Keresés

Részletes keresés

dunaimentők Creative Commons License 2005.06.07 0 0 363

 

 

 

 

    " Lada motoros van készölőben szintén tdi mocival."

 

 

NA ez érdekes!Nálunk is egy M4- Castoldi készül! Első lépésként a Castoldit alakítjuk át "Dunaállóvá", kap fém turbinát meg precízen illesztett gyűrüt, aztán a Lada motor helyére kerül be egy Audi 1.6 D. Ha emléxel még, hony mennyinél adja le a maximális teljesítményt ez a motor írd meg légyszíves!

a Lada motor sem megy veszendőbe, belerakjuk az M2-be a Warthburg helyére, de előtte annak a Castoldijában is turbinát kell cserélni.  

Előzmény: krezidiesel (360)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.07 0 0 362
Köszi, mail ment.
Előzmény: Barbabianka (361)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.07 0 0 361

Küld el a képeket hozzám estére felteszem öket.

üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (360)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.07 0 0 360

A régebbi képeim 2megapixelesek és túl nagyok hogy feltegyem őket, pedig lenne érdekesség. Tud valaki segiteni abban hogyan tömöritsem vagy rakjam fel? Esetleg átküldeném mailban annak aki vállal egy kis segitséget ebben! Köszönöm!

Az  orosz szárnyassal kapcsolatban kora tavasszal irogatott be egy srác, talán olvassa még a topicot...

A rendörségi kicsi motorcsónakkal kapcsolatban:

Tavaly csináltunk egy z hajtóműves Warburg motorost 1,9 tdi vw atépitéssel. és egy ugyanolyan vizsugaras Lada motoros van készölőben szintén tdi mocival.

Délután lehet lesz alkalmam lefényképezem őket. Ha jól emlékszem van egy két kép a honlapomon is. 

Barbabianka Creative Commons License 2005.06.07 0 0 359

CSAK ÖRÜLTEKNEK

Duisburgban eladó egy orosz szárnyas hajó. Aluminium test, rozsdamentes szárny, a motor valószinüleg marinirozott ZIL V8 (hibás). Még egyenlöre baromi drága, de szerintem senki se adja meg ezt az árat. Ha lemegy az árral akkor érdekes lenne a Dunán szaladgálni vele. Érdekli valakit??

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=9999&item=4554721565&rd=1

 

Üdv.

bb

 

 

 

LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.06.07 0 0 358
Úgy tudom, volt valami Volvo Penta is, és nemcsak jet hajtóműves volt, hanem csavaros is.
Nem tudod, a vízirendészet javítóbázisán adnak még el felújított Volvo Penta Z hajtásokat? Mert állítólag néhány éve lehetett náluk ilyeneket kapni.
Előzmény: dunaimentők (355)
dunaimentők Creative Commons License 2005.06.07 0 0 357

 

 

 

   A Szentendrei örsön egy Mercruiser motoros, Füredi építésű M1-es van.

 

 

BOCS! NEM M1, HANEM M3!

Előzmény: dunaimentők (355)
dunaimentők Creative Commons License 2005.06.07 0 0 356

HA érdekelnek a gumihajók nézz be ide: www.castoldijet.it .

Beépített Iveco-Aifo vagy ynamar motor, vízsugár-hajtómű....

Előzmény: salesguy (347)
dunaimentők Creative Commons License 2005.06.07 0 0 355

volt rendszerben az M2-es,  Füredi építésű,warthburg motorral, Castoldi jet hajtóművel, de ebből már nem látsz!

a Nagymarosi örsön van egy M4-es, lada motor, Castoldi hajtómű, Ganz-Danubius test. Ezekből áll 1-1 az udvarban, sajna képet most nem tudok feltenni!

A Szentendrei örsön egy Mercruiser motoros, Füredi építésű M1-es van.

