Keresés

Részletes keresés

UniGabCal Creative Commons License 2019.12.30 0 0 35868

VISZONT! Az F1 inhibitort azért  tálalták ki, hogy a lúgosságot gátolja.

Na ezt én máshogy tudom: Nem gátolja a lugosságot ,hanem stabilizálja a víz ph értékét,azaz azt az állapotot stabilizálod ami a belerakásakor van a rendszeredben

Előzmény: ice device (35856)
UniGabCal Creative Commons License 2019.12.30 0 0 35867

Senki nem mondta hogy a sima csapvíz lugos,de azzá válhat egy fűtési rendszerben bizonyos esetekben.

Bocs de ki az a barom aki a fűtésrendszerét sósavval tölti fel?

Az autóiparban használt alu ötvözet meg teljesen más kategória,mint a kazánok alu hőcserélője,más feltételeknek kell megfelelniük.

Előzmény: nagykunsági (35847)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.12.30 -1 4 35866

Boldog karácsonyt 

Taki40 Creative Commons License 2019.12.30 -5 2 35865

Most már teljesen felcsigáztál „még a NAV is nehezen tudja besorolni”  rákérdezek: Hőcserélő forrasztó mester, vagy kazánkovács és nőgyógyász? :-)

Előzmény: nagykunsági (35864)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.30 -2 1 35864

Azért nincs neve, mert még a NAV is nehezen tudja besorolni. 

Rohadtul nem érdekel mi a véleményed, milyen nagy fűtésszerelőnek tartod magad, kár hogy a gyakorlati dolgokhoz lövésed sincs.

Azért van pár ember , akiknél mikor elment a fűtésszerelő, az én tanácsomra egy kis alakítással, sokkal hatékonyabb, és olcsóbb lett a fűtés. Úgyhogy az idő engem igazol. 

Te meg lobogtasd a papírodat. 

Előzmény: Taki40 (35863)
Taki40 Creative Commons License 2019.12.30 -5 2 35863

Ritka szép szakma lehet, ha még neve sincs, ezennel kinevezlek Magyarország egyetlen profi fűtésszerelőjévé! Nyugodtan osszad tovább sokszor a szakmával köszönő viszonyban sem lévő hülyeségeidet! Aztán senki ne csodálkozzon, ha a kazánja kilyukad, vagy eldugul, csak simán köszönje meg nagykunsági profi fűtésszerelőnek!

Előzmény: nagykunsági (35861)
mókusfülecske Creative Commons License 2019.12.30 -6 2 35862

Ugyan engedd el....ilyen emberrel még egy városban lakni sem jó.....

Szinte minden index topikban van egy önjelölt hülye, aki szétbarmolja az egészet. Ha törlik, regisztrál egy másik nevet, és folyt köv. 

Egyszerűen nem tud úgy összerakni egyetlen hozzászólást se, hogy a hideg ne rázna tőle.....

Figyeld: "egy zsák többször bontott idomot....", hát most képzeld el ezt a faszit.....meg azt a munkát, amire azt mondja" pfuuu, végre készen van!"......Istenem, mi mehet ott?

Előzmény: Taki40 (35860)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 35861

Mivel is hazudtolom meg magam? Nem vagy egészen világos. 

Hogy mi a szakmám? Komolyabb mint a tied. Az biztos.

Ritka szakma, sokat kell forrasztani és jól megélek belőle. 

Szapulom a fűtésszerelőket? Valóban? Szerinted miért?

Olyan régen vagyok már ezeken a fűtési fórumokon, és még mindíg azt olvasom, megcsinálta a fűtésszerelő, jó nagy lóvét felvette, nem működik de most meg már elérhetetlen a szerelő. Segítsetek. 

Szerinted miért tudom megcsinálni a saját rendszeremet?

Mert anno rátaláltam ezekre a fórumokra, és a többi "amatőr" kiokosított. És láss csodát, az a sok "amatőr" jobban értett hozzá, mint az okleveles fűtésszerelők. 

Előzmény: Taki40 (35860)
Taki40 Creative Commons License 2019.12.30 -1 2 35860

Legalább saját magadat ne hazudtold meg, egyszer azt írod hogy:„Ez nem is ide lett felrakva, hanem egy másik topicba, és nem is azért mert én csináltam, hanem azért mert kérdezték, hogy lehet összekötni több hőcserélőt. „ aztán meg: „képes voltam összerakni úgy 3 darab hőcserélőt, hogy tökéletesen működik?”. De egyébként most sem csinálsz mást, mint egyfolytában szapulod a fűtésszerelőket! Ezek után érdekelne, hogy neked mi is a szakmád?

Előzmény: nagykunsági (35859)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.30 -2 2 35859

1.

Milyen jogon használod az én saját fotómat, és milyen jogon szerkesztesz bele? Neked csak a jogsértés megy?

