Keresés

Részletes keresés

Pedrofon Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3893
Szia, Tom!
Szombaton Zamárdiban zenélek, tarthatnánk ott 1 balatoni topictalit! :o)
Mit szólsz hozzá?
Előzmény: Tom_ (3892)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3892
Topictali: Én a szervezésben nem kívánok résztvenni, ezt a dunai kollégákra bízom, ha az általatok megadott időpont nekem megfelel, akkor mindenképpen elmegyek, de befolyásolni nem akarom a találkozó időpontját. Üdv.: Tom_
Előzmény: Bócman (3889)
jakyg Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3891
Ennyi hallgatás után kicsit kevesebb kritikát Bócman kolléga! :)))

Szerintem tartunk, csak most mindenki azzal van elfoglalva, hogyan ne legyen gép közelében. Contestant javasolt pár szeptemberi időpontot, nekem most még mindegyik jó.

Előzmény: Bócman (3888)
trophy Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3890
Ma reggelre budapesti 83-as vizet mértek, és további 15-18 cm-es apadás várható.
Közeleg az augusztus 20-a. Idén a nagyrabecsült hatóság úgy döntött, hogy a legbelső területre (Lánchíd-Erzsébet-híd közé), csak a kisgéphajók (kivéve az utasszállító), motorcsónakok mehetnek be, a nagygéphajók a Margitsziget szigetoldal, vagy a Lágymányosi-híd környéke közül választhatnak. KÖSZÖNJÜK! Éljenek a sporthajósok, vesszenek a nagyhajók, és utasaik!
Bócman Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3889
Jééé, de sárga lett ez a kék!!

Előzmény: Bócman (3888)
Bócman Creative Commons License 2003.08.13 0 0 3888
Most akkor tartunk topiktalit, vagy sem?!?!

Kedves kollégák, hetek óta fel-felbukkan a téma, hogy tartsunk topiktalit. Az is elhangzott, hogy esetleg kössünk el egy csónakot, és azzal látogassunk be kedvenc honi kikötőnkbe.

Vélemények?

Tom_ Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3887
Köszi. Ezt tényleg olvastam, csak elfelejtettem. Kb. pár hete állt Siófokon néhány munkagép, le is fényképeztem őket, fel fogom rakni a képeket, és a segítségedet kérem majd a beazonosításhoz. Volt köztül egy, amin csilleszerűen karmok voltak, az biztos valami kotró volt ... de inkább Te beazonosítod őket.
Előzmény: Slam1 (3885)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3886
Frissítettem a BALATONI HAJÓK oldalt. Új képek kerültek fel (Slam1-nek köszönhetően): Szikra és Zsuzsa ms, valamint halászhajók (Galéria - Egyéb hajók).
Slam1 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3885
Szia Tom!

Nézd meg légyszi a 3545-ös hozzászólásomat.

Előzmény: Tom_ (3881)
mdbz Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3884
"Ez valami rendszeres kiránduló járat, vagy alkalmi út volt?"

A Bendegúznak rendszeres, nekem alkalmi út volt. Egy 50 fős társasággal (zömében vasutasok) rándultunk ki.

mdbz

Előzmény: jakyg (3882)
Pedrofon Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3883
Most jövök Újpestről és a Bíbic III-ról jelenthetem, hogy elmúlt a sárgasága és újra szép fehér színben pompázik! Mellette a Bíbic IV hasonlóképpen.
jakyg Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3882
Úgy látom elmentetek egész Gombosig, s ott megvártátok alegszebb kabinost, az Oltenita-t. Ez valami rendszeres kiránduló járat, vagy alkalmi út volt?
Előzmény: mdbz (3876)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3881
A Balatonon van egy Sió nevű vontatóhajó. Tudja-e valaki, hogy ki a tulajdonosa (BHRT vagy KDT VI), és esetleg mik a főbb műszaki adatai?
Pedrofon Creative Commons License 2003.08.12 0 0 3880
Szia, mdbz!
Nagyon jó képek! A Bendegúzzal voltál?
Előzmény: mdbz (3876)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3879
Frissítettem a BALATONI HAJÓK oldalt. Újdonságok: Frissültek a Badacsony ms, Almádi ms, Szárszó ms és a kompokról készített fotók a Galériában (az eddigiek gyenge minőségűek voltak), újak is kerültek fel. Bővültek a képek a Technika-Voith részben és a Technika-Kötelek részben. Felkerült a Badacsony ms fedélzetéről, kormányállásáról és gépházáról készített képanyag (Adatbázis részben).

A balatoni nagyhajók (400-nál több utas) belső képei közül már csak a Bakony hiányzik, a közepesek közül a Hévíz, Lelle, Kelén, a kis nosztalgiahajók (csongor, Tünde, Csobánc), meg a kisebb hajók (pl. vizibuszok). Igyekszek ezeket is pótolni.

Slam1 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3878
Szívesen!Most küldöm a képeket Tom!
Előzmény: Tom_ (3877)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3877
Köszi szépen a linket, meg fogom nézni.
Előzmény: Slam1 (3873)
mdbz Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3876
Szevasztok!

