Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 51
Pont amikor ott voltam beszélték, hogy 31-n is nyitva lesz a telekhivatal. Gondolom sok bemenő anyag van :)
Előzmény: stupeki (50)
stupeki Creative Commons License 2003.12.10 0 0 50
hellosztok,aláírtuk a végleges szerződést, abban benne van, hogy a telekhányad "jelen szerződés aláírásakor Áfa mentes". Szerintem ez korrekt.egyébként negyedóra alatt végeztünk.én úgy tudom, hogy a szerződést elég a földhivatalhoz beérkeztetni, akkor már OK. a dolog.szegényeknek nagyon sok a dolguk, nem győzik a rengeteg munkát.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 49
Szerintem nem. Ha februárban tényleg elkezdik, ahogy a szerződés szerint van akkor fél év alatt simán fel lehet húzni a betonszerkezetet+főfalak.
Előzmény: stupeki (47)


Sziszóék Creative Commons License 2003.12.08 0 0 48
Sziasztok!

Mi ma írtuk alá az előszerződést, pénteken a véglegest. Mi kértük, hogy tegyék bele a szerződésbe, hogy elállhatunk, ha nem tudják a széljegyes bejegyzést dec. 31-ig elintézni.

stupeki Creative Commons License 2003.12.08 0 0 47
én holnap megyek be a végleges szerződést megkötni.egyébként szerintem egészen normálisak (eddig).jó lenne, ha még valaki megtalálná a fórumot, több szem többet lát.azt írták szeptemberre szerkezetkész lesz a ház.szerinted ez nem túlzás ?
Paco155 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 46
Épp most hívtam az értékesítési vezetőt (más ügyben), és megkezdődtek a behívások a végleges szerződéskötésre. Fél óránként mennek be az emberek előzetes egyeztetéssel, szóval még bőven karácsony előtt meg lesznek a végleges szerződések.
Előzmény: Paco155 (45)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 45
Valószinűleg idén meg lesz kötve a végleges, nem aggódom miatta. Inkább arról van szó, hogy ne én futkárzzak utánuk. Amúgy meg az előszerződésemben az szerepel, hogy az ár fix, bármikor kötöm meg a végleges szerződést akár jövőre is. Ugyanis addig nem kötöm meg, amíg nincs műszaki és építési engedélyük. Ha pedig nem lesz meg decemberben az engedély akkor lehet hogy januárban lesz a végleges. Én nem tehetek arról, ha ők bénáznak a szerződésem fix összegről szól és nem talánokról. Így amennyiben a telekáfát be kell fizetni akkor azt ők bukták. C'est la vie :)

Valóban megvette a Csizy az egész területet legalábbis a banktól a hitelt 1600 lakás építésére vette fel több ütemben. Ez az első ütem.

Előzmény: stupeki (44)
stupeki Creative Commons License 2003.12.08 0 0 44
a régi házról annyit, hogy önkormányzati lakás, információim szerint le akarják bontani, csak hát ugye lakást kell adni az ott lakóknak.egyébként a közelben lakom, és a környéket én is bejártam.Ennek a régi háznak az udvarát el fogják venni.Állítólag a csízy vette meg az egész területet az alfáig, úgyhogy még egy pár lakás fog épülni ott.
stupeki Creative Commons License 2003.12.08 0 0 43
hello, vigyázz a telek áfával, aki idén köt szerződést, annak tuti nincs. jövőre még nem tudni mi lesz. szerintem, ha nem kaptál levelet, hívd fel őket, nehogy megdráguljon a lakásod !
Paco155 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 42
Én még nem kaptam. Illetve nem is néztem még meg a hétvégén a levesládáimat. :)

De nem olyan sürgős, azt mondták az előszerződéskötésnél, hogy majd megkeresnek telefonon. Amúgy ma délelőtt voltam kint a helyszinen. Egyelőre el van dózerolva a terület, pár lyukkal a régi házak nyomaival és ennyi. Meg még van ott pár építkezősbódé is.
A déli oldallal szemben egy új építésű sárga ház van, az elég korrektül néz ki. Ami a szintalaprajzon van "meglévő épület" viszont elég gáz. :(

Csináltam pár képet igaz csak telefonnal, ha normálisan sikerültek átküldöm majd mélen.

