Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.21 0 0 74
Nem tudom, én oprendszernek WNNTt-t használok, ahol a területi beállításokban a billentyűzet kiosztás nálam Magyar (QWERTZ) és nem a 101 gombos Magyar (QWERTY), esetleg itt nézzed. Böngészőnek pedig a neccképet. Még itt is meg lehet nézni, hogy milyen betűtípust használsz, nálam ez times new roman 12. Szerintem kérdezd meg vmelyik számítástechnikai fórumon a guruktól.
Előzmény: barnetto (71)
onobody Creative Commons License 2000.08.20 0 0 73
Sziasztok!
Azt szokták mondani , hogy Augusztus 20
után hüvösebbre fordul az ido.
Ugy tünik ez most nem fog bejönni.
Na szisztok , beinditom estére a pázsiton
az öntözést, és énis aláfekszem.

Onobody

komárom Creative Commons License 2000.08.20 0 0 72
Nem egésszen időjárás, de beugrott!! Aratás- aszály-búza...jó termés...
Azt hallottam, hogy a pékek háborognak, mert a jó mnőségű búzát nem ők kapják, hanem eladják (külföldre)??!! Aszondják, hogy mindenféle egyéb kell hozzá, hogy normális kenyeret lehessen sütni.Hallottatok effélét?? és igaz lehet? Ezekszerint milyen drága kenyeret eszünk?
barnetto Creative Commons License 2000.08.19 0 0 71
Szia!
Kösz, de még nem a hideg télre vágyom, csak az elviselhetobb nyárra. Na, de állítólag szerdától csökken a hoség. Persze most 1 órányi szánkózás jót tenne.
Azt vettem észre, hogy itt Budapesten is hamarabb kezdtek sárgulni egyes fák. A platánok már hullanak.
Hogy megy át a Te hosszú ékezeted, az enyém meg nem?
üdv. barnetto
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.18 0 0 70
Egyik barátom szentül esküszik rá, hogy hamarosan fordul az idő. Hamar lesz az idén ősz.
A tyúkjait figyeli; korábban kezdtek vedleni, mint egyébként. Szerintem meg a hőségtől.
Augusztus első hete nagyon meleg volt. Van vmi népi megfigyelés, h akkor kemény telünk lesz.
Reménykedhetsz.
Előzmény: barnetto (69)
barnetto Creative Commons License 2000.08.17 0 0 69
Sziasztok!
Tud valaki a hosszabb távú idojárásról valamit? Mikor lesz már 1 kicsit huvösebb? A rövid elorejelzésben még mindig csak egyre melegebbel riogatnak, pedig már így is aszalódok a lakótelepi lakásban. Iszonyú, este 10 után is 32°C van. Segítség!
Üdv. barnetto
Előzmény: onobody (68)
onobody Creative Commons License 2000.08.16 0 0 68
Sziasztok !

Az esoböl a végén csak 2-3 mm lett.
Nem valami sok .

Szia Barnetto!
Bizony a fü teljesen tönkremegy locsolás nélkül.
A potlással szerintem várd meg az oszt.
Én is vetettem néhány négyzetmétert juniusban ,
nem lett belole semmi pedig öntöztem.

Üdv Onobody

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.15 0 0 67
Hasonló vízözön Szegeden is az éjszaka. Vasárnap még borulás, hatalmas szivárvány Makó felé (Lehet szedni a sziken a sóvirágot! - akkor láttam, de ez most valójában egy tipp a jövőt illetően), már nem is reménykedtem. De most a logika diadalmaskodott. Mármint; a vízözön.
Akkor, vasárnap a sivatagi pusztában gólyákat láttam sétálgatni. Mit keresnek ezek itten? Mit ehetnek ezek itt? Tán a bogarak és a kis rágcsálók éreztek valamit, és miközben örömtáncot jártak - a gólyapár jóllakott?
Szóval ha a sivatagban peckesen sétáló gólyapárt látok, akkor ezentúl reménykedhetek?
Előzmény: Frint (66)
Frint Creative Commons License 2000.08.15 0 0 66
Szélből, villámlásból jutott, esőből talán 5mm. Fügológiai továbbképzést kérek Anyukámtól, Nála csodálatos.
Előzmény: onobody (64)
barnetto Creative Commons License 2000.08.15 0 0 65
Sziasztok!
Megjöttem én is a két és fél hét szabiról. A kertemben teljesen tönkrement a fu, úgy néz ki mint a tarló. 1 hónapja esett utoljára eso, akkor sem sok. Ido elott kezdenek sárgulni a levelek is.
A föld agyagos, és ahogy kiszárad, hatalmas repedések keletkeznek. Most kellene a fuhiányokat pótolni, de nem merek vetni a szárazság miatt.
Sivatagosodás.
Viszont rengeteg a darázs, minden vízcseppre megjelennek.
üdv. barnetto
onobody Creative Commons License 2000.08.14 0 0 64
Sziasztok!

