Keresés

Részletes keresés

Levendula Creative Commons License 2000.09.06 0 0 119
Nem állítottam hogy jó, csak megközelítés. Valószínű rossz!
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 118
Szent Iván napja amúgy is közel áll a szívemhez:e napon született meg a kisfiam.
Nocsak, nocsak. Mert hát nekem is. Gondoltam is, hogy beírom. De jó hogynem. Szebb, hogy így alakult.
Előzmény: Frint (117)
Frint Creative Commons License 2000.09.06 0 0 117
Köszönöm a hozzászólást, jó volt olvasni...Szent Iván napja amúgy is közel áll a szívemhez:e napon született meg a kisfiam.Baráti üdvözlettel:Frint, a régiós társ
Előzmény: Törölt nick (113)
Frint Creative Commons License 2000.09.06 0 0 116
Szia! Jó hangulatú a mai nap, öröm itt lenni. Októberben 2 napot Visegrádon töltök, valahogy össze kellene hozni egy személyes találkozót, a hardvert viszem magammal.
Előzmény: Levendula (112)
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 115
Ez megindítóan és elgondolkodtatóan szép volt!
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 114
Van egy saját megfigyelésem. Szent Mihály napján, ill. ennek környékén sokszor esik az eső. Na mondhatjátok, ez nem nagy szám, mert ősz van. Lehet, hogy igazatok van, de figyeljük meg az idén, hátha bejön.
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 113
Kedves Levendula!

Sajnos a megközelítés nem jó.

A nyári napforduló időpontja nem ekkor van, hanem június 21-én. A csillagászoknál ezt le lehet ellenőrizni, esetleg 22-re is eshet. Ez mit jelent? Azt, hogy ezekben a júniusi napokban a leghosszabbak a nappalok, innen a nappalok időtartama csökken. Ehhez a szép naphoz kapcsolódik Szent Iván napja, a tűzugrás szokása. Szent Iván napja június 24-én van. 21 és 24 között a különbség 3 nap. Misztikus különbség.

A nyári és az őszi napforduló között a nappalok időtartama egyre csökken, a sötétség növekszik, de a nappal erőfölényben van még. Szeptemberben lesz a nagy kiegyenlítődés, ami után már a nappalok kerülnek hátrányba. A létkerék ezután szépen továbbforog, jön a téli, majd a tavaszi napforduló stb. Az őszi napforduló közelében van a Szent Mihály napja (IX. 29.), ez hagyományosan a mezőgazdasági elszámolások napja is volt. A zsidóknál ekkor kezdődik az új éve. Ezt a technikát az USA költségvetése a mai napig alkalmazza, mert a költségvetési év október 1-től szeptember 30-ig tart. Régebben nálunk is. De hát modernizáltuk magunkat.

Úgy emlékszem Szent Mihály napja után lehetett szabadon böngészni a földön. Valami törvény is volt erre régen. Még én is voltam gyerkkoromban, a szokás még élt, vagy a törvény is volt? Nem tudom már. De valami úgy érzem nem stimmel, remélem helyesbítetek...

A július 21-e csak anyiból jelentős számunkra, hogy nagyjából ekkor kezdődik az oroszlán hava. Az oroszlán színe az arany. Ha ekkor kimész a mezőre nézd meg milyen színű... stb.

A temészet nyelve megindítóan szép. A néphagyomány igen elgondolkodtatóan szép. Úgy emlékszem, a topicindításban vmi ilyen igény is volt anno.

Üdv,

Kopáncsi

Előzmény: Levendula (109)
Levendula Creative Commons License 2000.09.06 0 0 112
Urak! Meg lettem találva! A döntôbíró legyen az Éva, ô már látott a Silvánusban! Hisztizni meg ritkán, de nagyon. Akit érdekel mit csinálok mailben! Frint! Vevô vagyok 1 kg fűszerpaprikára ha NAGYON jó, és te mondod! (minium nincs benne?:))))) (ezekután nem hagyom ki!) De szigorúan üzleti alapon! Nem potyázok. Mag az más!

Ha meg szekáltok, akkor meg hisztizni fogok! (vicc!) Azt meg sose bizonygattam hogy normális vagyok!

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 111
Á, csak becsap bennünket. Miért mondom ezt? Amikor beragadt néhány napra a Fűszernövény topicja a tavasszal, nos akkor akkora hisztit csapott, amire csak a nők képesek. (Bocsánat.) Azt mondta, hogy kész, meg vége, ő márnem, mert értelmeset itt se úgyse, senkit sem nem érdekel. Ilyet egy férfi nem mond. A férfi vár. Tud várni. A nő nem. Úgyhogy Levendula nő. Bármit is mondjon magáról. Én nem hiszem.
Előzmény: outdownS (110)
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 110
Kedves Levendula! Ilyen csalódást! Tényleg fiú vagy? Jó-jó, Te tudod. Ugye nem baj, hogy elírtam előled a 100-t?
Előzmény: Levendula (107)
Levendula Creative Commons License 2000.09.06 0 0 109
Szerintem az egész elrepülösdi, macskavedlés, miazmás akkor kezdôdik, amikor jilius 21- én egyre rövidülnek a napok. Akkor még együnk egy jót, aztán megyünk. Csak erre tudok gondolni, aztán lehet hogy hülyeség!
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 108
Látom egyet gondoltunk, és egyszerre is (csak én félkézzel ebédelek).

