Pont a napokban mondtam valakinek, hogy a korábbi 1.2 TSI cégesemért szőrén odaadnám a mostani 2.0 TDI-t. Az utóbbi teljesítményelőnye ugyan masszív, viszont az 1.2 TSI süketszoba hozzá képest, és az automata miatt az sem igazán érdekel, ha gyengébb.
"Meglepő benyomást tett rám az 1,2TSI, szinte dízelesen lehet vezetni."
Persze, ez általában minden turbós benzinesre igaz! A turbó nyomja bele a levegőt, amihez ha kell a kraft, akkor több üzemanyagot lehet adagolni és ettől megnő a nyomaték, nem kell először a motornak felpörögnie, hogy értelmezhető gázcsere alakuljon ki.
Én is ezért (is) hordtam még 20 évesen is Kormi Kandúrt márkaszervizbe.
Más. Tegnap próbaútra vittem a potenciális utódját. Meglepő benyomást tett rám az 1,2TSI, szinte dízelesen lehet vezetni. Meg nagyon kényelmes, otthonos az Octavia harmadik generációja, és imádom a Style felszereltség "kütyüit":-)
Én az O1-gyel jártam hasonlóan, a 4+ akció akkor annyira korrekt volt, hogy a kötelező szervizeket 10 éves koráig márkaszervizben csináltattam, egészen addig, amíg a márkaszervizek a 4+ füzet fix áras műveleteiről (pl. olajcsere 4+ O1 1.6-ra 24.999 Ft) áttértek a számomra teljességgel értelmezhetetlen kedvezmény kuponokra (pl. olajcsere 4+ O1 1.6 az abszolút nem publikus valamekkora listaárból 9.999 Ft kedvezmény).
Aztán végül ez szerencsének is bizonyult, mert 10 éves kora előtt pár hónappal 3 ajtót kompletten cseréltettem az átrozsdásodás elleni garancia keretében, szemmel láthatóan nem nagyon volt még hasonló vevőjük.
Én az O2 1.4. tsi-t majdnem 10 éves koráig végig márkaszervizbe vittem, 1 vagy 2 márkafüggetlen próbálkozás volt közben, de aztán visszatértem. Normál (éves) olajcsere + szokásos dolgok soha nem volt 100 felett márkaszervizben, van a 4 évesnél idősebb autókra a speciális árszabás, az meg nem annyival drágább a számlás márkafüggetlennél, mint amennyivel nekem jobban tetszik. Hozzáteszem számlát kérek mindig mert elszámolom, de saját zsebből fizetem, így nem mindegy.
A mobilitásgarancia +1 év mindíg ilyenkor, annyit megér az a pár ezer ft, az autóklub sem lenne olcsóbb szerintem. 250e számlához már teljes fék csere vagy egyéb is kellene szerintem, legutóbb az O3-nál fizettem ennyit komplett nagyszervizre (vezérléssel meg egyébbel).
Nyilván ha van bevált független szerelője valakinek akiben megbízik, vagy saját maga ért hozzá akkor ez magas ár, én ilyen szerelőt nem találok évek óta, pedig több autóval próbálkozom, ajánlás/vélt szakértelem stb. alapján. Mindenhol van valami szar a palacsintában, eddig a márkaszervizt találtam a legkisebb kompromisszumnak. Az, hogy részletes a számla és külön olvasom a kis-segédanyagot meg a féktisztítót stb. nem érdekel, máshol nem írják le külön, de be van kalkulálva amúgy is, itt legalább van valami policy, és tudok reklamálni ha nem tetszik.
Jártam én eleget mindenfele, ez egy mindenképpen egy nagyon hosszú emelkedő és egyre meredekebb, ott főzte fel a Scout a vizet, a vége motorcsere lett. Gyalu és Aranyosgyéres közöt van, ha kikerülöd Kolozsvárt, ott kell menj dél fele. De Aranyosgyéres irányából meredekebb. Az Aranyos völgye és a Szamos völgye között van a pálya, mindenki átmegy rajta, aki pl. Marosvásárhely fele megy.
A Touareget is megkérdezi 160-as tempónál, 115 fokot mutat az olajhőmérséklet, de nem vált vissza- D8-ba marad.
Igaz. Emellett a megállapításommal nem a saját porbafingóságomat kívántam hangsúlyozni, hanem relatívan értettem a másik Skoda szerviz és a felemlegetett szerviz viszonylatában, ami a számokat látva szerintem továbbra is helytálló.
Kivéve egy hosszú hegymenetben, sebb.tartó automatikával a sebesség nem csökken, a fordulatszám sem a kézi váltósnál, de úgy nyeli a üa-got a pillanatnyi fogyasztásra rákattintva, mind a huzat.
Ne már! Én 145e km-nél járok, de még soha nem fizettem 120-nál többet egy időszakos szervizért pedig én mindent a márkaszervizben intézek. Ott vettem akkut és ablaktörlő lapátot is és a gumizást/tárolást is ott intézem. Igaz én hajlandó vagyok elmenni Szigetszentmiklósra ezekért az árakért, de azért az sem a világ vége Budapestről. Rékérdezhetek a szerviz nevére? Porsche M5/Buda/Pest?
Skoda oldalán az azonnal elvihető modellek között ennek az ára 8 447 950 Ft.
A mai telefon beszélgetés alapján a Skoda oldalán lévő árakból simán le lehet vonni kicsivel több, mint 1 millió Ft-ot és akkor még be sem mentél, semmit nem mutattál be. Vicces kicsit. Ezek alapján lehet mégis O4 lesz vége.
És az eredeti kérdésedre, ez is az elektróóónikus szervizkönyv egyik nagy "előnye". Régen ott volt az elejében felsorolva. Mondjuk időalapú szervizeknél amúgy is elkezd egy idő után egyre jobban borulni a tartalom. Volt egy kocsim, amivel 120 ezer felett kezdtem keveset járni, ott is néha hasraütésszerű volt, hogy mit csináltak.
Szerintem jó eljárás az, amit csinálsz. Vagy egy jobb érzésű szerviz, ami VW csoportos autókat csinál. Okos ember felleli valahol a gyári doksikat, de ehhez nem vagyok életrevaló/ motivált.
"Hát de kedves Uram, hogyha a szerviz után 1 nappal lerohadt volna a kocsija, akkor ugye milyen jó lett volna Önnek, hogy nem 30 ezerért hozza be a tréler, hanem 8-ért. És persze másnap reggel ránézünk. Ja, parkolás bent 10 000/ éjszaka."
Porsche Buda kedvezmény nélküli bruttó árak 2019-ben, O3 2 éves szeriz, (km kevés):
Olaj (Castrol Edge 5W-30 LL) 10775 Ft/l
Olajszűrő 4781 Ft
Olajleeresztő csavar 1311 Ft
Tomítőgyűrű 946 Ft
Pollenszűrő 11879 Ft
Ellenőrző szerviz 19685 Ft/óra, 1.6 óra
(Más tétel nincs)
Tényleg extra lehúzós helyen jártál, annál még ez is jobb :(
Elővettem a számlát, de kár volt, mert csak megint felmérgeltem magamat.
Pl. olyan tételekre ment el a pénz, mint a Skoda Mobilitásgarancia 8 eFt-ért, ami pont 1 napig volt érvényes (mert ugye az autó 4 éves koráig érvényes ez a szolgáltatás a Skodánál). Vagy említésre méltó lehúzás még a 4,5 liter Castrol LongLife olaj, amiért 49 eFt-ot kértek :-( Az már csak hab a tortán, hogy a szerviz óradíj 15,5 ezer Ft volt, amiből norma szerint 4 órát számoltak fel, bár az autó kb. másfél óra múlva túl volt a szervizen és készen állt a vizsgára.
A szokott tételeken (olaj, olajszűrő, leeresztőcsavar, alátét, levegőszűrő, szélvédőmosó, pollenszűrő) felül kicserélték a 4 gyertyát 40 eFt-ért, kicserélték a 3 ablaktörlőlapátot 20 eFt-ért. Az külön cukiság, hogy ugye felszámolják még az alátétet is 1400 Ft-ért az olaj leeresztőcsavar alá (aminek az ára 5 ezer Ft), de azért mégis felszámoltak pluszban majdnem 4 ezer Ft-ot tételesen nem is részletezett "egyéb kis~ és segédanyag" címszóval.
Az alig futott gyertyákat kértem volna, de természetesen a "zárt hulladékkezelési rendszerükben" már megsemmisítették (értsd: haver már betette egy másik balek autójába). És ezért a "zárt hulladékkelésért" még fel is számítottak nekem a számlában 1000 Ft :-))))))))
Ezeken felül volt a vizsga és a környezetvédelmi felülvizsgálat díja, amit 36 eFt-ban mértek meg nekem.
Jó, ez Budapest második legdrágább Skoda szervize (mert állítólag a Porsche Buda még drágább), de gondolom, hogy tavalyhoz képest nem lett az idénre 50 %-os árcsökkenés, amely áron vállalható lenne a szolgáltatásuk.
Régen jártam erre, az autó megy rendesen, csak éppen keveset, ezért nemnagyon van miről beszámolni vele kapcsolatban.
Az autó június közepén lesz 5 éves, most megjelent egy felirat, hogy 30 nap múlva esedékes a szerviz. Mivel keveset megy az autó, azért nem a km. ciklus szerint, hanem az idő alapján kéri a szervizt. A kérdésem az, hogy mit csinálnak vele 5 éves korban?
Nem igazán akarom márkaszervizbe vinni, tavaly 4 éves korában márkaszervizben volt, ott a szervizért és a vizsgáért 250 eFt feletti összeget kértek (egy 28 ezer km-t futott autónál), azt mondtam, hogy akkor járt az autó utoljára márkaszervizben, mert annyira pofátlan az árképzésük, hogy az (a nem céges ügyfeleknek) vállalhatatlan.
Szóval mit csinálna a márkaszerviz egy 1.4 TSI motoros Octaviával 5 éves időszakos szerviz címszó alatt, ha odavinném?
Megkeresek pár márkafüggetlen szervizt árajánlatért, ha tudom, hogy mit kell feltétlenül megcsináltatni ebben a ciklusban.
Az enyém 1.2 TSi 105LE-vel és nem akartam nagyon felvágni vele, hogy még ez is elég a pályára. ;-) Mondjuk a hosszabb távú terv egy 2.0 TSI vagy egy Plug-in hibrid, de nem az autópálya miatt. Oda tényleg elég a 105 LE is.
"Autópályára kis tulzással az 1.0 TSI is elég lesz."
Semmi túlzás nincs benne! Simán elég az is bármire! 115 LE és 200Nm simán elvisz akár egy Octavia méretű testet is! A széles körben elterjedt szívó 1.6 8V motor tudott 101 Le-t és 148Nm-t!
Beszéltem egy értékesítővel O4 kapcsán is. 1.5 TSI Style ami 10,3-ért van hirdetve vállalkozói és őstermelői nélkül 9 eleje körül elvihetném, ha esetleg lenne más kedvezmény amit beírhatnának, akkor 8,5-re le tudná vinni.
O4 kombi nekem is tetszik. Végre a hátuljával is kezdtek valamit.
Első szériában szoktak gondok lenni, csak nem minden esetben veszi észre a végfelhasználó. Inkább a szoftveres gondokra gondoltam. Autóipari cégnél dolgozom és fékvezérlő SW fejlesztő vagyok. Volt már nem egy bug, amit javítani kellett sorozatgyártas közben.
Autópályára kis tulzással az 1.0 TSI is elég lesz.
Viszont én szeretek a megszűnő sávban a végéig elmenni. Használom a gyorsító sávot stb. Na oda jól jönne a 2.0 TSI és a 4x4. Na meg az országúti előzéskor is minden lóerő jól tud jönni, főleg ha a csomagtartó is tele van.
Ez egy tök jó konfig - nekem tetszene. Főleg a nyitható üvegtető, OIII esetében ritka. (Nekünk a Kq-ban van, állati jó.)
Az őstermelői kiváltásához szinte semmi nem kell. Úgy emlékszem, kormányablakba le kellett adni az igénylést 'oszt jónapot. (Nem nekem kellett, rokonnak segítettem VW vásárlásnál.) Guglizz rá!
Nem vagyunk egyformák, de én inkább O4-et választanék.
Ezt mindig mondják, hogy nem jó az eleje. Ezt én határozottan cáfolom. Én az új modelleket szoktam rendelni mindjárt az elején és soha nem szoptam meg.
Na persze, ha nem tetszik, a másik meg igen, az más kérdés.
Az őstermelőknek (ügyvédeknek, orvosoknak stb...) van egy állami flottakedvezmény amit szinte minden márka megad, ki-ki más-más mértékben. Nekem egy 12M-ós listaárú autó 8,8M lett és ebben az őstermelői kedvezmény mellett volt egy ~800 ezres raktárkészlet kedvezmény. szóval egy 12M-ás listaárú autóra ~2,4M volt a kedvezmény. (2018-ban)
O4-et nem szeretnék. Lehet most jobban fel van szerelve, de szerintem még nagyon új és sok hibája lesz. O3 FL kiforrottabb. Persze, ha kapnék egy jó ajánlatot O4-re, akkor azon is elgondolkoznék.
Már más is említette ezt az őstermelőit kedvezményt. Lakásban lakok, gondolom nem lenne egyszerű igényelnem? Vagy ezt bárkinek megadják?
400 m-en 1,5-2 mp előny az bő 10 autóhossz. És ezt úgy szedi össze, hogy 60-ig majdnem együtt mennek...
DE:
Én egy (bocs, de) gyenge autóból érkezve az 1.5-öst venném, kivéve ha nem sok a különbség árban.
HOGY MIÉRT?
Mert egész konkrétan olyan kevés helyen lehet már elrúgni egy 200 lovas autónak úgy, hogy a teljesítményének megfelelő élményt adjon (elsőkerékkel meg se tapad rendesen 1-2-ben), hogy az a pár alkalom visszaszámolva nagyon drága "percdíj". (Persze akinek megéri, vagy jár olyan helyre/környéken is, annak hajrá.)
Kérdés, hogy milyen autókra kaptad ezeket az árakat?
Én múlt héten egy O3 5 ájtós 1.5 TSI Limited Plus-ra hófehér metál színben kaptam egy kereskedésben 5.950.000-es árat de ez az utolsó darab volt a szalonban, 0 km-es autó volt és a kedvező ár miatt decemberben már üzembe helyezték a szalon nevére.
Rákérdeztem az O4-re is, erre őstermelői 16+2%-ot kaptam voltna plusz 300.000 további engedmény Porsche cascora/finanszírozásra. Így egy Ambition + metálfény + pótkerekes autó 6.800.000-ban állt volna meg és azért az O4 Ambition azért jobban fel van szerelve mint egy O3 Style/Limited Plus.
Nem feltétlenül ezekről volt szó, hanem arról, hogy azonos hardverrel jönnek ki az autók és a funkciók szoftveresen kapcsolhatók be felárért. Ezekre adtam a Tesla-t, mint példát, ahol ez működik már.
Szerintem a 2.0 TSI csak DSG-vel van, mivel ha lett volna kézi váltóval, én vettem volna, de nem volt. Szóval ez segíthet a döntésben. Ha nem vagy száguldozós típus, az 1.5 simán elég, és érezhetően kevesebbet fogyaszt.
Fogyasztásban 1-1,5 liter biztos lesz az előnye a 2.0-hoz képest. Már, ha ez számít. Az 1.6-hoz képest is jelentősen jobb lesz a fogyasztása, ha nem városi rövid távokon hajtod majd. +50Le és +100nm, egy picivel könnyebb kaszniban így is hatalmas ugrás lesz menetteljesítmények terén.
Az autó ára magánszemélyes kp-s vásárlás esetén: 7.580.000Ft
Az autó ára magánszemélyes Porsche Finance vásárlás és Porsche Casco kötése esetén esetén: 7.280.000Ft Az autó ára tesztautóként 3hónap/4.000Km-el: 6.700.000Ft
Őstermelői kedvezmény mit takar? Hogyan lehet megszerezni?
