Keresés

Részletes keresés

ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21365

Hello,

köszi ismét a tájékoztatást. Mi szeptember első felében leszünk ott.

Hát akkor a saját reef biztos eltűnt...

Ezek szerint ki kell úszni messzebbre?

Vagy csak fizetős szolgáltatás keretében visznek ki merülni?

A bungaló milyen volt?

Mi a felszereltsége? Ha viszek kávét, lehet ott főzni, azaz van gép? Vízforraló?

Ágy jó? Fürdő rendben van?

Hogy volt a transzfer? Leszálttatok a gépről s tudtátok hova kell menni aki átvisz?

5 dodó 1,5L víz? Hmm, szép summa. :-)

Előzmény: KriszRocco (21360)
hniko Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21364
Szia!

Még nem foglaltunk le semmit, sajnos még mindig nem biztos, de nagyon-nagyon remélem hogy összejön! Ha nem akkor majd jövőre, de mindenképp el szeretnék jutni. Az időpont (ha megyünk) pedig valószínű december eleje lesz, akkor talán már tényleg nem lehet gond az esővel (...tudom, hogy kiszámíthatatlan, de azért az esélye kisebb! :-) ).

Üdv.
Előzmény: maldívszerelem (21361)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21363
Akarom mondani: válik!
Előzmény: maldívszerelem (21362)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21362

Szia, Kedvenc Shíel!

A magam módján, igyekszem, az angagai beszámolóval is:))) Természetesen jövök képekkel is, már tanítják a kicsinyítést...;)

Addig is álmodom a következő Maldív-szigeteki élményekről... És remélem ami, akkor kimaradt, legközelebb valóra vágyik...

Szia!

Előzmény: Schíel (21343)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21361

Szia hniko!

Köszönöm a gratulációt. Igen, Meeru valóban szuper volt, a mai napig eszembe jut sok olyan dolog: hohó, ez kimaradt az élménybeszámolóból...!!! Aztán persze rájövök... Mit számít...??? Bárcsak ott lennék...

Apropó, Nektek sikerül összehozni az őszi utazást?

Üdv!

Előzmény: hniko (21342)
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.29 0 0 21360

Szia.

És mikor mentek pontosan? Jó utat, irigyellek nagyon, én is szívesen mennék még.

Csak hogy ne érjen meglepetés leírom kicsit bővebben a tapasztalatokat. Van néhány dolog, ami annyira nem nyerte el a tetszésünket, de a látvány mindig és mindenért kárpótolt. Először is nincs a szigeten sem rájasimogatás, sem pedig cápaetetés. Ez kicsit rosszul érintett, mert nagyon vártam, de sebaj, azért láttunk sok cápát a parttól 1-2 méterre, és jópár ráját is a mélyebb vízben. Sajnos rengeteg a kínai vendég, akik nem épp a jómodorukkal hívják fel magukra a figyelmet, még szerencse hogy csak az étterembe találkoztunk velük, mivel sem a napot, sem pedig a vizet nem szeretik, így sokszor szinte csak mi voltunk a vízben és a parton. Maga a part ugyan végig homokos, de rengeteg benne a kagyló, és a korallmaradvány, így szokni kell a mezitlábas gyaloglást, a vízbe menet általában volt rajtunk papucs vagy cipő. Szintén negatívum hogy a szigetnek nincs házi reef-je. Többször mondták, hogy ott van az az olasz étterem mellett, de hiába sznoriztuk végig az egész területet sehol sem találtuk. Persze halakat így is láttunk bőven, de inkább a másik oldalon, a vízibungik felé eső mélyebb részen. Szerencsére itt volt a szállásunk is (135 és 139-es bungi), szerintem ez a legjobb része a szigetnek, viszont amiket itt írtak, hogy van olyan hely, ahol az aggregátortól nem lehet pihenni, azt mi nem tapasztaltuk, pedig sokszor körbejártuk a szigetet. Sőt, építkezést sem látni sehol, minden be van fejezve, a vízibungikon látszik hogy nagyon újak. Persze itt is be lehet fizetni külön sznorizásra, és palackos merülésre is, meg egy csomó minden másra, de ezeket mi kihagytuk.

