Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34181

Hát, ha beleolvasol a doksijába, akkor kiderül, hogy amit kihagytak belőle, az időprogram, pl. Németországban külső kapcsolóval pótlandó. Nyilván nem véletlen...

Aztán továbbolvasva az is valószínűsíthető, hogy ebben pont ugyanúgy fuzzy logic van, csak épp a paraméterezhetősége nincs publikálva, mert majd a szagember...

Ezzel szemben a Honeywell pontosan leírja, mit és hogyan tudsz beállítani rajta.

Ja, és nem mellesleg 3 H-t veszel egy B árán. :-P

Előzmény: peterch (34179)
ice device Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34180

Nem neked szól, csak a témához  ;)

A 24kw-os kombi kazán 30kw-tal csinálja a hmv-t. Legalábbis az enyém leírásában az van :)

Előzmény: Házas Ember (34167)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34179

Szia !

 

Értem én , csak áruld már el nekem laikusnak , hogy mi a francnak egy kondenzkazánhoz radiátorokkal az óránkénti 6x kapcsolás . Az öntanulós alatt azt értettem , hogy megtanulja milyen túllengés van alapból és abból kiszámolja , hogy mikor indítson , hogy ne legyen nagy a höingadozás . Mond meg kérlek , miért nem felel meg egy sima ilyen ? : https://netkazan.hu/termek/5275/bosch-cr10-digitalis-szobatermosztat

Előzmény: smith (34178)
smith Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34178

"Fejlett öntanuló TPI szabályozás

A DT90 egy öntanuló ‘fuzzy logic’ időarányos szabályzási algoritmust használ."

 

Szóval ez pont az. :-)

Előzmény: peterch (34174)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34177
Én is laikus vagyok :) Nem tudom. Meg kell kérdezni a Honeywell mernökeit, miért ezt javasolják a leírásban.
Előzmény: peterch (34174)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34176

    Nálam igen . Ne vedd készpénznek amit írok , mert ami nálam OK , az nálad nem biztos , hogy az . Nekem 63nm-es jól szigetelt házam van . Annak idején 98-ban turbós gázkazánt vettem és jól túlméretezett radiátorokkal fütött még szigeteletlen házat az elején kombi üzemben  . Aztán jött a szigetelés és a napkolirendszer fütésrásegítéssel (fan - coil-on keresztül). A napkoli dolgozik az alsó kígyóra . A felsö kígyó közös a kazánnal és a fütésrendszerrel . A kazán szivattyúja forgatja a kazán-tároló között a felfütéshez a vizet . A fütésrendszer szivattyúja pedig forgatja a tároló és a radiátorok között . Nekem -15°C-ban kinti és 22°C bentinél tudja a fütést biztosítani ami maximum 2 kWh höveszteség óránként . A HMV viszont maga a víz a tárolóban . 55°C -ra füt a kazán és 45°C-nál indul a kazán felfütésre .

Előzmény: tammmy4 (34173)
smith Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34175

Igen, ezt jelenti.
Ha pedig ehhez a minimum bekapcsolási időt (Ot paraméter) feltolod 5 percre, akkor még ennél is ritkább lehet a bekapcsolás, mert ha az általa számolt szükséges fűtési idő nem lenne ennyi, akkor kimarad az adott periódus.

Előzmény: csiba00 (34170)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34174

Ne haragudj meg rám , laikus vagyok !  Mi a fenének egy kondenz kazánnak ez az óránként 3-12 kapcsolás ? Nem egyszerübb vagy öntanulós termosztátot , vagy sima alacsony hiszterézises termosztátot alkalmazni ? A kazánnak biztosan nem tesz jót hosszútávon !

Előzmény: csiba00 (34171)
tammmy4 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34173

Fűtést és HMV készítést is a kazán végezné.

Előzmény: peterch (34169)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34172

De, ahogy a táblázatból olvasom, a gyári beállítás a 6, mert utána írják, hogy nincs szükség változtatásra.

Előzmény: csiba00 (34171)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34171

Bár a leírásban a táblázatban 6 ciklus/óra szerepel javasoltként gázkazán esetében, ami kisebb mint 30 kW. Szóval, akkor a 12-ről 6-ra kéne levenni?