1.4 TSI-t már vezettem, szerintem már az is elég volt. DSG-t meg majd ki kell próbáljam, de az asszony miatt lehet ez lenne jobb.
2.0 TSI-t azért kérdeztem, mert az egyik autó ezzel van szerelve.
Igazából arra lennék kíváncsi hogy melyik motor hajlamosabb a meghibásodásra, melyik konstrukció megbízhatóbb, milyen szerviz költséggel járhatnak. Ez a DSG-re is vonatkozik. Mivel jelenleg egy 8 szelepes 1.6-os Octim van, ezért a 150 és a 190 LE mindenképpen előrelépés. Nem száguldozom, tehát ez annyira nem mérvadó. Sokat nem is utazom évi 10-15e km. Automata váltós autót próbáltam már, de a kézi váltóshoz vagyok szokva.
...hát ezt csak te tudhatod, ha kipróbálod ezt is és azt is! Egy biztos: az 1.5TSI is bőven elegendő mindenre!
"Esetleg DSG?"
Szintén próbáld ki! én legutóbb DSG-s autót vettem és nagyon nem bántam meg!
"Kereskedésben érdemes alkudozni (új autó esetén)? Mi az amit általában engednek?"
Kereskedése válogatja, de készleten lévő autóra szoktak alapból kedvezmények lenni és ott van még az őstermelői flotta kedvezmény is amit könnyű megszerezni és egészen sok szokott lenni.
"Láttam, hogy páran Ausztriában is vásároltak készleten lévő autót. Erről valaki leírná a tapasztalatait?"
Ha csak nem pofátlanul nagy a kedvezmény, akkor szerintem nem éri meg, mert egy nem PoHu által Magyarországon értékesített autóra nem lehet a plusz 2 év garanciát igénybe venni!
Annyi, de annyi paraméter van, ami egy ilyen választást befolyásol. Nyilván a sajátját mindenki el tudja mondani, és érvelni is tud mellette. De hogy neked mi lenne a jó, ahhoz több info kellene.
Autó vásárlásán gondolkodom (O3FL). Készleten lévő vagy max 1 évesben. 1.5 TSI vagy 2.0 TSI (190 LE). Szerintetek melyiket érdemesebb választani? Esetleg DSG? Hétvégén mennénk többet a kocsival. Hétköznap inkább csak város vagy max a szomszédos települések.
Kereskedésben érdemes alkudozni (új autó esetén)? Mi az amit általában engednek?
Láttam, hogy páran Ausztriában is vásároltak készleten lévő autót. Erről valaki leírná a tapasztalatait?
Ezzel az egyfajta dízellel meg a digitális műszerfallal (tablettel) egyébként közeledünk ahhoz a sok évvel ezelőtti víziómhoz, hogy lesz egyfajta vagy kétfajta autó egy adott modellből, mindegyik mindenben ugyanaz lesz hardveresen, és azokat az extrákat fogod elérni, amiért fizetsz; és mivel minden autó előbb-utóbb online lesz, akár azt is megcsinálhatod majd, hogy mondjuk két hétre megveszel egy extrát egy nyári/téli nagyobb úthoz. Sőt, mivel az online autó minden adatot meg fog osztani, a garanciális ügyintézésnél is jöhetnek majd azzal, hogy "Kovács úr, sajnos ezt nem tudjuk garanciában megoldani, mert 0 fokos hűtővízzel látunk rendszeresen padlógázas gyorsulásokat'.
Egyébként állítólag a VW-csoport is fel fogja adni az extránként egyedileg konfigurálható autókat, itt is szintek lesznek mint a japóknál, ahol mondjuk anno amikor automata váltót szerettem volna konfigolni, akkor az csak csomagban vokt a seggmasszírozós bőrüléssel meg egyebekkel. Így másfél milláért nem lett automatám, és így japán autóm sem :-) (de lehet, hogy ez éppen koreai volt, a kettő közül valamelyik).
Valamikor 2004-2008. között ücsörögtem egyszer egy VW szervizben, várva az olajcsere szervizre.
Unalmamban lapozgattam a gyári VW tartozékkatalógust, és emlékszem, hogy volt benne "gyári" teljesítménynövelő, egy beépíthető "dobozt" ábrázolt a kép.
Beszélgettem múltkor egy Skoda kereskedővel, amíg az olajcserét csinálták. Ráértünk, nincs sok vevő.
Nézegetjük az új Octaviat, és szóba került, hogy a dízel azonos motorméretben lesz kétféle teljesítménnyel. Mondja az Úr, hogy elképzelhető, hogy ismét lesz gyári tuning, egy fix éves díjért (!!!) kaphat az ügyfél teljesítmény emelést, garancia megtartás mellett. Régebben volt olyan , hogy kb 60 ezerért megemelték a kétliteres dízelek teljesítményét gyári szoftvercserével, de hogy éves átalány? Váltó, hajtáslánc azonos lesz vajon a két teljesítményszintű autónál, hogy csak úgy átállítják? Hány év alatt fizeti ki a "bérlő" az eredeti árkülönbséget?
Most hogy beszelunk rola, meg az jutott eszembe, hogy leszerelem a kesztyutarto ajtajat, mert ala pont nem fer be az miatt a hutolada, ha meg odateszem nagy nehezen (ules hatrahuz), nem ferek hozza a kesztyutartoban tarolt napszemuveghez. A Te labproblemad is megoldodna talan :-D
Nem a kicsiség a lényeg (baj), azt csak azért írtam, mert sz.r ÉS még kicsi is.
Az a baj vele, hogy nagyon mélyre- és benyúlik. Ha be akarom dugni a lábam alá, akkor hátra kell tolni az ülést. Ha hátul hely kell mögöttem, akkor ülés előrehúz, és mivel a sípcsontom nem hajlik, a lábam nyakamba húzom, hiába van a millió hely a kesztyűtartó alatt. Nem tudom jobban leírni, de talán érthető. :)
És igen, a 4-es Golf átka. Az volt a legkisebb Golf, utána kezdett (visszanőni.
Persze, de a tengelytáv adta kereteken belül azért van mozgástér, plusz 10 centi simán kijött volna belőle, lehet, hogy több is. Persze akkor a szedán forma miatt már a fejtér kevés (kombinál lényegtelen), akkor ott emelni kell (lásd Superb 2), de valamit valamiért.
Igen, kicsi a kesztyutarto, de ennek koszonhetem, hogy az utasterventilletort minimalis szivassal ki tudtam benne cserelni amikor belekoltozott a tucsokcsalad. Amugy 185cm-el eppen megfelel a vezetoules, de hatra mar nem ulnek szivesen (magam moge plane nem). Tenyleg hianyzik az a +20cm tengelytav. De az se erdekelne ha a csomagtartobol csiptek volna le a hatso sor javara.
De a baj máshol van, már írtam : az O1 Fl kesztyűtartója olyan szerencsétlen, hogy amiatt az ülést hátra kell tolni, így mögötte kisebb a hely, mint az F1-ben. Mindezt sikerült úgy megcsinálni, hogy közben a kesztyűtartó nem nagy, de legalább kicsi. :)
ugyanilyenre, de a skoda-parts-on látott 150Eu-s árnál nem akarom kipróbálni, hogy csak elírták-e a tizedesvesszőt... (máshol meg nem találok), így inkább marad valamilyen univerzális bőrös. Homasitaban körülnéztem, még akár találtam is volna, de tudomásom szerint 23mm-es kéne, ott meg csak 8-10-12-eseket találtam, illetve aztán még ki is segítettek, hogy hajajj, igen, sajnos ezt buktam.
Tényleg?
Merthogy 23-asokból még cask nem is igazán találok, nem hogy bőrt, de még - számomra - "normálisat" se, csak ilyen gagyibb alis féléket, vagy esetleg valami "gömböt".
Tényleg nem lehet 12-eseket rátenni? Sajnost muszáj a csere, mert nem csak a bőr ment tönkre, de a számlap is el van törve.
A nem állítható magasságú ülés sokkal kényelmetlenebb. A család még öregebb O1-ében jobb oldalon is állítható van, az sokkal kényelmesebb. Ja, és az SLX, és nem egy vékony fólia az ajtó szigetelése a kárpit alatt, hanem egy vastagabb polifoam-jellegű anyag.
Az O1 FL egy nagyon időtálló forma, nekem is tetszik a mai napig, bárcsak 20 centivel nagyobb lenne a tengelytávja...
Az Octaviával ellentétben a Superb helyét (dizájn szempontjából) sokáig keresték. Az Octavia pont olyan mint a Golf, az összes szépen végigvezethető evolúció a legelsőből, de a Superb volt már minden a kínai Passattól a nagyra nőtt Octaviáig.
O4et még csak a szalonban láttam, O3-at meg szinte mindennap. Nekem bejön az 4-es, ha nem jönne be, nem vettem volna, de az igaz, hogy az 3-as karakteresebbnek tűnik. Persze lehet, hogy csak megszokás kérdése. Ami nem tetszett, az a 2FL a hülye lámpájával. A többi nem rossz. Nem egy túlvariált forma.
Csak ennek a TSI motornak voltak komoly problémái, a többi hiba- amit a szervíz felsoról, teljesen normális bármilyen használt autónál. Fék problémák egy 170 lovas és 1300kilós autónál... hát kérem...
A VW egy prímán szerelhető autó.
Rossz autók... szívások...ja...olyan korom lehetett, mind a srácnak a videóban... talán pár évvel fiatalabb is lehettem... fél, de legtöbb egy évet tartottam egy autót.
Egyszer egy DHOC motoros 2 literes benzines motorral szerelt Ford Sierranál, a láncfeszítő patront és a láncvezetőt kellett kicserélni és eltőrtünk 5 stekfejet, mert a főtengely végén van egy beragasztott metrikus csavar.
Aztán kaptunk egy békebeli két méretes csőkulcsot egy kamionostól és többszöri melegítés után síkerült meglazítani egy 1.5 méteres feszitővasat beledugva. Olyan alacsonyan volt az első híd, hogy kétszer kellett cseréljek, mert beleütöttem egy kanálisfedőbe egy mellékutcán, de ugyanabba kétszer:). A kanálisfedő 20méterre volt a szolgálati lakásomból.
Egyszer kicseréltem ott az utcán, mert szétállt a két első kerék, vettem bontóból egy hidat, felbakkoltam a motort és az autót is és mindent leszereltem a hídról, aztán vissza. Most lehet hívni autómentőt, de a 90-es években az ritka madár volt.
1.8 benzines Renault 19-nél ki kellett venni a motort vezműcseréhez, ha nem volt a műhelyben egy nagyon vékony kezű szerelő.
Fiat Croma 2.5D-vel egy vasárnap hajnalba esküvőre menve- elég vékonyan felöltőzve, -30 fokban elfagyott az üa cső valahol a padlólemez alatt és a kocsi megállt, egy mező közepén- úgy, hogy elözőleg egy fél órát melegítettem a kocsit elindulás előtt. Ez a lakásomtól kb. 8km történt, kevés kellett, hogy megfagyjak, ameddig hazaértem- autó sehol, mobilról akkor nem is hallotam. Ezután egy ideig kannákba vettem a dízel olajat, átszívtam egy 200literes hordóba a pincébe, öntöttem bele 15 liter benzint és abból tankoltam.
Nekem az O1 FL ami tetszik, meg a mai napig megnezem ha egy szep tartasut latok. Gondolom ezert sem birom eladni a sajatomat, meg baja sincsen. A tobbi Ox kevesbe tetszik. A Superb meg annal inkabb. Ott mindig a legujabb tetszik a legjobban.
Nekem is a második generáció első változata tetszik a legjobban. A legújabbhoz (negyedik generáció?) még nem volt szerencsém, külsőre a hármas szintén első változata is bejött, de annak a beltere nagyon nem. Nekem volt 1.9 TDI is, de én nem sírom vissza. (bár a gyárilag 116 és 131 lovas változatok az nagyon tetszettek!) A mostani 2.0 TDI annyival jobb minden tekintetben. Én nem hiszek a tuningolásban, és nem is szeretem! (...bár van húzott TDI a családban és azzal nincs bajom, de akkor sem a szívem csücske a dolog)
Ez érdekes, amikor az első Octimat akartam venni, még azt se tudtam, hogy mi az a facelift, meg hogy 1-es, 2-es, csak azt, hogy a ferde szélű hűtőrácsos, de nem a vigyorgólámpás tetszik. Ez volt a sima O2, mint azt utólag megtudtam. A mai napig is ezt a formát szeretem e legjobban, de sajnos az euro-besorolások, és a dízel-mizantéria miatt nem merek ilyet venni. Pedig imádtam a chippelt 1,9 PD-t, visszasírom a mai napig.
Most egy 2018-as O3FL-m van, 1,4-es, benzines, újonnan vettem, a sima O3-ból már csak egy zöld RS volt a szalonban, na az a szín elvette a kedvem még a kipróbálásától is. Az 1,4 TSI nem rossz, sőt bőven elég a normális autózáshoz, de azért néha hiányzik a dízel kirobbanó ereje.
Ami a formát illeti, eleinte nekem se jött be a "négyszemű", de amikor megnéztem feketében, kiderült, hogy ott már nem hangsúlyos a két lámpát elválasztó rész, és tulajdonképpen vagány, főleg a ledes fényszóróval, és a fekvő, négy csíkos menetfénnyel. Az már csak plusz, hogy a ledessel qrva jól lehet látni, mellette a halogén fényszóró pislákoló gyertyának hat... volt alkalmam megtapasztalni.
Viszont az O3 csomagtartója alacsonyabbra nyílik kicsivel, mint az O2-é, jópárszor becsűrtem a fejem...
Ami az autókat illeti, ami bejön: O2, O3, és az O3FL sötét színekben.
Ami nem: O1, O2FL, és az O3FL világos színekben.
Ami a 4-es generációt illeti, az Octi nem annyira, de a Superb nagyon bejön.
Ma elmentem egy SB.... rendszámos O4 kombi mellett az autópályán. Amikor kezdtem utolérni, már messziről néztem, hogy ez meg milyen Volvo lehet. Később a visszapillantóban meg néztem az orrát, nekem a Ford vonal ugrott be. A hátulja kifejezetten jól néz ki szerintem. Na jó, az orra is szebb, mint az O3 FL-nek. :)
Ahm... azt mintának raktam be, hogy ezt keresse a kocsi seggében, miután kiderült, hogy nem az autó gyártmánykódját kéri a bolt, hanem a fékek pr kódját.
igen! megmutatja, hogy az adott autó milyen opciós felszereltségekkel lett legyártva. (nem, illetve nem feltétlenül azonos a vásárláskori opciós listával, illetve az alapfelszereltséggel. Az általad korábban beszúrt címke egy 2014-es modellévű Octavia kombi, Ambiente felszereltséggel, középszürke metál fényezéssel, 150 lovas 2.0 TDI motorral és 6 sebességes DSG-vel.)
De az erősített futóműves vagy 4x4 hajtású lehetett, vagy nem? Mindegy is mert ezért mondtam a kollégának, hogy vegye le a kereket és mérje meg, esetleg a féknyereg is támpontot adhat, mert mindhárom méretnél (280;288;312) más-és más a féknyereg is.
Ha csak nem RS modell (márpedig azt nem gyártották 1.9-es motorral) akkor 280mm átmérőjű, és FS-III-as nyereg van rajta, tehát az 1ZM, 1ZF kódos dolgok kellenek majd. (az autodoc-kal vigyázz, mert nem mindig azt a márkát küldik amit rendelsz és egyébként is ha gond van akkor még magyarul tudót sem találsz!)
Tudom szélsőséges eset, de pl. a Volvónál volt olyan, 2010 körül még biztosan, hogy a gyár által is deklaráltan az utolsó csavarig teljesen egyforma motorok három teljesen különböző teljesítményre (126, 163 és 185 LE) voltak programozva. Ebben az esetben a két alsó minden további nélkül átírható 185 lóerőre, maximum adójogi vonzata lehet.