A teljes ellátás mellé nem járt víz, reggel ugyan kaptunk gyümölcslevet, de az sem volt épp szomjoltó. A fórumtársaknak köszönhetően erre fel voltunk készülve, így páronként vittünk magunkkal 10 üveg ásványvizet, de még ez is kevésnek bizonyult. Az ottani palackos víz nemcsak drága (5 dollár), de van valami fura íze is, nem az igazi.

A borravalót nemcsak megköszönik, de el is várják a dolgozók. Anélkül nem szívesen foglalkoznak veled, sem a pincérek, sem pedig a takarítók.  Ezt leszámítva mindenhol európai tisztaság fogadja a turistákat, nyugodtan ehetők a gyümölcsök is, sőt, mit fogmosáshoz is csapvizet használtunk.

Kb. ennyi a negatív rész, de ezt könnyen elfeledteti az ottani környezet. Maga a sziget olyan mint egy botanikuskert, az ételek változatosak (főleg a desszertek), a homok fehér, a tenger pedig gyönyörű.

Ha tudok még segíteni, kérdezz bátran, addig is jó nyaralást. És várom a Te beszámolódat is, kíváncsi vagyok, mennyire nyeri el tetszésed ez a mesés hely.

Előzmény: ABTGolf4 (21359)
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 21359

Hi,

üdv újra itthon. Örülök hogy ezt írod, mert míg kint jártál nekünk el kellett döntenünk hogy hova.

S a döntés a Paradise lett, hogy egy valóban hosszú repülőút után ne kelljen sokat motorcsónakázni.

Na meg a keretből erre könnyebben futotta.

Ha valóban bejön, akkor majd jövőre körülnézünk máshol is.

Előzmény: KriszRocco (21358)
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.28 0 0 21358

Hello ABTGolf4!

Most jutottam gép elé, azaz mától dolgozom újra, hát mit mon, nem ez életem legszebb napja...

De maradjunk inkább a nyaralásnál. Bátran mondhatom, hogy a Maldív rajongók klubja 4 új taggal bővült, velünk.

Minden bizonnyal ez volt éünk legszebb nyaralása. Minden csodás volt, egész héten sütött a nap (álólag az előző héten viszont végig esett), láttunk sok kis cápát, ráját, trópusi halat, ettünk sokat, viszont inni tényleg nem kaptunk a teljes ellátásban. A repülőút kicsit hosszú volt, Düsseldorf-ból egyenesen Malé-ig 10 óra, de megérte. Minden olyan volt, mint a képeslapok. Akik jártak már ott, annak nem kell magyarázni. Kell még némi idő, mire visszarázódok, és akkor küldök majd bővebb beszámolót, és képeket is.

Előzmény: ABTGolf4 (21340)
Ami-da Creative Commons License 2010.07.27 0 0 21357
Hát, őszintén nagyon irigyellek... :) Biztos vagyok benne, hogy nektek is fog tetszeni. De nagyon kíváncsi lennék egy Sun-Kuredu összehasonlításra, please! :)

Érezzétek jól magatokat!
Előzmény: Tengericsillag86 (21356)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 21356
Augusztus végén megyünk. 3 éve voltunk Sun Islandon, ott semmi kifogásolni valót nem találtunk, reméljük itt sem lesz.
Ami-da Creative Commons License 2010.07.26 0 0 21355
Nincs mit... Mikor lesz a nagy utazás?

A fizetéssel kapcsolatban a tutit az utazásitok biztos meg tudja mondani, vagy írjatok egy levelet a szigetnek.
Előzmény: Tengericsillag86 (21354)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21354
Köszönöm szépen a válaszod!
Ami-da Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21353
Szia Tengericsillag86!

Tényleg így van, mindenhol homok van, kivéve az O restaurant-ot, mivel ez az étterem és bár félig cölöpökön áll az óceán felett. Nagyon szabad érzés, mi szerettük, hogy nem kellett papucsban lennünk.

