Keresés

Részletes keresés

Miko Creative Commons License 2005.06.28 0 0 421
Helló! A képeket csak holnap után tudom küldeni, mert még le kell fényképeznem, és holnap nem leszek itthon. Tapasztalat: a vizisít könnyen kihúzza, még egy száz kilós embert is egy léccel, fogyasztása síeléskor 15-20 liter között van. A hajó egyébként 6 személyes, fekvőkabinos. A tükörfal újjá lett építve rajta, mikor 2 éve vettem. Üzemeltetési költség: csak a fogyasztással kel számolni, plusz 2 évente vizsga, ami azt hiszem 18000 most. Én a tiszán használtam, de a hajógyári szegetről vettem, tehát a Dunát is megjárta már. Ha kérdésed van, tedd föl bátran. Üdv: Miko
Előzmény: tucsok13 (420)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 420
Érdekelne de sajnos most még nincs meg a "rávaló". Viszont szívesen venném a tapasztalatokat - milyen papírok kellenek, hol lehet használni, ktsgek.. A párom akarja nagyon a dolgot, én még hezitálok és tele vagyok kérdéssel. Előre is köszi - és a képeket a mailemre szívesen fogadom.
Előzmény: Miko (419)
Miko Creative Commons License 2005.06.28 0 0 419
Hali Tücsök! Nekem van egy eladó Géczy 3-as hajóm, 115 lovas Mariner motorral. Ha érdekel, tudok képet küldeni a méledre. Üdv: Miko
Előzmény: tucsok13 (415)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 418
Sajnos az Indexben nehezen találhatok meg a keresett témák. Itt van ateresett topik.Tengeri hajózás, hajóvásárlás, url-t :) Üdv. bb
Előzmény: tucsok13 (417)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 417
Hülye kérdés de hol van olyan? Ezt is alig találtam meg a keresővel, tematikusan nem tudtam rábukkanni..
Előzmény: Barbabianka (416)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 416
Hallo Tücsö. Kukkantsál be a Tengeri hajótás topikba is néha. Üdv. bb
Előzmény: tucsok13 (415)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 415
Sziasztok. Bocsi de nincs időm végigolvasni mindent, viszont felmerült bennem pár kérdés amire szerintem Ti kapásból tudtok válaszolni. Szeretnénk idén / jövőre venni valami vizi járművet. 4-6 személyes, árban max. 1-1,5 M, az elvárás hogy kihúzza a vizisít és a gumit. Mo-n semmilyen tapasztalatunk nincs vízi járművekben, Floridában éltünk 1.5 évet és ott szerettünk bele a jetezésbe / csónakozásba. Ott kissé enyhébb szabályok vannak mint itt. A kérdéseim: - van-e ebben az árban olyan csónak ami megfelelő lenne? Milyen árban mennek a fentieknek megfelelő csónakok? - Mo-n hol és milyen papírokkal (vizi jártassági, csónaknak szükséges papírok?) lehet használni? - Horvátországgal kapcsolatban mi a tapasztalat? Érdemes-e levinni, milyen plusz ktsgek vannak? - Lehet e Mo-n bérelni motorcsónakot 1 hétre? Mennénk Horvátba és tök jó lenne valami vízi jármű. Vagy papírok nélkül amúgy is reménytelen? Előre is köszi a válaszokat!
makacspx Creative Commons License 2005.06.28 0 0 414
sziasztok! egy kb 25 éves amerikai vizisi húzóhajóba, kell kipuffogócsövet (80-as belső átmérő, szöveteerősítéséses vastag gumi) vennem, mert a régi feladta. Tud valaki segíteni, hogy hol érdemes keresgélni, jellemzően budapesten. előre is köszi
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 413
Szevasz kismiki. ha benzinfogyasztásméröt akarsz épiteni, találtam egy linket ahol meg van a kapcsolási rajz. A pali leirja hogyan lehet bicikli kilométerórából fogyasztásméröt csinálni. http://www.alpentourer.de/shop/spritmesser/spritmesser.html Szerinten nagyon jó és olcsó az ötlet. Megoldodott a problémád a Tomosodal?? Üdv. bb
Előzmény: kismiki (410)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 412
Van egy eladó tengeri vitorláshajóm . Csak gyorsan döntöknek. Képek megtalálhatók róla a Vitorlázás Topikban Üdv. bb
baltech Creative Commons License 2005.06.27 0 0 411
LÉGPÁRNÁSTALÁLKOZÓ


A Légpárnás Klub sok szeretettel meghív minden érdeklődőt, a Júli 03-án (vasárnap) tartandó légpárnás hajó találkozónkra.