Az alvázszámban azok a kasztnikódok, a kollégának a felszereltségi kódok kellenek, azok meg a szervizfüzetben, és a csomagtartó padlólemezére vannak ragasztva egy tenyérnyi matricára!
Az alábbi ügyben kérnék segítséget. A gép egy 2008-as 1.9 pd tdi. Első féktárcsát és fékbetétet rendelnék. Az oldal - autodoc - 1Z karakterek mellé még egy betűkaraktert rendel, de nekem nincs olyan a típustáblán, csak annyi van feltüntetve, hogy 1Z.
Így akkor honnan kellene megtudnom, hogy milyen tárcsa, illetve betét kell a kocsihoz?
Suzukinál a nem itthoni gyártás (Swift) is kb. 2 hét az Esztergomba érkezéstől. Talán tesznek ott vele valamit (mondjuk az hajókázik, lehet mit megnézni rajta), utána elviszik a kereskedésbe, ellenőrzés, okmányiroda, az a pár munkanap simán eltelhet.
Az elején én is lomhának találtam, de egyrészt a motor is javul idővel, másrészt a motor és a váltóvezérlő is képes adaptálódni a felhasználóhoz. (harmadrészt a felhasználó is hozzászokik idővel az autóhoz!) Nekem most, így több mint 45 ezer km után semmi bajom nincs vele, megy ha kell és teljesen jól fogyaszt.
Több tucat chippes autóm volt. Mindegyik hibátlan volt (én max. 200000km-t szoktam menni egy kocsival, na persze mindezt nem a több tucattal).
Kb. 2008-ban vettem észre először a leírt gondjaimat. Az utolsó aminél próbálkoztam, az egy MTM A6 bitdi volt. Nekem szerencsére nem, de ismerősnek (együtt írták) kuka lett a motorja, pedig csak a lightchip volt bent.
Az elmúlt évek tervezései meg méginkább a "vékonyításról", meg a rengeteg hozzákapcsolt biszbaszról szólnak. Na, itt aztán végképp a chip ellenség lett.
Tisztában kell lenni, hogy mire jó. Padló gázon közlekedve valószínű leolvadna a motor pár Hungaroring kör után. Pont ez a lényege. Nekem is úgy van megírva, hogy 80% gázpedál állás esetén működik csak.
Előző kocsiban 20e km-es kora óta chip módosítás volt. 283e km-el adtam el, gyári turbóval, bontatlan motorral. És nem füstölt. Pedig ilyen km után tuning nélkül is füstölni szoktak a dieselek.
Megírt program, és persze tulaj függő is szerintem a dolog.
tenyleg felfoghatatlan szamomra, hogy ha ezek az ugyes programozok nehany bittel kicserelik alattad a kocsit, vajon miert nem az autogyarak szoftverosztalyan dolgoznak? mert ha ennyire ugyesek es okosak, akkor biztos olyan programot is tudnanak irni, ami tomeggyartashoz is sokkal jobb es takarekosabb es nyomatekosabb es erosebb........
Ha sz@r helyen tuningolják, akkor nyilván. Nekem egyik kocsinál sem volt ilyen.
A DSG lassan vált vissza. Ezt lehet orvosolni programozással. Én sem hittem, hogy működik, de saját tapasztalat alapján mondhatom, hogy tényleg jobb lett egy benzines O3 RS esetén.
Megint nekiugrottam a drl-nek, most viszont a lámpakapcsolóhoz történő kábeláthúzásnál akadtam el; hol a fenébe lehet átvinni a tűzfalon? Az ablaktörlő mechanika környékén látok valami kábelkoteget (ami a motortérből feljövő kábelcsatornából jön ki), de nem bírom lehúzni a fémről a gumiszigetelést. Vagy valahol máshol kéne?
Gyári 170 lovas PD-vel bemértek 153km/h-val egy 100-as úton, egy évik pereskedtem (mindenfélét kitalált a erre szakosodott ügyvéd- a közelbe voltak GSM antennák, benne van a 4%-os hibahatárban- csakhogy az 104-et jelent nem 153-at, nem látszott a jegyzőkönyven a rendszámon, nem volt felfüggesztve 10éve a hajtásim, a trafipaxos autó el volt bújva egy fa mögé, nem az a rendőr írta meg a jegyzőkönyvet aki bemért, stb), de végén írtak a bírók egy 6 oldalas magyarázatot, aztán el kellett menjek újravizsgázni, hogy adják vissza egy hónapra a vezetői jogsimat (a három helyett).
Hegymenetben, megrakott autóval számít, hogy mekkora a teljesítménye a motornak, amúgy pályán sem lehet kihasználni azt a plusz lőerőt, mert a közlekedésbe nem lehet folyamatosan 180-nal haladni, nekimegy az ember a végén egy lassubb járműnek. Egyedül a német pályákon, de ott is csak éjjel. De mindig akad valaki, aki letól.
Akkor menjek el a következő staget felprogramozni?
Nekem a fékkel volt bajom a megcsippel BXE-vel, azok amúgy is elég gyenge volt: feltettem rá többféle sprottárcsát, de lobbantotta meg őket.
Kb. 2010-től tapasztalom ezt. Megindultam emiatt a nevesebbek felé, de mindegyikkel volt valami negatívum. Ezért fejeztem be. (mint egykori "főchippelős")
Közben látom, Beeboy84 régi olvtárs anno ERT váltót javasolt. 1.6/16v motorról, szóval a kiosztás lehet más. Igaz, a rövidség nem előny, a csavar meg igen. Szóval nem eccerű. :)
Beeboy84 2013.01.04 0 0 132205
Esetleg tudja valaki ,hogy melyik az a váltó amelyik nem dobja el a szegecseket...vagy nem törik körbe a difije? Eredeti váltó DRY kódos..
VW Golf4/Bora ERT kódos váltót keress, ez már csavarozott difi rögzítéssel van, nem szegecses (A DUU és DUW pl szegecses volt az 1.6 8V-ken). Ez pl. az 1.6 16V motorokon volt, de elég húzós bontottan is az ára. Viszonlyag rövid áttételű, kb 100-nál forog 3000-et a motor. De lehet kapni amúgy szegecsek helyére csavar kit-et a márkaszervízben, legalábbis régebben simán lehetett.
Valahol még talán DUU-t is irnak, ezért is érdekelt a hivatalos verzió.
Mica-r olvtárs jól emlékezett. :) Csak a 02k nem tiszta, hogy mi lehet, az valami váltó "csoport" neve? Nagyon elüt a többitől, amik csak betűkből állnak.
Jövő héten néznek rá, akkor derül ki, érdemes-e javítani vagy lutri egy bontottal. Valaki itt 150 ezret írt váltó javításra/felújításra, az kicsit nem gazdaságos.
Ezért is írtam a km-t, hogy lehet, lehagytak ez elejéről "véletlenül" egy számot. 1-es, 2-es, bármi lehet :)
A normális chip tuninggal pedig nincs gond, de a fogyasztás nem fog csökkenni. Viszont nőni sem. És erősebb lesz tőle a motor. Amit valaki vagy kihasznál, vagy nem.
A héten olajcserénél a járvány miatt alig kaptak az udvaron csereautót (nagy részüknek visszamondták a biztosítását- mert vagy 3 hétig alig volt ügyfelük), végül adtak egy 2020-as Passatot, dízel DSG-vel, , 150 lovas.
Vezettem vele vagy 100km délutánig, érzésre D-ben elég lomhán mozgatta kocsit, a pályán a felhajtásnál betettem S-be. WLTP... Igaz, hogy csak 5000km volt benne. Nagyátlag 5.5.
S-ben kihúzatva, 4500-ra pörgött fel motor...
Amúgy nagyon jól kanyaródi. De minden újrainditásnál ki kell kapcsolni a sávtartót. :(
A 2017-es Tiguant ugyanazzal a teljesítményű motorral nagyon ritkán kell belökni S-be. Val. a tiédet is.
Nekem is volt ilyen 2.0 CRTDI motoros autóm a 140 lovas kivitelből és mindenre bőven elég volt! Akinek nem elég a 140 ló annak a 170 sem lesz elég, ráadásul azok az "optimalizált" autók ezzel a motorral amiket eddig láttam, mind dobálták a hibakódot időnként.
Most is egy ilyen motoros autót hajtok csak ez már 150 lovas, és ez is DSG-s. Ez is bőven elég bármire! simán haladok vele 150-160-nal, ha kell akkor gyorsul és fogyasztani sem fogyaszt. ...de hagyjuk is, aki hinni akar a csodában azt úgysem lehet meggyőzni!
1: Biztos az a 95.000km? Egy német nem azért vesz egy erős dízelt, ráadásul automata váltóval, hogy évente pusztán 13.000km-t tegyen meg vele. Ott azért vannak távolságok nem úgy, mint idehaza. A német egy spórolós fajta, nem vesz drága dízelt, ha nem spórolja meg a többlet vételárat a fogyasztáson két-három év alatt. Persze vannak csodák, a lehetőség nincs kizárva, csak az ilyen használt kocsik meg nem olcsók, odakint sem. A nagy átlag azért nem ez, egy német dízelben lesznek km-k bőven.
2: "Egyre több műhely ajánlja a motoroptimalizásra irányuló szolgáltatásait és egyebeket. A 2.0 CRTDI motorral szerelt típusok gyárilag 140 lóerősek, ebből optimálisan 170 lóerőt lehet kihozni, úgy hogy a fogyasztás közben csökken."
Most komolyan: olyan rosszul vannak gyárilag összerakva a motorok, hogy kb. 20% teljesítmény még bennük ragadt, és ezért fogyasztanak "baromi sokat"?! Aztán jön valaki, és átírja a vezérlőben a biteket, egyet-kettőt, harmincat áttologat egyik regiszterből a másikba, és hipp-hopp: máris 170LE-s a motorunk, és még fél literrel is kevesebbet fog fogyasztani? Ezt én nem hiszem el!
Ha egy motor sokat fogyaszt, annak valamiért rossz a hatásfoka, vagyis nem optimálisan égeti el az üzemanyagot, és/vagy valahol komoly súrlódási veszteségei vannak. A rossz égésnek számos oka lehet, az lehet elektronikus hiba is, de legtöbbször nem az. A súrlódási veszteséget meg nem lehet szoftveresen javítani.
Ha teszünk még ebbe a motorba 20% teljesítményt, azt nem lehet úgy elérni, hogy nem égetünk el benne több üzemanyagot. Vagyis többet fog fogyasztani.
OK, abban van igazság, hogy a motoroknak van gyártási szórása, de mind ugyanazzal a szoftverrel feltöltött ECU-t kapja meg. Vagyis nem feltétlenül lesz 1000%-ig optimális minden. Csak a modern motorokat azért nem kézzel készíti Kovács János sztahanovista élmunkás, hanem precíz gépek állítják elő, így annak az esélye, hogy minőség a nevezett élmunkás maligán fokától függ, eléggé kevés. Így csak azzal lehet játszani, hogy az adott motor kopottságához igazítjuk a szoftvert. De, ha a motor egyébként jól működik, akkor abból nem fog kijönni még 30LE-vel több, pláne nem úgy, hogy közben kevesebbet is fog enni. Ha mégis, akkor nem a szoftver volt a baja...
Nem bántásból írtam, csak szkeptikus vagyok mindkét pontban.
Akinek van hozzáférése, 2002-es AEE motoros O1-hez mi a váltó típusa? Én DRY-t találtam, de nem biztos, meg úgy láttam, néhány váltó kiváltható másmilyennel.
Pontosan ezt mondom en is. Az elektronikus kozponti nyilvantartast tartom a legmegbizhatobbnak, de nyilvan mindenbe bele lehet nyulni, kerdes megeri-e az illetonek a rizikot, hiszen ott mar hozza kell tudni ferni a rendszerhez amit gondolom loggolnak. Nalam mindket autovasarlaskor tudtam beszelni a hasznaloval (ugy ertem kereskedo elotti tulaj), aki mar nem volt erdekelt az auto eladasaban, mivel az kereskedonel volt. Igaz egyszer a forgalmibol neztem ki a nevet es FB-on kerestem ra a tenyleges hasznalora, akivel atbeszeltem az autot, meg azt is mennyiert adta el es en mennyiert veszem: 300eFt-tal tobbert.
Az én ismerősöm húzta a száját, a részecskeszűrő miatt a 2.0 PD-nél, úgyhogy nem csináltattam meg.
A részecskeszűrőt nem sikerült tökéletesen összehozni a régi PD-TDI motorokkal, új korukban mind nélküle jött ki, csak később, muszályból erőltették össze őket. Aztán, amint lehetett, váltottak a CR-re, az már részecskeszűrőhöz volt fejlesztve (tudtommal nincs szűrő nélküli CR-TDI motor).
DIY szervizkonyvbol, minimum 3 kulonfele toll es tobbfele keziras meg nehany pecsetet kell legyartani hozza. Utana kicsit meggyurni, meg oregiteni es nincs, van.
Én meg még azokra az időkre is emlékszem, mikor a 2.0 TDI (RS) PD-kből még nem írták ki első körben a DPF-et, csak meg lett írva a chip. És onnantól kezdve aki rendesen használta, nem is nagyon látta többet a regenerálós lámpát.
Dpf -et ki lehet iktatni úgy ,hogy utána is rendesen működjön a kocsi. Programot kell átírni hozzá. Persze semmi érteleme a 95000 km-es kocsinál ilyeneket piszkálni.
A 105 lóerős PD motorod azért könyökölt ki, mert kellett volna hajtókar csapágyat és csavart cserélni. Ismert probléma, persze akkoriban nem biztos hogy mindenki tudta,
Egy részecskeszűrős motornál nem lehet kiiktatni úgy a rsz, hogy a motor utánna jól működjön.
Csippelni sem érdemes, nekem egy csipplet BXE hajtókar törést szenvedett- egyesek szerint a főtengely salnik megszorultak, mások szerint a hajtókar (vagy a csavarok) volt gyenge. Újonnan vásárolt autó volt, 2.5 évesen, 130e km futással, meglehet, hogy nem a csipptől piszkolt oda, de lehet, hogy mégis. Egyszer kimentem vele Kolozsvárrol Münchenbe sietve, aztán vissza is- 5 sebességes kézi váltóval néha magass volt a fordulatszám.
Szóval ne csippeld- a fogyasztás csak akkor csökken- ha lasabban vezetsz, elég az a 140 ló, max. visszakapcsol hegymenetbe, ha meg van pakkolva a kocsi.
95ekm: lehetetlen, de CR motorok sokkal tartósabbak, mind a BMM a FL előtti Scouton.
Max. felújítod a motort. Megéri, ha a kocsi tényleg jó állapotban van.
sokan gondolják, hogy németországban áááá, ott nincs tekert kocsi, a kerítés is szervizkönyvből van. ebből voltak már kellemetlen meglepetések nem egyszer...
Raadasul az O2-t 2013-ig gyartottak ha jol tudom. Azaz min. 7 eves evi atlag max. 13ekm-rel es Diesel uzemu. En alig hasznalom a kocsit, de ennyit siman belerakok egy ev alatt. Nehezen hiheto.
A "motoroptimalizálás" valójában chiptuning. Csak azt hiszik így jobban eladható a szolgáltatás. A motornak nem nagyon árt, elég strapabíró konstrukció. DPF-et nem iktatnám ki, tán nincs annak semmi baja 95000-nél. Nem is lesz egyhamar.
Németországban találtam egy magas felszereltségű, nagyon jó állapotú O2 FL-t 95.000 km-rel és DSG váltóval. Nincs tapasztalatom ezzel a váltó típussal, ezért kérdeztem. Sajnos a járványhelyzet miatt kénytelen vagyok várni a behozatallal. Más... Egyre több műhely ajánlja a motoroptimalizásra irányuló szolgáltatásait és egyebeket. A 2.0 CRTDI motorral szerelt típusok gyárilag 140 lóerősek, ebből optimálisan 170 lóerőt lehet kihozni, úgy hogy a fogyasztás közben csökken. EGR, DPF likvidálása is hasznos hosszútávon a motorélettartam növelése céljából. Ezekről mi a véleményed/tek?