A helyetekben snorkel kirándulást nem hagynám ki. Ha jól emlékszem több lehetőség közül lehetett választani (rövidebb, hosszabb). Vizet vigyetek!
A delfinlesen (katamaránnal), sajnos nem találkoztunk delfinekkel, pedig mindent megtettünk, hogy odacsalogassuk őket. Aztán később a sunset cruise-n megmutatták magukat.

A fizetésben nem vagyok biztos, de nagy valószínűséggel csak dollárban lehet.

Remélem tudtam segíteni,

üdv. Ami
Előzmény: Tengericsillag86 (21352)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21352
Sziasztok,
Kuredu szigetéről lenne pár kérdésem.
Az egyik, hogy melyik kirándulásra érdemes elmenni?
Meg olvastam,h páran írtátok,h teljesen homokos az egész sziget, nincs sehol beton, ez az éttermekre is vonatkozik?
Illetve még az érdekelne, hogy a végén amikor fizetünk, az eurot is elfogadják e ?
Nikraszti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 21351

Uzenetem elsosorban Meeruchif-nek szolt...

De akarki mas el Maldivon, batran irjon!

koszonom,

Előzmény: Nikraszti (21350)
Nikraszti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 21350

Sziasztok,

Engem igazabol az ottani elet erdekelne, tudnal nekem kicsit meselni rola (akar privat emailben), mit csinalsz, hogy elsz ott, miert akarsz eljonni, es mi minden tortent Veled az elmult 4 evben miota kint elsz, illetve hogy egy europai embernek tudnad e ajanlani a koltozest..? borzasztoan kivancsi vagyok minden reszletre..

csupan egy rovid idot toltottem sun islanden, de tobbet adott mint hittem, es meg tobbet szeretnek tudni az orszagrol... a negativ kritika is rendkivul erdekel, nemcsak a rozsaszin almok, feltetelezem, elobbibol most amugyis tobbet tudsz meselni...

Szoval ha van kedved, irj, es nagyon szivesen dumalnek Veled minderrol, akar skype-on is...

Udv, N.

Előzmény: meeruchef (21045)
ozik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21349

Szia Thappa!

Mi az Airtours katalógusból foglaltunk és itt gondolom az Airtours kontingense volt tele. Biztos van akkor még jegy más szervezőknek, de akkor sem semmi, hogy már most alig van vagy egyáltalán nincs februárra!!!!

Üdv.:ozik

Előzmény: Thappa (21348)
Thappa Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21348

Szia ozik,

mi is már tavaly júliusban megvettük a jegyünket idén márciusra.

Mikor júniusban bementem az Emirates budapesti irodájába, a nő azt mondta, hogy már nincs arra a járatra jegy Dubaj és Male között, amire szeretnénk, már tele vannak(!), és mindenképpen rám akart beszélni egy másik járatot, ahol viszont nem 3 órát, hanem valami  fél napot kellet volna várni az átszállásra...

Ehhez képest utána az Emirates oldalán nyugodtan le tudtuk foglalni a jegyet arra a járatra, amire akartuk...

A gép pedig messze nem volt tele egyik irányban sem Male és Dubaj között.

Nem tudom miért van ez így... De csalódott voltam az Emirates irodája miatt, abszolút olyan érzésem volt, mintha a nő nem is akarna jegyet eladni, semmi segítsőkészség nem volt benne.

De az online foglalással semmi gond nem volt, és a repülőút is rendben volt.

Üdv., A.

Előzmény: ozik (21345)
ozik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21347
Nem! Pl.:heti 2-szer megy az AUA direkt Bécsből.....és ez pont egy ilyen járat.
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21346

A repcsin?

Miért, ilyen ritkák a járatok februárban?

Alig megy havi egy-egy gép? :-)

Előzmény: ozik (21345)
ozik Creative Commons License 2010.07.21 0 0 21345

Kedves Fórumozók!

Ha szeretne valaki februárban a Maldívra menni, az huzzon bele mert ma foglaltuk két különböző februári napra, a barátnőmék családja, és mi az utolsó helyeket a repcsin!!!!

Örület, hogy milyen hamar beteltek a helyek!!!!

