Keresés

Részletes keresés

dunaimentők Creative Commons License 2005.03.08 0 0 260
A kérdés, hogy milyen hajóba, milyen fordulatú, súlyú, árfekvésű legyen? Használt? Új?
Előzmény: Barbabianka (257)
krezidiesel Creative Commons License 2005.03.08 0 0 259
Mibe kell? Milyen fordulatu legyen?
Előzmény: Barbabianka (257)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 258
180 LE RÁBA motor?
Előzmény: Barbabianka (257)
Barbabianka Creative Commons License 2005.03.08 0 0 257

Hallo dunaimentök.

Nem tudsz véletlenül egy ca 130 Les diesel hajómotort eladót??

Üdv

bb

Barbabianka Creative Commons License 2005.03.08 0 0 256

Nem rosszabb!

Régen voltak hülye törvények de ma egyre több van .

A hetvenes években ha nem politizáltál vagy nam követtél el valami nagy  baromságot akkor hagytak élni. Néha lenyúltak a kopók, de az elöfordult itthon is.

Ma igazán lenyúlnak mert úgy megkeményitették a szabályokat hogy az ember úgy érzi a horvátok egyik keze mindég a zsebében van és pénz után kutat.

Meg kell keresni a magyarbarát kikötöi kapitányokat és ott vizsgázni. A vizsgadij se drága és ugy a baksis se sok. Tudd valaki infot?????

Azért valami alapismeret szükséges a vizsgához,dehát annak mindenki maga is a hasznát látja.

Jó éjt

bb

Előzmény: dunaimentők (254)
ahs18 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 255
350-700 euro-ig kaptam árat. :(   Aztmondták 700-é ki sem kell utazni. (gondolom ebben az ügyintéző teljes ellátása is benne van 1 hétre!) 
Előzmény: Barbabianka (253)
dunaimentők Creative Commons License 2005.03.07 0 0 254

Köszi a választ!

Ezek szerint még ott is virágzik a régi rend...

Előzmény: Barbabianka (253)
Barbabianka Creative Commons License 2005.03.07 0 0 253

Szevasztok!

öt napi infulencia után végre újra itt vagyok.

A kérdésre" érvényes-e a magyar jogsi a Dalmát tengeren" a következöt tudtam kideriteni. Mivel sem a Magyar sem a Horvát net oldalon nem találtam deffinitiv választ megpróbáltam a Német és Osztrák Forum oldalakat és hivatalos tengeri elöirásokat végigolvasni.

A legjobban a Magyar kishajóvezetöi engedélyt és az Osztrák dunai hajózási engedélyt lehet összehasonlitani.

Mindkettö belvizekre (Binnenwasser) érvényes. Binnenwasser a német (nemzetközi) elöirás szerint nem foglalja magába a tengerpart 3mh-s sávját. Tehát ezek a jogositványok a tengeren nem érvényesek.

Más kérdés, hogy a kikötö parancsnok becsukja-e a szemét vagy nem. 50-50%

Viszont ha balesetet okozol a biztositó nagy valószinüségel nem fog fizetni.

(Én a hetvenes években rendszeresen jártam le a magyar jogsimmal és azt se tudtam, hogy ez ott nem érvényes. Kutya se törödött vele. Ma már más világ járja.)

A horvát jogositvány megszerzése nem nehéz csak meg kell találni a megfelelö kikötöi kapitányt és tudni kell vele beszélni.

Ha van valakinek erröl tapasztalata kérem irja meg.

 

baltech Creative Commons License 2005.03.04 0 0 252
Barbabianka Creative Commons License 2005.03.01 0 0 251

Szevasztok.

Megpróbálok este kicsit utána olvasni hogy mi van a Magyar jogsival. Talán holnapra többet tudok.

Üdvözletem

bb

ahs18 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 250
Előre is elnézést kérek mindenkitől, hogyha rosszul tudom. Úgytudom a magyar kedvtelési célú kisgéphajóvezetői engedély, az nemzetközi engedély. Viszont nem tengerre, hanem belvízre szól. Namármost én úgy hallottam, hogy a parttól 3 tengeri mérföldig,  belvíznek minősül, így oda is érvényes. Állítólag a horvátoknál van csak probléma, ugyanis a vizirendőrők fele elfogadja, a másik fele meg nem. Mi az igazság? A nyáron mennék az adriára, de nem tudom jól tudom-e.
Előzmény: dunaimentők (249)
dunaimentők Creative Commons License 2005.03.01 0 0 249

Szia!

Egy KRIM IV -es 5,6m, egy M2 4,2m és egy k2-es 4,6m.

Jól felajasztom az autóra a futót, azután usgyi....:-)))

Ke komolyan!

NEm igazán ismerem a tengeri szabályokat. Azt sem tudom, hogy a magyar kedvtelési célú érvényes-e oda. Szóval tudatlan vagyok a témában, minden felvilágosítást szívesen fogadok!(jó gépész is holtig tanul...)

Előre is köszi!

 

Ja! természetesen csak az egyik hajót vinném...