Van itthon egy 5 literes áttetsző műanyag kannában tavalyi nyári Mol 95-ös, még mindig jó. A kanna 3/4-ig volt, úgy telelt át. Paráztam, hogy már megromlott, és azzal már nem nyírok füvet, de még szagra is oké. Igaz, ez még E5, de már azok is szerettek megromlani. Zárt kanna mondjuk jobb, mert nem tud nedvességet felvenni a levegőből. Zárójel: ugyanazon a kúton olyan lónyálat is tankoltam már, amivel semmilyen kerti gép nem indult el (szagra pedig jó volt)...
ahogy ákos is írta, bent külön fényérzékelő van. én speciel pont megcsináltam az auto világításos retrofitet az fl előtti 3-asban, és az aliról rendeltem szenzort. azóta is jó. az elektronikai munkákhoz azért kell némi hozzáértés, azt a részét én nem is mertem bevállalni, a tempomatszereles.hu-s srácok csinálták. a kódolást ákos leírása alapján csináltam/korrigáltam
Nagy vonalakban: ha automata klímád van, akkor van páraérzékelő szenzorod is. Azt kell kicserélned egy formára hasonló kombinált eső/fény/páraérzékelőre. A világításkapcsoló is cserés, és be kell húznod neki egy plusz szálat a központi elektronikához (ami ott van a közelében). Némi programozás, és lesz automata ablaktörlőd és tompított fényszóród + CH/LH funkciók. Szenzorból állítólag az Ali-ról rendelt olcsó változat is oké. Néhányan már megcsinálták itt a fórumon.
A műszerfalnak külön fényérzékelője van, elemlámpával belevilágítva látható és tudod is tesztelgetni. Arra nem lehet "ráprogramozni" az automata lámpát.
Régebben leírtam a komplett programozást, csak most nincs időm kikeresni.
Ha megy, akkor nem baj, mert összerázkódik, úgy nem baj, ha sokáig van benne.
Ha elkezdett "szétesni" a benzin, illetve kicsapódott benne a víz, azon sajnos nem segít a rázogatás, nem fog "visszaalakulni".
2 hónap után valószínűleg még nincs probléma, de sajnos nem egyszer láttam már 1 hónapos romlott benzint is. Szúrós, higítóhoz hasonló szaga szokott lenni.
2018-as Octaviam van. Sajnos gyárilag nincs benne AUTO állás a világításkapcsolón, de szeretném, ha működne a coming home/leaving home funkció. Elvileg VCDS-ben aktiválható, de hogy lehetne ezt megvalósítani úgy, hogy csak sötétben nyitásnál/zárásnál működjön, világosban nem? Az létezik, hogy fényérzékelő van az autómban, de automatikus világításkapcsolás nincs? Azért kérdezem, mert ha pl nappal, világítás nélkül bemegyek egy alagútba, akkor felkapcsolódik a műszerfalvilágítás, ezért gondolom, hogy lehet, hogy van valahol fényérzékelő.
A flexicso elott van valami akadaly az aramlas utjaban azert szivja ossze a flexi csovet, hiszen a cso utan szivna, de a cso elott nincs megfelelo aramlas. Sokat segitene egy video meg par fenykep a problemarol, a flexicsorol, mert oszinten szolva nem igazan ertem hol tortenik a jelenseg. Biztos ezer dolgot ki lehet cserelni, de erdemesebb lenne megerteni a bajt es nem csak fusizni. Esetleg egy SW-es diagnosztika is kozelebb vinne. Attol hogy kicserelted a felxicsovet, hacsak nem eppen benne volt a dugulas, amit ketlek, akkor annak semmi ertelme nem volt. Az csak kovetkezmenye, de nem oka volt a problemanak.
Persze, de egyáltalán kinek fordul meg a fejébe egy Suberb méretű autót piszkálni ilyen színten.
Hot -hach nem lesz belőle. Az egész felfüggesztést is ki kell cserélni, hogy tudjál vele kanyarodni is, de lehet, hogy a karosszériát is meg kell erősíteni.
2014-ben egy Octavia 2 RS-be egy srác beszerelt két 2.0 TFSI motort, egyet hátra is, egyenként 500 lóra húzva, és tökéletesen szinkronizálta a két sebbváltót, a két kuplungot és a motorokat is.
Egy cég megcsippelt egy 2.0TSI-t, egy 4x4-es Superben DSG, gyárilag 280 lóról, 661 ló/667Nm-re. 8000 fog pörögni a motor. A meló nincs még befejezve, a befecskendezési rendszert ki kell még cserélni, de már RS6-os fékeket is kapott.
Van egy Skoda Octavia MK2 2008 1.6 8 szelepes benzines autónk. Gázadásra gyorsításkor,vagy alapjáraton gázadásra magas sípoló hangot ad,mintha turbó lenne benne. Az egyik flexibils cső a kipufogóban el volt szakadva,kicseréltettük,de e nem a sípoló hang miatt volt, ezután a sípoló hang miatt elvittük szerelőhöz,ott észrevette,hogy a másik régi flexibilis csövet gázadáskor elkezdi összehúzni,összeszívni,elvileg ez adhatja a sípoló hangot.és nem is megy úgy az autó ahogy kellene.Ok. Elvittük kasztnishoz,kicseréltük a másik csövet is.Még mindig csinálja a hangot és olyan mintha folytaná a motort,magas a fordulat de nem igazán megy az autó.
Mitől szívja össze a flexibilis csövet?A hang onnan jöhet.
Vissza is miden komoly zokszó nélkül jön az autó az áramtalanításból. Ezt a 4 hibát dobja, amiből az első kettő egy kormány-végigtekerésre tűnik el, a harmadik ezután gombnyomásra, a negyedik újraindítás után. Az órát felejti el csak, mást nem, az ablakkal sincs baja. Okos kocsi, használható eljárás.
Azt nézd meg, hogy a feketének testet adva melyik másik kábelnek elég önmagában a +12V ahhoz, hogy világítson, azt kösd a TFL-re, minden mást megold az autó. A többi kábelt nem kell használni.
Hahh, ez így tényleg egyszerűnek és a legjobbnak tűnik. Köszönöm a választ!
(Bár kicsit most megzavart ez az egyetlen szálon a pluszt, melyiket? Ugye a gyári leírás szerint van két "sima" kábel, fekete és piros, amit az akkura kell direktbe, illetve van egy "narancs" (ez kell a gyújtás pluszra) és egy zöld, ez pedig a helyzetjelző pluszra. Ha csak egy pluszt (melyiket?) kötök a lámpára, mitől kapcsol le a menetfény ha felkapcsolom a lámpát?)
Korábban írtad, hogy szóljak ha találok "ajtóbehúzó-megfogót"(?) alin. Ááh, én is csak a B5-Jetta találatok közt forgok ide-oda... Azért is írtam ide, hátha... :(
A lámpakapcsolódnak van TFL lába (Tagfahrlicht), oda bekötöd egyetlen szálon a pluszt, adsz neki bárhonnan testet és kész, ez a szép megoldás, mert ez nem barkács, az autó adja gyári kialakításában a jelet.
Más megoldást is lehet találni, számtalan helyen van xplus a motortérben, de igazából fogalmam sincs, hogy honnan lehetne a legszebben odavinni, mert annyira adja magát a jó megoldás, hogy eszembe nem jutott még másikat keresni.
Osram DRL301-es menetfényt szerelnék a járműre, hol lehetne a legkönnyebben pozitív gyújtás illetve pozitív világítás (helyzetjelző) pontot találni? (Ne kelljen széjjelszedni mindenfélét, kábelt bontani vagy a fényszórót kimókólni stbstb...)
Nem pont erre a váltóra gondoltam. Itt nincsenek a kúpgörgős csapágyak golyósra cserélve. Ez alapjaiban még a 2-es Golf idejéből származik, néhány módosítással. Pont nincs jelölve benne a kihajtótengely kúpgörgős csapágya, ami alul van méretezve.
A 14.-es házat és a neki támaszkodó csapágyat kellett kicserélni- egy módósítottra, talán volt egy visszahívás is.
A csapágy a sebbváltó főtengelyének a végére volt szerelve, volt olyan eset amikor fogaskerekeket is kellett cserélni. Nekem az egyik 2 literes O2-en kicserélték és asszem a másik is kezdett figurázni. 5.-6. sebességfokozatba néha remegett a váltó gyorsításnál. A cseréhez nem kellett leszerelni a váltót.
De itt konkrétan szerintem a kollégáidnak és/vagy a vezérigazgatónak. Ez a 40 km tényleg hülyebiztos, de szabad ennyire hülyebiztos megoldásokat csinálnunk? Igazából kit minősít a hülyebiztos megoldás, a megoldást nyújtót vagy a megoldást kapót?
Csak arra utaltam, hogy kicsit túltolták az emissziós parát. A saját (eu) autógyártást gyilkolják vele.
Teljes mértékben, ezzel az EU gyakorlatilag el fogja érni, hogy a világ autógyártásában 20-30 év múlva az európai gyár(ak, ha még lesz akkor több), akiket azért a világszintű versenyben az EU-nak valahol támogatnia kellene, nem lesznek főszereplők.
Az ajtózár tényleg tipikus példa. De tudnák mondani nagyobb "fejlesztéseket" is. Például sebességváltók csapágyazása is időkorlátosra lett átfejlesztve. Annak az az oka, hogy sokkal könnyebb a gyártás ezáltal. Cserében a garancia idején túl elég fájó költséget tud a tulaj nyakába varrni.
A sebességváltó jó példa, a 3-as Octavia kéziváltó-meghibásodásai olyan dolgok, amiket a konszernnél korábban nem lehetett tapasztalni (az ezredfordulón egy vagy kettő hírhedt "szegecses" váltókódot kivéve).
A kocsi szépen megy, ami probléma az a pd problematika, hogy néha forgat párat melegen mire beindul. De hidegen pöcc-röff. Lehet ennek a hibáját írja a rendszer?
Ez nem új dolog, Szöllősi Zsolti (tempomatszereles.hu) honlapján is ez van (nem reklám, csak infó):
"PD TDI nehéz melegindítás
A PD TDI motoroknál gyakori jelenség, hogy melegen a motor csak hosszas indítózás után indul be, feleslegesen kínozva az önindítót. Ha ez a jelenség csak meleg motornál jelentkezik (hidegen azonnal indul), akkor erre tudjuk a megoldást. Felesleges kicserélni a drága PD befecskendező elemeket és különböző alkatrészeket, mivel ez a probléma az autó diagnosztikai csatlakozóján keresztül szoftveresen is javítható. Ez a beavatkozás a motor más üzemállapotára nincs hatással, és szükség esetén bármikor visszaállítható a gyári szoftver is (nem szokott rá szükség lenni).
Buta fordítóval ezt találtam, de szart se értek belőle. :-D
01314 - Motor-szabályozó modul: Nincs Communications Lehetséges okok
CAN-adatbusz bekötése / Csatlakozók honnan / hova Motorvezérlő modul hibás Fault (ok) tárolt motor-szabályozó modul Motorvezérlő modul nemrég villant vagy újból leképezve
Lehetséges megoldások
Ellenőrizze a CAN-adatbusz bekötése / Csatlakozók honnan / hova Motorvezérlő modul Ellenőrizze Mérési érték Blocks (MVB) Általában Mérési érték Blocks (MVB) 125 + az aktuális közlemény Status
01314 - Motor-szabályozó modul: Érkezés DTC Memory Lehetséges okok
Fault (ok) tárolt motor-szabályozó modul
Lehetséges megoldások
Ellenőrizze Motorvezérlő modul Hibakódok
Különleges megjegyzések
Motorvezérlő modul tárolja kódex, amely hatással van más vezérlő modulok funkciók. Ahhoz, hogy törölje a Hibakód kell kijavítani a problémát a motor-szabályozó modul először.
A 01314-es kód a vezérlés hibakódja. A kocsi szépen megy, ami probléma az a pd problematika, hogy néha forgat párat melegen mire beindul. De hidegen pöcc-röff. Lehet ennek a hibáját írja a rendszer?
A klímára nem tárol hibakódot a rendszer, nyomás van benne, csak nem indul be.
Egy ismerősömnek van egy V8-as OFF kocsija, ha óvatosan megy vele, akkor 20-22l-t eszik városban, de ő mehet elvileg szmogriadó esetén is. Egy max. 6-t fogyasztó öregebb verda meg nem...
Másik ilyen szerintem is túltolt emissziós para az a villanyautó. A másik munkahelyemen van a cégnek két elektromos kocsija, mindkettő "japán", egy második generációs Leaf, és egy NV200e. Vezérigazgatói utasítás, hogy forgatás, vagy ügyintézés esetén 40km-nél távolabbra nem lehet velük menni. Én nem járok ki forgatni, nem az a munkám, de ezek szerint a kollégák már szívtak velük...
Csak arra utaltam, hogy kicsit túltolták az emissziós parát. A saját (eu) autógyártást gyilkolják vele.
Az ajtózár tényleg tipikus példa. De tudnák mondani nagyobb "fejlesztéseket" is. Például sebességváltók csapágyazása is időkorlátosra lett átfejlesztve. Annak az az oka, hogy sokkal könnyebb a gyártás ezáltal. Cserében a garancia idején túl elég fájó költséget tud a tulaj nyakába varrni.
Az emissziós dolog azért más, azt kényszerűen el kell fogadni, hogy onnan kezdve, hogy a benzines autó katalizátort kapott, a normák teljesítése a felhasználónak pénzbe kerül.
Én inkább az olyan dolgokra gondolok, mint pl. az ajtózár mikrokapcsolójának a tervszerűen elkopó bütyke, amit egy a mikrokapcsolóhoz opcióként kb. 10 Ft-ért kapható lemezkével el lehetne kerülni. Ez egyébként környezetvédelmi szempontból is felháborító, mert a VW megveteti veled a teljes ajtózárat és megy a kukába a teljes régi, aminek azon kívül semmi baja, hogy a mikrokapcsoló puha bütyke elkopott.
De ez csak egy kiragadott példa, ott a klíma aminél az O2-vel összehasonlíthatatlanul több a súlyos probléma mint az O1-gyel, ott az ablakemelő ropivá törő csúszkája, a hátsó ablaktörlőmotor tönkremenetelt megcélzó műszaki kialakítása, meg még egy csomó minden, amit meg lehetne ugyanannyi pénzből vagy fillérekkel több-ből csinálni úgy, hogy ne menjen tönkre, de az autógyártónak ez nem érdeke.
Az enyémben Climatronic van, az is kupplungos kompresszorral teszi a dolgát. Mellesleg japán gyártmány. És bizony nekem cserélni is kellett. Igaz, ezen kívül baja nem volt még. (A biztosíték doboz hibáját én néztem be két, vagy három éve, az nem a klíma baja volt.)
Nem kell szétszedni! A kárpitot levéve lesznek rajta szerelő nyílások amik dugókkal vannak lezárva, ott szépen megkenhető minden, csak a megfelelő kenőanyagot kell használni ami a kijuttatáskor még eléggé híg ahhoz hogy bekússzon minden olyan helyre ahova kell, utána viszont besűrűsödik és így ott is tud maradni!
Ahogy az előttem szóló kolléga mondta, csak az a megoldás szétszedni mindent beolajozni, bezsírozni. Egy probléma van vele, hogy pop szegeccsel van rögzítve az ablak emelő szerkezet. Szép nagy munka. Az összerakásnál vagy van jó nagy ipari popszegecselőd, vagy ahogy én csináltam húzóanyával és csavarral.
Nekem minden nyáron száraz időben nyikorgott. Most már egy éve, hogy megjavítottam nem csikorog. Sok sikert!
Az én O2-m ugyanezt csinálta, szigorúan csak a jobb első ablak. Szétszedettem az ablakemelőt, állítólag mindent bekentek rajta, ami mozgott. Egy nyárra megjavult, a következőre újrakezdte.
A O1-nek kuplungos kompresszora volt, azzal soha nem volt baj.
