Keresés

Részletes keresés

Barbabianka Creative Commons License 2005.03.01 0 0 247

Hallo dunaimentők

A forum cime www.boote-forum.de Nagyon jók a témák. Remélem jól beszéled a németet. Mekkora és milyen hajód van? Hogy akarod levinni?

Üdv.

bb

Előzmény: dunaimentők (238)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.28 0 0 246

MEgnéztem a honlapodat, gondolom te is olajostalpúként hajóztál....Szép a gépész élet!

Ha tudsz elérhető áron valami kisebb dieselt...

Szerintem szívesen látna mindkét hajó gépész szekciója, ha egyszer lenéznél!

Valószínüleg találkozhatnál néhány régi munkatársaddal is!

csörögj rám egtyszer: 30-2243138

Sanyi

Előzmény: krezidiesel (243)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.28 0 0 245

Szia!

először a "SOPRON" m/s nagyjavaításában volt szerencsém részt vállalni, ott találkoztam először 8 hengeres LÁNG-al. Most a "TATABÁNYA" 6 hengeres LÁNG- jait élsztettük fel. Én is nagyon örülök, hogy ezek a hajók nem kerülnek szétvágásra és mivel anyagi erőforrásaim nincsenek (csóró vagyok mint állat...:-)))  ) a munkámmal igyexem segíteni. A Gőzhajók, hadihajók hajózás fórumon részletesen olvashatsz mindkét hajórol.

A "SOPRON" jelenleg a Neszmélyi hajóskanzenben "lakik", a "TATABÁNYA" pedig hamarosan jön fel Újpestre.

 

Ami azt illeti én is bevásároltam egy rendőrségi M-2 -t, a Warthburg motor helyére keresek valami DIESEL-t. Persze lehet kapni, csak ugye a mentő egyesületnek nincs pénze, a támogatói, vagy reklám célú számlánk meg a kutyának sem kell, tehát egyenlőre nincs motor, pedíg nyakunkon a szezon!

 

Az intercooler esetleg elhagyható, a kipufogó megoldásával mi a gondod?

 

ezen a honlapon mindenre van megoldás:

www.vetus.ne

persze ezek nem olcsó dolgok, de ha a megoldást el tudod lopni és házilag kivitelezni...

Előzmény: krezidiesel (243)
smith Creative Commons License 2005.02.28 0 0 244
A zoltán-alapítvány tulajdonában, vannak, helyileg pdig a neszmélyi hajóskanzenban.
www.neszmely.hu vagy europahajó oldalán, továbbá a hajocsavar.hu-n találsz képeket. De szvsz. a gőzhajók... topicban is szeretettel látnak.
Előzmény: krezidiesel (243)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.28 0 0 243

Eger, Sopron, Komárom, az Al-Duna tigrisei...

Nagyon örülök, hogy ezek a legendák nem tűnnek el nyomtalanul a lángvágósok keze által, egyszer meg tudom mutatni még talán a kislányomnak is , nem csak fényképen. Ezek a hajók most kinek a tulajdonában vannak? A Mahartnak semmi köze, gondolom már hozzájuk?

Mostanában ilyeneket csinálok:

Nem jon össze ez a képfeltöltés már megint... Majd este próbálkozom.

Előzmény: smith (242)
smith Creative Commons License 2005.02.27 0 0 242
Igen, kb. mint a Dorog.
Mit csinálunk vele? Remélhetőleg talpra áll, és menni fog mielőbb. Ha a Gőzhajók... fórumban visszaolvasol párezer hsz-t, mk. 2003 karácsony környékére, akkor láthatod. Akkortájt a Sopron ms jött vissza a sírból, ma így fest:
Előzmény: krezidiesel (241)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.27 0 0 241

A Tatabánya olyasmi mint a Dorog volt ha jól emlékszem? Azon utaztam pár utat...

Mit csináltok egy ekkora hajóval? A Mahart már eladta, vagy nem?

Előzmény: smith (240)
smith Creative Commons License 2005.02.27 0 0 240
Ez a Tatabánya, amely sok év után talán újra mozdulni fog. Hathengeres Lángok, egy kettő és egy négyhengeres Jendró a segédüzem.
Előzmény: krezidiesel (239)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.27 0 0 239

Ez melyik hajó? Régebben én is dolgoztam Láng-okkal, jópárszor megjártam a dunát Sulinától Regensburgig . Legjobban a régi Eger ms.t szerettem a soros 8 hengeresek gyönyörűen muzsikálnak...

