Keresés

Részletes keresés

Evicke2 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4495

maglisztek is okozhatnak hasmenést.

Előzmény: noszkovonye (4493)
Pamina Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4494

Nekem a zsírral nem szokott gondom lenni. A zöldségek magas rosttartalma, pláne ha előtte nem etettek túl sokat belőlük, talán okozhatják. A xilitből viszont már egy kanálkányitól is bajom szokott lenni, azért írtam rögtön első körben.

De majd biztos jönnek nálam okosabbak is, esetleg még itt is megkérdezheted, ha fent vagy facebookon:

https://www.facebook.com/Paleo.Hedonistaknak.001?fref=ts

Előzmény: noszkovonye (4493)
noszkovonye Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4493

Kösz a gyors választ!

 

Vettünk xilitet pár hete, de nem használjuk minden ételhez, és nem is minden nap, meg előtte is voltak tüneteink, ezért nem gyanusítom.

Amint elfogy a szalonna meg a tepertő, megnézzük lesz-e valami változás. Vagy a túl sok zsírt, vagy a túl sok zöldséget gyanítjuk, szerinted?

Előzmény: Pamina (4492)
Pamina Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4492

Szia, nekem ezt a xilit képes előidézni, nem lehet, hogy ti is olyan ételeket ettetek, amelyek xilittel van édesítve?

Előzmény: noszkovonye (4491)
noszkovonye Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4491

Sziasztok!

 

Én és a barátnőm is elkezdtük a paleolit táplálkozást és mindkettőnknek elkezdett menni a hasa, nem súlyosan, inkább a kellemetlen kategóriába sorolom.

Olvastam, hogy átállás kérdése, pár nap. November és december tájékán kezdtük, azóta se változott a helyzet, inkább enyhén rosszabb lett. Tapasztalt bárki ilyesmit?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 4490

Sziasztok :)

Szeretném megosztani a paleós receptgyűjtő oldalam (szénhidrátszegények, szigorú keto-paleok és olcsók): http://keto.hu


Csináltam mostanában rá egy csomó szűrési feltételt, ami 500+ recept közt szűr már :)

tyúkanyó48 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 4489

 

Ja, értem, azt hittem, talán nem találsz őrleményt, a velő még szerintem jobb is, amit kaptál, biztos finom :).

Hátha idén már termőre fordulnak azok a  fránya bokrok :).

Előzmény: Evicke2 (4488)
Evicke2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 4488

az őrlemény?? :-) az nem érdekelt eddig sem, az elég sok helyen vehetek, most meg kaptam egy kis üveg homoktövis-velőt is.

a bogyókat eszegetném nyersen, de a leginkább a saját bokraim termésének örülnék, hogy ne feleslegesen foglalják az egyre több helyet....

Előzmény: tyúkanyó48 (4487)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 4487

 

Érdekel még a homoktövis őrlemény téma?

Előzmény: Evicke2 (4466)
Evicke2 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4486

jó, akkor te egyed.

mézhez nagyon ritkán juthatott hozzá ősünk, ugyanis 1. fel kellett kutatni kaptárat vagymit, 2. likvidálni kellett a méhcsaládot, ami nem egy könnyű móka. ma meg fogod a mézesüveget, és lazán betolod a többszörösét ennek, még ha "icipici" is az a mennyiség egy-egy alkalommal. amellett teljesen szükségtelen, semmi haszna, ahogy bármilyen édesítésnek sem.

a régi gyümölcsök cukortartalma a közelében nem volt a mai összes gyümölcsnek, beleértve a bogyósakat is. kivéve talán amit mi is az erdőben szedünk össze, aminek elég kicsi az esélye....

Előzmény: H_G (4484)
H_G Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4485

"Stud­ies going back more than forty years have shown that nat­u­rally oc­cur­ring sug­ars in fruits and veg­eta­bles are ben­e­fi­cial to health and do not pro­mote weight gain. Tra­di­tional cul­tures like the Hadza of north-cen­tral Tan­za­nia and the Kuna of Panama ob­tain a large per­cent­age of their total calo­ries from foods that are high in nat­ural sug­ars, such as fruit, starchy tu­bers, and honey. Yet they are re­mark­ably lean, fit, and free of mod­ern dis­ease.

