Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2005.05.23 0 0 326
Milyen hajóval jársz?
Előzmény: salesguy (324)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.23 0 0 325

Hallo salesquy

 E tengeri hajózással kapcsolatos kopikomat LUCzI FERencz kérésére a modik kiherélték és idecsapták ehez a topikhoz. Azóta igen kevés történt itt erröl a témáról. Pedig érdeklödés volna mint ez már kiderült. Na dehát a modik és az Isten utja kifürkészhetetlen. Apropo nem kéne visszaállitani az eredeti statusquot??MODI?

üdv

bb

Előzmény: salesguy (324)
salesguy Creative Commons License 2005.05.22 0 0 324

hali

en olyan topikot keresek, ahol kishajokrol van szo, 7-15 m kozotti..cruiserek..duna, es adriai hajozas turak

 

koszi

 

Előzmény: Barbabianka (230)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.21 0 0 323
Csináltam pár képet, előtte nem takaritottam ki, ne azt nézzétek.Ez lesz a V8 helyett, a másik hajóban.
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.20 0 0 322

Rengeteg autót csináltak közvetlen befecskendezésű motorral bowdenes adagolóval gyárilag. Azokból épitkezem. Nagyon sok utcai autót alakitottam át elektromosból mechanikusra, sokkal jobbat lehet csinálni belőle. A villany csak kacat a dizelen!

A vizsgával nem volt semmi kaland papiros motor kell azt kész.

Előzmény: Barbabianka (320)
baltech Creative Commons License 2005.05.20 0 0 321
krezidiesel!

A papír részét hogy oldjátok meg?
Előzmény: krezidiesel (318)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.20 0 0 320

Hogy váltod ki az elektronikus szabályozást a direktbefecskendezöknél??

bb

Előzmény: krezidiesel (318)
dunaimentők Creative Commons License 2005.05.19 0 0 319

az könnyen lehet! Gépkönyvet nem adtak hozzá csak számlát, én meg lusta voltam utánnanézni.

 

Más! Tud valaki eladó FÉM(!!!) turbinát castoldi hajtóműhöz?

A gyári lehetőségeket ismerem, de hátha van valakinek a polcon és akkor hétvégén már kipróbálhatom az új szerzeményemet!

Előzmény: Barbabianka (317)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.19 0 0 318

Padlófűtés hőcserélők, azthiszem 20kW-osak. A kettő azért, hogy párhuzamosan kötjük motoroldalon a nagyobb keresztmetszet miatt. Ma nem volt időm fényképezni, de legkésőbb hétvégén megteszem. A motor kb 180 lovas lesz, egy vizes középrészű k03-ast turbót rakunk rá(a képen látszik, csak a hajo szélére rakva), a kipufogó, még nincs kész, most törpölünk rajta. Lesz még egy hőcserélő gázolajat hűteni, mert azt is kell.

A Toyota feliratu cucc a vizes interkúler, jelenleg épp azt faragjuk bele.

A hajo egy öreg norvég test(21lábas), OMC motor-hajtómű volt benne. Folyamatban van egy másik hajó is, egy amerikai V8-ast készülünk kiváltani a vw1,9 tdi mocival. A közdarab már kész, Alfa-1-es hajtómű van rajta. Pátyon egy cimbim meg Audi 5hengeres 2,5tdi motort farag szintén hasonló norvég testbe, Volvó hajtóműre.

Én elsősorban adagolókkal foglalkozom, ez hobbi szinten megy nálam, igazából csak otthont adok a munkának, meg a motort épitetük. Bowdenes adagolót tudok csinálni szinte bármilyen elektromos adagoló helyére, igy a korszerű közvetlen befecskendezéses motorok egyszerűen beépithetővé válnak.

Előzmény: Barbabianka (316)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.19 0 0 317

Halló dunaimentök

az a motor valószinüleg 170 lovas.

üdv

bb

Előzmény: dunaimentők (313)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.19 0 0 316

Gratulálok

Baromi jól kitaláltálok benne a kétkörös hütést. Hogy oldottátok meg a kipuffogó és a turbó hütését?? Milyen a kihajtás ez a feketére festett rész. Hány pacis egyáltalán ez a motor?

sorry a sok kérdésért, de engem is foglalkoztat a téma. A laphütöre én is rátaláltam. abból van sokkal nagyobb is mint amit itt a képen látok. Talán nem kéne akkor belöle kettö.

