Keresés

Részletes keresés

swordmanus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 908
Csillagos ötös!
Ez szuper volt.
Előzmény: groovejet (905)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 907

Az a kényelmes, amit próbáltunk, az (nem véletlenül) a 15 év garanciás volt, abból is a "jobbik", amiben sűrűbbek a rugók. Az összes többi megintcsak rossz volt, nagyon puha meg némelyik gagyi is.

Előzmény: paljoc (906)
paljoc Creative Commons License 2009.01.14 0 0 906

Vigyázat, mert a Yisk-nek három féle besorolású matracai vannak:

szar, de olcsó/basic/

Jó, közepes áron/gold/

Drága és nagyon jó 15 év garival/exclusive/

 

Valószínűleg nem csak a nevükben különböznek egymástól. A rugós BASIC matracát már a boltban is hipergagyinak találtam, viszont 10 ezer ft volt. Tán kisgyereknek megfelelő lehet...???

Előzmény: Dr.Mat.Rac (904)
groovejet Creative Commons License 2009.01.14 0 0 905
a szalmazsák elkészítését szívesen vállalom számodra, van itthon jó pár bála. te mondhatod meg, hogy miből kéred: búza, árpa, rozs, de a felső réteg készülhet lucernából. garantáltan jó megoldás, 100%-ban természetes anyagokból, Móni (a lovunk) ajánlásával. Ő öt éve ezen alszik, de még soha nem panaszkodott volna nyak, gerinc, láb, vese, máj, epepanaszokra. csak most, csak ma, csak neked!
Előzmény: Dr.Mat.Rac (904)
Dr.Mat.Rac Creative Commons License 2009.01.14 0 0 904

Olcsó matracnak híg a leve!

A YISK matrac helyett inkább vettem volna szalmazsákot!

Dédszülők még a donkanyar idején abban aludtak,és az is jó volt.

Nagyon rossz tapasztalatom van az OLCSÓ yisk matracról, én lebeszélek róla mindenkit.

1 hónap használat után,szinte belerokkantam.

Fáradtan kelek, fáj a nyakam, a derekam, alig tudok megfordulni éjjel az ágyban amíóta yisk matracon alszom.

Most azon gondolkodom hogy mit tegyek vigyem vissza,de mit vegyek helyette?

 

 

groovejet Creative Commons License 2009.01.14 0 0 903
Helló!

Valakinek tapasztalata ezzel az ágyráccsal kapcsolatban:

IKEA

vagy egyéb ikeás ágyrácsokkal?

Mennyire jó minőségűek ezek?
paljoc Creative Commons License 2009.01.14 0 0 902

Naugye! Nem kell rögtön a legdrágább kategóriával foglalkozni. Nekem is ez volt rögtön a meglátásom, mikor a szakkereskedésekben egyből ilyen 60 ezer ft-os kategóriát mutogattak 90x200-as méretnél.

Ez a "kereskedőpszichológusmarketinges" szöveg, hogy az egészségemen ne spróroljak, meg majd így meg úgy lesz a hátam nálam nem talált célba. /90 éves nagynyám világ életében gödrös ágyban aludt, mikor már nagyon mély volt, tett egy párnát a gödörbe......és a lábai fájnak, nem a dereka :-)))/

Persze ha valakinek gerincbántalmai vannak, akkor nem árt egy jó ortopédikus matrac, de abból is találnék 30 ezer alatt megfelelőt, ebben biztos vagyok!

 

Nem mintha nem tudtam volna megvenni, de mikor alaposan körbejártam a témát, arra a következtetésre jutottam, hogy bepróbálkozom olcsóbb kategóriával és eddig ez bejött. Azt meg hogyha 5 év múlva ki kell esetleg dobni, pontosan lesz..om! :-)))

De ha csak egy évet bír ki, akkor sem emiatt fogok infarktust kapni.

 

Kocsiból is hiába ajánlják, hogy vegyek új mercit vagy audit, mert az a legjobb, ha tökéletesen elégegedett vagyok egy töredékébe kerülő használt olasz verdával is immáron 5 éve! :-)))

 

Persze ettől még meg lehet venni a legdrágábbat, legjobbat, de nem biztos hogy nagyobb megelégedéssel használja az ember, mint az általad említett Jysk-es terméket.

