Keresés

Részletes keresés

Sziszóék Creative Commons License 2003.12.28 0 0 81
A HR Negatív jobb lenne, nem? Az mindenesetre megnyugtat, hogy a kedves, negatív EQ-val rendelkező kolléga nem fog velünk egy házban lakni. Egyszóval még boldog is vagyok, hogy írt!

Előzmény: Paco155 (78)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 80
Hé, Pákó!
A nicknamem szóvicc: HR, mivel ilyen területen dolgozom, pozítiv, mivel a sok fikázás ellenére vidám természetű vagyok (lehet, hogy néha kárörvendő).
Úgy jött az ötlet, hogy felcseréltem a közismert vércsoport kezdőbetűit.

Én amikor ide a lakástopicokba írogatok, akkor az a célom, hogy a bizonytalanoknak segítsek saját és ingatlanos ismerőseim infóival.

Ha budapesti vagy, ismered a várost és régóta keresel lakást, akkor tudnod milyen lesz ez a lakópark. Ha ennek ellenére bevállalod akkor magadra vess.

Előzmény: Paco155 (78)
stupeki Creative Commons License 2003.12.23 0 0 79
azt hiszem kimerítettük ezt az amúgy lényegtelen témát, nem hiszem, hogy több szót érdemes rá pazarolni, teljesen igazad van. Kellemes Ünnepeket, Boldog Új évet kívánok mindenkinek ! Lehet, hogy én csak január 5-én leszek megint gép közelben.


Paco155 Creative Commons License 2003.12.23 0 0 78
Nyugalom emberek.
Véleményem szerint ez egy un. "fikázónick".
Kezdjük a névvel.
"HR pozitív". Ennek elvileg a vér Rhesus faktorára kellene utalnia, de azt RH pozitív ként emlegeti a szakirodalom. A HR pedig a Human Resources azaz emberi erőforrások munkaügy egyezményes jelölése.
Így a HR pozitív akár lehetne egy szójáték is - ha lenne értelme. Persze a névválasztásnál bármi előfordulhat tekintsük egyelőre csak furcsaságnak.

Ezzel szemben ha megnézzük az illető adatait és ott a hozzászólásokat két dolog ötlik a szemünkbe. Az egyik, hogy nincs olyan topik ahova rendszeresen írna, mindenhova beszól -jellemzően lebecsülően- egyet kettőt utána odébbáll. A másik, hogy rengeteg a nullás számú hozzászólása. Azaz az újonnan létrehozott topikokba szól be, ehhez pedig az kell hogy rengeteg ráérő ideje legyen, és állandóan a fórumot frissítse nem pedig a hozzászólásokat olvassa. A stílusa szintén egy unatkozó tizenévesre utal.
Ezek alapján szerintem egyértelműen ez a nick arra szolgál, hogy beszólogasson, és jókat röhögjön mások felháborodásán.