 

Mondjuk ezt mondta a szerelő, amikor telefonban beszéltünk, hogy óránként legalább 6x bekapcsol. Amihez hozzá tette, hogy ez nem azt jelenti, hogy többször nem fog, hanem ez a minimum érték. Nekem meg 5 perc, szóval az óránként 12.

Előzmény: csiba00 (34170)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34170

Akkor ha jól értem, mivel nálam 5 percenként kapcsol a termosztát, ezért a ciklus ráta 12 óránként. És ez lehet levinni egészen 3-ig. És akkor tanácsos is lenne.

 

Ez azt jelenit, hogy 20 percenként küld majd jelet a termosztát a kazánnak, és 20 percenként dönti el, hogy küld-e meleget a lakás felé vagy sem?

 

Bocsi, ha laikus és hülye dolgokat kérdezek, csak tényleg teljesen új ez a rendszer.

Előzmény: smith (34162)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34169

Szia !

 

A kazán csak a HMV készítést végezné , vagy a fütést és a HMV készítést a tárolóval ?  Nekem is turbósom van , csak nekem a fütésrésze van a tároló csökígyójára kötve és a fütéshez is a vizet innen vételezi a második felsö kígyón keresztül .

Előzmény: tammmy4 (34166)
tammmy4 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34168

Ha ez így lenne, akkor semmi értelme nem lenne a tárolós használati melegvíz készítésnek!

A kombi kazán 1 csapolót tud kiszolgálni egyszerre. ~13 liter/perc melegvizet tud készíteni egy 24 kW-os kazán 30 fokos hőmérsékletkülönbség esetén! Ennyi víz elég harmatos két csapolónak.

Előzmény: Házas Ember (34167)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34167

Ebben az esetben attól tartok hogy nagyobb melegvíz elvételnél (amikor a szivattyú üzemel) az elvett melegvíz csak a kazánon keresztül fog áramlani, de ezt a nagyobb mennyiségű vizet a kazán már nem tudja megfelelően felmelegíteni,

 

A szokásos 24 kW teljesítményű kombi gázkazánok egy háztartásban megszokott mennyiségű átfolyó vizet folyamatosan probléma nélkül fel tudnak melegíteni a fürdéshez, mosogatáshoz szükséges 45-60 fokos hőmérsékletre.

Előzmény: tammmy4 (34166)
tammmy4 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34166

Valakinek tapasztalata kombi kazánhoz utólag csatlakoztatott használati melegvíz tárolóval. Ez egy utólagos megoldás, ha már megvan a kombi kazán, de szeretnénk tárolós melegvíz készítést. Ilyenkor a kazán használati víz csatlakozásaira van rákötve a tároló és egy utólag beépített szivattyú keringteti a fizet a tárolóban felfűtéskor. A szivattyút a tárolóba épített termosztát kapcsolja.

A kazánból kijövő melegvizet logikusan a tároló legfelső pontjára kötném, akkor azonban itt is kell kivennem a fogyasztókhoz menő melegvizet. Ebben az esetben attól tartok hogy nagyobb melegvíz elvételnél (amikor a szivattyú üzemel) az elvett melegvíz csak a kazánon keresztül fog áramlani, de ezt a nagyobb mennyiségű vizet a kazán már nem tudja megfelelően felmelegíteni, így nem elég meleg lesz a víz a fogyasztóknál.

Az egyik megoldásnak azt látnám, ami a lenti rajzon is szerepel, hogy a kazánból kijövő melegvizet a cirkulációs csonkra kötném, ez esetben a melegvíz kivétel a tároló felső csonkjából történne. Így nagy elvételnél nem lesz gond. Itt viszont az a dilemmám, hogy a kazán fel tudja-e az egész tárolót fűteni? Fog-e a melegvíz rétegződni? Abból indulok ki hogy indirekt fűtésnél, ha csak a csőkígyót fűtöm fűtővízzel, akkor is csak a tároló alsó részét fűtőm és a teljes tároló felfűthető.

Valakinek van tapasztalata a leírtakkal kapcsolatban?

peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34165

Szia !