Előzmény: stupeki (41)
stupeki Creative Commons License 2003.12.07 0 0 41
szia,
én is vettem ott lakást, ez jó hír, hogy 1,8 m magasan vannak az ablakok, nekem ezt nem jutott eszembe megkérdezni. Talán így már nem olyan gáz, hogy körfolyósó van.A lakás jó, csak az nem tetszik, hogy egy házban ennyi van belőle.Remélem nem lesz gáz.Kaptál körlevelet, hogy meglehet kötni a végleges adásvételi szerződést ?
Paco155 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 40
Na az árak: felfele egyre emelkedik a négyzetméterár, az ötödik emelet a legdrágább.
Az elhelyezés: a fehérvárí úton az úttesttől 17-18 méterre kezdődik az épület.
Ez és a méretezett rajz alapján a belső udvar szélessége 13 méter. Ha megnézed a rajzot akkor az udvaron egymás felé nem néz soha két ablak, mert az egyik oldalon mindig a körfolyosó van. A folyosóra nyíló ablakok 40*40 es szellőzőablakok 1,8 méter magasságban, aki azon belát az szándékosan kukkol :)
Egyelőre ennyit ha tudok válaszolni a kérdésekre még fogok.
Előzmény: Taip (12)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 39
Szinte... :)
Előzmény: stupeki (37)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 38
Igen, én. Tegnap. Mire vagy kíváncsi?
Előzmény: stupeki (35)
stupeki Creative Commons License 2003.11.18 0 0 37
szia,
a honlapjukon nem úgy néz ki, az első emeletet már szinte eladták és stb.
Előzmény: Haszprus (36)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.18 0 0 36
Egyelőre 0 ember vett.
Előzmény: stupeki (35)
stupeki Creative Commons License 2003.11.18 0 0 35
vett már itt valaki lakást ? infok kellenének ! köszi !
second Creative Commons License 2003.11.14 0 0 34
OFF

"...vmint a bogdánffy, budafoki és irinyi által közrehatárolt panelek lennének jók, bár panelt nem szívesen,..."

Az Irinyi 28/A-C, 32/A-C, 36/A-C, 40/A-C, valamint a Bogdánfy 1, 2, 3, 4, 5/A, 7/A-C és 8/A-C nem panel épületek.
Az Irinyi utcai és a Bogdánfy 7/A-C, 8/A-C épületek szalagházak, téglából épültek, kétcsöves aluradiátoros fűtéssel 1960-ban (kb.). A Bogdánfyn a többi pontház, salakbetonból, szintén kétcsöves aluradiátoros fűtéssel, ugyanabból az időből.

Sec.

Előzmény: Haszprus (28)
chromax Creative Commons License 2003.11.12 0 0 33
Én is megnéztem a helyet, mert a weblap alapján jól nézett ki...hát, a terület még egy nagy kupleráj, rajta vannak a régi házak, szerintem még itt-ott az etnikum is ott lakik.

A belváros nincs messze, mert jó a közlekedés, de a terület szar helyen van, szemben a lakóteleppel, benzinkúttal, egy ipari terület mellett. Ehhez mérten drága szerintem.

És kérdés mikor lesz belőle valami, már évek óta szórakoznak a területrendezéssel.