Üdv.:ozik

Magic11 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 21344

Szia Schíel !

A Napoleon hallal snori közben találkoztam a sziget reefjénél. Elég borús volt az idő. Sikerült 4 képet is csinálnom róla . Ténylég csúcs érzés volt, akár csak a cápák.

Előzmény: Schíel (21343)
Schíel Creative Commons License 2010.07.20 0 0 21343

Kedves Maldívszerelem!

Köszi a beszámolót ! A képeket is várjuk, tisztelettel! Na és persze ne jegeld olyan sokáig az angagi részt, mert ha másért nem ezért ide navigálok naponta legalább egyszer, vajon mikor jön már?!

Magic11 is kitett magáért. Jók a képek meg a beszámoló is! Kiváncsi lennék a napoleón halat milyen mélyen kaptad lencsevégre - talán merüléssel sikerült ilyen közel kerülni hozzá? A fények alapján mélyebben volt vagy már lemenőben lehett a nap esetleg nagyon borús volt ? Minden esetre ha te voltál vele szemben az egy nagyszerű pillanat lehett.

Bandos is szép utibeszámolót készített, de sajna a képeket nem volt ideje még közreadni - remélem nem tévedek.

Vajon kié lesz a következő beszámoló? JMP is csak elindul sokadik útjára?! valamikor, és megosztja "sanyarú" sorsának élményeit velünk is.

Üdv.,

Előzmény: hniko (21342)
hniko Creative Commons License 2010.07.20 0 0 21342
Szia maldívszerelem!
Nagyon köszi a beszámolót, én konkrétan nagyon vártam már (bár már szinte lemondtam róla... :-)) de így megkésve is nagyon örülök! A hosszúsággal nincs gond, szerintem a többiek is nagyon szívesen olvassák soraidat. Gratulálok az esküvőtökhöz, biztos nagyon szép lehetett... Meeru is szuper lehetett, én még csak most olvasom a könyvet, de az alapján is olyan mintha ott járnék :-).
Remélem képeket is teszel majd fel! És addig is várjuk a folytatást.
Üdv.
Előzmény: maldívszerelem (21341)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.20 0 0 21341
  Kedves Malongók!

Ahogy ígértem, - jócskán megkésve -, de jövök a részletes beszámolóval! Tartok tőle, hosszú leszek...

Két gyönyörű hetet töltöttünk a Maldív-szigeteken, egy hetet Meeru-n, egy hetet Angagán. számunkra, egy igazán különleges alkalommal is egybekötve, az esküvőnkkel.

Megfogadtam, hogy majd kint útinaplót írok, hogy egyetlen apró mozzanat se vesszen el a feledés homályába. Gondolhatjátok... Nem lett belőle semmi... Így hát, remélem érthető leszek, és nem fogok ide-oda kapkodni.

Március 9-én reggel megtartottuk az itthoni, - számunkra nem annyira fontos - polgári esküvőt. Majd irány a munka, aztán irány Bécs, a barátainkhoz. Az éjszakát náluk töltöttük, sokkal több beszélgetéssel, mint alvással. Lassan kezdtem ehhez hozzászokni, mert addigra már, hetek óta nem aludtam ki magam igazán... (minden éjjel a fórumon lógtam!):))).

Az indulás napján is, 4 óra alvás után ébredtünk, hogy minél előbb túl legyünk a becsekkoláson. Megérte, mert kettes ülésbe kerültünk, és a bőröndökre sem volt gond. És micsoda véletlen! Nupuszék épp' előttünk ültek!

Szóval, kezdem az utazással...

Austrian Airlines közvetlen járatával mentünk Bécs-Male útvonalon. Tudom, hogy az átszállásos verzió olcsóbb, de így utólag is az a véleményem: erre aztán tényleg nem kell sajnálni a pénzt. Így is hosszú, és fárasztó az út. Sőt, leszálláskor irigykedve néztem az I. osztály üléseit: de jó lehetett nekik, 9 óra nyújtott lábbal!!!

Megérkezéskor nagyon örültünk a napsütésnek, mivel az előrejelzések nem kecsegtettek túl sok jóval. Nupusz meg is jegyezte, így kezdődött Nekik is, két éve...