 

Az , hogy tud a termosztát ilyen programot az nem lenne gond .:) A gond a telepítövel van :( 

Aztán meg a sok rövid idövel való üzemelés oda is vezethet , hogy kilyukad a höcserélö gyorsabban ,mint a megszokott . Állítólag úgy nevezik , hogy mikrokondenz , ami végett ez létrejöhet . Nagy hömérsékletü láng találkozása a hideg visszatérö csonkjánál a höcserélön . Ezt nem én találtam ki , hanem egy szaki magyarázta el a gáz,víz,fütésszerelés topikban . 

Előzmény: csiba00 (34160)
Hunter03 Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 34164

Üdv mindenkinek! Külső hőmérséklet èrzèkelő van valami èrteleme kazánt autó funkcióra állítom akkor gázfogyasztásban változik valamit vagy ne vegyek mert semmi èrtelme?

Galahed_ Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34163

Én is most a napokban  állitottam át a Honeywell-t (T6r) - min bekapcs időt 5 perce, valamint  óránként 3-ra, pont ahogy írod :)   (Immergas Victrix EXA 28 kazánnál)

Előzmény: smith (34162)
smith Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34162

Nem, nem ezt írtam.

Egy dolog  az óránkénti periódusok száma, ami nálad eszerint a gyári alapértelmezés, tehát óránként 6. Ha ezt feleslegesen sűrűnek érzed, levihető 3-ra. Most azzal, hogy ezt a gyártó miért olajkazánhoz ajánlja, ne foglalkozz.

Egy másik dolog, hogy mennyi legyen a minimum bekapcsolás. Ezt javasoltam 5 percre állítani, mert a gyári alapértelmezés (1 perc) itt is használhatatlan gázkazánnal.

Ez utóbbit egyébként a termosztát számolja a kívánt és a mért érték közti hibajelből, tehát nem feltétlenül lesz mindig ilyen rövid, pl. az arányossági tartományon (ami szintén beállítható) kívül nem is veszi figyelembe.
A beállítások módosítása nem jelent garanciavesztést, ellenben elgondolkodtató, hogy a kivitelező miért nem hozta szóba, hogy a gyári alapértékekkel aligha lesz gazdaságos a rendszered.

http://www.megatherm.hu/Shared/ProductFiles/honeywell-dt90a-leiras.pdf

Előzmény: csiba00 (34157)
spee981 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34161

Ez egy PID szabályozásnak tűnik. Megtanulja a rendszer "tehetetlenségét", és így számolni tudja mit fog csinálni ha apránként lökdösi. Nem a kijelző kamuja hogy atomstabilan tartja azt a beállított 20 vagy 21 fokot: amint kis csökkenést mér, rá is korrigál, és mire elindulna istenigazából lefelé (istenigazából = meglenne a komoly 0.1 kilengés) már vissza van pótolva az energiamennyiség (mivel megtanulta a házat). Ez a mesélős verzió, ha rákeresel arra hogy PID, a matekot is láthatod (ha érdekel :).

 

Óránként 6 indulást egyébként minden tisztességes kazánnak bírnia kell. Amitől agyfaszt kapnak, az a percenkénti ki/bekapcsolás órákon át. A te óránkénti 6 kapcsolásoddal egy nap összejön bő 100 kapcsolás összesen. Egy fűtési idényben tízezres nagyságrend. Ha meg percenként ki/bekapcsol, mert elszáll a visszatérő, akkor ezt a gyújtásmennyiséget összehozza pár hét alatt. És a gyújtóelektronika beadja az unalmast 1-2 éven belül, rossz esetben viszi magával a vezérlést is. Márkaszerviz nem javíthat, csak cserél, de neked se érné meg ha márkaszervizes hőlégfúvóval, pákával meg multiméterrel elkezdene Kínából rendelt teljesítményelektronikai alkatrészeket cserélgetni a 100ezres vezérlőben 10ezer forintos rezsiórabérért.

Előzmény: csiba00 (34160)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34160

Amúgy az ilyeneknek mi az értelme? Mert biztos nem véletlenül, tévedésből fejlesztették ki. 