Előzmény: szaga123 (349)
kismiki Creative Commons License 2005.06.07 0 0 354

A Soroksári Dunaágon jár egy ilyen hajó, füredi test, Lada motorral. Reggel indul a Kvassay úti BM hajójavító kikötőjéből és délután tér vissza.

 

Egy időben ezt használták a vizirendőrök. Ma már alig látni a típust, valszeg eladták a leromlott állapotúakat. Cimborám ilyen típusú hajóval tett kishajóvezetői vizsgát múlt héten a Sződligeti öbölben. Neki is nagyon teccett.  :)) 

Előzmény: szaga123 (353)
szaga123 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 353
A dunán a kis kék csónakokra gondoltam.
Ha jól tudom LAda motoros.
Tudod melyik ez?
Előzmény: kismiki (350)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.07 0 0 352

Feltétlen tedd be ide a képeket.

Üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (351)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.07 0 0 351
Én még nem láttam , a pátyi cimbim most épiti be, egy 5h 2,5 tdivel. Jövő héten lehet elmegyek hozzá, és lefotózom.
Előzmény: Barbabianka (348)
kismiki Creative Commons License 2005.06.06 0 0 350

De tudja.

Kicsi motorcsónakot nem használnak a rendőrök.

Melyik vízre gondolsz?

 

A Dunán a Bayliner Trophy a leggyakoribb. Lepukkadt, benzinzabáló állat gépek és közel alkalmatlanok a vízből mentésre.

A Sorin még öregebb belmotoros gépet és egy Honda motoros rocsót látok időnként.

A Mosoni Dunán 1 szem piros (talán Zodiac, vagy Mercury) gumihajó jár Mercury 40Le/4 üt motorral.

A Balcsin mintha nagy Yam/Yamaha összeállítású gumik nyomulnának.

 

A keleti tartományokról nemtokmit mondani, asztmaj más írja meg. 

 

Előzmény: szaga123 (349)
szaga123 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 349
Nem tudja valaki, hogy a renőrség által használt kis motorcsónak milyen típusú hajó?
Vagy egyéb info róla?
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 348

Szevasztok

Volt valaki vizen a hétvégén?? én a két napot a hajo nyaralásra való elökészitésével töltöttem.

krezidiesel

visszatérve múltkori témánkra láttál már ilyen svéd vizhütéses kipuffogót?

Üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (345)
salesguy Creative Commons License 2005.06.05 0 0 347

elkezdtem nezegetni a RIB csonakokat...:)

hat nem semmi!!

egy ilyennel lehet menni a Dunán? gondolom igen..

bar az Adriara is lecipelnem:)

és ilyenre is kell vizsga, gondolom...

Barbabianka Creative Commons License 2005.06.02 0 0 346

Sajnos a merci motorok több kategoriával drágábbak. Szerintem keresni fogok egy Audi 100 2,5 td kocsit amivel nyugisan keréken hazamegyek és otthon meg átbuheráljuk a motort a hajóba. a 2,5-ös motorhoz megtaláltam már a tunningleirást is. Szerintem 20-30 pacit még különösebb megeröltetés nélkül bele lehet rakni. Az meg már elég. a hajót megnézheted a Tengeri hajózás, hajóvásárlás, url-t :) topicban.

Üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (345)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.02 0 0 345
Turbót fel lehet rá tenni pl a kkk04-est, a  vizhűtéses középrészével, a csigaházra nincs egyenlőre megoldásunk, a kip öntvényt meg a svédek csinálnak rá. A 140 lovat nem nagy kaland  feljebb húzni, meg ha előtte benzines volt akkor kicsivel kevesebb dizel ló is elég, a kb azonos tempóhoz, az a tapasztalat. Meg úgyse állandó teligázon jár az ember. Lehetne még esetleg a 2,9-es merci motort(pl Sprinter) is használni, az is közvetlen, és csináltam olyanra is már bowdenes átalakitást.
Előzmény: Barbabianka (344)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.01 0 0 344

Kicsit belemélyedtem az Audi 2,5 TD motorokba. Ezekbe az 5 hengeres motorokba Chiptunning nélkül csak  120 (AAT/ABP) és 140(AEL) lóerö van. Az úgy kevés lenne,

tehát meg kéne tunningolni. De még mindég az a kérdés hogyan lehet megoldani a turbó és a kipuffogó hütését. Van valami megoldásotok errre??