2. Mi bajod van ezzel a munkával?

Zavar az atombiztos forrasztás? Mert te ilyet nem tudsz?

Vagy zavar, hogy képes voltam összerakni úgy 3 darab hőcserélőt, hogy tökéletesen működik?

Olyan nagy szakembernek tartod magad, akkor mutasd meg. Kiborítok neked egy zsák többször bontott rézidomot, és próbáld meg belőle megcsinálni. 

Ja, hogy neked csak újból menne? Újjal a hülye is tud dolgozni. 

Sajnos szakértőnek kellett lennem a fűtésszerelésben, ha már a fűtésszerelők képtelenek egy normális rendszert összerakni. 

Előzmény: Taki40 (35848)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 35858

Ez nem is ide lett felrakva, hanem egy másik topicba, és nem is azért mert én csináltam, hanem azért mert kérdezték, hogy lehet összekötni több hőcserélőt. 

Előzmény: D.Tibor (35849)
nixon70 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 35857
Előzmény: C20NE (35854)
ice device Creative Commons License 2019.12.30 0 1 35856

"És amit szintén nem szoktak tudni az emberek(még fűtésszerelők sem) ,hogy egy fűtésrendszerbe rakott mágneses iszapleválasztó pl Tf1 -ami nagyon jó-abban az esetben ,ha a rendszer 15 Német keménységi foknál keményebb csapvízzel van feltöltve ,akkor az állandó mágnesesség hatására ellugosodik a víz."

Ez így valóban "titkos" !!!

VISZONT! Az F1 inhibitort azért  tálalták ki, hogy a lúgosságot gátolja.  Szettben áruljak  a TF1-hez.

És le van írva a használatijában ( amit ritkán szokták elolvasni) hogy a víz pH értékét évente ellenőrizni kell. Gondolom akkor ezért (is) amit írtál a mágnes hatásáról  😉

Előzmény: UniGabCal (35846)
Apaxp Creative Commons License 2019.12.30 0 3 35855

Csak általánosságban három kérdés:

1, fizet a saját munkája után?

2, neki megfelel?

3, bemutathatja itt, elmondhatja az elképzelését?

Ha a kritizáló ezeket a kérdéseket megválaszolta, akkor már csak annyi kérésem van hogy a személyeskedéseket próbáljátok meg hanyagolni.

Volt itt rövid időn belül két user aki a nem megfelelő hangnem miatt ki lett utálva, de ez a stílus mindig újratermelődik.

Talán ha normális hangnemben lenne a kritika, akkor a kritizált is más hangnemet használna

C20NE Creative Commons License 2019.12.30 0 1 35854

"ha a rendszer 15 Német keménységi foknál keményebb csapvízzel van feltöltve ,akkor az állandó mágnesesség hatására ellugosodik a víz."

Erről tudnál linkelni egy cikket ami leírja a fizikáját, kémiáját ennek a folyamatnak?

Keeper83 Creative Commons License 2019.12.30 -1 2 35853

Már a második, harmadik téma egy hónapon belül, ami végtelenbe elnyúló szakmai füt.yiméregetésbe torkollt. Ha valaki veszi a fáradtságot és visszaolvas, akkor láthatja, hogy egyetlen topiktárs eltüntetésével az egész vitacunami is eltűnne...

Előzmény: lala1961 (35851)
Taki40 Creative Commons License 2019.12.30 -1 4 35852

Nincs itt semmi péniszméregetés, én tanultam a szakmát ő pedig csak egy kókler! Ami meg a topik színvonalát illeti, van itt pár régi begyöpösödött tag, aki otthon összetákolta a fűtését és akkor már ő fűtésszerelő alapon ossza itt az észt! Nem is lenne ezzel baj, de ha egy szakmabeli elmagyarázza nekik, hogy mekkora baromságokat beszélnek, akkor legalább maradjanak csendbe és tanuljanak, olvassanak utána! Lassan már a topikban nem lesz egy szakmabeli sem, mert aki eddig próbált segíteni azt elmondják mindenféle kóklernek, hülyének! Csak megjegyzem, hogy azok a kókler, hülye szakemberek ebből élnek és évente megcsinálnak több száz fűtést!

Előzmény: sylvanus67 (35850)
lala1961 Creative Commons License 2019.12.30 0 6 35851

Üdv Mindenkinek ! Tényleg kár lenne ezt a legaktuálisabb topikot meghekkelni személyeskedéssel ,mert szerintem pro-kontra igazság-féligazság mindenkinek a mondanivalójába van,egyedül a (jó)akarat hiányzik az árok visszatemetéséhez ,hogy normális hangnembe folyhasson a diskurzus a továbbiakban IS !:-) Szerintem.

sylvanus67 Creative Commons License 2019.12.30 -1 1 35850

E-pénisz meregetes? 