Na végre esik . Na nem nagyon , de már ilyet is régen láttunk
errefelé. Viszont annál jobban villámlik. Igen látványos .
A Tisza felol jön , Frint remélem nektek is jut belole.

A fügét ki fogom próbálni , ha van valami
trükkje feltétlenül szoljatok!

Üdv Onobody

Frint Creative Commons License 2000.08.14 0 0 63
Nálunk aztán mindegy, hogy milyen figurában van a Hold...aszály van a köbön. Szombat este 4mm esett, ez 1 órán belül el is párolgott.
Való igaz, hogy kapitális zöldségek nőnek...90 dekás paradicsomom már volt, lassan megdöntöm a bolgár néni rekordját.
Aug 20 után általában meg szoktak érkezni a nedves légtömegek(így szokták mondani) no de nem egy trópusi országba'... :)
Előzmény: onobody (60)
lujza Creative Commons License 2000.08.14 0 0 62
Valszeg mindegy neki, hogy locsolod-e vagy sem.
A mi fügénkhez nem ér el a locsoló, sehogyse.
Annyi füge van rajta, hogy még...
Előzmény: Csucsuka (61)
Csucsuka Creative Commons License 2000.08.14 0 0 61
Hali Mindenkinek!

Gondoltam elmesélek nektek egy érdekes meteorológiai eseményt, ami szombaton késő este történt. Nagy villámlások, dörgések, semmi víz.. Kimegyek a konyhába, kinézek az ablakon: Zuhog az eső!!! Hurrá!!! Bemegyek a szobába (két ablak között max 12 m távolság), hogy kinyitom az ajtót és átszellőztetem a lakást: SEMMI nyoma sincs az esőnek!!! Az adatok valósak, mert mégegyszer kimentem a konyhába leelenőrizni, tényleg esett))))

A fügéhez: Apósom kertjében van egy 6 éves gyönyörű fügebokor (cca 3,5 m magas), nagyon finom a termése és az abból készűlt bor. Ki kell, hogy ábrándítsalak: úgyanúgy locsolni kell, mert a meleget szereti, de az aszályos időket nem.

Előzmény: onobody (60)
onobody Creative Commons License 2000.08.13 0 0 60
Én is hallottam , hogy a fogyo hold esot hoz.
"C" betü alaku , azaz "C"surgora áll.
Ez szerintem a kevésbé bevált mondások közé
tartozik.De nemsokára meggyözödhetünk rola.

Azért ennek a trópusi hoségnek is megvan a haszna.
A szölöt például alig kellett permetezni.
Ráadásul kapitális sárgarépák , paradicsomok és paprikák nonek .
Jártam egyszer a bulgáriai Micsurin városban,
ott láttam ilyen fantasztikus zöldségeket.
Egy nénikétöl a piacon kértem egy kilo paradicsomot,
ö erre egy dinnyenagyságu paradicsombol kivágott
egy gerezdet és azt adta el nekem.

Na ilyen zöldségeim vannak az idén!

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.12 0 0 59
Mivel a téma kiszáradni látszik, egy kicsit elvontabb és misztikusabbnak tetsző vizekre evezek. Ha hülyeségnek tartjátok, csak szóljatok.

Szóval néhány éve jelent meg egy könyv Útmutató Hold címmel. Magyar Könyvklub. A szerzők a néphagyomány által feltételezik, hogy a Holdfázisok változásai közvetlenül kihatnak a növényekre. Félreértések elkerülse végett az egésznek semmi köze az asztrológiához.
De például én is tudok olyan népi hiedelmről, hogy újhold idején az eső esélye megnövekszik (ha jól emlékszem).
Rövid ideig próbálkoztam, avval, hogy az univerzumot is befogom, különösebb igazolható siker nélkül. Ti hallottatok-e már valakiről, aki ezt a játékot már komolyan játssza? Vagy esetleg ti is próbálkoztatok-e már?