Előzmény: Barbabianka (247)
Barbabianka Creative Commons License 2005.03.01 0 0 248

LUCzI FERencz

 

Szeretném topicodban a  4 számu hozzászólásodra felhivni figyelmed.

"Ja, igen, megkérnélek arra tisztelettel hogy a nevemet légy szives _pontosan_ írni."

Ha már igy oktattad ki a veled levelezö ZSOzso-t akkor tartsd magad is az álltalad felállitott mércéhez.

Szóval nem te rakattad át a topicomat magadhoz hanem csak a moderátornak szóltál! Magyarul te nem sz@rsz a kutba csak a kávájára és aztán belelököd!

Ezuttal is köszönöm nagylelküséged a megmentett hozzászólásokért.

A horváth papirról sokat vitáztak a vitorlás forumban. Olvasd el! De ha nem elég

akkor a "Boat Leaders Licence of Competency" kérdéseidre a legszakszerübben válaszokat ezen a weblapon. http://www.mmtpr.hr/ találod meg.

Én kb 20 éve vezetek nemzetközi spothajó igazolvánnyal igy nem érdekelt eddig a horvát papir.

bb.

Előzmény: LUCzI FERencz (235)
Barbabianka Creative Commons License 2005.03.01 0 0 247

Hallo dunaimentők

A forum cime www.boote-forum.de Nagyon jók a témák. Remélem jól beszéled a németet. Mekkora és milyen hajód van? Hogy akarod levinni?

Üdv.

bb

Előzmény: dunaimentők (238)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.28 0 0 246

MEgnéztem a honlapodat, gondolom te is olajostalpúként hajóztál....Szép a gépész élet!

Ha tudsz elérhető áron valami kisebb dieselt...

Szerintem szívesen látna mindkét hajó gépész szekciója, ha egyszer lenéznél!

Valószínüleg találkozhatnál néhány régi munkatársaddal is!

csörögj rám egtyszer: 30-2243138

Sanyi

Előzmény: krezidiesel (243)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.28 0 0 245

Szia!

először a "SOPRON" m/s nagyjavaításában volt szerencsém részt vállalni, ott találkoztam először 8 hengeres LÁNG-al. Most a "TATABÁNYA" 6 hengeres LÁNG- jait élsztettük fel. Én is nagyon örülök, hogy ezek a hajók nem kerülnek szétvágásra és mivel anyagi erőforrásaim nincsenek (csóró vagyok mint állat...:-)))  ) a munkámmal igyexem segíteni. A Gőzhajók, hadihajók hajózás fórumon részletesen olvashatsz mindkét hajórol.

A "SOPRON" jelenleg a Neszmélyi hajóskanzenben "lakik", a "TATABÁNYA" pedig hamarosan jön fel Újpestre.

 

Ami azt illeti én is bevásároltam egy rendőrségi M-2 -t, a Warthburg motor helyére keresek valami DIESEL-t. Persze lehet kapni, csak ugye a mentő egyesületnek nincs pénze, a támogatói, vagy reklám célú számlánk meg a kutyának sem kell, tehát egyenlőre nincs motor, pedíg nyakunkon a szezon!

 

Az intercooler esetleg elhagyható, a kipufogó megoldásával mi a gondod?

 

ezen a honlapon mindenre van megoldás:

www.vetus.ne

persze ezek nem olcsó dolgok, de ha a megoldást el tudod lopni és házilag kivitelezni...

Előzmény: krezidiesel (243)
smith Creative Commons License 2005.02.28 0 0 244
A zoltán-alapítvány tulajdonában, vannak, helyileg pdig a neszmélyi hajóskanzenban.
www.neszmely.hu vagy europahajó oldalán, továbbá a hajocsavar.hu-n találsz képeket. De szvsz. a gőzhajók... topicban is szeretettel látnak.
Előzmény: krezidiesel (243)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.28 0 0 243

Eger, Sopron, Komárom, az Al-Duna tigrisei...

Nagyon örülök, hogy ezek a legendák nem tűnnek el nyomtalanul a lángvágósok keze által, egyszer meg tudom mutatni még talán a kislányomnak is , nem csak fényképen. Ezek a hajók most kinek a tulajdonában vannak? A Mahartnak semmi köze, gondolom már hozzájuk?

Mostanában ilyeneket csinálok:

Nem jon össze ez a képfeltöltés már megint... Majd este próbálkozom.

Előzmény: smith (242)
smith Creative Commons License 2005.02.27 0 0 242
Igen, kb. mint a Dorog.
Mit csinálunk vele? Remélhetőleg talpra áll, és menni fog mielőbb. Ha a Gőzhajók... fórumban visszaolvasol párezer hsz-t, mk. 2003 karácsony környékére, akkor láthatod. Akkortájt a Sopron ms jött vissza a sírból, ma így fest:
Előzmény: krezidiesel (241)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.27 0 0 241

A Tatabánya olyasmi mint a Dorog volt ha jól emlékszem? Azon utaztam pár utat...

Mit csináltok egy ekkora hajóval? A Mahart már eladta, vagy nem?

