Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2003.10.23 0 0 63
Ide a topicba irjal, mert a reg. beli e-mail cimem mar regen nem el.
Előzmény: Törölt nick (61)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2003.10.23 0 0 62
Debrecenben, ill. Hajduszoboszlon erdekel a motor?
Van egy teljes, oninditos Vihar, tavvezereltre atalakitva, (nincs rajta a gazkar) es egy hianyos masik, potalkatresznek, aminek van gazkarja. Arat nem tudok most mondani, mert nem az enyem a motor, de ha visszajelzel, megkerdezem. Mennyit erne meg neked?
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.22 0 0 61
sziasztok!

szükségem lenne egy önindítós vihar motorra, ha valakinek van eladó kérlek "szóljatok"!
kösz, üdv!

LUCzI FERencz Creative Commons License 2003.09.15 0 0 60
Tudom, hogy idény vége van, de azért...

Eladó egy 35 LE kétütemű, kéthengeres SELVA rövid tribes csónakmotor, rendezett papírokkal, kevés üzemórával, a Tiszán volt használva, nagyon jó állapotban van, önindítós, és külön akkutöltő generátor is van beépítve. Van hozzá egy egykaros, vagy egy kétkaros bowdenes irányváltó, 24 lit. müa tank, és tartalék hajócsavar. Jelenleg távvezéreltre van átalakítva (kézi gáz és kormánykar leszerelve, de megvan hozzá.)

Ugyanitt, de ettől a motortól függetlenül, van egy teljes bowdenes kormánymű is eladó, vezetőgörgőkkel, mindennel együtt.

Nem az enyém a motor, az egyik haveromé, de rajtam keresztül érdeklődjetek.
A regisztrációbeli mailcímem már nem él, a jelenlegit bizonyos okból nem írnám ide, érdeklődjetek itt a topicban, időnként be fogok nézni.
Árat most nem tudok, de rövidesen lesz.

Ja, Hajdúszoboszlón van az egész.

Pitecus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 59
Hali!
Örülök, hogy megláttam ezt a topikot.
Nekem egy Suzuki DT 2.2-es motorom van, az hajtja a ladikomat a kis-dunán.
Kétütemű, és EU-ba is szállítanak belőle bőven(2.2-15?LE). Az is igaz, hogy 1:100-as keverést igényel. Szerintem ezeknek az újabb 2 ütemü motoroknak motoroknak nincs haláluk az EU-ba lépés után, mert az olajuk vízben könnyen bomló és asszem valamilyen növényi eredetü.

Üdv
Pitecus

Előzmény: Navyblue (51)
Juris Creative Commons License 2003.08.11 0 0 58
A 2003. október 1-jétől érvényes új Hajózási Szabályzat a Magyar Közlöny ez évi 67. számának II. kötetében található meg, a neten még nem találkoztam vele.
kismiki Creative Commons License 2003.08.11 0 0 57
kg216
Max. 4kW-os mocihoz is kérheti a vízirendőr a származást igazoló doksikat (számla, adásvételi, vámpapír).

Juris
Hol találom a neten az új HSz-t?

Juris Creative Commons License 2003.08.09 0 0 56
Más. Használt már közületek valaki Honda gyártmányú külső csonakmotort, 30 Le-s teljesítményűt? Milyenek a tapasztalatok?
Juris Creative Commons License 2003.08.09 0 0 55
Sziasztok!
Aki kisgéphajóvezetői engedéllyel rendelkezik, remélem bizonyára tudja, hogy ez év október 1-jével új hajózási szabályzat lép érvénybe
kg216 Creative Commons License 2003.08.09 0 0 54
kismiki

Köszönöm a választ, még egy pár kérdésem lenne.

1: Akkor ehez sem elég egy egyszerű adás-vételi szerződés, ezt is ügyvéddel kell ellenjegyeztetni?

2: Ha a csónakot max. 5 lóerős motorral használnám, akkor nem minősülne kisgéphajónak, ebben az esteben semilyen engedélyezésre, papírokra nincs szükség?

Előzmény: kismiki (53)
kismiki Creative Commons License 2003.08.09 0 0 53
216kg

Igen, a motor nélküli hajótestre is vonatkozik az előírás. Az üzembehelyezés előtt a Hajózási Fő? Felügyeleten kell az iratokkal jelentkezni. Megnézik a papírokat és ha mindent rendben találnak, adnak egy csekket. A befizetés után időpont és helyszín egyeztetés következik. Kérhetsz a vizsgáig érvényes ideiglenes papírt a hajó "összelövéséhez". Ezzel csak nappal és asszem max. 2 személlyel használhatod a gépet. A kötelező felszereléseket természetesen már a próbák során is kérheti a rendőr.