Ez egyébként az autógyártás szégyene, hogy a fejlesztések valahogy mindig afelé mennek, hogy az örök élet + 1 napig tartó cuccok menjenek csak tönkre, kelljen rá költeni a százezreket lehetőleg már a garancia lejárta után néhány évvel.
Az O1-nek tényleg olyan a klímarendszere, hogy amikor két év állás után pár hete újraélesztettem apám '98-as Octaviáját, a klíma az első úton pont úgy működött mint az első napon. A saját O1-emet 15 éves korában elvittem a klímás barátomhoz, hogy ugyan jéghideget fúj, de nézzen már egy töltetet benne, és a 730 vagy mennyi grammból megvolt még 620. Soha a világon semmi karbantartásra nem volt igénye egyiknek sem.
Nekem van otthon egy vadi új O2 dízelre való kompresszorom , mert vettem egyet és felszerelték (megtartottam, mert két egyforma O2-esünk volt- és vártam, hogy a másiknak odapiszkol), de nem működött jól a rendszer- hűtöt, de nem eleget. Így aztán elmentem a Skodahoz, rácsaptam az asztalra és kicseréltek mindent gariba (pedig a kocsi nem volt már garis)- felhívták az importőrt, leküldték a kocsi szervíztörténetét és fél óra múlva utasítast kaptak, hogy mit kell kicserélni. Úgy kaptam az újfajta kondenzátort is. Tudtak ők valamit...
A O1-nek kuplungos kompresszora volt, azzal soha nem volt baj.
A kondenzátoron van egy szűrő, ami egy vastag fehér műanyag csőbe van beszerelve, a teteje le van ragasztva egy anyával. Ha szembeállsz a motorházzal, jobb oldalon látszik- 50% az esélye annak, hogy azt az anyát meg lehet lazítani és a szűrőt kitisztitani. Késöbb kicserélték a kondenzátort egy cserélhető szűrősre (lehet, hogy Neked már ez van beszerelve, annak egy vékonyabb fekete fémcsőbe van beszerelve a szűrő, azt bontható és a szűrő olcsó bele).
Van az az elektromos szelep a kompresszoron, ami elvileg cserélhető, de nincs cserealkatrész, a klímások talán szereztek egy olyat ami elvileg talál, de nekem is cserélték az egyik O2-en a kompresszort gariba a szelep miatt, a kompresszórt szétszedtem és nem volt semmi kopás rajta. Azt kell tudni, hogy a kompresszór hajtásán nincs kuplung, ha a motor forog akkor a kompresszor tengelye is üresben, és ez a szelep kapja a vezérlést, hogy zárjon, akkor a felépül a nyomás. Azaz ezt a klímát nagy fodulatszámon nem lenne szabad bekapcsolni.
Ha jól emlékszem, Octi19-nek eltőrt a tengelye a kompresszornak.
Még van egy másik szelep is, ami le szokott ragadni, az valahol a csőrendszeren van.
Nekem az O2-nél a gariba kicserélték a kondenzátort, a kompresszort és a szelepet is.
De kb. 200e km múlva kezdte veszíteni a gázt, egyszer feltöltötték, de aztán eladtam az autót.
Szóval keress egy jó klímás cégek. Egy vérprofi klímás nekem egyszer azt állította, hogy min. kétévenként le kell fejteni az olajat és a gázt a rendszerből, kell késziteni egy nyomáspróbát és a friss olajat kell bele visszanyomni.
A dízeleken egy erőssebb és drágább kompreszzor van, a benzineseken egy gyengébb és olcsóbb.
A kondenzátor cseréjéhez szét kell szedni a fél autót, mert egymás után van beépítve a kondenzátor, az intecooler és a vízhűtő.
Az egyik O2-nél szívtam egy nagyot, mert megtelt kosszal a intecooler és a vízhűtő között a rés és a motor nagy terhelésnél melegedett. De amiután kimostam, rendbe jött.
2009-es 2-es facelift octaviám van. Ha hűvös vagy hideg az idő akkor az anyósülésnél található ablakemelőm halk, viszont ha melegszik az idő akkor elkezd nyinyeregni, nyüszögni! A dolgát egyébként ugyanúgy teszi. Valakinek van valami elképzelése?
Nekem is volt O2 kétzónás klímával. Nekem is jelentkezett a későn kapcsol be a klíma probléma.
Volt, hogy hiába járattam, csak akkor indult el, amikor átmentem vele a fekvőrendőrön.
A hiba a klímakompresszoron levő szelep szorulása volt, emiatt cserélték az egész klímakompresszort (Valeo), mert állítólag nem lehet külön cserélni a szelepet. Ez hat éve 140e Ft volt mindenestől.
Elég sok baja lehet, ha nem indul, akkor az első amit meg kell nézni, az a gáz mennyisége, mert lehet, hogy már az nem elég, azután hogy a kompresszor megy-e. A fix hajtású kompresszoroknál van egy nyíródó betét a szíjtárcsában ami elméletileg megvédi a rendszert ha a kompresszor megszorulna. Ez kétféle tud lenni, az egyiknél 3db 4mm körüli alumínium tüske van a tárcsában ami összeköti az agyat a tárcsával, ezek (sok)idővel maguktól is elnyíródhatnak, a másik egy lemezes megoldás, ez jobban bírja és magától nem nyíródik el, de volt már olyan, hogy akkor sem tette a dolgát amikor pedig kellett volna!
Indítsd be a motort, úgy hogy legyen rálátásod a kompresszor szíjtárcsájára és ha nem látod forogni a közepét akkor ez a baj. Mindenképpen ilyenkor kompresszor csere a megoldás, mert nem tudod kizárni, hogy volt-e egy pillanatnyi szorulás, vagy (ha az alu tüskés) az elhasználódás miatt szakadt-e meg a kapcsolat.
Amennyiben gáz is van elég, és a tárcsa is jó, akkor kell kimérni a szelepet, hogy kap-e vezérlést.
Ezek mellett elég sok baja lehet még, de egy jó klímás könnyen megtalálja.
Az biztos, hogy a profil mélysége nincs meg 7mm. A kopási jegyek is elég szokatlanok, egy színtbe van mind a három.
Na mindegy, 60e km ez is el fog gurulni.
A Michelin P3 már 6 éve is csak 7,0 - 7,2 mm volt újonnan, viszont (nekem) elment 77e km-t úgy, hogy 2,0 - 2,5 mm-rel dobtam el. Rettenetesen tartós keverék. Jövőre megint csere, addig várom a tapasztalatokat a MP4-re, terveim szerint az lesz.
A klímát azért kell rendszeresen, legalább havonta 1× bekapcsolni télen is, mert a hűtőközeg végzi a gumitömítések kenését is, amik e nélkül kiszáradnak.
Az automata klímák pont emiatt időnként elindítják magukat. Az O3 menüjében néha látom is a komfortfogyasztók között, hiába nem kapcsoltam be. Úgy vettem észre, hogy kb. hetente öt-tíz percig járatja magát.
A manuálist érdemes havonta legalább 30 percig működtetni, mivel a gáz egyben kenőanyag is.
Állítólag az öregebb hűtőközegek tudnak olyat, hogy hosszabb állás után rétegződnek. (ezért kell álítóag időnként bekapcsolni a klímát)
Lehetséges, hogy nálad is hasonló jelenség történt, vagy a megkerülő szelep ragadt le kicsit, ami a kompresszort kizárja a rendszerből amikor nincs bekapcsolva a klíma. Amikor minden jó, akkor egy ilyen klímának pár másodpercen belül hideget kell fújnia még a legforróbb nyári időben, kohószerűen felhevült utastérnél is!
A kocsi pont 7 éves. Tegnap mentünk vele, idén először kapcsoltam be a klímát, de 3-4 percig nem történt semmi. Kis is kapcsoltam, konstatáltam, hogy 7 év után kiszökött a gáz, majd rátöltök. De kb. fél óra múlva újra bekapcsoltam, és szépen hűtött. Ez normális jelenség? Volt valakinek hasonló?
Az biztos, hogy kevesebb a profilmélysége mind 10 éve.
De, elég sok gumit vásárolok és mintha nem kéne hamabb cserélni őket, mind azelőtt.
A haszonjárművekre vagy 4-5 éve 4 évszakost veszek, azok sokat mennek, 120e km körül az egyik gumi sarkokra kopik majdnem a vászonig, pedig be van állítva a futómű és forgatva is vannak a kerekek.
A Skodaknak nyárinak mindig Misi-t vettem, ennek már lassan 15 éve, de nem koptatja sarkosan a gumikat és nagyon ritkán volt defektem is.
Kb- 75 e km lehet eljárni egy Primacy-val, ami túragumi, aztán elkezd finoman csúszni. A téli gumik, Kumho és Nokian volt, mindekettő nagyon jól viselkedett, nekem hóra is kellett, nem csak eső-latyak.
De a munkaautómon csak egy szezont hagytam a télit, aztán tettük rá a másik O2.re.
Az O3-as Misi P3 gyári még ment volna 10e-et, mert szép egyenletesen volt kopva, de a fiam is vezeti néha és nagyon lépi. Úgyhogy, nem tettem vissza a régi szettet, pedig a kocsi nem jár mostmár nagyon sokat.
Lehet, hogy a üa megtakarítás miatt tervezték a profilt kisebbre és talán a profilt, mert így a gumi könnyebb.
És szerintem a gördülési ellenéllás mellett, az is fontos, hogy egy gyorsításnál mekkora tehetetlenségi nyomatékot kell legyőzzőn a kerékre kerülő motorikus nyomaték.
És akkor jön a kedvenc "50%-os gumi", ami igazság szerint télinek már tavaly se lett volna jó... de azért még árulja a neten vagy nagyképűen adja autóhoz mint értékképző. :)
a michelinnek csak nyiregyhazan van magyar uzeme. amugy minden gumi oldalfalan jelzik, hogy made in hol :)
egyebkent eleg taszito egy trend, hogy egyre csokken az uj gumik profilmelysege. a negy evszakos cross climate rogton 7 mm-es ujkori profilmelyseggel debutalt evekkel ezelott
Csütörtökön rendeltem egy szett nyári gumit az O3-as Scoutnak, eddig egy a téli gumi szettet vettem rá Nokiant.
Most váltom le a gyárit, ami Misi P3-volt, kb. 60e km futott, úgy gondolom, hogy elég volt neki- meg voltam elégedve a tapadásával. A kocsin 90ekm futás van és 5.-ik éves.
Az új szett Misi P4-es 225-50-R17, Y98, XL, asszem magyar gyártmány- Váci.
Az biztos, hogy a profil mélysége nincs meg 7mm. A kopási jegyek is elég szokatlanok, egy színtbe van mind a három.
Azért arra kiváncsi vagyok, ha visszamegy 340 környékére akkor csökkentik e az árakat vagy az lesz a mondás, hogy a tavalyi forint gyengülést se kalkulálták bele...
Árat is emeltek, ahhoz képest amit összekattingattam kb 2 hónapja ~700.000Ft -vel drágább most ugyan az a konfiguráció, karoq-nál is, valószínűleg összes skodánál csak azoknál nem volt elmentett konfigom így nem tudom összehasonlítani az árakat.
amikor felkerült a konfigurátorba az octavia, lehetett választani háromküllős fűthető kormányt is. aztán kb. másfél hét után eltűnt a lehetőség, német konfigurátorban sincs. pedig még a gyári ábrákon is szerepel
Bocs, hogy ezt emeltem ki, de nekem sem tetszik. Mármint a kocsi. Nincs olyan része ami megfogna. Ez a jószág már nem egy "tiszta vérvonalú" Octavia, hanem egy korcs. Tudom ízlés kérdése, ezért lesz aki venni fog belőle. Az O4-et akkor sem venném meg, ha valami lépcsős hátút vagy kombit szeretnék. Figyeld meg, hogy nem lesz siker rajzolat mint bármelyik elődje és nem az ára miatt ...
Sajnos egyre kevésbé tetszik. Anno még nagyon vártam a cserét, de ma már egyre kevésbé, egyszerűen hidegen hagy, nagyrészt az idióta tablet miatt. Ha meg még bézst sem tudok belőle rendelni, akkor végképp nem nagyon lesz semmi ami feldobná.
Ez a kormány borzasztó, ha alul nem lenne az a kinövés akkor egész jó lenne, de ez így olyan, mintha a háromküllősből ki lenne fűrészelve egy küllő.
hm, ránéztem a konfigurátorra, és most nem lehet sima szövetkárpittal bézs belsőt rendelni, kötelező kiválasztani a félmilliós bőr opciót... :/ nagyon remélem, hogy amikor minden visszaáll a rendes kerékvágásba, az opciókkal is ugyanez történik majd
Igen, az 500e már kritikus, bár ahogy nézem a statisztikámat (most 280e van benne), 180ekörül kezdenek jönni a bajok, és utána tök hullámzó, vannak olyan évek amikor egy fillért nem kell rákölteni a kötelezőkön túl, de vannak amikor jönnek a kiadások szépen százezrével.
Igen, de 500e körüli futásról van szó az előző hozzászólásomba, a másik Scouttal, ami 2007-es volt csak 180e km futása volt, alig volt probléma. Egy ideig az volt a családi autó.
Egyszer megrágott valamit benne egy nyest, Xenon égők, talán akkut cseréltem, egy tárcsát a kardán végén, kopó-fogyó (ebből egy szett fék elől-hátul), garázsban aludt mindig és rozsda se volt rajta. Téli gumikat sem kellett nekik venni, mert megkapta az egy szezonost a másik Scoutról.
Nem is az a baj, hogy sok-sok éven és km-n át gondozod, javíttatod a kocsidat, és cserélteted benne a kötelező, vagy tönkrement dolgokat. A Tiéd, Te hajtod, Te üzemelteted. Így tettem én is 17 éven át, mióta Kormi Kandúr nálam van.
Az egy másik műfaj, hogy veszel egy tizenéves TDI-t, mert ez előző életét nem Nálad töltötte le. Mivel nem látsz bele, nincs röntgen szemed, és nem is vagy Nostradamus, így a szerencsére bízod magad.
Abban teljesen igazad van, hogy az állandó szervizbe járás vállalhatatlan. De az én öreg Skodámnál, ami amúgy második-harmadik autó a családban, az idén februári generátorhiba előtt 2017 elején volt egy nem tervezett szervizlátogatás, de akkor is saját lábán ment az autó, nem volt fekvemaradás, mint ahogy a generátorjavításra is el tudtam menni vele lábon. Igaz, hogy jelentős pénzeket locsoltam rá, de ismerem az autót, a szerelőm meg engem, és mindent külön kérdés nélkül cserél ami a következő 15 ezres szervizt már nem érné meg szép állapotban. Ezért ugyan jelentős pénzeket hagyok ott minden kötelező szervizen, de cserébe soha nem kell izgulnom, amikor valaki a családból elmegy vele az ország másik végébe.
Nem tudom, egyáltalán nem értek az Astrához. Az EGR-t elvileg cserélték 1-2 éven belül, de aztán lehet, hogy csak kipucolták, nem én tartom karban a kocsit.
Kidobva nem lesz, de megy eladósorba, mert az öreg Octavia második autónak és főleg rövid utakra szaladgálósnak jobb választás, egyszerűen az egy problémamentes, megbízható autó a hasonló futásteljesítmény ellenére. Első autónak meg lesz valami 4-5 éves hasonló kategóriás autó.
Ha nem tudod kiolvastatni, akkor próbáld lejegyzetelni a jelenséget (bár szerintem egy rutinos márkaértő szerelő kapásból megmondja). Ha nagyon gyorsan lehűl-visszamelegszik a víz a műszer szerint az nem életszerű, különösen ha nem változik nagyon a terhelés, a termosztáthiba nem ilyen. A vízhőmérő ugyanúgy mint az üzemanyagszintmérő "csillapított", azaz a kisebb kilengéseket nem követi le, tehát ha hirtelen megváltozik a jel, a műszer azt is csak a saját maximális tempójával követi le. Persze ha tényleg inkább reggel fordul elő a jelenség, azaz teljesen tettenérhető az összefüggés a külső hőmérséklettel akkor mégis inkább valamilyen termosztáttal összefüggő dolog lehet.