Előzmény: Ariadne12 (901)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 901
Na lehet egyedül járok csak erre. :) De azért folytattam a tesztet, és a Jysk matraca kifejezetten jó! A zsákrugósokból a legjobb fajta kifejezetten nagyon kényelmes, éppen valamivel puhább, mint a cardós, és feleannyiba kerül. Ebben is van mindenféle kókusz meg ilyesmi, és érezhetően jobb minőségű, sűrűbb szivacs van a tetején.
Előzmény: Ariadne12 (899)
Balazs69 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 900

Szia SZRO!

 

Én egy Visco 160*200-as matracon alszom, ami a Konfortól van! Szerintem ez a legjobb, mert 6 cm -es memori habbal rendelkezik, s tökéletes felfekvést nyújt! Nekem a hátammal voltak gondok, de amióta megvan nagyon jól tudok pihenni!

Az ára 109.800 Ft volt, ami szerintem nagyon kedvező ár volt!A Passion állítólag kényelemben még jobb, mert zsákrúgózat is van a memori hab alatt, de az ára egy kicsivel drágább. Szerintem nézd meg a honlapjukat, érdemes!

Előzmény: szro (897)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 899

Na megvan a Matratex honlapja, valami szlovák cég. Ez biztató, nálam előny, ha nem kicsi kínaiak vagy indiai gyerekmunkások készítik a világ túlsó felén...

http://www.matratex.sk/?module=matrace&pid=2410

 

A Rottex meg Cardo itthon készül, ha jól láttam, az Ikeás már nem hinném.

 

Előzmény: Ariadne12 (898)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 898

No a Cardo után leteszteltük az Ikeás matracokat is. Röviden: borzalom... Rettentően puha mindegyik rugósmatracuk, olyan érzés, mintha elnyelne, nagyon nem tetszett egyik sem. Nagy csalódás volt, sokkal jobbra számítottunk.

Lehet, hogy hiba volt a Cardóval kezdeni, az ott próbált 10-12 matracból legalább 5 nagyságrendekkel kényelmesebb volt, mint az Ikeások. Egyelőre próbálkozunk barátkozni a gondolattal, hogy lehet 240-et kell rászánnunk. Uff...

 

Bár még a Billerbecknek, a Jyskes matracnak és a Rottexnek adunk egy esélyt.

Meg láttam itt http://www.matrackiraly.hu/index.php?mod=lista&lista=2&id=80 egy Matratex nevű márkát, ezt ismeri valaki tapasztalatból? Jól néz ki a kép alapján. Az Ikeások is abban különböztek a Cardóstól, hogy vékonyabb, nagyobb átmérőjű rugók voltak bennük, és főleg egy szál puha szivacs a két oldalukon és viszlát. A Cardónál meg még plusz több réteg különböző szivacs meg kókusz meg ilyen izék, szerintem attól volt kényelmesebb. 

szro Creative Commons License 2009.01.11 0 0 897

Sziasztok!

Az utolsó irományom óta több boltban is voltunk matracot nézni és próbálni. A korábbi kiszemeltjeink listája meg bővült. A listán a következő: Konfortól a Passion meg a Visco, a Linea Naturától a Memofit Super és a Best Dreamtől a Luxory Memory.

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Lineás ill. Best Dreames matracokról, illetve a fent említett típusaikról?

 

paljoc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 896

Nálunk 180x200 a méret, de szintkülönbséggel a közepén! /6cm/ :-)))

 

Amúgy igazad volt, a pur-kókusz matracot tényleg csak a nagyobb viszonteladóinak gyártja a rottex és semmilyen felvilágosítást nem adott érdeklődésemre  a tatabányai mintabolt! :-(

Mindettől független tök kényelmes, de hogy meddig fog tartani passz!