Helyszín: A Dunán, Dunaföldvár fölött 5 km-re Dunaújváros irányába (a 6-os főutról kell lehajtani, ki lesz táblázva).
kismiki Creative Commons License 2005.06.24 0 0 410
Szervusz Géza! Köszönöm a választ. Az árából következtetek a típusra. Navman 2100? :)) A gyártó honlapja szerint 5l/h-tól mér, az európai forgalmazók szerint 2,5l/h-tól. Mi az igazság? A tankolások adatai egyeznek a műszer adataival? http://www.navman.com/marine/products/fuel/fuel2100/index.html http://segelladen.de/Inhalt-untergruppen40/navmanbenzincomputer.htm
Előzmény: geza007 (407)
ahs18 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 409
Jól látható helyre. Ennyi. Üdv.
Előzmény: geza007 (408)
geza007 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 408
Ezek szerint félreértettem. Most már csak az a kérdés, hogy hova kell kitenni. Előre, hátra, van-e rá valamilyen szabály?
Előzmény: ahs18 (406)
geza007 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 407
A Marine Yacht Sport-nál, az ára 63.500Ft volt.
Előzmény: kismiki (405)
ahs18 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 406

geza007!

 

Rajta kell lenni a hajón a lajstromszámnak. A zászlónak is fent kell lenni, főképp, ha határvizen hajózól, pl. Esztergom.

 

Üdv.

Előzmény: geza007 (404)
kismiki Creative Commons License 2005.06.22 0 0 405

Szervusz Géza!

 

Melyik fogyimérőt vetted, hol és mennyiért?

Előzmény: geza007 (404)
geza007 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 404

Tud-e róla valaki, hogy újabban már nem kell felfesteni, ragasztani a hajórendszámot?

Vízirendőr figyelmeztetett hétvégén a zászló hiányára, ezt közben mondta, én meg nem akartam feszegetni a kérdést. Bár lehet, hogy félreértettem. A zászlóról is azt hittem - mutatja a hozzáértésem :) - ,hogy csak külföldön kell.

A fogyasztásmérő be van szerelve, eddig 3,5 és 21,5 liter/óra közötti értékeket mutatott. Két üzemóra alatt 10,6 liter fogyott el, én ezt eddig többnek tippeltem. Hozzátartozik, hogy még mindig a járatós, öreges stílusban van használva. Érdekes, hogy ez nem is olyan zavaró. Kis csorgás, kis siklás, kis pihengetés lehorgonyozva, szóval el lehet tengődni így.

Szóval a kérdés: kell-e a rendszám?

krezidiesel Creative Commons License 2005.06.21 0 0 403
Volt egy hosszabb út ezzel a hajóval, 80l fogyasztott 9(!) óra alatt, átlag 40-es utazóval. Levitték az Adriára ott mérték. A sváb nem akarta elhinni, azelőtt 22-25 liter között evett óránként, hasonló tempónál.
Előzmény: krezidiesel (394)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.17 0 0 402
Utána megyek!
Előzmény: Barbabianka (401)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 401

Én azért kiváncsi vagyok ennek a gyártója is?? Meg tudnád adni??

bb:o)

Előzmény: krezidiesel (400)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.17 0 0 400
Az első próba beigazolta a rossz sejtésünket: a kipufogót a belső viz hűti, és nem birta visszahűteni a hőcserélő. A hajó amúgy jól ment. Ma átforditják a rendszert, és a külső viz lesz majd a dobban. Szerintem kár ezzel foglalkozni, különbet lehet olcsóbban csinálni.
Előzmény: Barbabianka (399)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 399