Előzmény: stupeki (77)
stupeki Creative Commons License 2003.12.23 0 0 77
az új buda újságban olvastam, hogy rengeteg pénzt költenek albertfalvára.2004. augusztusában elkészül a savoya park az auchannal, obival, illetve egy bevásárló központtal. a 18-as végállomását is átteszik oda, sőt valami olyasmit olvastam, hogy a 7-es busz végállomásával is terveznek átszervezést.persze ennek a fejlesztésnek nyilván vannak előnyei és hátrányai is. mondjuk ezen kívül nem tudom milyen fejlesztésre gondol HR, mitől ne lenne számára nem lepra a környék.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 76
Értem. Ezt mondod olyan embereknek akik vettek ott lakást. Gondolom nem a népszerűségi lista élére vágysz, bár még mindig nem tudom mit szeretnél ezzel elérni. Engedelmeddel én a továbbiakban ignorálom a hozzászólásaidat.
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.22 0 0 75
Okulásul.
Mert láttam, hogy milyen lepra a környék és nem is fejlődik.
Előzmény: Paco155 (74)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 74
Nem írtam, hogy fikázol bárkit. Azt írtam fanyalogsz, mert neked nem tetszik a hely.
Vannak akiknek ez van, ezt kell szeretni. Te tudsz választani hogy menj pesten egy jobb helyre, én viszont most pesten lakom, és budán dolgozom. Ha átköltözöm majd akkor havi szinten 30-40 ezer forittal kevesebbet költök benzinre, és egy órával később kelek.
Az én véleményem szerint a lakás helyének kiválasztása nem csak az ár kérdése, sok minden mást is figyelembe kell venni. De nem ragozom tovább, mert nem akarlak meggyőzni.
Egy dolgot viszont árulj el: Ha nem vetted meg azt a lakást akkor miért írtál be ide?
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.22 0 0 73
Hé, Paco muchacho hátrább az agarakkal!
Én nem fikázok senkit, mivel én gyerekkori tapasztalatból tudom, hogy milyen hátrányt jelent szar környéken lakni.
De neked is végig kellene gondolni, hogy ennyi pénzért mit választasz.
Szerintem inkább Pesten egy jobb hely, mint Budán a legtrébb.
Ha nyernék a lottón, akkor persze irány Buda.
Előzmény: Paco155 (71)
stupeki Creative Commons License 2003.12.22 0 0 72
köszi, jó voltál.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 71
Egy valamit azért tudni kell. A lakótelep, panelház mai megfelelője a lakópark, társasház. Régen ez a "polgári bérlakás" volt. Ha sok pénzem lenne akkor én is egy kissebb villát vennék a budai hegyekben, de nincs. Erre van keret ezt kell szeretni. HR kolléga fanyalog, mert a kinézett háromszobás lakása a szemközti házra meg a kútra néz. Őszinte legyek? Irigylem a problémáit. De őt nem.
stupeki Creative Commons License 2003.12.22 0 0 70
mindenkinek a saját háza tája a legszebb.én a környéken lakom, nekem nem szar a környék, én szeretek ott lakni.megszoktam, plusz jónak tartom és ezzel sokan vannak így.közlekedés, ellátottság stb.tök jó.persze, ha lenne pénzem,családi házat vennék (akkor is környéken), de ezen a szar helyen az minimum 50 milliónál kezdődik.egyébként ezekben a lakótelepi lakásokban 100 lakásra jut kb. egy lift (most utána számoltam), itt pedig 70 lakásra jut 1, így Ok.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 69
/pillanat az albim egy hosszú tízemeletesben van ahol 320 lakásra 2 lépcsőház van 4 lifttel. Sosem éreztem hogy kevés lenne. Itt meg a tervrajz szerint 3 lesz 350re 6 lifttel. Igaz, hogy szerintem is szar elrendezésben, de kevésnek nem tűnik. Építési engedélyt tudom, hogy megvan, Csizyéknél írtam alá, hogy átvettem, és már utaltam is azonnal. Tetőtérrel együtt tényleg 420 :) (6*70)
Előzmény: stupeki (66)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 68
Tudjuk. És?
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.22 0 0 67
Nem véletlenül alacsonyak a négyzetméterárak. A Kondorosi út és környéke Buda egyik legszegényebb, leglepusztultabb része. Talán csak Budafok és Békásmegyer ócskább hely.
Ráadásul forgalmas, zajos, büdös, demoralizáló a környék.
Amikor anno először megjelent a hirdetésük a Képes IE-ben, akkor megnéztük a Budakeszi úti irodájukban a terveket. A nappali + 3 hálós meg el is ment volna, de amikor meg tudtuk, hogy 65 (!) lakás lesz egy emeleten, akkor passzoltuk.
Én azért még önmagam megnyugtatására kimentem a leendő épület helyére. A mi kinézett lakásunk a szembelévő 70-es évekbeli 10 emeletes házra néz, az egyik kisszoba pedig az OMV-kútra.
stupeki Creative Commons License 2003.12.22 0 0 66
hellosztok, sajnos csak a mhelyemen van emil, így ezért nem írok néha. szerintem elég gáz, hogy csak két lépcsőház van, 420 lakásra ez elég kevés. én mekérdeztem, hogy hogy jön ki a 420 lakás, azt mondták, hogy tetőtér is van, aminek még nem készült el a tervrajza. mondjuk ennyi lakásra nyugodton csinálhattak volna legalább 4 lépcsőházat. az építési engedélyt megkapták, mert fizetni kellett megint, küldtek róla papírt, legközelebb februárban.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.20 0 0 65
Elgondolkodtattál, és megint megnéztem a tervrajzot. Akárhogy nézem, hátul nincs benne lépcsőház. Így két dolgot tudok elképzelni:

1, a lakó utca felől folyosószerű átjárók lesznek a földszinten a boltok között a lépcsőházakig "westend style" :), és ha nem csak boltok lesznek a földszinten hanem parkolók is akkor a parkolón keresztül.

2, ott az autóbejáró lesz (ez eleve valószínű, hogy hátra teszik) a parkolóba, ami szintén a liftekhez és a lépcsőházakhoz vezet.