A fűtés nem sokat árul el, mert van benne egy 1 kW-os villanykályha, az hamar meleget ad. Viszont ha 5°C felett indulsz és nincs "HI" állásban a klíma, akkor csak vízzel fűtesz, az majd mérvadó lesz. Nagyon hideg motorral indulva, minimális teljesítménnyel hajtva simán benne van a pakliban a mai dízeleknél, hogy 15-20 kilométer kell ahhoz, hogy a mutató középre álljon, de a 30 km amit írtál már szélsőségesen soknak tűnik.
100, vagy 105 lovas? A 105 a twinport, a 100 a sima 16V.
Ki kell cserélni az EGR-t. Azok általában 150-200e-t szoktak bírni. Ezért nem dobnék ki egy amúgy jó autót. A G szerintem a maga korában a saját nemében a legjobban sikerült Astra volt.
1.6 ahogy írtam, az EGR szokott szarakodni, meg úgy általában az én mércémmel nem megbízható 170 ezer km körül. Nem tudom, hogy a twinport mit jelent az Opeleknél, ez a G széria legvége, már volt H akkor. De mivel EGR van benne, gyanítom, hogy twinport.
Nekem volt egy szürke O1-es Elegance 110 lovas TDI-m, 2003-ban vettem 19e euró körül, 4.5 évesen 280e km adtam el a hülye fejemmel, tökéletes állapotba. Csak a turbó geometriája szarakodott (az első 40e km után), aztán megtanultam, hogyan kell vezetni. Azon kivül, hogy egyszer egy vezmű cserénél eltörték a szíj feszitőjét és nem szóltak, így az autó melegen néha nehezen gyújtott (és így jártam 40ekm vele- kissé laza szíjjal), és nem cserélték ki a vízszvattyút a vezcserőnél és 5e km múlva elszakadt, a kocsinak soha semmi baja nem volt- csak a kopó- fogyók. Xenonos és egy olyan szövet üléshuzata , ami veri a Touaregét, digit klíma, erősített felfüggesztés (ebbe benne volt egy fém motor és sebbváltó védő, erősebb hátsó rugók és pár burkolat a padlólemez alatt). Nagyon tempósan vezetve se tudtam 6 felé tólni a fogyasztását.
Az öregebb autókkal megérkezik a pillanat, amikor valahogy meg kell szabadulni tőlük.
Az egyik O2-es Scoutot használtam vettem óra szerint 120e km-ben, 3 évesen, és 430e km-ben adtam el, kb. 6.5e eurót költöttem rá (ebbe a motorcsere is beletartozik, plusz egy hengerfej javítás is, egy olajszívattyú, az EGR hűtő cseréje, teljes hátsó felfüggesztés, vagy 5 szett nyuszifűl, 4 szett első villa hátsó persely, két első kerékcsapágy, egy ajtózár, egy akkumulátor, lámpák felcsíszolása és fóliázása, két Haldex szivattyú, 2 szett hátsó segédrugó, klímakompresszór és kondenzátor+szelep, a sebbváltó egyik csapágyának és a ház egyik felének cseréje- az utolsó kettő gariba cserélve, egy kis lakatotolás, mert behorpadt a jobb hátsó sárvédő, 3 szett téli és 2 szett nyári gumi, egy szett lenditőkerék+kuplung, egy rsz mosás, két differenciális nyomásszenzor). Így kb. mindig tökéletes műszaki állapotban volt, de a végén már 3 hetente be kellett vigyem a szervízbe - így csak elszakadt a cérna. Val. hogy amikor vettem, vissza volt tekerve, mert komoly kőfelverődések voltak a kocsi orrán és motorháztetőjén (ezt később újrafestettem), de a belső tér újszerű volt és az is maradt. Azaz bőven 500e km felett járhatott a futása.
Érdekes, hogy az autónak a fajlagos kilóméterköltsége viszonylag alacsony volt, az alacsony értékesés miatt, ami kb. 9e euró volt a 300e km-en 5 év alatt. Kiszámoltam, hogy egy hasonló új autónál az értékesés ezzel a futással több lett volna , ugyancsak 5 éve alatt (hiszen a 300ekm futott autót nagyon nehéz eladni jó árba) és minimum 2.5- 3e euróba belekerült volna a szervíz+ a gumik.
Szóval: anyagilag végül is megéri tartani egy használt autót, mert az utólsó csavarig ismerjük az autót (és azonnal észreveszük a hibákat) és ha van egy szervíz, akinek van türelme foglalkozni vele, üzembe lehet tartani. Csak legyen az embernek idege és ideje hozzá.
De ekkora futásnál egy autót legjobb munkakautónak használni, és kell egy második autó is, ha a családdal el szeretnénk utazni jó messze.
És abban igazat adok Neked, hogy csak egy Skodával érdemes ezt végigvinni, márcsak azért is, mertha vigyázol rá, a belső tere nem megy tönkre. Az 5 éves O3 Scout, úgy néz ki 95e km-be, mintha a szalonból most hoztuk volna el- mert rendesen ki lehet takarítani és az üléshuzatok nem piszkolódnak.
Sajna nincs OBDII adapterem, tehát ez az ellenőrzési fázist nem tudom megnézni. De... általában hajnalban indulok itthonról (4 óra körül) a mostani külső hőmérsékletek az elmúlt 2 hétben -5 +4 fok között voltak ,délután hazafelé átlagban +18 fok volt. Szinte végig lakott területen kívül megyek. Hidegen nem hajtom az autót,kb 80 km/ó-körül megyek. A hibajelenség 70/30% arányban reggel jöttek elő. Amikor a vízhőfok nagyon lassan emelkedik,akkor az olajhőfok is gyengén megy fölfelé,de érdekes módon gyorsabban,mint a vízhőfok. Aztán gondol egyet és beáll a normál állapotra a vízhőfok és uánaz az olajhőfok is eléri az üzemi értéket. Normál esetben az olaj kb 85 fok körül van. Az az érdekes,hogy fűtéssel meg semmi baj nincs.1 km után meleg van a kocsiban.
A korábbi Octaviáknál kettős hőmérséklet-jeladó volt, az egyik lába a motor felé, a másik a műszerfal felé küldte a jelet, és az utóbbi önállóan is el tudott romlani, azaz minden jó volt, de a kijelzés nem megfelelő hőfokot mutatott. Nem tudom, hogy ez az O3-nál is így van-e, ill. hogy egyáltalán O3-e az autó, az évjáratból bármelyik lehet, a motorkódokat meg fejből nem vágom.
Ezt kétféleképpen tudod ellenőrizni:
- ha van bluetoothos OBDII adaptered, akkor az azáltal menet közben mutatott vízhőfok az ami a motorvezérlő felé megy, ha az is ingadozik a műszerfali kijelzéssel, akkor döntő eséllyel termosztát.
- ha nincs, akkor tudod nézni az olajhőfokot, ez nem jár pontosan szinkronban a vízzel, de tartósan alacsony a vízhőfok, akkor a motorolaj hőmérséklete visszaesik. Én 90°C alatti értéket csak bemelegedési fázisban szoktam látni, de 80°C alá (bemelegedve) biztosan nem tud menni. Ha a vízhőmérőd 70°C alá megy tartósan és tényleg visszahűl a víz is, nem csak a kijelzés hülyül meg, akkor előbb-utóbb az olaj is benéz 80°C alá.
Külső hőmérséklethez tudod kötni? Ha melegben, lassú városi tötymörgésnél nem hűl vissza, de hűvösebb időben, kímélős országúti menetnél (~90 km/ó) igen, akkor az is a termosztátra tereli a gyanút.
Én úgy vagyok ezzel, hogy van az autónak egy piaci értéke és van egy használati. Mivel öreg, a szolgáltatásait tekintve már kevésbé korszerű (na jó, a telefonos webasto azért kivétel :), ezért eladni csak gombokért lehet, viszont mivel nullkilométeres kora óta nálam van és mindig mindent mérlegelés nélkül megkapott és megkap ma is, semmivel sem bízom kevésbé a vele való megérkezésben mint az éppen most 5 éves cégesemben. És ha veszek egy többé vagy kevésbé bizonytalan előéletű használtat, az ilyen szempontból vagy rosszabb lesz, vagy jobb, de a mai autókat ismerve nincsenek illúzióim, kivéve talán ha mégis eGolf lesz a következő. Ezért is van esélye az imént említett céges olajkályhának is, mert dízelnek ugyan dízel, de jó ideje már nálam van, ismerem, tudom a múltját.
És persze igen, az elmúlt bő 3 évben belement félmillió Ft az Octaviába, ami gazdaságilag már nem feltétlenül racionális, bár ha hozzáveszem a nulla felé konvergáló értékcsökkenését akkor még ebben sem vagyok biztos. Bár ebben még "csak" 285 ezer km van.
Ami egyébként most éppen eszembe jut még a használati értékről, nővéreméknek rendszeresen szarakodik az Ecotec Astrájuk (2004, 1.6), vesznek is valamit gyorsan helyette, de mondtam nekik, hogy azokat a rövid távokat amiket rendszeresen mennek már nem fogja bírni semmilyen mai autó sem (ahogy az Astra sem igazán); így nagy hirtelen ötlettel leporoltam (szó szerint) apu 2 éve garázsban álló 1998-as Octaviáját (1.6i), tettem bele egy akkut és azzal a lendülettel csont nélkül levizsgáztattam, szóval most az lesz majd a második autó, az Opel meg megy isten hírével: hiába nagyobb lényegesen a piaci értéke, ha egyszer a Skoda egy megbízhatóbb, kiforrottabb autó.
Egy kis segítség kellene.... Adott egy 2013 évjáratú 2.0 CRTDi (CFFB motorkód) motorral szerelt autó,DSG váltóval. Az elmúlt napokban észrevettem,hogy a vízhőmérséklet rakoncátlankodik. Gondol egyet és az üzemi hőmérséklet lemegy 70 fok alá ,majd egy pár km megtétele után visszamegy a normál tartományba.Vagy olyan is volt többször, hogy csak nagyon nehezen indult el fölfelé a vízhőmérséklet és mire megérkeztem a munkahelyemre (kb 30 km),még akkor sem volt 90 fokon a mutató. Máskor meg teljesen normálisan működik minden.A menettulajdonságokban nem érzek különbséget,csak hát "hideg" motorral nem ajánlatos hosszútávon közlekedni.
Már olvasgattam a témában és meg is találtam a két termosztát helyét-az egyik a nagy műanyag házas,több elágazással a motor elején,a másik a DSG váltó felett van. De a vízhőmérséklet jeladót nem tudom,hol keressem ! -és lehet hogy csak az a ludas. De ha mégsem az és vannak ötletek,szívesen veszem őket.
A régi Skodámon is kétszer cseréltem 12 év alatt ezt a jeladót-annál is hasonlók voltak a tünetek és utána mindig rendbe jött.
Ha valaki egy ábrát tudna küldeni,hogy hol keressem a jeladót ,az nagyon jó lenne... Meg hát a legolcsóbb alkatrész cseréjével kezdeném az egész mizériát a költséghatékonyság miatt.
Tudod, hogy mi a baj ezekkel a kocsikkal? Az, hogy annak idején ezek a TDI motorok gyakorlatilag "jobban menetek", mint a LE-ben hasonló benzinesek, csak egy különbség volt köztük: literekkel fogyasztottak kevesebbet. Jellemző, hogy az Octavia 1,8/20V 120LE-s motorral szerelt kocsik alatt ugyanaz a fékrendszer volt, mint az 1,9/110LE TDI-k alatt. Ergo: az ilyen motorokkal felszerelt kocsikat nem azért vették, hogy családi kocsinként a hétvégén menjenek vele kirándulni, és jó, ha 10-15ezer km belement egy év alatt. Ezek naponta mentek legalább 100-200km-t, német honban még többet is, életük minden napján, amíg a használt autó kereskedésben ki nem kötöttek. Persze lehet vigyázni rá, meg rendesen szervízbe hordani, de akkor is: az idő, meg a begyűjtött km-k azok teszik a dolgukat. Soha nem tudod, hogy mi megy majd rajta tönkre. Nem azért, mert rossz kocsik, hanem azért, mert egyszerűen elhasználódtak. Az idő, meg a jellemzően megfutott rengeteg km nem múlik el nyomtalanul. Nem is az lesz a legnagyobb baj, hogy egy-egy szilentet, vagy tömítést cserélni kell, vagy fel kell újítani a turbót. Tudod mi lesz a legnagyobb baj? Hogy kiszakad az ülés kárpitja (neeeem kedves huhogók, nem csak a Skodánál, az Audinál is!), lógni fog a tetőkárpit, elfárad a kaszni, hiába volt galvanizálva. Ez így volt 2017-ben is, és így van ma is. Ezek az autók nem valók ma már napi használatba. Ha valaki kifog egy szépet, és jó állapotút, akkor hétvégi kocsinak még lehet, hogy jó is lesz. És van egy csomó apró kis alkatrész, ami meg már nincs...
Tapasztalatból írom, amit írok. Van még egy 2000. 05. havi Octavia SLX TDI/110LE kocsim, benne 532ezer jó, magyar km-rel. Olyan hibák, kötelezettségek jöttek össze rajta egyszerre, amik összesen az autó jelenlegi értékének legalább a kétszereséért lennének javíthatók. Ha hátszeles áron számolom, akkor is. Az utolsó 3 évét azzal töltötte, hogy Szolnok-Budapest ingajáratban volt, a 4-4,5l/100km átlagfogyasztását nem nagyon lehet alulmúlni. De, ha meg is csináltatom (vezérlés csere, turbo felújítás, főtengely szimmering, vezérműtengely szimmering, fékek javítása, műszaki vizsga, kaszni rendbetétele, a tetőkápitot tudnám magam megcsinálni, de az számla töredéke, akkor is, ha kárpitos csinálja nem én), akkor is egy 20 éves kocsim lenne, benne a több, mint fél millió km-rel. Mi lesz a következő baja? Gondolkodjam, hogy mit nem cseréltem még? Szervo szivattyút még nem, az az eredeti, hogy csak egy példát mondjak. De én tudom, hogy eddig mit kellett rajta javítani, vagy cserélni, mert csak az első 100ezret nem én tettem bele, hanem egy többek által itt is ismert barátom, akitől vettem 17 éve. De egy olyan emberke, akinek egy ilyen kocsi "új", mert most vette, az zsákbamacska lesz, hiába is van meg a maximális jóindulat mindenki részéről. Egy 20-25 éves technikába nem lehet belelátni, senkinek nincs röntgen szeme. És az idő, meg a km-k az a sok százezer, nem múlik el nyomtalanul.
Sziasztok van egy 2006-os SuperB 1.9 pdtdi BXE 105 le negyedig volt a tank gázolajjal muter rátankol ugyan ennyi benzint tehát most fele fel arányban van a tankban a két üzemanyag ,ment vele km -et és leállt az autó.Elvontattuk haza a héten tréler és megy szerelőhöz .
Ebben az arányban lehet nagy baj?Van valakinek hasonló story-ja ?Mi lett a vége?
Nyilván mosás után derül ki hogy mennyire gáz a helyzet ,de hát ha lehet reménykedni hogy nem nagy a baj.
Hat az nem is baj ha a bontottról lemálik ez-az. Lecsiszolom lefujom.. Csak már fél éve fogodzónélkül járok, és hát elég kellemetlen becsukni anélkül..kérdeztem a boltba, ott csak eredeti darabot tudnak rendelni,az eladó inkàbb el sem árulta hogy mennyibe kerül ez a vacak műanyag.. Tudta hogy nem fog kelleni. Egyből bontottat javasolt.
OK, de nem kell kívárni, hogy egy 1o éves legyen, főleg a 2008-as világválság utániaknál. Ez van.
Nekünk egy Vito alváza és gerendái mentek annyira tönkre talán 12 évesen, hogy komplet újra kellett építeni az egészet. Az is 12 éves és ki tudja hol gyártották.