Fel vagyok csigázva!!! ki a gyártó és mibe kerül ez a kipuffogó!

bb :o)

Előzmény: krezidiesel (398)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.15 0 0 398
A kipufogó aljában van a hőcserélő, a képen látszik a két vastag gumicsőnél megy be a külsőviz. Szerintem ennél a megoldásnál többet ér a központifűtés hőcserélő, de majd a próba során kiderül...
Előzmény: Barbabianka (397)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.15 0 0 397

Egykörös a hütése??

bb

Előzmény: krezidiesel (396)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.15 0 0 396
A kipufogót valahol kint csinálták,(német, vagy svéd) de nem tetszik , ilyet csinálunk mi is. Az adagoló nem elektronikus hanem bowdenes, nem kell "harcolni" a villannyal és jobban is megy.Ha minden igaz a héten vizrerakják, majd beszámolok milyen lett.
Előzmény: Barbabianka (395)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.15 0 0 395

Szevasz krezidiesel

Nagyon jól néz ki a motor. Hol csináltattátok a kipuffogot??

Hogy oldottátok meg az elektronikát??

kb igy szeretném én is meg csinálni az én motoromat.

Üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (394)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.14 0 0 394
Ma voltam a pátyi cimbinél, kezd összeállni a hajó amin dolgozik. 2,5 5H tdi került valami 6l-es Volvo benzinmotor helyére, kiváncsi leszek hogy bir el a hajóval, ami eléggé termetes. (kb22-24 lábas, de mély kajütös nehéz hajó). Igy csinálták meg a vizes kipufogót meg a hőcserélőt kint, de nem voltunk eldőlve tőle. Az utolsó képen látszik milyen mély a hajó, elveszik lent az Audi moci...
kutya56 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 393

Tisztelt topclátogatók !

 

3 éve rendelkezem egy Cortina 480 Cabin tipusú lengyel kishajóval, amin egy

Selva 55 LE-s külmotor van.

A motoromhoz nincs tartalék csigám , és venni kivánok egyet.

Az interneten találtam a Volvo Penta egy termékét, a QL Multi Propeller-t.

A csiga négy leveles , de műanyag / valami karbon ötvözet / , viszont állítható a levelek dőlészszöge, és cserélhetők a levelek. Ára az én motoromra 66.000 Ft.

Ismeritek -e,  és mi a véleményetek róla? Tartalék csigának jó lesz ? Vagy fő csigának , és a mostani lesz a tartalék.

Ami megfogott benne az az állíthatóság, és az, hogy bár műanyag, csak a Volvo Penta terméke.

Kérném a véleményeteket.

Egy tiszai hajós társatok.

Barbabianka Creative Commons License 2005.06.14 0 0 392

Szevasz geza007

Igen úgy gondoltam a könnyü siklást. Ekkor a legkissebb megterhelése a motornak.

A fáma azt tartja, az új tipusu motoroknak igazándiból nincs bejáratási ideje. Az elsö olajcserát azért szokták megvárni a hajkurászással mert az elsö ölajcsere alkalmával eltávozik minden szerelési szennyezetséget a motorból.

A csigát nem vetted drágán Ez az ára.

Nemetországban a leghiresebb propeller javitó és kereskedö cég a Gröver

Közkincsé teszem a cimüket. http://www.groever-propeller.de/index.html

Nagyon sok és jó információ találsz rajta.

Ugyan azt a csigát vetted meg ami gyárilag a motoron volt??

A fogyasztásméröt az www.ebay.de -on vettem. Volt éppen egy hát lecsaptam rá.

még nem kaptam meg igy nem tudok róla semmit se mondani.

Hogy miért kell fogyasztásmérö? Mert egyszer már elfogyott a benzinem a tengeren és nagyon kellemetlen volt. Azóta a feleségem minden uton megkérdezi hogy elég benzinünk van-e a célpontig.

Üdv.

bb

Előzmény: geza007 (390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!