 
How­ever, ex­cess re­fined sugar—in the form of table sugar and high-fruc­tose corn syrup—is a dif­fer­ent story. Added sug­ars are harm­ful pri­mar­ily be­cause they pro­mote overeat­ing and weight gain."

 

Chris Kresser: Your Personal Paleo Code

H_G Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4484

Neked lehet, nekem nem tilosak :) Az ősember egyértelműen fogyasztotta ezeket, ahogy a mai természeti népek is. (Fennmaradtak Észak-Afrikában mézgyűjtést ábrázoló barlangrajzok, a szárított bogyók pedig szinte az egyetlen forrása lehettek a legtöbb vitaminnak és antioxidánsnak a jégkorszaki teleken át.)

Előzmény: Evicke2 (4483)
Evicke2 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4483

a méz is tilos, mert egy az egyben cukor, azaz gyors CH, ahogy az aszalt gyümölcsök is.

persze valóban nem az ÁBSZ miatt rossz ez.

Előzmény: H_G (4481)
Evicke2 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4482

TCS-hoz NEM érdemes elmenni, nagyon nem!
Amit ő paleó-ketogén diétának tart, az nem más, mint egyoldalú fehérjediéta, ami rendkívül káros. Tilt minden CH-ot, még zöldséget is csak minimálisat enged, vitaminokat semmit, mindennek egyenes következménye a fehérjemérgezéses tünetek, ásványianyag-hiány stb. 

Ha nem javul a beteg, vagy rosszabbodik az állapota, az nem érdekli, nem foglalkozik vele tovább, mert biztos melléevett... :-S

A paleó-mozgalom szégyene ez az ember, orvosi kamarából is már régen kirúgták....

Előzmény: sewage (4480)
H_G Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4481

Szerintem az utóbbihoz nincs köze a cukornak. (Akkor a méz is tilos lenne meg a többi természetes koncentrált cukorforrás, mint az aszalt datolya és társai.)

Előzmény: sewage (4480)
sewage Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4480

Hello!

Két dolgot szeretnék kérdezni.

Az egyik,hogy a cukor /pl. kristálycukor/  "csak" a metabolius szindróma miatt tiltott a paleoban,vagy egyéb okok miatt is. /áteresztő bél stb./

A másik az lenne,hogy mi a véleményetek Dr.Tóth Csabáról?  Igaz-e amit írnak róla a neten,vagy azért mégis érdemes elmenni hozzá?

Előre is kösz.

Qn3ds Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4479
H_G Creative Commons License 2015.01.01 0 0 4478

És ha sikerülne begyűjtened mindazt, amit a medve eszik a vadonban -- lazacot, szarvashúst, gombát, málnát, áfonyát, mézet -- abból egy nagyon is pompás paleó napot csaphatnál... Ahogy az északon élő indiánok is pont ezeket ették még 150 évvel ezelőtt is. Ha friss kókuszod van, jamgyökér, kesudió és egy fincsi hal az Indiai-óceánból, azokból szintúgy. Szóval nem is értem, hogy ez a cikk mit cáfolna tulajdonképpen (szerintem ők maguk sem), mert amiket emlegetnek, hogy ezt ették és nem a paleót, az mind paleó.

 

Az igaz, hogy az egyes paleó guruk szoktak adni ajánlásokat a makrotápanyagok arányára, de ezek mind a paleón belül létező részhalmazok; el is térnek aszerint, hogy melyiküket olvasod, és egyikük sem állítja, hogy csak ezek pontos betartása lenne paleó. Szükség azért van rájuk, mert a modern paleó-evő, aki túlnyomórészt szupermarketből kell, hogy beszerezze a hozzávalókat, könnyen összeállíthat olyan természetellenes arányokat, amilyeneket mezőgazdaság nélkül lehetetlen. Ha a mai ember hagyja magát, minden egyes napon annyi szénhidrátot tukmálnak rá, amyennyit az ősember évente 4-5 napon át evett legfeljebb az őszi bogyóéréskor; de természetellenes mennyiségű fehérjét is be lehet vinni a testépítőknek való izolált micsodákkal és így tovább.