A Ford Tranzit egy prima haszonjármű volt, amióta a törökök gyártják a féktárcsákat és a kerékcsapágyat egyszerre kell cserélni. Zsír új szalonból vett kocsinak úgy csatogott a motorja, hogy visszavittem, de azt mondták, hogy rendbe van (teszterre tették, megézték ha ponton van a vezlés), betegágy...
E87 bmw most jelent meg egy két hólyag a sárvédőn 15 évesen ,szerintem jól bírja ,főleg hogy osztrákból hoztuk be Salzburgból ott meg sóznak rendesen.Vannak azért jó példányok ,de sógor Mazda 6-ja 10 éves minden műszaki előtt lakatolni kell 2 évente rohad olyan szinten hogy nem engednék át ,most lesz utoljára lakatolva és el adja ,hiába megy ki a 2 ezres szívó motorja a világból ,ha körülötte rohad minden :/
Apám Dáciája 1974-es volt, még francia licens alatt gyártották, a gyári sajtólókkal, francia motorral és váltóval- de a lemezt a galati kombinát gyártotta.
Egyedül az oldaltengelyek nem bírták, másképp egy nagyon jó minőségű autó volt, a többihez képest annak idején. KB. 78-ban a licensz lejárt és már azelött elkedték lemásolni az alkatrészeket, de az anyagismeret és a hőkezelés Romániába nem volt a helyzet magaslatán. Pedig 1.5 évet basztattak az egyetemen ezzel a két tantárggyal. Ugyanaz a helyzet volt a hidraulikával is, nem tudtak teflont gyártani, importálni kellett, amit nem akartak.
Az ipart a német és magyar szakemberek irányították kb. 70 évek végéig, aztan vagy kiöregedtek vagy kivándoroltak, a colibasi Dácia gyárba a gyártás elinditásánál összegyüjtöttek minden jó mérnököt Erdélyből, jó pénzért, akik meg tudták oldani a problémákat, egy egész vársot építettel a gyár mellé a semmibe. Kb. 5-6 év múlva a szépen leléptek a szakik, maradtak a helyiek- a főnököket a 90 évekbe nagyából ismertem, mert kereskedtünk a gyárral. Sajnos nullák voltak. Három focipálya méretű fehér kombi Dácia volt folyamatosan készleten a gyárba a 90 évekbe, azokból lehetett választani, mert bartelbe fizettek. Egyszere 3-4 autót kaptunk, alig jutottunk el velük Bukarestig.
Megprobáltam elintézni, hogy készitsenek nekem egy jó autót, de nem tudtak, azt mondták, vegyek meg egyet készletről és vigyem el egy pitesti műhelybe, ahol a kocsi 3x áráért pontrateszik az autót (motorcsere, alvázvédelem, űj kuplung, váltó, stb).
Így lett az első új autóm egy argentin exportból visszadobot 4 hengeres Oltcit-ot (2300 USD-nek megfelelő lejjért)- , amit 25ekm után eladtam, amiután kemény jattért a fél autót kicserélték gariba. A szék 15ekm után eltőrt, a kormány szorúlt melegben, 14-et fogyasztott, akkora volt a holtjátéka a sebbvátónak, hogy nem tudtad, hogy 2.-be vagy 4.-be teszed 3.-ból.
Apámék nagy örömükre vettek egy TLE felszereltségű gépcsodát (olyan volt mint egy TLX csak 4 sebességes váltóval volt szerelve). Másfél éves korában ki kellett cserélni a fényszóró foncsorokat mert mind lerohadtak, 2 éves korában újra kellett festeni a kocsit mert a kék festést feloldotta a víz és foltos lett a kocsi. Később sem volt hibátlan a kocsi, de örültek, hogy legalább egyszer volt új autójuk ...
A japánoknak gigantikus mértekű a feldolgozóipara, de nyersanyagai nincsenek, mindenből importra szorulnak.
Az karosszériaelemek hidegen hengerelt lemezből készitik, DC01 (FeP01) minőségi osztállyal, ennek kb. 0.12% széntartalmva van, jó a mélyhúzhatósága, jó minőségű felület ad és egyenletes anyagstruktúrát képez.
De mivel nagyon kismértékben ötvözött ( csak aluminium van benne) a korozióra nagyon érzékeny. A megmunkálás után komoly kezelésen kell átessen.
Nemcsak a Mazda rozsdásodik rettentesen, a törököknél készült Ford Tranzit, a Mercedes egyterű autói, azt halottam, hogy az indiai lemezből készült karószzériákat szinte lehetetlen úgy gyárilag lekezelni, hogy bírják a savas környezetet.
De ne menjünk messze, ano apám készitett egy szerkezetet, amit a Dacia kerekeire lehetett felszerelni és négy ember féloldalra döltött egy autót, nálunk az udvaron folyamatosan volt egy autó alvázkezelés alatt. 12-13 évesen én is sokat kapartam és csíszoltam a Dáciákat, aztán egy alapozóval lefestettük, utánna egy kátrányos anyagga festettük át, amit nyersgumi és petroxin keverékéből készitettük. Mocsok piszkos munka volt.
A gyári alvázkezelés egy viaszos anyaggal volt megolva- szórással felvíve, kb. 1.5 évet tartott.
Mazda képes olyan szinten rohadni hogy nem lehet felemelni mert nincs emelő pontja, el rohadt. Sarvedok belül az ajtók, egy 10 év körüli Mazda alja horror, nem tudom mitől lehet ez, de simán lehet 800 ezer Ft mire minden ki van lakatolva, javítva, festve.
Lehet kapni akkuőrt kamerához, ami egyrészt aktiválja a parkoló funkciót ha a kamerád támogatja, másrészt az előre beállított akku fesznél kikapcsolja a tápot, és harmadrészt nem csúfoskodik a kamera tápja a szivargyújtóban. ...egyébként ügyes villanyász pillanatok alatt átköti egy gyújtás által vezérelt pontra.
2014-es Octaviánál megoldható, hogy a szivar gyújtó ne legyen mindig feszültség alatt? A menetrögzítő kamera egy hét állás után csutkára leszívta az akksit.
uhh, azért ez így is combos összeg. sajnálom, hogy valahogy sikerült belenyúlni, de amúgy teljesen egyetértek, hogy így is ezerszer inkább egy tsi, mint egy szívó
Egyrészt persze, emellett mikor egy 190 cm magas kisportolt ember beleül egy Fabiaba, ott nekem a fegyelmezett svábos spórolás szaga is érződik. :) Kisautónak a belseje is kicsi, műszakilag is kevésbé igényes, nem gondolom távolsági utazóautónak. Véletlen sem szólom le, de mióta tágasabb autóban ülhetek, nem szakad le a hátam egy nap után sem.
Amikor elmondja, hogy japánt kell venni mert az jó csak vigyázni kell hogy ne rohadjon akkor mindíg elgondolkodom, hogy mennyi egy motor felújítás és mennyi egy lakatolás. Én mondjuk megjártam az 1.2 TSI-vel de szerintem még így is TSI lesz a következő autóm is.
Van egy Hondája (talán Civic kombi, feleségnek) meg egy Toyota Prius 2 a városban közlekedni. Viszont hosszú távra még mindig a jó öreg 1.9 PD-TDI a legmegfelelőbb (a Fabia is az volt, és az A3 is az). Játszani pedig épül egy Hacsi (Toyota Corolla AE86).
Mindenre a megfelelő célszerszám!
Tényleg japán-bérenc, mert 75%-ban a sajátja is Honda és Toyota. Biztosan nem véletlenül.
Anno zörgő lendkereket (amit kaptam a váltóhoz) sürgősebb volt kicserélni, aztán ez valahogy elmaradt. Most kicserélném, de bontóban nincs. Senki nem keresi, ezért kidobják :-)
Én már hajvágó rendelésén gondolkodom egy ideje...
Itt nálunk (Debrecen) viszont olyan rohadt nagy forgalom van, mint más hétköznapokon. Sz.rnak az emberek az egészre úgy látom - volt 2 hét nyugi, most meg már mindenki megy mintha kötelező lenne.
0 érdeklődő van. Egy emberke jött el megnézni, telefonban megalkudtunk egy legeslegeslegutolsó árban, mert "messziről" jött, a feleségének venné. Majd megjelent a fia, de szinte azonnal kiszúrtam, hogy nepper. Ment egy fél kört az autóval, rögtön azt emelte ki, hogy milyen szépen vált, nagyon egyben van az autó. Kicsit még körbejárta, aztán kitalálta, hogy zörög a lendkerék, mennyit engedek még, mert az 200E Ft... Mondtam, hogy egyrészt az a kis zörgés még messze van a cserétől, másrészt az nem kerül 200-ba, erre "ne magyarázzak, mert ő autószerelő". Engedjek még az árból, vagy nem viszi el. Nem vitte el :-)
Ahogy írtad is, a beltere szép, szakadás- és szinte kopásmentes. Tényleg ritka, mert amikor az O3-akat nézegettem, némelyik 100E-t futott autó borzasztóan nézett ki.
Lehet meg kéne csináltatnom a klímát és a hátsó lökhárítót, de nem akarok költeni már rá...
nincs egy ismerős, aki ismeri az autót és megvenné? Munkaautónak kitünő.
A két Scoutot ismerősnek adtam el, két nap alatt mind a kettőt.
A két vevő bement a helyi szervízbe és megnézte az előéletét a kocsiknak, aztán jöttek és megvették.
A második, amelyik a fekete Scoutot vette meg, az jobb állapotba volt, azt mondta, hogy 20 Octit nézett meg és mindegyiknek szét vot barmolva a belseje. Az egy kollega volt a szakmából, a másikat a utcánkba levő gumis testvére vette meg, aki lehet, hogy többszőr kiprobálta már a gumicseréknél.
Ritkaság tizenannyiéves autó, aminek ép a belső tere.
...pedig jó az ára, csak sajnos borítékolhatom, hogy sokakat el fog riasztani az a rengeteg munka amit anó beletettél, a klíma és a váltó miatt. Eleve félnek a népek a sokat futott automatáktól, hát még ha az nem is automataként látta meg a napvilágot...
Volt egy kis probléma vele: elhozatal után derült ki, hogy beázik, nem kicsit. Nagyon. Anno valami ügyes német(?) szakember rosszul ragasztotta be a szélvédőt. Nem kis munka volt kiszárítani. Első üléseket, komplett szőnyeget, szőnyeg alatti zajcsillapító filcet, komplett középkonzolt, fél műszerfalat ki kellett szedni, így megvétel után majd' 2 hétig nem is tudtam használni. A kereskedő szó nélkül adott utólag kedvezményt (adtak vissza pénzt), ők sem tudtak a beázásról. Meg is érdemlik, hogy kis reklámot csináljak nekik: Debrecen, Ren-Mara Kft, nem a tipikus murvás nepper társaság, hanem kis családi vállalkozás, normális tulajdonossal. Teljesen korrekten jártak el.
Viszont a "hifi" hangja, az valami borzalmas... Loudness ezerrel, nagyon bántó. Valami trükkel elvileg elő lehet hívni a Columbus rejtett menüjét és ott kikapcsolni, de ahhoz még valamit mókolni kell VCDS-sel (vagy valami más diaggal). De az is tervben van, hogy szétszedem, valahonnan a végfok környékéről lopok vonalszintű jelet, majd kap egy rendes végfokot. De előtte valahogy ki kéne egyenesíteni valamennyire ezt a frekvenciamenetet, mert így hiába kapna másik végfokot.
Olajat kell cseréljek és csak on-line lehet időpontot kérni- de még van 7000km a cseréig és nem lehet tudni, hogy mikor zárnak le egy várost. De szerintem ha odamegyek megcsinálják, mert alig járnak az autók az útakon.
Láttam az oldalukon, hogy minden pénteken zárva van a szervíz.
Hunyadról jöttem Kolozsvár felé délelőtt, egy nagyon hosszú egyenes szakaszon egy jármű se volt, ez az egyik legforgalmasabb útszakasz az országba, ott jön be egy csomó árú- soha nem hittem volna, hogy ezt látni fogom.
Lement a fogyasztáson szinte egy literrel.
Mi dolgozunk és ugyanannyit megyek körbe-kereken, amennyit a vírus előtt.
A nagyobb anyagraktárok nyitva vannak- a legfontosabb beszállítóim is- az alvállakozók is dolgoznak, de ha valami apróság kell, azt nehéz beszerezni, nem engednek be csak néhány embert egyszerre- várni kell.
A kaja is egy kicsit problémás, nem szeretem a nagyáruházakat - van pár bolt, ahova bemegyek az alapdolgokat megvenni, ha kiszálláson vagyok- lassan bezártak. Pánik...
Nincs ahol megnyiratkozni, kb. 3 hete minden fodrász bezárt. De nem lehet venni egy zoknit sem sehol... perpill sínen iratkötő kéne, de csak on-line rendelhető.
Van ilyen programom Skoda workshop manual, de nem találom benne, a javítási leírásban nem tünteti fel sehol. A többi funkcióban meg nem találom, de az igazság az nem nyitja meg az összeset. Lehet pont ott van 🤨
Jó kérdés, hogy azok, akiket átvernek ezek a kóklerek, ezt a csatornát látják e. Bár szerintem nem biztos, mert akkor már láthatták volna a korábbi kokszos cikkeket is.
Számla van az előző tulaj cseréltette szervizben 121 000 km-nél - 2016-ban. Most 187 000 van benne. Csak azt nemtudom a Skoda hogy határozta meg mennyi km-nél kell cserélni és hány év után.
Kérdésem lenne hozzátok. Tudja valaki közületek a vezérműszíj csereperiódusát? km/év mindkettő érdekelne, sajnos nincs szerviz könyvem. Az autó Skoda Octavia 2 facelift, 2009, 2.0 TDI, 136LE.
Aha, szóval ezt be lehet állítani. Arra jöttem rá eddig, hogy nem "környezetérzékeny", nem áll át a funkciója automatikusan arra, amit éppen kijelez középen. Köszi, akkor ennek utánanézek.
Ezzel tudod kezelni a telefont is. Ilyenem van, és szerintem úgy működik, ahogy leírtad, csak minden egyebet is tudsz vele kezelni, pl media-t, vezetési adatokat stb. Állíthatod a telefon kezelésre, és úgy marad.
Nem volt még smartlinkes Skodám, így vállalom, hogy nem értek hozzá :D , de ez nekem aljasul logikátlannak tűnik. Eddig itt a telefon gomb volt, ami marha jó, mert fel lehet venni odanézés nélkül a telefont és lehet görgetni is a híváslistát. marha egyszerű és jó. De ez? Így már csak akkor tudok felvenni telefont, ha a képernyőt tapicskolom. Híváslistához is oda kell nyúljak. Baromi balesetveszélyes. Átgondolt funkció ez, vagy én tudok róla keveset?
Sziasztok, egy kedves kollégám kért meg, hogy próbáljak neki segíteni, de semmi tapasztalatom az Octaviák gyári riasztójával kapcsolatban. Az autó 2005-ös gyártású, mostanában rengeteget áll, csak néhanapján indítja be. Spontán időközönként megszólal a riasztó. Ha éppen ott van a tulaj a közelében, akkor központizár kinyit-visszazár, és egy időre elhallgat. Ha nincs a közelben, akkor sok idő után hallgat el a sziréna.
Az autó teljesen biztonságos helyen áll, így szívesen ki is iktatná a riasztót, de nem tudja, hogy kell. Tudnátok ezügyben ötlettel segíteni?
erről a chiptuningról (https://autochip.hu/) vannak tapasztalaitok? Most akció van. O3 1.2 TSI lenne a páciens. Inkább konkrétumok érdekelnének, mint szubjektív vélemények.
Amíg a hidrotőkékig el nem ér az olaj, és nem épül fel rendes olajnyomás, addig kelepelnek, akár a régi 1,9TDI, akár az új bármelyik CR dízel. Én pont ezért (is) használtam az utóbbi 2-3 éveb 0-w30 olajat, az eléggé könnyű, és gyorsan meg van vele a rendes olajnyomás hidegindításkor is.