Azt ne bánd, hogy nem mentél meteorológusnak, hiszen olyan sokat szidják őket (ártatlanul persze). Hiszen a meteorológia hatására fejlődött ki a káoszelmélet. (Egy kedves íróm szerint a káosz mindig legyőzi a rendet, mert jobban van megszervezve)

Előzmény: Törölt nick (105)
Levendula Creative Commons License 2000.09.06 0 0 107
Kopáncsi! Én egy magas csúnya hímnemű vagyok! :)))) Most gyorsan elolvastam 50 hozzászólást, akkor ide is benézek. Úgy látom itt az elit.
Előzmény: Törölt nick (98)
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 106
Kedves Frint!

A Te birtokod tele van esőmérőkkel? És azok milyenek? Az én "esőmérőm" egy kimustrált fürdőkád az eresz alatt. Idén másodszor telt meg...(Mármint esővízzel)

Előzmény: Frint (103)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 105
Pont ezen filóztunk a nejemmel tegnap este. Már nálunk a kertben is OK a fűszerpaprika, és ezt a tényt kicsit korainak tartottunk. A szárazság hatása, nyilván, gondoltuk. Amit a csapadék mennyiségéről és a hőmérsékletről írsz az elképesztő. Na azért nálunk sem esett túl sok eső, a fák alja megint száraz maradt. De ennek is örülünk.

Még egyet azért szeretnék kérdezni kedves Frint! Honnan vannak ilyen pontos információid a csapadék mennyiségéről, a hőmérsékletről stb. Talán valami házi-meteorológiai állomást szereltél össze? Meg kell mondjam, ez engem is igen érdekel. Gyerekkoromban volt barométerem, ahol a légnyomás-hőmérséklet-széljárás visznylatokat figyelgettem, hogy mi újság van odakint. Emlékszem volt egy kék füzetem, amibe egy folyós golyóstollal, görbe oszlopokban vezettem a statisztikát. Kár, hogy elveszett ez a füzet. A mikroklímák szerintem rendkívül változatosak, amiket néha nem ártana jobban elemezni, kiértékelni. Kár, hogy nem mentem meteorológusnak...

Előzmény: Frint (103)
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 104
Saját népi megfigyelésem szerint igazi nyár után igazi tél jön. (Mint ahogy gyerekkorunkban volt). A fiam meg (elvileg) felnőtt úgy, hogy egyszer látott szép fehér karácsonyt. Tehát a róka is tudhat valamit.
Előzmény: Törölt nick (102)
Frint Creative Commons License 2000.09.06 0 0 103
Sziasztok!
M Á Z L I S T Á K !!! Itt 1, azaz egy mm eső volt...Három perc alatt felszáradt.
Kedden leszedtünk másfél hektár területről fűszerpaprikát( illetékes topicban bővebb leszek), de csodálom, hogy maga a növény és a paprika kifejlődött. Nálunk április elseje óta 143 mm csapadék volt, roppant szeszélyes területi eloszlásban, így van olyan terület(a kertem is) ahol 70mm-nél több nem esett. 35 alkalommal volt a napi középhőmérséklet 25 fok felett...
No, de nem panaszkodom, örülök, hogy átléptük a 100-at. Frint, az elszáradt

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 102
Ki tudja ezt? Senki. Honnan tudják a szarvasok, hogy mikor jött el a szerelem ideje? Honnan tudják a fecskék, hogy mikor kell elindulniuk?

Apropó fecskék. Felénk úgy tartják, hogy Kisasszony napján mennek el. Szeptember 8. Azaz holnapután. Szoktam figyelgetni, már volt hogy napra bejött. Mindenesetre ha maradnak, akkor még egy kicsit sütni fog a nap ránk. Képzeljétek, hétvégén a mezőn messziről egy szép kövér rókát láttam. A bundája elég vastag volt! Hideg lesz a tél? Nagyon sok egerészölyvet is láttam, egy helyen legalább 5-öt, de nem számoltam meg. Mire ez a nagy zabálás? Tán éreznek valamit?

Előzmény: outdownS (100)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 101
Igen ez rendkívül fontos szempont. A statisztikát ennek az új ismérvnek a figyelembe vételével finomítani fogom.
Előzmény: outdownS (99)
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 100
Már többen írtátok, és magam is tapasztalom, hogy másodvirágzik néhány növény. Ez szép hosszú őszt szokott ígérni. Tavaly nagyon bejött. Vajon honnan tudják a növények előre?
outdownS Creative Commons License 2000.09.06 0 0 99
Ami tény, az tény. Dél-Alföldiek felmagasztaltatnak.

Én a magam részéről Budapest Dél-Alföld felé eső szélén lakom.

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 98
Kedves Barnetto! Gondoltam cikizlek egy kicsit. Bocs mégegyszer..