Szombaton Mohács környékén hajókáztam. Készítettem pár képet:


mdbz

DLala Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3875
ezt is megértük, hajópótló autóbusz...

Szünetel a belföldi szárnyashajózás
2003. augusztus 11. 21:00
MNO

A Mahart PassNave Személyhajózási Kft. értesíti az utazóközönséget, hogy a Duna rendkívül alacsony vízállása miatt - további intézkedésig - szünetelteti a belföldi szárnyashajó-járatát – áll a Mahart-közleményben.

A nemzetközi szárnyashajó-járatot részben kis befogadóképességű hajóival, illetve hajópótló autóbuszokkal látja el.
A 9 órakor induló menetrendi járat a szentendrei Duna-ágban csak Szentendréig, a váci Duna-ágban Visegrádig közlekedik – közölte Dobák István üzemeltetési vezető.

Slam1 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3874
Bocsi!Az oszlopok nem is látszanak csak a korlát.
Előzmény: Slam1 (3873)
Slam1 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3873
Tom!

A http://www.kdtvizig.hu/ -n vannak árvízi képek az árvízkaputérségéről,sajnos tetőzéskor készültek a képek,de azért valami látszik belőle.Az oszlopok a vezetőművet sejtetik.Értelemszerűen a Fényképek alatt találhatók.Ha ráérek ma,küldöm az ígért hajók egyrészének a képeit,ha nem,akkor holnap.

Előzmény: Tom_ (3871)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3872
jakyg!
Sajnos ez a komp tényleg leáll, de a révészek elmondása szerint egy kisebb komp talá működni fog. Én tegnap utaztam vele utoljára, a híd megnyitása óta már többedik alkalommal egyedüli autós voltam. Gondolom a gázolaj sem térült meg.
Nekem a híd nem gyorsított semmit, Baja-Dombori komp nélkül + 25km, de ha nem akarom Bogyiszlón az autót szétrázatni akkor + 40km.

Attila

Tom_ Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3871
Van valakinek képe a Sió torkolatról meg az említett kikötőpartról?
Előzmény: jakyg (3870)
jakyg Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3870
Tegnap a 6-os úton járva odakanyarodtunk a Fadd-fajsz révhez. A túloldali Gyöngyvirág csárdát mindig kedveltem, többször táboroztam a révnél. S itt könnyített anno faddi kormányosunk is bárkáink betonvas rakományán. :))
A fajszi kompnak különös jelentőséget ad, hogy katonai, stratégiai átkelőhely, ezért profi módon vannak kiépítve a rampák. A komp is jól terhelhető, az e célraépült Gemenc motoros a nagy kompok (a balatoniak, a váci, mohácsi) kicsinyített mása. Kiváncsi voltam, működik-e, hiszen pár km-el lejjebb készült el a szekszárdi híd. Azt mondták ritkított menetrenddel, kis forgalom mellett működik. Ennek ellenére frissen felszerelt sorompók voltak a rampán, s kiírva: a kompforgalom szünetel. A hajó szokásosan a túloldalon állt.
Nagyon sajnálom, ha megszűnik.

A Sió torkolati műnél elég nagy a vízi élet. Még sétahajójárat is indul (régebben egy vízibusz volt ott, most egy a régi PRHV-s hajókra emlékeztető kis jószág). A víz kicsi, a zsilipnél a felvíz fűzöld a sok algától. Szomorú látványt nyújt a hatalmas beton kikötő. A zsilip két oldalán legalább 10 hajónak való "partfal" van. Irányító torony, lámpák is jelzik a hely komolyságát. Kb. ötéve egyetlen hajó sem haladt át itt....

zoo.zoo Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3869
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok, de talán Ti tudtok segíteni nekem.
Elkapott a hajómodellezési láz. Gyerekkori vonzódásom újraéledt és most érzek magamban kellő türelmet és odaadást, hogy fából hajómodelleket készítsek.
Ehhez szükséges a legalapvetőbb kritérium: hajókról pontos, méretarányos terv, vagy vetületirajzok. Ebben kérném a segítségeteket.
Keresgélek az interneten oldalakat, de sajnos egyre sem akadtam még rá, ami ezzel a témával foglalkozik.
Érdekelne az ókortól kezdve a vikingeken át (szívem csücske :) a középkor vitorlásaikig minden.
Ha tudnátok linket ajánlani a netről, amely oldal ilyen részletességig belemerül a témába, vagy esetleg Nektek van tulajdonotokban és megosztható formában ilyen típusú rajz, akkor rettenetesen hálás lennék.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Zoli

rezgaras Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3868
Tom_ írta:

> Ez a hajótípus eredetileg a Fekete-tengerre készült tengerparti személyhajónak

Jártam ilyennel még a 80-as évek elején Ogyesszai kikötô-látogatáson. Az eredeti kivitelnek vízmentesen zárható ajtajai voltak - ennek megfelelôen meglehetôsen ronda volt a belsô kialakítása.