Előzmény: dorel007 (26)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.11 0 0 32
off

inkább a haverokkal megyek és dumálgatok szünetben mint külön utakon :)

Előzmény: szomi_szomi (31)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 31
OFF:
A biciklit mindig viszed magaddal és az aktuális épület bejáratánál lezárod. Remélem azt már nem kell elmagyaráznom, hogy a negyedórányi távolságban lévő épülethez nem tolni kell a biciklit, hanem fel kell ülni rá. :-)
Előzmény: Haszprus (30)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 30
off

Azért mégsem hagyhatom ott utcán bárhol a bringát :) [+ vissza kell menni érte nap végén ha egy negyed órával arrébb levő épületben végzek]

Amúgy az a bicikliút még sokkal tovább tart, budatétény előtt ér véget valahol.

on

Előzmény: szomi_szomi (29)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 29
A Szerémin végig van bicikliút talán egészen Albertfalváig, ami össze van kötve a dunaparti bicikliúttal a Lágymányosi hídnál. Szóval nem autók közti szlalomozásra gondoltam.
Az infóparkból biciklivel 2 perc a K épület.
Előzmény: Haszprus (28)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 28
Az gyalogláshoz még messze van. Igazából az október huszonharmadika utcai lakások, vmint a bogdánffy, budafoki és irinyi által közrehatárolt panelek lennének jók, bár panelt nem szívesen, az október huszonharmadikaiak pedig 40 éves házak, belül legalább 2-3 milliós felújítást igényelnek ahhoz hogy normálisan nézzenek ki, és baromi zajosak. (új radiátor, új konyhabútor, új ablakok (utóbbi ~800e))

a biciklis bejárás nem volna hüjeség ha a bme egyetlen épületből vagy legalábbis egy bejáratból állna :) de talán így se rossz ötlet. ez eddig nem jutott eszembe de határozottan nem rossz ötlet.

amúgy valóban nézegettük a nádorligetet régebben.

Előzmény: szomi_szomi (27)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 27
Úgyérted az Infópark a célod?
Akkor egyrészt vagy biciklivel kéne járnod.
Vagy azt az újépítésűt választani ahol én vettem. :-)
De a Nándorfejérvárin van sok régebbi, tégla kockaház. Kisebb lakásért ott is érdemes körülnézni.
Előzmény: Haszprus (25)
dorel007 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 26
Akkor meg nem értem mi a gondod, mikor 15 perc alatt ott tudsz lenni a Gellért téren, vagy neked az is sok? Ha gyalog akarsz bejárni, akkor nem sok alternatívád marad. A környéken levő házak olyan zaj-, ér környezeti terhelésnek vannak kitéve, hogy azt én a helyedben nem vállalnám be. Persze ott még a Gellért hegy is, csakhát az ugye egy másik kategória.
Előzmény: Haszprus (25)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.07 0 0 25
nekem most a bme a belváros ;) [annak is a déli része... és az kb. fél órára van tömegközlekedéssel. ami sok [napi 1 óra út]. most napi 2 órát utazom, de elegem van belőle. főleg mert nem tudok semmit sem kezdeni pl. egy 3 órás szünettel... a vágy az, hogy gyalog járhassak be :]
Előzmény: dorel007 (22)
Haszprus Creative Commons License 2003.11.07 0 0 24
biztos
Előzmény: szomi_szomi (23)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.11.07 0 0 23
Kis naív. :-)
Előzmény: Haszprus (21)
dorel007 Creative Commons License 2003.11.07 0 0 22
messze van a belvárostól?? kát attól függ mi neked a belváros. Szerintem az, hogy 20-25 perc alatt akár a Deák téren is ott tudok lenni 0! átszállással, és nem busszal ami azért sokkal jobban függ az aktuális fogalomtól az szerintem nagyon jó. Pláne a mostani közlekedési viszonok függvényében. Az hogy kinn van az út szélén az tényleg nem jó, de ez akkoris a XI. kerület, ami azért valjuk be az egyik legdrágább (és elég jó) része Budapestnek. Persze az a lényeg, hogy kinek mi a fontosabb, ez is kompromisszumokkal jár mint ahogy bármely más lakás is. Én inkább néznék egy társasházi lakást a környéken. 300-as ár körül már azért vannak ilyenek, és ott nem 1000en laknak egy házban, hanem csak 4-8an.
Előzmény: Haszprus (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!