Üdv

bb

Előzmény: krezidiesel (314)
ahs18 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 315

Na végre! Várjuk a többi képet! Ezt a motort most mibe is építed?

 

Üdv.

Előzmény: krezidiesel (314)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.19 0 0 314
Régebben igértem képeket hajóról amit VW 1,9 tdi motorral épitek át, csak lassú volt a netem felrakni a képeket. Holnap folytatom ezek régebben készültek, azóta jobban áll a ladik!
dunaimentők Creative Commons License 2005.05.18 0 0 313

Sziasztok!

Van egy 6 hengeres 160 Le-s Volvo-penta beépített motorunk eladó.

185e ft.

ha érdekel valakit 30-224-3138

ahs18 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 312

 

 info@klasszikusmotorcsonak.hu

sxs Creative Commons License 2005.05.15 0 0 311

Na igen, csakhát: 1. a CE minősítést a gyártó igazolja, 2. nem hiszem, hogy ilyent adnának (ha tudsz róla, hogy igen, akkor azért beszéljünk :).

 

Bocs mindenkitől, ha ez a téma már feljött volna. Még nem láttam egyben az importálás/vizsgáztatás témakörét.

Márklár Creative Commons License 2005.05.13 0 0 310

 

Üdv mindenkinek!

 

Ehhez  a CE dologhoz annyit szeretnék hozzátenni, hogy a napokban vásároltam új

négyütemű külmotort, és addig míg meg nem mutattam be a CE minősítést nem is foglalkoztak a motorcsere bejegyzésével. Pedig, hangsúlyozom, ez egy 2005-ös négyütemű motor! Tehát, igen komolyan veszik ezt az előirást.

Előzmény: sxs (306)
dunaimentők Creative Commons License 2005.05.13 0 0 309
A megoldás az lehet, ha elmész egy Honda kereskedésbe és ott adnak neked egy pecsétes papírt, hogy "igazoljuk, hogy a ................ számú motor megfelel a az Euro III kőrnyezetvédelmi szabványnak.
Előzmény: sxs (306)
izgaga Creative Commons License 2005.05.12 0 0 308
Ezt a CE problémát mer feszegettük vagy itt vagy "A Keleti csónakmotorok" fórumon és én akkor azt mondtam, hogy jó-jó, de hol van ez megírva???? - Én magam lusta voltam/vagyok utána nézni /meg néha melózni is kéne fórumozás helyett :)))))))))/,
de hátha van valaki aki ezt jogszabályi szinten olvasta leírva. Vagyis fehéren feketén.
Mert addig csak "aszonták".
Előzmény: sxs (306)
Miko Creative Commons License 2005.05.12 0 0 307

Sziasztok!

 

Nem tud valaki bontott mercury/mariner 115-ös motort? 6 hengeres 2ütemű.

alkatrészt keresek hozzá.

 

Üdv:

Miko

sxs Creative Commons License 2005.05.11 0 0 306

Sziasztok!

 

Arra gondoltam, hogy megosztom veletek a történetem.

 

Ajándékba kaptunk egy motorcsónakot egy idős svájci majdnem-rokontól.

Zodiac Cadet 310 S, és egy Honda BF-75S külmotor.

Behoztuk a csomagtartóban. És akkor elkezdődött a kálvária, mindez ma történt, úgyhogy még friss:)

 

Hát egyrészt azt mondta egy vámos (telefonon), hogy jelentkezni kellett volna vele a svájci - osztrák határon, mostantól csempészek lettünk, és ha a csempetárgy értéke 50.000 forintnál több, akkor esetleg a bíróság dönthet úgy, hogy az eljárás végén visszaadja. Egy másik vámos azt mondta (és így is lett), hogy menjünk el a Gergely utcai Magánforgalmi Fővámhivatalba, vigyünk egy nyilatkozatot a csónak értékéről, és akkor nem lesz semmi baj, hisz' jelentkezünk, hogy vámolni szeretnénk, csak éppen addig ne állítson meg senki.