Ugyanis a földszintről nincs tervrajzunk, ott bármi lehet :)

Előzmény: Sziszóék (64)
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.20 0 0 64
Sziasztok!

Páromnak határozottan azt mondták Czizyéknél csütrötökön, hogy a Lakó utca felöl is lesz bejárat. Vicces lesz, ha leparkolunk a Lakó utcában majd átbattyogunk a Fehérvári felöli oldalra, bemegyünk, ott pedig megint átmegyünk a Lakó utca felöli oldalra, merthogy ott a lakás...

Előzmény: stupeki (62)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 63
Az hogy gondolkodnak rajta szerintem kevés. Szvsz a házat kellene áttervezni hozzá, és a teljes építészeti tervet újra engedélyeztetni. Ezt meg csak nem vállalják be? Legalább egy évet csúszna az építkezés. :( Pesrsze ha megkapják egyáltalán az építési engedélyt. A 420 lakás neked hogy jön ki? :)

A jegyző akkor kell, ha állami támogatásos kamatot veszel fel mert gyermekét egyedül nevelő szülő vagy, és a jegyzőnek kell igazolnia, hogy jogosult vagy a "méltányolható lakásigény"-re A jelzálogos kamat meg egyedülálló, első lakásszerzésre vonatkozik. Első lakás azt jelenti, hogy jelenleg nincs a neveden másik.

Előzmény: stupeki (62)
stupeki Creative Commons License 2003.12.19 0 0 62
sziasztok, nekem azt mondták, hogy gondolkoznak rajta, hogy a lakó utca felől is legyen bejárat. mondjuk szerintem nem ártana, elég sok ez a 420 lakás. mi is beadtuk a hitelkérelmet, csak a jegyzőhöz nem mentem, nem tudom kell-e egyáltalán. Tudja valaki, hogy mi a különbség a jelzálogos kamat és az állami támogatásos kamat között a különbség ?
Paco155 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 61
Hmmmm, tévedtem, az egyik a Kondorosi út felől lesz.
Előzmény: Paco155 (60)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 60
www.kondorosi.hu :)))

Ott van az alaprajz azon meg a bejáratok :) A lépcsőknél keresd. Amúgy csak a fehérvári felől lesz .

Előzmény: Sziszóék (59)
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.17 0 0 59
Tudja valaki, hogy hol van bejárat az épületbe? Kissé amatőr módon ezt az egyet nem kérdeztük meg.:-) Gondolom valahol a liftek közelében és mindkét utcáról (Fehérvári ill. Lakó). Írjon, akinek van valami infója erről! Köszi
Paco155 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 58
Na igen.
Az a baj, hogy Csizy-éknél még csak ki sem tudunk rakatni egy plakátot, hogy létezünk, mert az építtetők nem nagyon szeretik az önszerveződést. :(

De remélem leszünk még többen is.

Én már tegnap leadtam náluk mindent az apeh igazoláson és a befogadó nyilatkozaton kívül. Azokért az ország másik felébe kellene mennem, inkább beadom majd hiánypótlásban.

Előzmény: Sziszóék (56)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 57
Nem, nem hívtak. Én hívtam őket :)
Előzmény: stupeki (54)
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.17 0 0 56
Úgy néz ki, hogy tényleg nagyon kevesen ismerjük ezt a fórumot vagy az is lehet, hogy most mindenki ügyintéz egész nap - mint ahogyan mi is -, hogy minden papírunk meglegyen a hitelhez...
Előzmény: stupeki (55)
stupeki Creative Commons License 2003.12.16 0 0 55
hallo, mi ez a csend kérem szépen ?
stupeki Creative Commons License 2003.12.12 0 0 54
bocs csak most jutottam emilhez.tegnap felhívtak a kondorosiból,hogy dec.19-ig be tudják még adni a bankhoz a régi feltételekkel.azt mondták, hogy ha valami hiányzik, legfeljebb hiánypótlásként beadják, a lényeg,hogy be legyen adva.nektek is szóltak ?
krro Creative Commons License 2003.12.10 0 0 53
Holnap (dec.11.) megyek aláírni az előszerződést. Szerintetek van rá esélyem, hogy egy hét alatt be tudjam adni hvb-hez a hitelkérelmet?
stupeki Creative Commons License 2003.12.10 0 0 52
most hallottam a rádióban, hogy a lakáshitelek kamatát 8-9 %-ra akarják emelni.Hurrá !!!tök buli,hogy az ember belemegy valamibe, utána meg rászedik.így aztán lehet tervezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!