Aug. 20. Fog-e esni, fog-e fordulni az időjárás?

Füge azt hiszem az indításkori metszési módon múlik. Ennek közelebbi titkát már egyszer magyarázta vki, de mér nem tudom visszaidézni. Kifagyott a fügefa. A félsivatagban valszeg szeretni. fog. Mifelénk igen sok van már most is.

Előzmény: onobody (58)
onobody Creative Commons License 2000.08.09 0 0 58
Sziasztok!

Csoda , hogy él még a topic , elég nehéz ugy
beszélgetni az idojárásrol, hogy közben nincs
idojárásváltozás.
Szerintem is az a megoldás , hogy melegszereto
, és szárazságtüro növényeket telepitünk.
Kivin és fügén gondolkozom.
Ha vannak tapasztalataitok , szivesen fogadom.
Például , vannak különbözo fajta fügék?
Egyik embertol azt hallom , hogy nem érik be
a fügéje , ,a másiktol azt , hogy kétszer
is terem . Miért???

Üdv Onobody

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.09 0 0 57
Igen, nekünk Dél-Alföldieknek nyitni kéne egy topicot Izrael agrárkultúrájáról. Hasonló az éghajlat, nem szólva arról, hgy locsolásban is igazán nagy profik.
Előzmény: Frint (56)
Frint Creative Commons License 2000.08.09 0 0 56
Én már el sem hiszem, hogy idén még megnyílnak az égi csatornák a fejünk felett...nem is a csapadékhiány a nagy baj, hanem a területi eloszlás. A mi városunktól 5 km-re esett 80mm eső egy óra alatt, nálunk meg leéghetett volna a tarló. Ez a gond, mert nagy átlagban is aszály van, de így meg egyszerűen katasztrofális a helyzet. Unottan locsolok, locsolok,...
Az új növény dolgot komolyan kell venni, a rozs már nem érzi jól magát itt a trópusokon...
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.08 0 0 55
Én ilyen aszályos nyárra nem emlékszem. A felhők valami csoda folytán mindig elkerülnek bennünket itt a Dél-Alföldön. Szerintem tényleg igaz, hogy változik a klíma. Félsivatagosodunk.
Na mindegy, legalább új növényeket ismerhetünk meg.
Előzmény: Frint (54)
Frint Creative Commons License 2000.08.08 0 0 54
Nem tudom, említettem-e, hogy a délvidéken a helyzet változatlan??? :)A szántóföldeken 10cm-es repedések vannak...hihetetlen, de én tavasz óta 4 esőre emlékszem...Eddig kb 400m3 vizet locsiztam szét...Onobody, nekem idén nem sikerült a kaliforniai, de ha a pritaminokat látnád...vasárnap 90(!)dekás paradicsomot vettem le! A víz csodát tesz...(bár én borivó vagyok)Frint
Előzmény: Törölt nick (52)
onobody Creative Commons License 2000.08.03 0 0 53
Szia Kopáncsi!

Igen-igen már az elso gyereknél is
nyomattuk a tejszaporitó teát.
Meg is lett az eredménye! Másfél
éves koráig szoptatta a kislányomat
a feleségem.

Ami a METEO-t illeti : Locsolás.
Ma viszont hazahoztam Mártélyról az
elso paprikákat (kaliforniai).
Kapitális példányok! Öröm nézni.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.02 0 0 52
Kedves Onobody!

Sajnos akkor valamenyire igazolódott az esőcsináló Illés rövidtávú prognózisa.
Eső azért Szeged könyékén nem nagyon volt, a szokásos helyzet, jönnek a fekete felhők, már-már itt vannak, villámlik és amikor már úgy tűnik, hogy végre megerednek az égi csatornák szépen elsuhannak fellettünk, vagy kikerülnek bennünket.
Szóval a délvidéki helyzet változatlan (ugye Frint!) és bizony mifelénk csak sopánkodik minenki, ha a meteo-téma szóba kerül, ezért is volt tán ez a nagy csönd a topicban.
Családra vigyázzál, a kismama-feleség a kakukkfüvet kerülje, nem javasolt a terhesség alatti használata. Van valahol édeskömény magom, ősszel a gránátalma-cserénél adok magot belőle. Az édeskömény ugyanis -bár bizonyára tudod- kiváló tejszaporító, ill. az anyatejen keresztül nyugtatja a kicsi hasát, továbbá ha mégis hasfájós, akkor a belőle főzött gyenge teával gyors és kedvezező eredményt lehet náluk elérni. Nálam két gyereknél ok volt, ill. másoknak is javalltam, mindenütt bejött. Egyébként az édeskömény valamennyi babateában ott van, sőt az illata igen intenzíven ki is érződik belőlük. Gyógynövényboltokban is olcsón hozzá lehet jutni, nem kerül többszáz forintba, mint a drága német készítmények.