Nem tudom, hogy figyeltétek-e a rendszeresen beírók lakóhely szerinti megoszlását? Ha nem, akkor ime a statisztika:
Dél-Alföld régió: 3 (Frint, Onobody, +én)
Dél-Alföld-Budapest vegyes: Barnetto
Budapest: 1 (Megyesi Éva)

Ha valakit kihagytam, úgy előre is elnézést kérek tőle. Így a 100-hoz közeledve (tényleg nem kéne áthívni Levendulát gongot csapkodni? Mint díszpolgártársnőt? ), csak azokat a hozzászólókat vettem figyelembe, akik legalább 5-ször beírtak.

Szerintem a statisztika elég érdekes. Ugye? Természetesen nem akarok a Dél-Alföldiek aktivitását felmagasztalni, dehát ami tény az tény. :-)))

Csodálatos napsütés. Reggel enyhe köd. Éjszaka még eső is.

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 97
Hát barnetto!

Erre mondják nálunk, hogy ilyenök ezök a pöstiek, sömmi sé jó nékik sohasé! :-)))

Bocs.

Kopáncsi

Előzmény: barnetto (94)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 96
Köszönöm a választ kedves Éva! Én csak olvasgattam a témáról ám lehet, hogy tavasszal ki fogom próbálni. A téli hónapokat az elméleti felkészülésre fogom fordítani. :-)

Szia,

Kopáncsi

Előzmény: Megyesi Éva (93)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 95
Hi Onobody!

Mik derülnek ki? Gyogynövényszakértoi vizsgám is van . Miféle vizsga ez? Mesélnél ról? Én ugyanis abszolút outsider vagyok, nem sok konrétumot tudok a témáról. Ám mégis érdekel. Mint tán ki is derült eddig.

Hétvégén a feleségem nagyszüleinél Magyarbánhegyesen voltunk a családdal. Gyönyörűen látszott a gázkitörés, még a hangját is hallottuk!

Előre is merszi,

Kopáncsi

barnetto Creative Commons License 2000.09.05 0 0 94
Sziasztok!
Ma Budapesten 1 csepp eso sem esett, viszont szokatlanul hideg volt, + szél. Most 14 °C, bezzeg 2 hete 36 volt nappal. Ezek a hirtelen hom. ingadozások nem tesznek jót még nekem sem, fázom és várom a tavaszt. Erre szokta anyósom mondani "aztán megint osz lesz", csakhogy vigasztaljon.
Előzmény: onobody (92)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.05 0 0 93
Kedves Kopancsi! A Holddal való kertészkedésrol...egy kicsit elmaradtam a válasszal. Tehát, ami muködik: vannak un. virág, gyümölcs, gyökér, levél napok. Ezt tudod, gondolom. A lényeg, hogy az egyes növényeket azokon a napokon vessük, amikor annak a napja van, amiért termesztjük oket. Magyarul a sóskát a leveléért termesztjük. Tehát akkor vessük és akkor szedjük le, amikor a naptár szerint un. levélnap van. Mi a borsóval kísérleteztünk. Egymás után vetettük, pár nap eltéréssel gyümölcs és más napokon is. Sokkal több termést hozott és sokkal jobban viselte az a növény a szárazságot, amelyiket gyümölcs napon vetettünk. A sárgarépát gyökér napon szedtuk fel osszel és sokkal jobban tudtuk tárolni, mint társait.
Előzmény: Törölt nick (77)
onobody Creative Commons License 2000.09.05 0 0 92
Haha , Barnetto , hangulatosnak tünik.
Biztosan jol szorakoztatok.
Nálunk is esett , de azért ennyi nem volt.
Ma délután viszont eláztam rendesen.
Mi szombaton steakot sütöttünk.
Nagyon finom lett. Nyomtuk a faszénre
a rozmaringot meg a zsályát.
Eso szerencsére nem esett közben .

Üdv Onobody

Előzmény: barnetto (91)
barnetto Creative Commons License 2000.09.04 0 0 91
Sziasztok!
A hétvégén több mint 100 mm eso esett nálunk Mezotúron.
Péntekre bográcslecsót terveztünk, de szakadt az eso. Foztetek már bográcsban lecsót úgy, hogy végig esernyot kell fölé tartani? Lefedni ugye nem lehet, mert az nem az igazi. Kandi kamerás musor volt, de megcsináltuk. Ja és volt hozzá pántos fejesernyonk. Mire kész lett, a kávéspohár megtelt esovel.
Ma reggel borítottuk ki a talicskát, nem sok kellett volna, hogy csurig legyen. Jó kiadós eso volt, örülök neki, a jósok további esoket ígérnek. De jó lett volna a nyáron csak néha 1 ilyen!
barnetto
onobody Creative Commons License 2000.09.04 0 0 90
Hüha Frint , ez megint kitört.
És ahogy olvasom , mi történt ,
szerintem az életbe nem birják elfojtani.
Na , majd egyszer csak kifogy.

Ujra virágzik a levendulám, és a zsályám,
remélem ez azt jelenti hosszu enyhe ösz
lesz.

Üdv Onobody

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!