Előzmény: kg216 (52)
kg216 Creative Commons License 2003.08.09 0 0 52

"Egy dologról viszont ne feledkezzetek el:
4kW (5,5 LE) fölött vizsga és regisztrációköteles a motor, ezért mindenképpen rendezett papírokkal szabad megvenni. Mindenképpen kell hozzá vagy vámpapír, vagy eredeti bolti számla, vagy, ha már nyilvántartásban volt, akkor az előző hajólevél másolata. Ha ezek a papírok megvannak, akkor sem elég egy egyszerű adásvételi szerződés, hanem ügyvéd, vagy közjegyző által ellenjegyzett, szárazbélyegzővel ellátott szerződés kell!!!"

Ha külön akarok egy felfújható félmerev hajótestet behozni a motortól, arra is vonatkozik ez mind?

Köszi

Előzmény: LUCzI FERencz (21)
Navyblue Creative Commons License 2003.07.18 0 0 51
Hasznalhatod a ketutemut, a szigoritas csak annyi, hogy ujat mar nem lehet uzembe helyezni.
Előzmény: outboard (50)
outboard Creative Commons License 2003.07.17 0 0 50
Sziasztok!

Vennék 15 lóerős, rövid (15"-os)tengelyű csónakmotort.
(eredet igazolással, ha lehet távirányítóval)

Milyen motort ajánlotok?
Hol találok tuti bizományi boltokat?
Érdemes-e használtat venni?
Az EU-ban engedik a 2 ütemű csónakmotor használatát, vagy dobhatom ki jövőre?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Navyblue Creative Commons License 2003.06.16 0 0 49
MerCruiser szerviz?
276.48.73 a telefonszamuk
XXI. kerulet, Szabadkikoto ut 2. a cimuk
Előzmény: O S R A M (47)
E.x.l.e.x Creative Commons License 2003.06.15 0 0 48
elado 1 igenyes felujitott 90% ban kesz, de hasznalhato katonai rocso 4LE /max. 50 uzemorat hasznalt/ thomos motorral mohacson. iranyar: 400.000 ft.

exlex-x@freemail.hu

O S R A M Creative Commons License 2003.06.14 0 0 47

Hello

Tudtok valami okoságot 3000cm3 Mercruiser ügyben,kihajtás ment el a függöleges tengelyen van két kúpkerék az egyik alul a másik felül....

Elment az olaj és ledarálta.....

Tudtok valami helyet ahol lehet használtat venni,vagy esetleg van valakinek

Köszi..........

riki86 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 46
Sziasztok!
Horgászcsónakot kínálnék eladásra 15 LE Johnson motorral, eredet igazolással, hajólevéllel (vizsgáztatva van) részletekért katt. ide:

leírás és képek a csónakról és a motorról


Slam1 Creative Commons License 2003.04.12 0 0 45
Mint utolsó lehetőséget ezt a fórumot használnám fel arra,hogy megtaláljuk a tavaly november elején a Balatonról eltünt céges motorcsónakot.
A test:JULA
Különös ismertetőjele:H-12825-20(öntapadós matricával volt felírva,gondolom azóta ezt leszedték)Az orrpad és a középső pad között egy fedett tároló volt kialakítva,magassága mint a csónak eleje,a vége a középső padig ért.A középső pad kivehetőre volt megcsinálva(a pad nem volt benne az eltünéskor)Az orrészen kb.40 cm magas lámparud,a farrészen lobogótartó.A test hátulján,belül jobb oldalon egy billenőkapcsoló,egy nyomógombos kapcsoló, és egy áramtalanító kapcsoló van(volt),valamint egy kb 2 cm átmérőjű lyuk melyből hiányzik a kapcsoló.A fartükör többször volt javítva,ez a hátsó ládában belülről jól látható.A test derekánál és a farán 2-2 fém kikötőbak van.