Üdv.

bb

ps.a V6.os motor leirását még nem találtam meg a neten.

Előzmény: krezidiesel (341)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.01 0 0 343
Kintről hoztak hozzá komplett csonkot. Lóerőben valahol 170-180 körül lesz.
Előzmény: Barbabianka (342)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.31 0 0 342

Abba hány paci van?? Hogy oldjátok meg a kipuffogó hütését??

Üdv.

bb

Előzmény: krezidiesel (341)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 341
A V6 2,5 tdi Audi kétféle mocival készült 150 és 180 lóval. 265 lovat mértek már cimbik utcai autón, amit kicsit megtuningoltunk. Hajóba inkább a sor 5hengerest tenném, mert olcsóbb, és jobb motor. Egy pátyi cimborám épp most épit be ilyet egy Volvó helyére, igy megvan a közdarab stb is...
Előzmény: Barbabianka (339)
dunaimentők Creative Commons License 2005.05.31 0 0 340

A 170- es a 6 hengeres változat?

 

Más!

Júli 1-2-3.-án Duna-ünnep Kisorosziban!

Vízi program leginkább vasárnap lesz.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak.

 

Lesz ott naszád, talán nagyobb hajók is, meg jópár motorcsónak!Jöjjön mindenki, aki tud, legyen minél több hajó a vízen!!!

Előzmény: Barbabianka (339)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.31 0 0 339

Hány paci van ebben a v6os Audiban?

Ki ke4llene váltani egy 170lovas Volvo Pentát.

Üdv

bb

Előzmény: krezidiesel (338)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 338
Audi A6 v6 2,5 TDI bowdenes adagolóval... Szebben jár mint az eredeti VP44-ként emlegetett rémálommal, és csupán egyetlen szál vezeték kell a mágnesszelepnek...
Előzmény: Barbabianka (336)
krezidiesel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 337

Eccerű mint a faék...

Rengeteg adagolót csináltam versenyautóktól kezdve , "utcai harcosoknak" közvetlen dizelekbe. De gyárilag is sok közvetlen dizel  mechanikus adagolós, szerintem  a villany csak arra jó hogy gondot okozzon... De mindjárt teszek fel képet a mai melóról!

Előzmény: Barbabianka (336)
Barbabianka Creative Commons License 2005.05.30 0 0 336

Hallo krezidiesel

esmételten tovább rágódok a feltett képeken. A régi adagolós diesel motorokat nem volt nehéz hajómotorrá átalakitani, mert oda nem kell elektronika.

A mostani direktbefecskendezös motoroknak már elktronikus a szabályozása. a befecskendezett üzemanyagot optimálja a terhelés és fordulatszám alapján. Hogyan lehet ezt a rendszert kiiktatni esetleg csónakmotorhoz alakitani?? van erre valami megoldásotok?? Tudsz valami tanácsot adni??

Köszi

bb

Előzmény: krezidiesel (323)
ahs18 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 335

Hu!

 

Nagyon szép hajó! Gyönyörű állapotban van. Milyen típusú, és gyártású lehet?

Keressetek meg valamikor. A weboldalamon van a telefonszámom. Ja és ha van még kép azt is feltehetnéd!

 

 

Üdv.

Előzmény: Kurdeejay (334)
Kurdeejay Creative Commons License 2005.05.25 0 0 334

Szia!

 

Nem, Ő is váci, együtt szoktunk vízisízni.

 

Beleegyezésével közzéteszem az Ő kincsét:

 

 

 

ÜDV!

 

Előzmény: ahs18 (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!