Tavaly mentem a Lellével (Tihany-Lelle) és nagyon kellemesen meglepett, hogy milyen kultúráltan újították fel. Semmi sem maradt a régebbi "szovjet-barokk" berendezésbôl, nagyon pozitív benyomást keltett.

Előzmény: Tom_ (3867)
Tom_ Creative Commons License 2003.08.11 0 0 3867
Állítólag meg is vette a 3. orosz tengerparti kishajóját (Lelle-típus) a BHRT. Jó állpotban van, nem is kell rajta sok mindent felújítani. Motorcsere nem lesz benne. A Fonyód Caterpillar motort kapott, és ez kemény költség volt a felújítás költségvetésében. Nem tudom milyen motor lehet benne, valószínűleg valami orosz. A Lellében egyébként először orosz harckocsimotor volt, meg valami olajos (nem levegős, mint a vizibuszokban) irányváltó, aminek elég nagy volt a késleltetése (3-4 másodperc alatt kapcsolt). Ez a hajótípus eredetileg a Fekete-tengerre készült tengerparti személyhajónak (mint a Keszthely és a Hévíz).

Azt, hogy konkrétan milyen beruházásokat, felújításokat és selejtezéseket végez a cég, csak a vezérigazgató meg a pénzügyi igazgató tudja, de ők is csak rövidtávon. Szerintem sok múlik az üzleti tervek teljesülésén is. A kinyilatkoztatott szándékok csak elképzelések, pénzügyileg döntési alternatívák. Szerintem ezt mindenki tudja, ebből csak azt akarom kihozni, hogy a BHRT-s dolgozók információi ilyen szempontból nem tekinthetők biztos forrásnak. Egy biztos, hogy tömeges beszerzés vagy selejtezés biztos nem lesz, évente max. 1-1.

Hétvégén voltam Fonyódon a Badacsony katamaránon. Elég kritkus a helyzet a vízállás miatt. A fonyódi kikötő bejáratánál már csak a jobb oldali moló mellett lehet bejönni egész kis géperővel, mert a hajóvezető elmondása alapján 15-20 cm (!) víz van a hajtómű alatt és márgás az alja, tehát ki sem tudja dolgozni a csavar az iszapot. A kikötőben már mélyebb a víz. Nyár elején kotorva volt a bejárat is, de egy idő után feltelítődik. Azt mondta a parancsnok, hogy az idei nyarat még valahogy kihúzzák, de ha télen nem lesz csapadék, akkor nagy baj lesz. A Badacsony ms már most sem vesz fel 400-nál több embert, mert nem lehet nagyobb a merülése. Egyébként a Badacsony és a Siófok ms. üresen egy kicsit ferdén áll a vízben, mert ki lettek belőle véve a tonnányi betonsúlyok is, hogy még kisebb legyen a merülése. Ez elől 12, hátul 8 cm emelkedést jelentett. Főleg az orrba kellene súlyt tenni, mert a hajó a felépítménye és a gépház helyzete miatt farnehéz.

Megjegyzés: vasárnap sikerült elérni a Balatonon a 36 cm-t, ami a tavalyi legkisebb vízállás alatt van már.

Előzmény: Mad Scientist (3863)
muggli Creative Commons License 2003.08.10 0 0 3866
Júúúújjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj! Ez igen ronda!
muggli©
Előzmény: Pedrofon (3865)
Pedrofon Creative Commons License 2003.08.10 0 0 3865
Előzmény: viking star (3845)
muggli Creative Commons License 2003.08.10 0 0 3864
Na, Üdv Mindenkinek!
Megjöttem Törökországból. Hoztam egy pár képet a Boszporuszról és az áthaladó hajók némelyikéről, meg egy-két egyéb hajóról, de mivel sajnos a digitális gépemet a kocsi tetején felejtve vettem repülőrajtot, így a hagyományossal kellett fényképeznem, azokat meg szkennelnem kell még. Mindent összevetve szép út volt. Végig autóztam a tengerpartot, Antalya-tól egészen a Dardanellákig. Amikor átkompoztam Canakkale-ból a másik oldalra, Eceabat-ba, kb méteres-másfélméteres hullámokon táncikáltunk. Azt mondták a helyiek, ez ott a jó idő! Milyen lehet ott rossz időben hajózni?! A szél fújt ezerrel, a szorosba beszorult levegő igyekezett kifelé onnan. Egy tankernek ez nem kis gondot okozott, füstölt is rendesen a kéménye!:-)) A víz viszont mindenütt nagyon tiszta! A Boszporuszon még vizi "utcaseprő" hajót is láttam! Ha kész leszek a szkenneléssel, beteszem a képeket.
Más: Urak! Nem látom, hogy született volna valami megegyezés a topictali időpontjáról!!! Ne töprengjünk sokat, csináljuk meg! Sok és fontos megbeszélnivalónk lenne!!!! Húzzunk bele egy kicsit, szépen kérlek Benneteket!
Üdv: muggli©

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!