Kicsit előreszaladtam. Bocs. Csá,

Kopáncsi

Előzmény: onobody (51)
onobody Creative Commons License 2000.08.01 0 0 51
Haliho !

Visszajöttem a nyaralásból.
A kertészeknek jó ido volt , a nyaraláshoz
kissé csapadékos és hüvös .
De azért jól éreztük magunkat.
A kislányom és a feleségem is megfázott
a végére.
Meglehetosen hanyagoltátok a topicot távollétem
alatt. :-I

Üdv Onobody

onobody Creative Commons License 2000.07.22 0 0 50
Sziasztok !

Tegnap fölénk jött egy felhő , akkora volt
mint a tenyerem .
Piszok nagy zápor támadt belőle, volt minden ,
eső ,égzengés , szivárvány , ami kell .

Üdv Onobody

onobody Creative Commons License 2000.07.21 0 0 49
Sziasztok!

Hát nem sok jóval biztattok.
Délelőtt is , délután is eső.
Nem baj , legfeljebb gombázunk. :)
A Tiszatóhoz megyünk , közel van Tokaj,
a borral nem lesz gond .
Az aszút ugyan nem kedvelem , de a
furmint jöhet. :))

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.20 0 0 48
Én a Magyar Csillagászati Egyesületftp szerveréről szoktam letöltögetni a legfrisebb Meteosat tükrözéseket. Itt napi 4-6 frissítés szok' lenni, jpg fromátumban, újabban 50-80 KB-s terjedelemben. A legutolsó, 9:30-as állapot szerint szépen nyomulnak a felhők a Kárpát-medence felé. A csillagászok honlapjáról kiindulva még sok jó műholdas helyet találhat magának az ember a hálón.
Előzmény: Frint (28)
Frint Creative Commons License 2000.07.20 0 0 47
Esik eső szép csendesen...ugye most mész nyaralni? :) Jégesőből mi már kaptunk az idén 1X, az én kertem kimaradt, remélem jegesaugusztus is kihagyja...egy igazi jég még az öreg gyümölcsfákban is komoly kárt tud okozni.
Jobb időre várva:Frint
Előzmény: onobody (45)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.20 0 0 46
Érintelőgesen utána néztem az Illés napjával kapcs leírtnak. Júl 20-a Szent Illés v Illés próféta napja. Leginkább a tűz prófétájának mondható, innen nyilvánvaló az analógia a villámlás és a dörgedelem elhárításával kapcsolatosan. Sőt Illés a Bibliában nagy esőcsinálónak van bemutatva, innen elindulva találtam egy szép mondást is;
Ha Illés napján esik, akkor veti a gombát és sok gomba lesz az idén!

Ez a kitétel szerintem arra utalhat, h ha ilyentájban esik, akkor a júlvége augeleje csapadékosra fordulhat.
Szóval ha komolyan vesszük ezt a hagyományt, akkor tanácsolhatom Neked, aki most mész nyaralni, h legjobb ha máris imádkozol: szép időd legyen! De legjobb ha az esőkabátokat elcsomagoljátok. Sőt ha gyerekeket is viszel: nem árt, ha pár üveg bor is lesz nálad, h bírjátok a gyűrődést velük, amikor künn esik.
Előzmény: onobody (45)
onobody Creative Commons License 2000.07.19 0 0 45
Sziasztok !

Ezt az Illés napi mondást nem ismerem .
Az biztos , hogy az Augusztus a jégeső
szezonja. Remélem azért nem lesz sok ,
nekem a szölöbe szokott a legnagyobb
kárt okozni.

Holnap megyek Mártélyra , és én is előveszem a locsoloberendezést .
Most nem bánom , hogy itt a napsütés , mert
nemsokára kezdődik a nyaralás.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!