Attól függ, mihez vagy szokva. Pont ma reggel figyeltem meg, hogy a 2.0 TDI -9°C-ban indítva azért nem örült annyira a reggelnek. De számomra ilyen hidegben az összes négyhengeres dízel undorítóan kerepel. Az utóbbi néhány dízel O3 után visszasírom az 1.2 TSI-t (esküszöm elcserélném rá szőrén a 2.0 TDI-t, ahhoz képest ugyan nem megy, de legalább csendes).
Flottás autó volt, tavaly ősszel cserélték az olajat, szűrőket, vezérlés stb. Januárban adták le az autót majd került kereskedésbe, majd hozzám 2hete. Hosszabb útra sajnos még nem tudtam elvinni, de akkor megpróbálom. Mélygarázsban áll de nem teljesen zárt, hideg van bent.
Nem, ezek az új CR dízelek szépen kell járjanak a beinditás után (amiután a kulcsot elforgatot, ha egy picit gondolkozik, és utánna gyújt- csak akkor ízzit), az alapjárat 1000 fordulat kell legyen.
Cserélj olajat és szűrőt és vidd el egy hosszabb útra. Ha utánna is jelentkezik a hiba, vidd el egy jó szervízbe- a tele van szenzorral, néha odapiszkol valamelyik, de elég ritkán.
Most vásároltam egy 2016-os Octaviát 1.6 crtdi 110le,150e km-rel. Lekérdeztem és 1000km-rel ezelőtt volt márkakereskedésben kötelező szerviz, plusz vezérlés és fékek cserélve. Újszerűnek tűnik az autó, viszont pár nap állás után beindítom és hidegen egyenletlenül, furán jár kb fél percig, egyébként nagyon szépen, halkan jár. Ez normális? Köszönöm.
Örülnék, ha a Hondánál ezek szerint meglévő józan ész általános, sajnos most már az új Octaviára is kiterjedő hiányát a hatóságok kompenzálnák előírásokkal.
Ma 6x állítottak meg, még dolgozom és el kellett menjek egy munkapontra vagy 100km-re és vissza.
Minden személyautót megállítottak, a szállitó járműveket nem.
Nem nyitom le az ablakot, megmutatom a papírt (van egy pecsétes nyomtatványom, amibe beírtam minden útvonalat- amit járni szoktam), aztán mutatja, hogy kell a személyi is. Azt is előveszem és megmutatom. Aztán jelez, hogy OK.
Jobb helyeken van rendőr (vagy csendőr) és katona is, golyóálló mellény+ géppuska (NATO egyenruha), esetleg egy HUMMER egy gépágyúval is rajta, abba ül egy másik katona. De csak a rendőr kérdez.
Ki vannak választva a magass és jó kötésű példányok.
Nálunk már van egy piros zóna (egy város 120e lakóssal és 10 falu körülötte), szerencsére a Kárpátokon túl.
Mert a rendőrök és polgárőrök folyamatosan/gyakran járkálnak és elég nehéz megmagyarázni, hogy ez elengedhetetlen tevékenység. Előbbiek azt sem értékelnék, hogy asszony jogsi nélküli személynek átadta a kormányt.
A fiamnak valóban szerencséje volt, a sulijában az egyik tanára csinálja másodállásban, és nagyon jól kijöttek. Sokat gyakoroltak parkolást, mikor kimentem a fiammal gyakorolni, meg is lepődtem, milyen jól ment neki. Együtt is gyakorltunk jó párszor, meg még vett is plusz órákat az oktatótól, amíg nem érezte elég biztosnak magát. Aztán simán átment elsőre, még épp a vírus előtt. Mondjuk most ő sem gyakorol sokat, de mi egyébként sem járunk sokat kocsival.
A lányom 18-at töltött decemberbe és hip-hop elvégezte az elméleti iskolát, aztán levezette az órákat (30), gyorsan beíratkozott a vízgára és írásbeli+ a vezetés is sikerült. Noha jó érzéke van, pl. a kuplung-gáz az egyből ment (talán egy 7-es dízel Golf volt az iskolaautó), és vagy 3x kimentem vele egy mezei útra, plusz a fiam is vagy 5x, az autó méreteit sajnos nem érzi. A járvány alatt el fogja felejteni, amit megtanult...
Szerintem nézik, pontosabban van biztosító, amelyik díjazza, ha kizárod őket.
Szerencsés a fiad, az én lányom elkezdte a jogsit, első 10 óra lement egy nem túl jó oktatónál (hiába mondtam az első dupla óra után, hogy váltson, ha nincs összhang, ez a 10 óra elég kuka), átkerült egy másikhoz, újabb 50 e befizetve - és beütött a vírus...
Amúgy én ki vagyok akadva, hogy megszűnt a rutin. Nem tudom, mennyi lenne az ideális óra arra, de hogy 0 gyakorlattal mennek a forgalomba, gyakorolják a parkolást forgalomban (ideges a tanuló, az oktató, a kedves autós társak), az szerintem baromság. Most tök szabálytalanul a faluban egy kihalt parkolóban gyakorolt párszor - most ugye már az sincs.
A jogsim 24 éves, viszont csak 2013 óta van saját kocsim, előtte céges verdák miatt nem volt rá szükség. Így nekem gondolom ezért is lett magas, no meg Budapest szorzó...
Nekem Debrecenben 57eFt/év teljeskörű a kocsi új kora óta, pedig csak B6-ban vagyok a kötelezőben, mert bár 34 éve vagyok balesetmentes, 2x resetelődtem hosszabb külföldi út miatt. Nem emlékszem Casconál nézik-e, de a 21 és 17 éves friss jogsis fiam is be van rá jelentve.
Nekem pl. évek óta 48e Ft/év, teljeskörű, ettől olcsóbb díj erre már nincs a biztosítónál, ott van a GFB-m is, és nem volt károm 15 év alatt. 15 éves O2 Debrecen, 20+ éves jogsi.
Egész más téma. Kinek van Cascója? Én eddig azt hittem, cserbenhagyásnál is fizet a mabisz, de most mondta ismerősöm (és olvasom), hogy csak halál vagy súlyos sérülés esetén fizeti a kárt is. Ez k...a nagy szopás, emlékeim szerint az egyre öregebb, egyre kevesebbet érő Octira nőtt volna a Casco. Viszont így meg nagy szopás, ha kiütnek alólad egy 2-3-4 millás autót, kapsz valamennyit a roncsért oszt csá. Haverom kapott 50 ezret a 2 millát érő autóért...
Valakinek esetleg jobb barátja a gugli, mint nekem? 1-es Octira (1u2) keresek ajtó díszlécet és képtelen vagyok találni. Bontott van, de az nem érdekel, van a hivatalos Skoda alkatrész oldal, de 2 hete bacnak visszajelezni, hogy nincs, meg egy tört magyarsággal beszélő weboldal és ennyi. Pedig nagyon kellene és nem 30+ ezerért. :)
Azóta kiderült, hogy nem önerős mozgatás, hanem rudas vontatás lesz. ...majd valami katonai konvojjal lehozatjuk.
Nekünk nem járműként kell, hanem önjáró startállomásként a repülőtérre. Ebben simán kialakítható a repülésvezető és az időmérő munkahelye, elfér benne mindenünk, még egy oktató-pihenő terület is kialakítható benne, a tetejét meg lehet pakolni szolár panelekkel, amik elbírnak egy hűtőt is akár, így a hideg innivaló is megoldott, meg még sok egyéb kényelmi extrával is fel turbózható.
...és ez a starthely ellenben az eddig használt könnyű kis pavilonokkal, nem fog "eltermikleni" nyáron a jó időben sem!
...bár most nagyon úgy néz ki, hogy nem egy mozgalmas nyarunk lesz a reptéren...
Örülök, hogy jók a tapasztalataid vele, nekem is az volt. Az élettartamával sem voltak gondjaim. Nekem az OSRAM NBU izzók a Passat-ban simán bírtak 3 évet, mondjuk abban automata világítás és DRL is volt, így csak akkor ment ha feltétlenül kellet mennie.
Nem tudom, a Tc élettartam 450 órája mi lenne, de ha a tompított is beleszámít, akkor nem sokat ígé. Ha T, mint távolsági, akkor azért jobb a helyzet, bár akkor a tompított élettartama nincs semmi megadva.
Üdv csak azért írok hogy hátha segít valakinek a skoda octavia 2 1.4 tsi 2010 autóm egyik pillanatról a másikra meg állt és nem reagált a gyujtásra kulcs elfordítása után sípoló hang utána motor indítás semmi a megoldás 30ft-os 5 amperes indító biztosíték.
Tisztelt Fórum társak! Egy kis segítséget kérnék. O2 1.6 Bse Octáviába váltóolajat szeretnék cserélni! Olajleengedő illetve olajbetöltő csavar van rajta? Olajminőség és mennyiség? Válaszokat előre is köszönöm !!!
Szerintem 3 gyerkőcnek, akik lassan átlépik a tizet, lehet kényelmesebb 3 teljes ülésű hátsó hely, de ha maradni szeretnél a skoda vonalon, jó megoldás lehet a superb.
Igen, a 3 külön ülés mindenképpen jobb lenne, de sajnos "normál" autóban ilyet már évek óta nem láttam. SUV, egyterű nem jön szóba, csak ferde hátú ("ötajtós") vagy kombi játszik.
A legutolsó ilyen a Pug 307 SW volt, 5+2 külön üléssel, panoráma-tetővel. Az nagyon tetszik ma is, csak sajna régi és sz*r.
Ha a Tiéd ferde hátú (twin-door) és dízel (csakazértis!), akkor érdekelhet.
Üdv tegnap írtam a skoda octavia 2 1.4 tsi 2010 kocsimrol hogy a gyujtást ráadva hangjelzés de nem indul a motor találtam egy bejegyzés esetleg nem lehet indító relé baja?Valaki tudná hogyan lehet megmérni hogy jó vagy rossz írja már le nekem előre is köszönöm.
Nem tudom a részleteket, elméletileg az információk beszerzés alatt vannak. Szóval ha van valamilyen lejárt vagy lyukasztott forgalmija és műszakilag forgalomképes akkor működhet a dolog?
Én is láttam a magyar regmatricát és a hirdetésben is benne van, hogy M2-es vizsgája van, szóval busz volt valaha.
Én szoktam végleg kivont buszokat P rendszámmal mozgatni, de azoknak mindnek van lyukasztott forgalmija, törzskönyve, adásvételije, valamint alapvetően ennél sokkal inkább megőrizték busz jellegüket (mivel a cél az, hogy vissza legyenek helyezve előbb-utóbb forgalomba). Illetve mivel dokumentummal igazolhatóan busz kategória (tehát nem lett bármilyen okból teherautónak vizsgáztatva előző életében), ha elkerülöm az útdíjas szakaszokat, akkor nem kell foglalkozni az útdíjjal.
Az a baj ezzel a kocsival, hogy elég feltűnő jelenség és hogy nincsen papírja. Ha felszereled minden szükséges kellékkel (világítás, tükrök), a gumik vállalhatóak és legalább egy fékmérésről tudsz friss papírt szerezni, akkor meg lehet próbálni, de nagyjából kizártnak tartom, hogy egy portyázó közutas rendőr ezt a buszt ne állítaná meg, és mivel okmányai nincsenek, nem igazán tudsz semmilyen olyan okot előadni a P rendszám használatára, amit a jogszabály leír.
Látom van rajta magyar regisztermatrica, azok a papírok már nem elérhetők? Esetleg ha a jelenlegi tulaj még papírosan vette, de a papírok elvesztek, akkor írjatok ilyen szerződést.
(Ismerősöm egyébként nemrég papír nélküli buszt vitt át P rendszámmal a fél országon, de ő a Volánbusztól vette és még utolsó Volánbuszos állapotban volt, ellenőrzést nem kapott)
üdv ma lambdaszonda takarítás után ez a kép fogadott esp error az autó nem indul gyujtás ráadás után sípoló hang de a motor nem indul és a diagnosztikai műszerrel sem kommunikál valaki tud megoldást?
Mivel egy Einhell cc-bc4 m-ről van szó, sokat nem várok. Tehát legalább a negatívat érdemes lehúzni a békesség kedvéért. Sajna speckó tápom nincs, így marad a lekötés.
Ültem mindben, Superb 2 talán 1 csöppet széllesebb válban, de a ott a hatalmas lábtér miatt van nagy konfortérzeted. Szerintem 3 gyerkőcnek, akik lassan átlépik a tizet, lehet kényelmesebb 3 teljes ülésű hátsó hely, de ha maradni szeretnél a skoda vonalon, jó megoldás lehet a superb. Nekem egy 2010es, hibátlan állapotú superb 2 autóm van, és ha nem lesz nyárig világvége, (és leszek olyan hülye ) talán eladó lesz (ha érdekel).
Figyelem, erősen Off témában szeretnék segítséget illetve tanácsokat kérni olyanoktól akiknek lehetőség szerint konkrét tapasztalataik vagy tudásuk van P-s rendszámos ügyekben.
Tehát adott egy MAN NL222-es busz, amit szeretnénk megvenni, a gond csak annyi, hogy nem tudjuk a a hazajuttatásának módját. A legegyszerűbb az lenne ha saját kerekein jöhetne, mondjuk egy P-s rendszámmal. (rendszámot jogszerűen tudnánk is szerezni)
A gond csak annyi, hogy sehol nem találok infót arra vonatkozóan, hogy milyen kritériumoknak kell még teljesülnie (a működő világítás, fék, és úgy általában országúti menetre alkalmas műszaki állapot mellett) ahhoz hogy egy sofőr beleüljön, persze miután felpattintotta rá a P-s rendszámot és elvezesse 200-250 km-re.
Például kell-e valamilyen okmány (lejárt forgalmi, esetleg külföldi forgalmi stb...) Az útdíj hogy alakul ilyenkor, stb...
Lenne esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyesmiben, esetleg ilyen nem szokványos P-s rendszámos járműkategóriában?
Jelenleg sajnos ráér a dolog de szeretnénk azért egyszer majd elhozni. ...és hát a trélerezés az horror összeg lenne...
Nem sajnos ,úgy rémlik valami kis kb 3centis zöld szart kiforrasztott belőle azt kiolvasta, majd valami exelből mert ott valami bináris hexadecimális fogalmam sincs mit olvasott ki onnan fejtette vissza..
Mivel nekünk jó ideig párhuzamosan volt O2 és O3, azt tudom mondani, hogy hátul széltében nem volt észrevehető különbség az O3 javára, persze pár mm lehet, hogy van, nem néztem utána. De nem érződött, az biztos. Három gyereket kellett nekem is időnként fuvarozni hátul (8 és 17 év közöttieket).
Superb 2 -ben is utaztam párszor hátul két másik felnőtt mellett, és azt kell mondjam, hogy 3 felnőttnek hátul az is szűkös, de gyerekeknek nagy valószínűséggel jó, viszont arról nincs gyakorlati tapasztalatom.
Felmerült bennem a 2008-as O2-m cseréje, mivel 3 gyerkőcöm van (8-13 év között), és nekik kezd szűkös lenni a hátsó sor. Ha csak ez a szempont, melyiket javasolnátok, azaz melyikben nagyobb jelentősen a hátsó rész (főleg széltében):
- Superb2, ferdehátú
- Octavia3, szintén ferdehátú
- Golf7 kombi.
Megköszönök minden jó tanácsot, megosztott tapasztalatot.
Még egy kérdés. Vettem egy androidos fejegységet a kocsiba és a régi Swing fejegységet megvették volna tőlem, de nincs meg a kódja. Felhívtam a Skodát, közölték tegyem vissza az autóba vigyem be és pénzért megmondják a kódot. Nincs más lehetőség? Köszönet a válaszért.
Üdv Mindenkinek. 1.6 CRTDI Octavia II. a fogyasztásom egyik napról a másikra 5.6-ról felment 6.2-re. Nem tudom mi lehet az oka? Valakinek ötlet vélemény? Vigyázzon Mindenki Magára!!