 

Nekem is fura ez a működés, de inkább ezt arra vezetem vissza, hogy eddig vegyes kazán volt, amibe kb. 19 °C elérésekor gyújtottam be, felfűtöttem kb. 80 °C-ra a vizet és 23-24 °C-ig feltolta a lakásban a hőmérsékletet. A radiátorok ontották a meleget, ha hozzá értél kb. "megégtél". Most meg az első felfűtés óta max enyhén langyosnak lehet érezni a radiátorokat, vagy hidegnek és stabilan tartja a lakásban beállított értéket. Igaz még nem voltak nagy hidegek, egyedül a tegnapi hajnal volt fagyos. 

Előzmény: peterch (34159)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34159

Szia !

 

Ha valóban nem lehet letiltani az óránként 6-szori gyújtást , az elég " gázos ". Olyan termosztát kell , ami a valós höigényre reagálva kapcsolja a kazánt .

Előzmény: csiba00 (34157)
DMA Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34158

Sziasztok!

 

Az Ariston Genus One logolja valahol azokat a leállásokat amik túlmelegedés miatt történnek?

Szerintem kicsik a radiátoraink, emiatt ha ebben a langyos időben 40C fokos vízzel fűtök, gyanús, hogy időnként

kénytelen leállni az elégtelen hőelvétel miatt. Szeretném tudni, hogy mi okoz kevesebb leállást:

a 40fokos víz, vagy az 50fokos (nagyobb hőleadás) ami miatt viszont a termosztát állítja le félóránként.

 

Mi a véleményetek?

csiba00 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34157

Ahogy írtam, most 5 percenként kapcsolnak a termosztátok. Te is írtad, akkor ez elvileg a maximális. 

 

De nem akarok belenyúlkálni a rendszerbe. Egyrészt még ki sincs fizetve kb. a fele, nem is értek nagyon hozzá, garanciavesztést sem akarok. De a termosztát használati útmutatójából nem derült ki számomra, hogy ezt az 5 percet lehet -e még akár feljebb tolni, vagy ez a max. 

 

Szóval nem volt felesleges az írásod, csak ha most is 5 percnél vagyok, akkor ennyi. 

 

 

Előzmény: smith (34155)
peterch Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34156

    Szia !

 

   Igazad van ! 

 

   v¨Viszont azzal nem iktattam ki a lehetöséget , hogy csak akkor kapcsoljon , amikor valós höigény van átmeneti idöben . Csak meghosszabbítottam az óránkénti 6 gyújtás és üzemelés idejét . Vagy nem ?

Előzmény: smith (34155)
smith Creative Commons License 2019.10.09 0 0 34155

Én meg leírtam, milyen paramétert kell átírni a termosztátban, de látom, feleslegesen...

Előzmény: peterch (34139)
bunyek Creative Commons License 2019.10.08 0 0 34154

Egy termosztát kapcsolatos dolog érdekelne...jelen esetben egy Bosch CW100-as.

Külső hőmérővel és saját fűtési görbét használok..talpont 25C végpont 45C, -10C-ra méretezve...csak padlófűtés van.

Namost a termosztáton van olyan opció hogy fűtési jelleggörbe optimalizált külső hőmérővel...itt csak egy méretezett hőmérsékletet kell megadni pl:45C és egy max hőmérsékletet Pl:48C.

Na most ez az optimalizált görbe mit tudhat többet vagy jobban mint pl az én beállított görbém? jobban esetleg optimálisabban mehet vele a kazán?  Valamiért csak belerakták ezt az opciót...Nem tudom más gyári termosztátban van ilyen lehetőség? vagy ez valami Bosch speciális dolog lehet? 

Probáltam kisérletezni,de az a helyzet hogy ugyanolyan időjárás viszonyokat nem tudok produkálni sajna mert akkor lenne értelme a különbségnek,de ilyen szélsőséges időjárásnál nincs értelme.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.08 0 0 34153

hu bammmmmmeg :D

Előzmény: csiba00 (34140)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.08 0 0 34152

Ha van sensysed és/vagy külső érzékelőd akkor ezt bekapcsolva lesz aktív a szabályozás.

Előzmény: Törölt nick (34148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!