Szerencsére nem lett igaza!!! Összesen két éjszaka, és egy fél nap volt amikor esett, az is a nyaralás elején.

MEERU

Hajós transzferünk volt, így hát lélekben felkészültem, a csinnnKa könyvében emlegetett „lélekvesztőre”. Kár volt, egy kiváló hajó volt a járművünk! Ahogy közeledtünk a szigetünk felé, egyre borúsabb lett az idő, de megérkezéskor szikrázó napsütés fogadott minket.

És szembesültünk mindazzal, amire évek óta vágytunk: a vakítóan fehér homokkal, a gyönyörű, dús növényzettel, a türkizkék óceánnal. Valóban LEÍRHATATLAN...

A bejelentkezéskor kiderült, hogy a 616-osba kerülünk, tehát nem kapjuk meg a kért szobaszámot. Leghamarabb hétfőn tudnak áttenni minket (csütörtökön érkeztünk). Persze nem vettük igénybe, ugyanis két hét alatt nem akartunk háromszor csomagolni. És milyen jól tettük...

Igaz, ami igaz, a legjobb partszakasz a 640-660 közé esett, de egy csöppet sem bántuk meg azt, ahová kerültünk. A mi „házunk” kb. a sziget közepén volt, ez nekünk nagyon jól jött, mert nagyon „sokat barangoltunk”! Minden nap körbejártuk a szigetet, nem tudtunk betelni vele...

Mivel nem vagyunk hozzászokva a nyugalmas nyaraláshoz, minden este besétáltunk a „játékterembe”. Itt volt lehetőség biliárdozni, snookerezni, dartsozni, stb... Illetve minden nap meglátogattuk a két butik kínálatát, kedvesem legkisebb örömére.:)

A vendégek nagy része angol volt, mindannyian rendkívül kedvesek és szimpatikusak. Szerencsére elkerültük a némely szigeteknél említett „enyém a világ” oroszokat, és temperamentumos olaszokat. Abban az időszakban egy magyarral sem találkoztunk. Ezt egy kicsit furcsállottam, és persze sajnáltam is, mivel Meeru, méltán népszerű!

A sziget tisztasága (is) lenyűgözött, már-már steril volt minden. Mindenki, aki ott nyaralt, kínosan ügyelt is ennek fenntartására, ami nagyon szimpatikus volt.

Szállás:

Tengerparti jacuzzis villában voltunk, végül is a „szixvánszix”-ben. Egyszerű és természetes anyagokból készült berendezés, baldachinos ágy és nyitott fürdőszoba fogadott minket. A televíziót nem értettem... Minek oda...? Ki nézi egy ilyen helyen...? A szobák tisztaságára is nagyon ügyelt a személyzet, naponta 2x jött a szobafiú.

Aki ezt a szállástípust választja, annak mindenképpen a 6xx szobaszámot javaslom, semmiképpen sem a 1xx-kat. Igaz hogy azok, újabbak és közelebb vannak a parthoz, de messze van a „csúcs” partszakasztól, és pont a kikötőre néz.

Part:

Nos, a tisztasággal itt sem volt gond, nem láttam sem cigarettacsikket, sem műanyag flakont, de hínárt sem, sehol. Csak a vakítóan fehér, finomszemcsés homokot!!! Azt a homokot, amit tényleg nem tud felforrósítani a napsütés! Éjjel-nappal mezítláb jártunk!

Mint már fentebb is említettem, a legjobb partszakasz valóban a 640-660-os szobaszám közé esik! Miután megtapasztaltuk a sziget adottságait, a délelőttöket mindig itt töltöttük, ez a rész volt a legalkalmasabb sznorizásra (persze Angagához képest nagyon „szegényes” látnivalóval, de erről később). Majd délután átsétáltunk a nagyobb medence körüli partszakaszra (a sziget keleti oldalának közepe), útba ejtve a „félig vízi villákat”. Ezen a szakaszon volt a kedvenc, vízszintes növésű pálmafám.