De ugyanúgy harmincas PUR habból van, mint szakboltban kapható társai és kókuszréteggel együtt került annyiba mint ez:

 

http://www.matracos.hu/matracok/vakuum_matracok/rottex_vakuum_normal_matrac.html

Előzmény: swordmanus (895)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 895
módosítom: általában az emberek nagyobb franciaágyméretet választanak, de akiket említettem, azok semmiképp sem választják. Egyébként tényleg a kamaszok és szinglik kedvence ez a méret.
Előzmény: swordmanus (894)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 894
140x200: olyan romantikus:-D
Hanem a szoba mérete miatt kényszerű a választás, akkor vagy fiataléok szokták venni, vagy olyanok, akik általába egyedül alszanak, de előforsulhat, hogy alkalmanként ketten.
Azok nem szokták választani (jellemzően idősek), akik úgy szeretnek egymás mellett aludni, hogy olyan érzés legyen, mintha egyedül aludna, mert a hálótárs már inkább zavaró tényező, mint kellemes élmény.
Előzmény: paljoc (891)
swordmanus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 893
Szia!
Járt utat járatlanért...
Többit tudod.
Előzmény: A d a m (892)
A d a m Creative Commons License 2009.01.11 0 0 892
Sziasztok,

kb 2 éve vettem egy Bayer Neutralizer Memory matracot gerincproblémáim (gerincferdülés, néha derék fájás) miatt hosszas keresgélés, fórum olvasgatás, próbálgatás után. Meg voltam vele elégedve, de sajnos csak kb. fél évig volt alkalmam azon aludni, aztán elkerült tőlem. Most újra matracot fogok vásárolni, és hajlok afelé, hogy megvegyem megint azt ami már bevált, de azért azóta már biztos jött ki sok újdonság, jobbnál jobb csodamatracok, ezügyben kérném a véleményeteket, esetleg ajánlásotokat kipróbált, és jól bevált keményebb, de ugyanakkor még oldalt fekve is kényelmes (inkább nem rugós) matracokról. Az ár annyira nem mérvadó, de azért nem a fél millás kategóriában keresgélek.. :-P

Köszi, és szép napot!
Ádám
paljoc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 891

Hali!

 

A 90x200-as méret kijön 20-ból is. De csak akkor, ha a legegyszerűbb mezei 90x200-as 10cm-es szivacsot megveszed valamelyik bevásárlóban és hozzá a Jysk-ben az 5 cm-es Wellpur memoryt 11-ért, ha van még! :-) 

De a korrektség kedvéért, ill. mielőtt valaki megszólna hogy felelőtlenül adok tanácsot/infot, hosszú távú tapasztalatokat tartósságról stb. nem tudok mondani csak annyit, ez az összeállítás per pillanat tökéletesen kényelmes mind nekem, mind a feleségemnek/ő alszik rajta amúgy/ ill. összehasonlítva az általam használt rottex-es PUR-Kókusz matraccal párosított Wellpurral, ez utóbbi szintén tökéletes, de kicsit puhább, rugalmasabb érzést ad. Ez érthető is, hisz ez mégiscsak egy "rendes matrac" és 21cm vastag! Viszont ez már árban 35-re jön ki!/24+11/

 

Amúgy a 140x200-as méret érdekes, "merugye" egynek sok, kettőnek meg kevés, szvsz! :-)

 

Vivalancia:-)

Előzmény: Cuoresportivo (890)
Cuoresportivo Creative Commons License 2009.01.10 0 0 890
Viszonylag hosszas fontolgatás után a gerincbajommal ez a memorys megoldás tűnik legjobbnak. Mekkora jön ki 25k-ból? Nekem 140*200 kéne.
Előzmény: paljoc (856)
paljoc Creative Commons License 2009.01.09 0 0 889
Sajnos nem tudom. Én földön alszom a matracon, oda az Auchan-ban néztem hétezerért ágyrácsot,  még nem vettem meg, de nem is nagyon hiányzik! :-)
Előzmény: groovejet (888)
groovejet Creative Commons License 2009.01.08 0 0 888
szia!

bocs, de van a környékünkön egy jysk áruház, de én még nem voltam ott.

lehet ehhez hasonlító ágyrácsot kapni?

ikea
Előzmény: paljoc (887)
paljoc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 887

Nem akarok megint a Jysk-kel jönni, de én az ott vásárolt 500ft os szivacsmatracot ennek tudatában akkor inkább kidobom évente! /mellesleg hihetetlen kényelmes/

Mondjuk a memorys drága ehhez! :-)

 

Előzmény: Zaza33 (886)
Zaza33 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 886
Szia! Igen, neked szántam, bocs, hogy nem jeleztem.
Szóval akkor egy matracvédővel aminek a sarkai rögzíthetők, tuti lesz. Köszi!!