Motor:YAMAHA 15 DS 684CS
Motorszám:123414

Hát ennyi lenne,felbukkanása szerintem a Tisza tavon a legvalószínübb,de előfordulhat máshol is.
A rendőrség a nyomozást megszüntette,így segítséget csak tőletek várhatunk,kérek mindenkit aki a vizet járja segítsen a felkutatásában.Sajnos képet nem tudok mellékelni róla.
Segítségeteket előre is KÖSZÖNÖM!

pézsmatulok Creative Commons License 2003.04.12 0 0 44
CSá Mikó!!
Oké jöhet a kép majd folyataosan nézem őket!
Mikori gyártmány a moci????????

kösi

Előzmény: Miko (42)
Navyblue Creative Commons License 2003.04.12 0 0 43
Nagy kár, hogy a Trinexus nem tudott újat mutatni a szakmában, pláne a környéken...
Előzmény: bael22 (26)
Miko Creative Commons License 2003.04.10 0 0 42
pézsma!

Mi a Tiszán nyomulunk ezerrel. :-))
A moci soros 4 hengeres. Olyan 80-90 kiló körül lehet, pontosan nem tudom. A 7 végén csinálunk róla képeket, és elküldöm.

Csövi

Előzmény: pézsmatulok (41)
pézsmatulok Creative Commons License 2003.04.09 0 0 41
Ha tudsz akkor küldjél képet róla!E-mail!!!! Ha nem akkor mondd meg, hogy hány kiló!És milyen elrendezésű a moci!V vagy milyen???

köszi

pézsmatulok Creative Commons License 2003.04.09 0 0 40
Csá!Bocs a késésért!:)

Merre szoktatok síelni, mert én is szoktam, mellesleg imádok is csak korábbi gerinctörésem miatt nem engedtek idén vízre, mert állítólag őrült vagyok!!!:)
Szal merre síeltek!A hét végén akkor megemlítem apumnak oké!Neki kell én csak síelek!Ja meg én szerelem mindíg azt a rohadt csónakot!:)Persze örömmel!!!!!

Pézsma

Előzmény: Miko (39)
Miko Creative Commons License 2003.04.08 0 0 39
pézsma!

Johnson 75 Le-s moci, 4 hengeres, 2 ütemű. A fogyasztásáról fogalmam sincs, mert 1 hajóval vettük, de rögtön levettük róla, mert vettünk helyette 1 115 Le-s Mercruisert. Ez 6 hengeres 1600 köbcentis, ennek a fogyasztása óránként olyan 12-15 liter között mozgott. Mondjuk mi síelni használjuk, meg a hajótest sem kicsi.

Üdv: Miko

Előzmény: pézsmatulok (38)
pézsmatulok Creative Commons License 2003.04.07 0 0 38
Na félre a poénokkal!

Csak egy kérdésem van!Mennyit eszik?

Köszi az infót, hétvégén megemlítem apámnak!!!!!

Előzmény: pézsmatulok (37)
pézsmatulok Creative Commons License 2003.04.07 0 0 37
Köszi a választ!

Milyen tipusú a moci?Rövidlábas?Hány lovas,hány lóerős,hány köbcentis?

köszi Inkább írj a Emailomra!:)

Előzmény: Miko (36)
Miko Creative Commons License 2003.04.07 0 0 36
Helló pézsma!

Bocs, hogy csak most írok, de eddig beteg voltam, és nem voltam netközelben. Szal a moci asszem 84-87 körüli kiadás. Az irányváltója mechanikus (bowdenes). Az ára 300000.-
Üdv: Miko

Előzmény: pézsmatulok (32)
riki86 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 35
Sziasztok!
Horgászcsónakot kínálnék eladásra 15 LE Johnson motorral, hajólevéllel (vizsgáztatva van) részletekért katt. ide:
kép,leírás és minden más


petyat Creative Commons License 2003.04.04 0 0 34
Udvozletem az egybegyulteknek!

Tamadt egy orult otletem, amit itt kozzeteszek, mert olyan ember vagyok aki szeret utanajarni a dolgoknak.

Szentendrei vagyok es Budapesten dolgozom, aki mar tapasztalta, hogy milyen minden nap Hevvel zotyogni, vagy araszolgatott mar dugoban az tudja, hogy egyik sem kellemes dolog, foleg minden nap ujra, meg ujra.

Szoget utott az a gondolat a fejemben, hogy elvegre itt van ez a majd 1 kilometer szeles sztrada, gyakorlatilag kaputol kapuig, amit Dunanak hivnak.

Tudom, hogy a motorcsonak nem olcso mulatsag, engedelyek, fogyasztas stb, de meg van egy nyitott kerdes, amire nem tudom hol kapom meg a valaszt. Nevezetesen: Hogyan es hol lehet kikotni a belvarosban, illetve ha lehet mennyibe kerul egy effele luxus?

Elnezest kerek a hibbant felvetes miatt.

Varom valaszotok: Peter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!