A legszomorúbb „látnivaló”, közvetlenül a szállásunk előtti szakaszon volt, ezt már csak az elutazás előtti utolsó napon vettük észre: kicsi pálmák, előttük fatáblával (amolyan sírhely), melyen név, szobaszám, és egy szomorú dátum szerepelt, 2006.06.05. Kb. 12-14 db, pálmával és fatáblával... Tudja valaki, hogy mi történt akkor? Talán meeruchef!? Ha még olvasol minket! Morbid viccként a Te nevedet is olvastuk egy ilyen táblán, mint Chef Roland!

Élővilág a szárazföldön:

A növényzet elvarázsolt és lenyűgözött. Nem tudom leírni, mennyire magával ragadó élmény volt, a vízből visszanézni a szárazföld növényzetére. Nem is erőlködöm, mindenki nézze meg a saját szemével, aztán győződjön meg róla minél többször!!!:)))

Imádtam a kis hófehér rákokat is, először azt hittem, hogy csak a szél sodorja a homokot. Ha jobban megnéztem, csak akkor láttam, hogy a rákok szaladnak. Aztán pedig órákig néztem őket, különösen az óvóhelyük építése volt nagyon izgalmas!!! Viszont kedvenceim a gekkók voltak. Négyen laktak velünk!:)

Szárazföldi élővilágban sajnos, tapasztaltam kellemetlent is. Az egyik a szúnyogok, amikkel csak jakuzzizás közben találkoztam. Kicsivel nagyobbak mint a muslincák, de egy perc alatt sikerült összeszednem 40-50 csípést. Viszont öt perc múlva már se híre, se hamva a csípésnek!

Sok nagy méretű hangyánk is volt a nyitott fürdőszobánkban, de szerencsére ők nem bántottak minket.

A másik kellemetlenség, a csótány. Persze nem kell megijedni (mondom így utólag), Meeru-n (és Angagán is) „csak” egyel találkoztunk, de sajnos a szobánkban. Méretét tekintve, tudtam, hogy a trópusokon vagyunk...

Élővilág a víz alatt:

Talán ez az a szempont, aminek a legnagyobb elvárással indultam neki. Nálam a léc nagyon magasan van, köszönhetően egy Sharm El Sheikh-i szálloda reef-jének!

Nos, ebben az esetben Meeru nem ütötte meg a lécet (persze e sziget esetén nem is vártam el). Viszont a várva várt cápákkal sikerült találkoznom. Lett itt egy kedvenc halam is, én csak mini fókának hívom... Töltök fel majd fotókat róla!:)

A víz alatti beszámolóm Angaga esetén gazdagabb és részletesebb lesz!!!:)))

Ellátás:

Az alap foglalható ellátás a teljes panzió volt, vagyis reggeli-ebéd-vacsora. Imádtuk a főztjüket! Nagyon szerettük a leveseket, az itthon ismeretlen, vagy kevésbé ismert fűszereket, a kiválóan elkészített marha húsokat, és a halakat. Mivel imádom az erőset, lenyűgözött a különböző csiliszószok és mártások sokasága. Amit viszont hiányoltam, azok, a tengeri herkentyűk voltak.

A személyzet közül a szakácsokat találtuk a legkedvesebbnek, és a legbarátságosabbnak. A magyar chefnek köszönhetően, volt magyar est is: hortobágyi palacsintával, csáky rostélyossal, arany galuskával, stb. Persze sokan, más gasztronóm élményekre vágyunk, ilyen messze az otthonunktól, de én aznap este nagyon büszke voltam. A vendégek elégedettsége aznap volt a legnagyobb, és tényleg nem csak azért mondom, mert természetesen elfogult vagyok.:)

A ceremónia:

Nagyon izgultam az időjárás miatt, hiszen éjszakánként folyamatos eső, délelőttönként ború fogadott minket. Az esküvőt, eső esetén átteszik más időpontra, de ború esetén nem. Kegyes volt hozzánk az időjárás.:)

A legnehezebben megválaszolható kérdés számomra, amikor megkérdezik tőlünk: Na, milyen volt a kinti esküvő? Mindig csak egy szóval válaszolok: egyszerű, pontosabban EGYSZERŰ! Igen egyszerű, de nagy betűkkel, remélem értitek... Nem volt nagy felhajtás, nem röpködtek lufik, nem volt csillogás. De volt szikrázó napsütés, dús vegetáció, hófehér homok, és türkizkék óceán!!! Azt éreztem, hogy akkor, és ott, csak mi vagyunk, némileg kiöltözve, de mégis mezítláb!