Előzmény: D.Tibor (35849)
D.Tibor Creative Commons License 2019.12.30 -2 6 35849

Ha megrendelésre csinálta volna...

De saját magának azt és úgy csinál ahogy akar, de ezt publikálni, mintha ezzel keresné a kenyerét... mérhetetlen bunkóság.

Picit elszaladt a paci ebben a topikban néhány írkálónál.

Persze a kérdésekre derogál válaszolni.

Miért nem lehet meghagyni a kérdezőnek a válasz elfogadását? Miért kell folyton űberelni a másikat?

Taki40 Creative Commons License 2019.12.30 -5 2 35848

Dehogy akarom meggyőzni, ez egy begyöpösödött tanulni képtelen ember! Egy normális ember, ha valamit nem tud, legalább utána olvas és

építi tudását, ő pedig csak hajtja a saját maga elképzelt butaságait! Mondjuk a hőcserélős képét, lehetne elrettentő példaként bemutatni oktatáson! 

Előzmény: Törölt nick (35842)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 35847

Alu. 

Autóiparban csak fagyállóval használható, mert a víz tönkreteszi. Sima csapvíz, nem lúgos víz. A sósav meg pillanatok alatt feloldja. 

Inox.

Téves nézet, hogy saválló. Van rozsdamentes, ami nem saválló. Sósav simán megeszi. Nálam a 2-es rozsdamentes lemez 1 év alatt lukadt ki.

Van saválló is.

Tudod nem mindegy, hogy KO33 vagy KO38.

UniGabCal Creative Commons License 2019.12.30 0 1 35846

"Kondenzációs gázkazán.

2 fajta hőcserélő van, alumínium, és inox. 

Alumínium a vizet sem bírja, de az oxigéntől semmi baja, az inoxnak meg csak a sav árt"

Azért ezt erőteljesen újra kéne gondolnod!:-)

1. Alu hőcserélő: kizárólag a LUGOS vizet nem bírja ,ha odafigyelsz a fűtővíz PH értékére akkor örök mint a szegénység.:-)

2.Inox hőcserélő: Ezt úgy is szokták nevezni az emberek,hogy saválló acél .Na mármost szerinted ennek csak a sav árt.Azaz a saválló acélt a sav tönkreteszi.:-)))  .Elmondanám,hogy a saválló acél ,savállónak saválló OK!!??  , DE nem lugálló. A lugos víz azt is kilyukassza.

És amit szintén nem szoktak tudni az emberek(még fűtésszerelők sem) ,hogy egy fűtésrendszerbe rakott mágneses iszapleválasztó pl Tf1 -ami nagyon jó-abban az esetben ,ha a rendszer 15 Német keménységi foknál keményebb csapvízzel van feltöltve ,akkor az állandó mágnesesség hatására ellugosodik a víz.

Előzmény: nagykunsági (35835)
UniGabCal Creative Commons License 2019.12.30 0 0 35845

Hú mekkora vitát generált egy egyszerű kérdés!(amire még mindig nem kaptam választ)

Hát pedig kaptál és elég egyértelműt ....35802 hozzászólás.:-))

Előzmény: Hatospista (35817)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 35844

Amúgy az nagyon tisztességes, kitárgyalni ott, aho9l nem tudom megtvédeni magam. De hát hol várjak gerincet egy fűtésszerelőtől. 

Persze azt a hőcserélő kombót esélye sincs összerakni egy fűtésszerelőnek, mert a szaktudása nincs meg hozzá.

Előzmény: Törölt nick (35842)
nagykunsági Creative Commons License 2019.12.29 -1 0 35843

Mondjuk ennyi idő alatt meg is tanulhattad volna a szakmát.

Előzmény: Taki40 (35840)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35842

olyan töménytelen mennyiségű butaságot ír, érdemes olvasgatni. meggyőzni ne akard .

facebook szakmai csoportnak sok szép estét szerzett már :D

el mosolygunk rajt :D

de mondjuk ott csak tudatlan, mérnökök illetve a szakmában megöregedett buták vannak :D

hócserélős képe már szervizoktatáson is megjelent :D

Előzmény: Taki40 (35841)
Taki40 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35841

Egy kis olvasnivaló miért is van jelentősége minél kevesebb oxigént bevinni a rendszerbe: Link

Taki40 Creative Commons License 2019.12.29 0 1 35840

Mondjuk téged meggyőzni értelmes ember nem is fog, hajtod a saját elképzelt butaságaidat, ami a szakmával köszönő viszonyban sincs! Ha már a gyakorlatról beszélünk, akkor elárulom neked, hogy húsz évet dolgoztam egy épületgépész Kft.-nál. Több ezer tonna csövet építettünk be, rengeteg ipari csarnok, pláza, irodaház, üzletközpont gépészetén dolgoztam!

Előzmény: nagykunsági (35831)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 35839

Bosch condens 3000 is lukad?

Előzmény: nagykunsági (35838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!