Honlapom megújult, egyenlőre csak egy hajós kép van rajta, egy rendőrségi varesz motorost épitettünk át 1,9 tdire. Csinálok még majd képeket és felteszem, amik vannak sajna túl nagyok.

A dieseles átépitésben talán a kipufogó, és az interkúler a legnagyobb feladat, ezzel küzdök a legtöbbet. Ezekben szivesen vennék segitséget.

Előzmény: dunaimentők (236)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 238

 

     " olvasom és irok a Boots-Forum-ba"

 

Megadnád a címét, Megnézném!

Ami konkrétan érdekelne:

Régi vágyam, hogy egyszer lehózom a hajót az Adriára. Mennyi az illeték? elfogadják a magyar papírokat?

 

Előzmény: Barbabianka (230)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 237

NA de tényleg!

Ezek ugyan nem sporthajó motorok és nem is "temetnek"  benzint, csak gázolajat...

Engem viszont nagyon érdekelnek a tengeri mototosok. HA van tapasztalatod, esetleg képed a témában azt megköszönném!Hátha feléled a topic!

Én a Dunán egy KRIM II-vel, (6m, Volga motor, orosz vízsugár-hajtómű) és minden mással is megyek, amibe bele tudok ülni.

Előzmény: Barbabianka (234)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 236

Szia!

Engem kimondottan érdekel a V8, meg az S6-os benzintemető!

SŐT!

 A kedvencem a 2x8, vagy 2X6 -os, szárazkarteres, reverzálható, légindítású LÁNG motorral szerelt hajó!Íme a 6-os:

Előzmény: Barbabianka (234)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 235
Barba mester!

Nem rakattam át magamhoz, mindössze a moderátorok szokása, hogy hasonló témájú topicokat összevonnak. Elismerem, felhívtam rá a moderátorok figyelmét, ezt nem is tagadom, de nyugtasd meg magad, mert előbb-utóbb maguktól is rátaláltak volna, és rosszabb lett volna akkor megszüntetni, illetve összevonni a topicot, amikor már van benne egy pár tucat hozzászólás.

Horvát papíron a "Boat Leaders Licence of Competency" nevezetű, a horvát kikötőkben, kb 1 hetes tanfolyammal és vizsgával megszerezhető, másnéven "horvát kishajóvezetői" engedélyt értettem.

Ennek az érvényességi korlátairól mit tudsz?
Mit mondanak rá a horvát hatóságok? A mieink egyértelműen nem fogadják el nemzetközi érvényű papírnak, de az érdekelne, hogy a görögök pl. elfogadják-e? Adnak-e rá charterhajót?

A "PP"re figyelmeztetésedet köszönöm, soha nem vettem volna észre!
Szólok a modinak.

Előzmény: Barbabianka (234)
Barbabianka Creative Commons License 2005.02.24 0 0 234

LUCzI FERencz

1, Persze hogy érdekes téma a tengeri hajózás valószinüleg ezért rakattad magadhoz  De az itt résztvevöket úgy érzem jobban érdekli külmotor mint egy beépitett V8-as  vagy S6-os benzintemetö. Nagyobb hajót csak hosszabb túrára édemes a vizre rakni. A Dunán én is egy 40 lovas rocsoval fogok hajózni. Ezért vagyok itt is.

2, Mint azt te is tudhatod nagy a különbség a vitorlázás és a túramotorozás között ezért inditottam a topicom és nem neked szántam konkurenciát.

3, Ha a elözö hozzászólásaimat elovasod megtudod hol hajóztam.

4, Milyen Horvát papir? Mi érdekel? 

bb

ps. Akciód nem tartom korrektnek!!!

pps. a SPPORTHAJÒZÀST  a cim ben pedig javittasd ki mert igy senki se irja be a keresöbe.

Előzmény: LUCzI FERencz (232)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 233
Egyébként meg Tengeri vitorlázás topic is van.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 232
Érdekes a téma, még engem is érdekel, de szerintem igenis hasonló témájú a kettő, és mint ilyen, fölösleges! Én személy szerint pl. sokkal szivesebben venném, ha a másik motorcsónakos topicban olvashatnék erről is.
Ha már itt tartunk, görögországi hajós tapasztalatod van-e?
Mit tudsz a horvát papír érvényességéről?