 

Amúgy a hülyeségeket nyilatkozó tudós, ha követed a linkeket, kiderül, hogy "Dr. Ken Sayers, a postdoctoral researcher at the Language Research Center of Georgia State." Szóval egy fiatal nyelvész, aki a kompetenciáján kívülre kalandozott.

  

 

Előzmény: grizabella (4477)
grizabella Creative Commons License 2015.01.01 0 0 4477

Rossz címet adtak a cikknek. Mert tartalmilag inkább alátámasztja a paleót, csak figyelmesen kell olvasni, meg tovább kell gondolni. (meg elnézően kell kezelni a korábban említett színvonaltalanságot)

 

Merthogy azt írják, az ősember mindent megevett, amit talált, nemcsak húst és zöldséget.

 

1. A paleósok sem csak húst és zöldséget esznek, hanem gyümölcsöt, olajos magvakat, tojást is.

2. És nyilván ezek azok, amit az ősember megtalált, nem a finomított liszt, cukor, ömlesztett sajt, zacskós leves.

3. Persze van egy minimális differencia, pl. az ősember megette a bogarakat, lárvákat, rovarokat, de tiltani ezeket sem tiltja a paleó, egyszerűen nem illenek bele az étkezési kultúránkba, és megvagyunk nélkülük. És nyilván megette az emberhúst is, de azt meg a Btk. tiltja, tehát inkább nem taglalom.   :-)

Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4476

egyébként tudod, az úgy van, hogy ha kipróbálunk valamit és nagyon beválik hosszú évek során, akkor már nagyon könnyű hinni benne. 

ez van, még akkor is, ha te nevetsz rajta.

Előzmény: Re:barbara (4474)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4475

akkor ez bejött.

ennyi? a provokáció volt a célod? 

vagy esetleg te is kipróbáltad? ha igen, mik a tapasztalataid?

Előzmény: Re:barbara (4474)
Re:barbara Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4474

Előre borítékoltam a hívők feldemhedését... :)))))

 

Hat hét hit, és hat. :)

 

 

H_G Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4473

Gondoltam, hogy színvonaltalan lesz, de azt azért nem, hogy ennyire.

 

Előzmény: sz332 (4471)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4472

bullshit

Előzmény: Re:barbara (4470)
sz332 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4471

Elég sok problémával küzd ez a cikk...

Előzmény: Re:barbara (4470)
Re:barbara Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4470

Semmi alapja nincs a peleo diétának

Azt akarja enni, amit az ősember? Akkor ne a trendi diéta útmutatását kövesse, hanem nézze meg, mit eszik a disznó. Tovább »

forrás: Index.hu

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4469

Boldog karácsonyt Mindenkinek!

sz332 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4468

Szedtek-e vitamint? Ha igen, akkor mit, milyen mennyiségben?

Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4467

jaaaa, hogy azt akartad, hogy én tegyem publikussá a mailcímemet??

hát csak gondoltam, előbb te megteszed, mert mégiscsak úgy illik, hogy én írjak rád, ha már egyszer engem érdekel(t volna) a dolog, ne te írkálj...

de akkor miért nem ezt írod, meg azt kerek perec, hogy nem akarsz semmit se eladni nekem, és miért jössz a "forró kásával"??? :-D helyette kérdezgetlek itt napok óta és én találjam ki, mit (nem) akarsz??? 

 

ú r i s t e n.....

Előzmény: Evicke2 (4466)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4466

nem érdekel már a biznisz, csak kíváncsi lennék, mégis milyen "elérhetőségeidről" beszélsz, linkeld már ide. mert én ezt látom:
http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1285819

 

amúgy egy anonim fórumoldalon te a telefonszámodat is meg szoktad adni vagy milyen "elérhetőségedre" gondolsz? :-)))

Előzmény: Wassernyolcas (4464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!