 

Vámolás

Magánforgalmi Fővámhivatal Budapest

Telefonszám: 433-0900; 433-0899
Telefax: 433-0911; 433-0913
Cím: Budapest, X. ker. Gergely u. 10.
Postai cím: 1475 Budapest 10. Pf: 217

Amikor ez megvolt, akkor ott egy vámügynökséghez irányítottak (helyben, a Dogana Bt-t választottam, csak ajánlani tudom: rugalmas, okos ügyintézés, korrekten). 5000 forintért kitöltötték a szükséges okmányokat, 1000 forintért kaptam egy ún. VPID-t (ezt is elintézték). Séta közeli OTP-be, 6-os gomb megnyom, sorszám megkap, VÁM 2.7%, ÁFA 25%, ügyviteli ktg 250 Ft befizet, visszamegy. Utána azt mondták, hogy álljak be a kocsimmal az udvarra, szemle, motorszám felírása. Minden megvolt kevesebb, mint másfél óra alatt.

 

Üzembehelyezés

Csak próbálkoztam még, érdeklődtem.

És kiderült, hogy mivel a motor nagyon öreg, és nincs CE megfelelőségi bizonyítványa, nem lehet üzembeállítani (Magyarországon). Hát ennyi, egyelőre. "Joghézag" mondták Hondáék - hiszen amikor ezt a motort gyártották, még nem volt ismert ez a minősítési rendszer, ezért aztán nincs is neki ilyen plecsnije.

Egyelőre nincs megoldás, állítólag Szegeden van valaki, aki egy ugyanilyen motor ugyanilyen problémájával küzd. Utánakérdeznek, és megbeszéljük, mik a szóbavehető lehetőségek.

 

Úgyhogy még folyt. köv.

 

 

 

zsel Creative Commons License 2005.04.30 0 0 305
Akkor üdvözöllek, kedves OM, itt HA3NL, op Feri QTH Szekszárd, JN96II
Amúgy jó vizenjárást, újabban nekem is ez tetszik jobban, éppen tegnap raktuk le a ladikomat a Dunán, Bónifoknál (1498fkm).
Holnap Anyák napja miatt csúszik, de jövő héten befogom rugni a 3.5-es TOMOS motoromat.
Erról jut eszembe - milyen hóértékü gyertya illik ebbe a léghútéses motorba? Tavaly nyáron kicombosodtam, mire a meleg motort ujra tudtam indítani. Sajnos semmi leírást nem találok erről a motorról, csak a 4-es szerepel a GOOGLE kínálatában.
Előzmény: LUCzI FERencz (303)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.04.30 0 0 304
Régifajta 40 LE Yamaha kétütemű külmotort keresek papír nélkül, törött alsórésszel is, alkatrésznek.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.04.30 0 0 303
Azt leszámítvva, hogy kb. öt éve bele sem szóltam a rádióba, igen.
Előzmény: zsel (302)
zsel Creative Commons License 2005.04.30 0 0 302
LUCziFERencz

Egy OFFF kérdés:

Másik fórumon olvastam...
A HG0KW aktuális még?
dunaimentők Creative Commons License 2005.04.17 0 0 300

Szia !

Miért ragaszkodsz pont ehez a típushoz???

Én leginkább a gyermek mellényeket látom hiányosnak a képen. ha gyermek mellényről van szó én ragaszkodnék a galléros változathoz, ami nem engedi hason lebegni az esetlegesen eszméletlen emberkét és a fejét is a víz felszíne fölött tartja.

 

Előzmény: djt-122 (298)
Barbabianka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 299

Itt megtalálod

http://www.125west.com/Super_Soft_Sport_Water_Super_Soft_Life_Vests_pfd.html

Szerintem nem lehet egy kényelmes viselet mert alatta beizzadsz.

Puha mentömellényt találsz többet is a piacon.

Üdv

bb

Előzmény: djt-122 (298)
djt-122 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 298
iTT A KÉPE.
djt-122 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 297
Helo mindenkinek
Tud valaki segiteni honnan lehetne ilyen mentömellényt venni?Amerikai gyártmányú a cég neve Texas Recreational és a mellény neve SUPER SOFT LIFE WEST.
ahs18 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 296

Hali!

 

Váci (NIXI) alumínium motorcsónakot keresek! Hogyha valaki tud ilyet kérem jelezze!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!