Előzmény: smith (240)
smith Creative Commons License 2005.02.27 0 0 240
Ez a Tatabánya, amely sok év után talán újra mozdulni fog. Hathengeres Lángok, egy kettő és egy négyhengeres Jendró a segédüzem.
Előzmény: krezidiesel (239)
krezidiesel Creative Commons License 2005.02.27 0 0 239

Ez melyik hajó? Régebben én is dolgoztam Láng-okkal, jópárszor megjártam a dunát Sulinától Regensburgig . Legjobban a régi Eger ms.t szerettem a soros 8 hengeresek gyönyörűen muzsikálnak...

Honlapom megújult, egyenlőre csak egy hajós kép van rajta, egy rendőrségi varesz motorost épitettünk át 1,9 tdire. Csinálok még majd képeket és felteszem, amik vannak sajna túl nagyok.

A dieseles átépitésben talán a kipufogó, és az interkúler a legnagyobb feladat, ezzel küzdök a legtöbbet. Ezekben szivesen vennék segitséget.

Előzmény: dunaimentők (236)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 238

 

     " olvasom és irok a Boots-Forum-ba"

 

Megadnád a címét, Megnézném!

Ami konkrétan érdekelne:

Régi vágyam, hogy egyszer lehózom a hajót az Adriára. Mennyi az illeték? elfogadják a magyar papírokat?

 

Előzmény: Barbabianka (230)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 237

NA de tényleg!

Ezek ugyan nem sporthajó motorok és nem is "temetnek"  benzint, csak gázolajat...

Engem viszont nagyon érdekelnek a tengeri mototosok. HA van tapasztalatod, esetleg képed a témában azt megköszönném!Hátha feléled a topic!

Én a Dunán egy KRIM II-vel, (6m, Volga motor, orosz vízsugár-hajtómű) és minden mással is megyek, amibe bele tudok ülni.

Előzmény: Barbabianka (234)
dunaimentők Creative Commons License 2005.02.25 0 0 236

Szia!

Engem kimondottan érdekel a V8, meg az S6-os benzintemető!

SŐT!

 A kedvencem a 2x8, vagy 2X6 -os, szárazkarteres, reverzálható, légindítású LÁNG motorral szerelt hajó!Íme a 6-os:

Előzmény: Barbabianka (234)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 235
Barba mester!

Nem rakattam át magamhoz, mindössze a moderátorok szokása, hogy hasonló témájú topicokat összevonnak. Elismerem, felhívtam rá a moderátorok figyelmét, ezt nem is tagadom, de nyugtasd meg magad, mert előbb-utóbb maguktól is rátaláltak volna, és rosszabb lett volna akkor megszüntetni, illetve összevonni a topicot, amikor már van benne egy pár tucat hozzászólás.

Horvát papíron a "Boat Leaders Licence of Competency" nevezetű, a horvát kikötőkben, kb 1 hetes tanfolyammal és vizsgával megszerezhető, másnéven "horvát kishajóvezetői" engedélyt értettem.

Ennek az érvényességi korlátairól mit tudsz?
Mit mondanak rá a horvát hatóságok? A mieink egyértelműen nem fogadják el nemzetközi érvényű papírnak, de az érdekelne, hogy a görögök pl. elfogadják-e? Adnak-e rá charterhajót?

A "PP"re figyelmeztetésedet köszönöm, soha nem vettem volna észre!
Szólok a modinak.

Előzmény: Barbabianka (234)
Barbabianka Creative Commons License 2005.02.24 0 0 234

LUCzI FERencz

1, Persze hogy érdekes téma a tengeri hajózás valószinüleg ezért rakattad magadhoz  De az itt résztvevöket úgy érzem jobban érdekli külmotor mint egy beépitett V8-as  vagy S6-os benzintemetö. Nagyobb hajót csak hosszabb túrára édemes a vizre rakni. A Dunán én is egy 40 lovas rocsoval fogok hajózni. Ezért vagyok itt is.

2, Mint azt te is tudhatod nagy a különbség a vitorlázás és a túramotorozás között ezért inditottam a topicom és nem neked szántam konkurenciát.

3, Ha a elözö hozzászólásaimat elovasod megtudod hol hajóztam.

4, Milyen Horvát papir? Mi érdekel? 

bb

ps. Akciód nem tartom korrektnek!!!

pps. a SPPORTHAJÒZÀST  a cim ben pedig javittasd ki mert igy senki se irja be a keresöbe.

Előzmény: LUCzI FERencz (232)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 233
Egyébként meg Tengeri vitorlázás topic is van.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 232
Érdekes a téma, még engem is érdekel, de szerintem igenis hasonló témájú a kettő, és mint ilyen, fölösleges! Én személy szerint pl. sokkal szivesebben venném, ha a másik motorcsónakos topicban olvashatnék erről is.
Ha már itt tartunk, görögországi hajós tapasztalatod van-e?
Mit tudsz a horvát papír érvényességéről?


Barbabianka Creative Commons License 2005.02.22 0 0 231

Sorry mégs jól irtam mert egy "z" lemaradt a végéröl.

ugye megbocsájtod

bb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!