Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.06.17 0 0 4
Ja, igen, megkérnélek arra tisztelettel hogy a nevemet légy szives _pontosan_ írni.

Előzmény: ZSOzso (2)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.06.17 0 0 3
Motorhoz nem tudok hozzászólni, de szerintem akkor járnál a legjobban, ha elmennél Pesten a Vízirendészet javítóbázisára, Csepelre, ahol relative olcsón adnak el felújított Z hajtóműveket és irányváltót. 100 kFt magasságában csak Wartburg motorral tudod megoldani, az viszont 2ü ezért nem mehet gázzal. Ilyen hajók léteznek gyári kivitelben is. (ACSM Árvizi Csónakmotor, amit a Vízügy használ a saját rocsóin. Igaz, hogy ez seprűhajtás, de úgy van felépítve, hogy Wb. motor, felező, irányváltó, seprű. A vízsugárhajtást felejtsd el, marhaság. Irányváltást is nehéz megoldani. Vizen a 60 km/h már qu.. nagy sebesség.
Pl. egy jó siklóhajó(Pl. Géczy) egy 75 LE külmotorral kb 80-at megy.

Vonatkozó jogszabályok, vizsgáztatás, kishajóvezetői eng, hajózási szabályzat tiszta?

Előzmény: ZSOzso (2)
ZSOzso Creative Commons License 2000.06.13 0 0 2
Végre egy normális topic az indexen.
Hi LUCIFER!
Örülök hogy létrehoztad ezt a topicot.
Mint ahogy azt a gázos fórumban már említettem, még nincs motorcsónakom de szeretnék építeni egyet.
A haverom csinálja a testet,kárpitozást, az én részem pedig a motor és a hajtás.
mindenképpen belmotorost szeretnék vagy Z vagy sugárhajtással.Azért gondoltam erre mert ezeket házilag ki tudom vitelezni (gondolom én),főleg a sugárhajtást.-ez egyébként jobban is teccene!-tudom ennek a legrosszabb a hatásfoka,de ezzel egy 10 cm mély pocsolyában is lehet csónakázni.
Valószínű hogy a jardok ladamotoros gépe is azért zabál 22-23l-t,és azért megy "csak"60-nal mert sugárhajtású.
A saját gépemet mindenféleképp valami autó motorjával szeretném meghajtani,lehetőleg gázzal.
A teljesítménye jó lenne ha legalább egy 70-80LE lenne.
A külmutoros variáció azért nem tetszik mert egy ilyen teljesítményű külmotor ára többszázK.HUF,míg a belmotorra hajtással és gázzal eggyütt sem szeretnék egy százasnál többet költeni.
Természetesen a sugárhajtóművet sajátkezüleg szeretnémelkészíteni.
Várom az ötleteket milyen motort lenne érdemes beépíteni.
Üdv ZSO.
Előzmény: LUCzI FERencz (1)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.06.08 0 0 1
Úgy tünik, itt csupa "szárazföldi patkány" van.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.04 0 0 0
Ördög!

Nem "0" az érdeklődésem a téma után!

JP

Előzmény: LUCzI FERencz (-)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.06.04 0 0 topiknyitó
A Gázautós topicban volt néhány off hozzászólás, ami arra initott, hogy megnyissam ezt a topicot.

Mivel ez is motoros téma, csak vízi, ezért várok ide mindenkit, akit érdekel a téma, kérdései, válaszai vannak, információt keres, vagy tud adni motorcsónakokról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!