Barbabianka Creative Commons License 2005.02.22 0 0 231

Sorry mégs jól irtam mert egy "z" lemaradt a végéröl.

ugye megbocsájtod

bb

Barbabianka Creative Commons License 2005.02.22 0 0 230

Hallo LUCzI FERenc!

Ugye jól irtam a neved

Mint láttad szivesen vettem részt a másik két hajós topcban. (valószinöleg tovább is tenni fogom) Nem ellenük készült ez. DE azokban külmotoros kishajók és Magyar folyami hajózás a téma. A harmadikban pedig Balatoni meg Dunai nagy géphajók.

Érdekes és figyelemmel olvasom öket. Viszont sok hajóval rendelkezö hajós van akit esetleg érdekelnek tengeri problémák és hajók amik nem csak 5-20 lovas motorokkal vannak ellátva.  Az nem protzság, hogy valaki egy kissebb vagy nagyobb turahajóval bejárja a horvát tengerpartot.  Én valamikor 4,5 méteres Hillével hajótam Zadartól Dubrovnikig és vissza. Kedvet szeretnék hozzá csinálni

Az Indexre most találtam de már kb 3 éve olvasom és irok a Boots-Forum-ba. Bahajóztam az Adriát Triesttöl Dubrovnikig. Több száz link cimem van ebböl a témakörböl.Nem személyeskedni akarok mint Te, de van tapasztalatod ezen a téren?

A két futó topic nem érinti ezeket a témaköröket

A téma nincs szétforgácsolva ezáltal csak kibövitve.

Igazad van? hogy fogadjam meg egy régi törzsasztalos tanácsát és zárjam le a topicot? Nyaranta több száz hajó van lent az Adrián. Talán érdekli öket ez a téma! Ha nem akkor akkor úgy is elhal a topic.

Addig is baráti üdvözlettel

Barbabianka

Előzmény: LUCzI FERencz (229)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 229
Te Barba!

Nem b...gatni akarlak, de mi a rákért kellett külön topicot nyitni a témának?
Nincs még elég motorcsónakos-sporthajós topic?
Nem fért volna el ugyanez az eredeti topicban? a "Motorcsónak, csónakmotor, sporthajózás"-ban?
Nem azért, mert az a saját topicom, de egyszerűen nincs értelme szétforgácsolni a témát!

Jó, mondhatnád erre, hogy ez a tengeri, az meg a folyami-belvízi topic, de szerény véleményem szerint marhaság így szétválasztani a témát.

Szerintem azt a néhány hozzászólást egyszerűen másold át az eredetibe, és utána kérd a moderátoroktól a topic megszüntetését, mivel értelme nincs, és redundáns információt hordoz!

Vagy csak egyszerűen arra vártál, hogy végre meglegyen a 30 hozzászólásod, és nyithass egy topicot?

Ebben az esetben találhattál volna ki jobb témát is!

Még egyszer mondom, ne b...tatásnak vedd, de ennek a topicnak egyszerűen nincs értelme, és a modik előbb-utóbb össze fogják vonni a másikkal.
Nem akarlak kioktatni, csak egy "oreg Törzsasztalos" tanácsaként mondom ezt, aki több, mint 8 éve itt van, az első 1000-ben benne van, és egy pár ezer hozzászólás a háta mögött van.
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.02.22 0 0 228
A tengerre l O tapasztalatom van, viszont a parti szállások drágultak :-(
Barbabianka Creative Commons License 2005.02.22 0 0 227
Üdvözlöm az olvasót aki talán késöbbi aktiv résztvevöketje is lesz ennek a topicnak.

Lehet hogy keresésem nem volt eddig szerencsés de még nem találtam sehol e témára.

Röviden magamról a hetvenes években vettem meg elsö hajómat (hossza 3,5m Motor 9,9LE).  Hétvégeken a Dunát jártam de már a következö évben levittem az Adrára kipróbálni. Utunk sikeres volt. Erröl estleg késöbb. Azóta tán tiz nyár kivételéve szabadságomat a tengeren töltöttem. A horvát háborús évek alatt bejártuk Elbát, Korzikát, de talán legjobban a Dalmát tengerpartot kedvelem.

Szeretem romantikus öbleit, kikötöit, csodálatos hangulatos városait. Megismertem a vizen  több magyar hajóst. Jókat és sajnos rosszakat is. Valódi barátságok is születtek. Várom azok irásait akiknek a hobbyjuk a hajózás és a tenger.

Merre hajóztál már?

Hol vannak jó kikötöhelyek, kellemes éttermek.