Még egy kérdés, most már mindenkinek:

Ezt olvastam a neten: "Mert a nem tisztított kispárna súlyának 10 százalékát egy év után atkaürülék teszi ki." Szóval a kérdés, hogy ennek elkerülése érdekében, hogyan tisztítható pl. egy klasszikus párna alakú memory párna? (apró memory hab darabokkal töltött)
Előzmény: paljoc (885)
paljoc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 885

Ha nekem szól a kérdés, akkor nálam a következő történt:

 

A 90x200-as matracra pontosan ráterítettem az ugyanekkora méretű memory fedőmatracot. Erre került a gumis frottír lepedő, aminek szegélye körben az alsó matrac majdnem aljáig ér és ráfeszül az egészre. Semmit nem mozdul el a fedőmatrac, huzatának anyaga amúgyis valami veszettül tapadós anyagból van. Tehát röviden a válasz:sehogy! :-)

 

Előzmény: Zaza33 (884)
Zaza33 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 884
Hello!
Ezeket a fedőmatracokat hogyan kell rögzíteni?
paljoc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 883

 "Mo.-on az a baj, hogy a sok multi a gagyi termékeit akarja eladni úgy hogy a rendes kereskedőket kiszorítja a piacról!"

 

1./Ez nem Mo.-i sajátosság! Vagy úgy gondolod csak nálunk van IKEA meg Jysk????

 

2./Ez így teljesen nem igaz! Pl. a Rottex, mint rendes magyar matracgyár és kereskedés gyárt az Auchan, mint multi számára alacsonyabb minőségű matracokat, olyanokat, melyeket nem is forgalmaz saját mintaboltjában. És nem hiszem, hogy ezért kergetni kellett volna őket, hogy megtegyék!

 

Az Ikea és Jysk összehasonlítása pedig, az itteni témához kapcsolódóan igenis helyénvaló. Mindkettő skandináv multicég saját márkás termékekkel! Ennyit írtam! Nem állítottam köztük sorrendet melyik jobb, melyik nem, melyik régebbi stb...

 

 

Előzmény: Balazs69 (881)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 882
Az Ikea mitől inkább szakkereskedő, mint a Jysk? Szerintem egyik sem az... ;)
Előzmény: Balazs69 (881)
Balazs69 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 881
Szerintem a Jysk-ket ne hasonlítsuk össze az IKEA-val, mert olyan érzésem támad mintha Trabantot akarnánk a BMV-hez hasonlítani! Különben is nagyon sok szakkereskedő kínál matracokat, s ott legalább rendes tájékoztatást is kap az érdeklődő. Mo.-on az a baj, hogy a sok multi a gagyi termékeit akarja eladni úgy hogy a rendes kereskedőket kiszorítja a piacról! (Pl. Tesco, Metro, Jysk stb.)
Előzmény: paljoc (880)
paljoc Creative Commons License 2009.01.07 0 0 880

Szerintem sem kell a Jysk-et egyből leírni, szerintem ez olyasmi, mint az IKEA. Évtizedek óta működő skandináv  cég! Sajátmárkás termékeit még be is kategorizálja:

 

Basic: alap minőség olcsón

Plus:  Jó minőség "középárfolyamon"

Gold: exclusive minőség drágábban

 

Mindenki válogathat kedve, igénye, pénztárcája szerint!

 

Semmiképp sem tudnám-én legalábbis- a teszkópárizsihoz hasonlítani! :-)))

 

De nézd meg a többit is, amiket írtál, ha van rá lehetőséged!!!

 

Mindamellett, mint az előzőekben olvashattad, én egy gyengébb minőségű PUR-Kókusz matracot vettem és tettem rá egy 5 cm-es Jyskben 11000-ért vett Wellpur fedőmatracot. Nekem nagyon jól szuperál!

 

Azt, hogy mennyiről van leárazva a Jysk-es matrac /50% szokott lenni/, azzal ne törődj. A matrac annyiba kerül, amit kifizetsz érte, az áthúzott ár lótya reklámfogás. Sosem került annyiba! :-)

Előzmény: Ariadne12 (878)
Balazs69 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 879
Szerintem néz körül a http://www.konfor.hu/ honlapon is! Ők is árulnak rugós matracokat!
Előzmény: Ariadne12 (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!