Ha mégis ragaszkodnak a szigorú, kézzel fogható tényekhez, meglehetősen gépiesen, de elmesélem:

maga az esküvő 10 órakor kezdődött, igen, reggel 10-kor, igen, és csak délig tartott, engem elvittek a balinéz masszőrök frizurát és sminket csinálni, majd amikor végeztek velem, megérkezett a leendő férjem, ott vártunk egy darabig, amíg a személyzet előkészült, fiúknak dob, lányoknak virágszirmok, aztán elindultunk a ceremónia helyszínére, a fiúk doboltak, a lányok énekeltek, és szórták a virágszirmokat, ott elmondtuk, hogy yes i do, aláírtunk, ittunk egy koktélt, és elhajóztunk a just married feliratú hajóval a kikötőig, onnan séta a ház előtt fotó, bekísérnek a nászágyhoz, ami élő növényekkel, virágokkal díszített, congratulations felirattal... És itt eszembe jut Thappa, az angagai esküvője, amikor Ő Mrs. Thomas lett...:))) Jelentem Meeru-ról, én Mrs. György vagyok, vagyis nemhogy csak a vezeték-, és keresztnevet cserélték fel, de nálunk a betűk sorrendjét is. Így lettem én Mrs. Gyrogy:))) Azóta viccesen csak gyros-nak hívjuk egymást.

Persze ilyenkor, nem azért vagyok gépies, mert bármire is unottan emlékszem, az esküvőre pláne, nem. Csak annyi, hogy valahogy mindenki a pontos, percről-percre történő eseményekre kíváncsi.

Maga az esküvő pontosan úgy zajlott, ahogy az a katalógusban le van írva, végtelenül egyszerű, és mégis mintha minden pillanatát belém égették volna.

Nemrég voltam egy igazi nagy családos, nagy lagzis, fergetegeset mulatunk típusú esküvőn, mind a 80 rokonom megkérdezte: Nem bántad meg, hogy nem csináltatok nagy lagzit? A válaszom az volt: Soha nem csinálnám másképp!!! Persze fel is mentettem Őket, csak azért tesznek fel ilyen kérdést, mert Ők nem élték át.

Ha már felvetődött a katalógus... Egyik reggelinél különös dolog történt, sokan nem a megszokott asztalukhoz ülhettek. Gyorsan kiderült, hogy miért: utazási katalógusba, profi stábbal, készültek a fotók. Az egész étterem hangosan kacagott, -sokan nem értettük-, azt a sok művi és mesterkélt beállítást. Azóta más szemmel nézem az ilyen kiadványokat, higgyétek el, mindig csak a pincér igazi!:)

Azt hiszem egyenlőre elég ennyi belőlem... Hamarosan jövök Angagával!!!

ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 21340

Hello Krisz,

mi újság, megérkeztetek?

Kíváncsian várom, hogy mik a tapasztaltak ott a szigeten...

:-)

Előzmény: KriszRocco (21276)
doneknee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 21339
Bocsánat, a kép lemaradt. Amúgy ez az 5. kiadás.
Előzmény: doneknee (21338)
doneknee Creative Commons License 2010.07.18 0 0 21338
Sziasztok,

Eladnám az angol nyelven írt Maldives (Maldív-szigetek) c. Lonely Planet útikönyvemet.
2003-as kiadás, tehát az árak és egyes intézmények nyitva tartása csak tájékoztató jellegű lehet.
Jó állapotú, egyetlen szépséghibája, hogy az első borítója hiányzik.

2000 Ft-ért kínálom

az e-mail címem publikus.
avandi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 21337
Bocs, Manchesterből.
avandi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 21336

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!