Kinek milyen hajója van, milyen problémákkal küzködik!

Milyen hajót érdemes venni.

Hogyan navigálsz?

Szóval minden érdekes ami evvel a témával összefügg.

Szeretettel várok mindenki.

Barbabianka

izgaga Creative Commons License 2005.02.21 0 0 226
Hi Barbabianka!
Az rohadt sok 13kiló egy impellerért. Szerintem most én jövök:
megpróbálom megnézni, mennyiért lehetne szerezni, ne haragudj,
de most nincs időm visszaolvasni, h. milyen tip. hány LE és évjáratú az
Evenruded. De írd meg, mert most láttam a neten, hogy amcsiból hozatva
4 lóerőshöz cca.16 USD+posta. Vagy adj egy mélcímet, hogy megírhassam
magánba.
Előzmény: Barbabianka (222)
baltech Creative Commons License 2005.02.21 0 0 225
Süger!

Szerintem ne offoljuk ezt a topicot evvel a témával, gyere át a légpárnás topicba.
A linkjét a klub honlapján megtalálod.
Előzmény: süger (224)
süger Creative Commons License 2005.02.21 0 0 224

Baltech:

Ez csodálatos. Felizgatott a dolog.

Nem haragszol meg, ha párszor irok az email címedre? De lehet, hogy hülyeségeket,

vagy laikusokat fogok kérdezni. /a szakmám gépszerelő lakatos, ebben is dolgozom/

Tudod sajnos nekem nincs műhelyem,én egy lakótelepi lakásban lakom.

A műhelyem az épület alatti pince rekeszem. De ha megszereznék hozzá mindent

bérelhetnék az építéshez garázst.Gondolod, aki először látott ilyent menne a dolog?

És ne adj isten sikerülne egyet összehozni jogilag tudnám is használni?

Mármint a vizi rendőrökre gondolok.  Ugynis itt D.ujv.banvan belőlük bőven.Kishajó

vezetői jogsim, van. Az új dologgal kirukkolókat csesztetik is rendesen.

 

 üdv: Sügér.

Barbabianka Creative Commons License 2005.02.21 0 0 223

Hallo krezidiesel!

Hogyan oldjátok meg a motor és a kipufogo hütését a TDI -nél?

Üdvözletem

bb

Előzmény: krezidiesel (218)
Barbabianka Creative Commons License 2005.02.21 0 0 222

Hallo izgaga!

az én Evinrudomba az impelle ca 13000Ft-ba kerülne. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább megforditom. A másik oldala még teljesen új.  A pumpaházat a hétvégén felcsiszoltam és újra eloxáltam. remélem jó lesz.

Üdvözletem

bb

Előzmény: izgaga (200)
ahs18 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 221

Hello!

 

Ez a dízelesítés engem is érdekelne! Tudsz képeket felrakni? Hogyan oldottátok meg a hűtést? Azt tudom hogy létezik VW tdi hajómotor többféle is. Esetleg meglehetne nézni valahol?

Nem tudom nekem megfelelő lenne-e nekem egyátalán egy 9m-es testbe.

 

Üdv:

Sanyi

Előzmény: krezidiesel (218)
baltech Creative Commons License 2005.02.21 0 0 220
Építs magadnek egyet, ahogy én is tettem.
A képeken látható fehér légpárnás az enyém.
http://klub.legparnas.hu/
Ezen megtalálod a fórum linkjét is.
Előzmény: süger (219)
süger Creative Commons License 2005.02.21 0 0 219

Baltech.

Köszi a web oldalt.

Gondolhattam volna hogy aranyért mérik. :(((

Sajnos azthiszem, egydarabig nekem sem lessz ilyenem. :(((

Előzmény: baltech (217)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.21 0 0 218

Cimbikkel már átépitettünk két hajót VW 1,9 tdi motorosra, jelenleg a harmadikat csináljuk. Az első egy Amur volt ( három éve) tavaly meg csináltunk egy volt rendőrségi wartburg motoros csónakot. Mindkettő jól működik, bár propeller lehetne rajtuk jóval nagyobb, hogy a motor ne pörögjön annyira.

Jelenleg egy öreg norvég müanyag hajón dolgozunk, amiben OMC motor volt, de tervben van egy mercuiser v8 átépitése is. Természetesen ezekbe is vw1,9tdit rakunk. Ha gondoljátok megpróbálok képeket is felrakni.

Előzmény: izgaga (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!