyleg lehet valahol forditani, olvastam rola :)
Amugy valoban csak kicsomagolni kell.
Előzmény: Wooody (130)
Wooody Creative Commons License 2003.03.17 0 0 130
Teljesen felesleges megnézni a gcc-t, nekem is mandrake-n van fent. Mükszik Vagy nem jó a sim link vagy a jogok nem stimmelnek. (az összes java alkönyvtár és az elemeire kell hozzáférés)

Teszteltem mdk 8.0/8.1/8.2/9.0 változatokon.

Javat meg nem kell forgatni(./configure/make/make install) szerintem, csak kikell csomagolni. Vagy az ugyanaz?

crockl Creative Commons License 2003.03.17 0 0 129
mint irjak is, meg en is irtam, nezd meg a gcc-s cuccot.
Előzmény: lip (128)
lip Creative Commons License 2003.03.17 0 0 128
Nekem nem megy. Amiota feltettem az 1.2.2-10-es mozillat, ok nelkul behalt. A Java pluginnel akkor meg semmit se csinaltam. Aztan feltettem az 1.4.1-es j2re-t, azzal se, chmoddal se. Vegul most itt van az 1.3-as mozilla, azzal se. Se Blackdown Java, se az original. Debian SID.
Mit rontok el? :(
(Haldoklok icq nelkul...)
Előzmény: Wooody (126)
crockl Creative Commons License 2003.03.17 0 0 127
1.3-as mozilla-nal figyelni kell, mert mar a regi gcc2.x-el forgatott java plugin nem lesz jo. Reszletes leiras, meg link, meg mit hogy a release notes-ba. Vagy gcc3-al forgatott java-t kell feltenni, vagy forgatni az uj gcc-vel.
Wooody Creative Commons License 2003.03.17 0 0 126
na akkor még 1x, megpróbálom:)

Elösször is tedd fel az új java-t, mert 1000 szám tartalmaz javítást és ráadásúl nagyon lényegeseket.

Aztán jól mondtad a jogok 40755(az egész könyvtárra), majd kell készíteni egy sim linket. A /usr/java/j2re1.4.1_02/plugin/i386/ns610/libjavaplugin_oji.so
ról a usr/locals/mozilla/plugins/ könyvtárba.
Legegyszerűbb az mc-vel "file/szimbólikus link".

A java könyvtárban nem lehet semmit sem beállítani, onnan kell egy szimbólikus linket létrehozni, ami a mozilla plugins könyvtárába mutat. Így már a mozilla is tudni fogja hogy ott a java a rendszereden és használlni is tudja majd.

Ha így sem megy akkor jelezd:)

Előzmény: ArchNGEL (123)
ArchNGEL Creative Commons License 2003.02.23 0 0 125
jaja. megoldottam. azért kösz. ha vkitől megkérdezem hogy hogy kell akkor sokkal hamarabb rájövök magamtól ált. belinkeltem. be bizony.

thx

crockl Creative Commons License 2003.02.23 0 0 124
itt is elolvashatod 6000 helyen de a release notes-ba is mozillanal akar, hogy mit kell tegyel. Linkeld be a megfelelo file-okat a plugins dir-be. Hogy melyek a megfeleloek? Megtalalod a release notes-ba, ugyse olvastad eddig itt az ideje :))
Előzmény: ArchNGEL (123)
ArchNGEL Creative Commons License 2003.02.23 0 0 123
java és mozilla szerelme
a java ott csücsül a /usr/java/akármiben
ahogy elnéztem a fontosabb dolgoknak meg volt a 755ös joga de legalább 751-es. (azért belenyomtam egy chmod-t, ahogy floriol javasolta), és az eredmény nagy büdös semmi.

van egy Netscape plugins program (v. mi) ahol be lehet állítani de neki sincs köze a dologhoz (meg találja a plugins/i386/ns4-ben a .so file-t de mondjuk az ns610es könyvtárra nem mond semmit. (külön jó hogy a gép még nem is látott netscape-t)

má' 4ik napja használom ezt a jókis mandrake linuxot, szóval ebben a szellemben. a netscape plugins oldalról meg azért nem akarom letölteni mert amikor onnan szedtem le (előző rendszer :) ) akkor elég gázosan nézett ki, és ott csak 1.3as plugin van.

thx

mozilla1.2 (bár ő azt hiszi magáról hogy 1.1)
java2 1.4.1_01

kpl Creative Commons License 2003.01.29 0 0 122
Azért nem olyan komoly ez a jelenség, ha nem megy hát nem megy.

A Klipperre nincs szükségem, nélküle is megy a kifelé kopizás (ha nem fut akkor is), a kde frissítés meg nem fontos.

Ez itt egy BlackBox.

Előzmény: crockl (121)
crockl Creative Commons License 2003.01.29 0 0 121
valoszinuleg akkor ez a klipper <-> mozilla osszedumalas nem az igazi. Probald klippert hanyagolni es siman copy paste :D) vagy hatha uj kde mar nem okozza ezt a hibat.
Előzmény: kpl (120)
kpl Creative Commons License 2003.01.29 0 0 120
Erről az egeres jobbklikkes kopipasztáról nem is tudtam !!! Köszi az infót !!!

" sz'al csak egérrel sem müxik? " Ez is csak mozillán belül megy.

Illetve mozillából kifelé is megy... Bonyolódik, de ez legalább logikus. Végülis ki a fene akar előre megírt szöveget webes levelezőbe másolni ?!?! (rajtam kívül....de már én se, most röffent be a mozilla levelező részlege. Igy sokkal kényelmesebb)
Viszont weblapról kicsípni ezt-azt más irományba, erre szükség van.

kpl

Előzmény: best sunday dress (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!