Keresés

Részletes keresés

sandor1027 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 4161

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=119016140&t=9078192

 

Zoli már három éves lett!

Nagyon-nagyon vágyik már egy „menyasszonyra”

Fajtiszta drótos, a szülei törzskönyvezettek.

Szívesen megismerkedne egy hasonló adottságú drótszőrűtacskó lánnyal.

’Egy utód reményében!

Email címem publikus.

Babetta72 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 4160

Pár kép a kisasszonyról és az új kedvencünkről a borsóhéjról! :)



angel12 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 4159

Nagyon helyes Katica :) Hetvegen mi is turaztunk luxenburgban, 8,5 km lett a vege es Vacak jol birta...buszke is vagyok ra ;) (elso alkalom volt)

Előzmény: trc (4158)
trc Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4158

A képek lemaradtak....

trc Creative Commons License 2014.06.12 0 0 4157

Sziasztok! Az első tacsink nem is volt igazán fajtatiszta, Pesten jártunk és az Erzsébet hídon szedtem össze, mert az autók között akart átmenni egyik oldalról a másikra (kölyök volt még, az állatorvos szerint 6 hónapos)...megálltam, félénk volt, egy párizsi szelettel sikerült az autóba csalogatni (volt dudálás bőven). Ő 15 éves koráig élt velünk (valami törpe tacsi és egyéb kistestű keveréke lehetett, mivel küllemre, színezetre tacskónak nézett ki, azonban kicsit hosszabb volt a lába és rövidebb a teste). Okos,gyorsan tanuló kutyó volt és végig hűséges társ (még a Zemplén 50km-es teljesítménytúrát is végig gyalogolta velem). 3 éve halt meg szegényke, már szinte mindenhol ezüst volt a szőre, ahol eredetileg cser volt (fekete-cser volt eredetileg). Sok mindenre megtanítottuk egymást az évek alatt, így mikor elment, nem akartunk egy ideig új kutyát. Ez év elején érett meg a gondolat a családban, hogy jó lenne ismét egy tacskó. Sokat nézelődtem, hogy honnan, miként (itt is olvasgattam), végül egy szimpatikus családra esett a választás. Nekik először egy standard szuka volt, de nem akarták ivartalaníttatni, így 2 éves kora előtt vásároltak egy idősebb (3 éves) standard kant is (messziről, hogy nehogy gond legyen). Mindkettő rövid szőrű fekete-cser színű. Mikor összeszoktak, jöhettek a kölykök...Láttam az apát, az anyát és az egész almot is, csodálatosak voltak, nehéz volt dönteni, végül a kiskutya választott minket (titkon reménykedtem is ebben). Most a kislány 4 hónapos, gyönyörű és tanulékony, mint az elődje (bár kicsit makacsabb). Sokat rosszalkodik (nagyon sokat) és gyakran jön velem vad terepekre (hetente 3-szor-4-szer, ha időm engedi) túrázni. Ezt szereti a legjobban. Futni, ásni, keresni...stb. Már 3 hete szobatiszta és semmilyen nevelés nem okoz gondot (igaz, hogy kell türelem is hozzá). Így 4 hónapos korára megy a behívás, a marad, a fujj és az ül parancs. Érdeklődő, játékos, barátságos az emberekkel és más kutyákkal is (bár némelyiknek kicsit sok az a rohangászás, amit Ő művel). Az Ő neve is Katica lett (mivel annyira hasonlít az elődjére...temperamentumban is).

Néhány kép (a kezdetektől):

Babetta72 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 4156

Mind a két pofa megtalálható nálunk is :D az utóbbit néha követi egy jó órás "nem nézek rátok elhagyom magam" hiszti! Aztán meg csörög valami zacsi azt hisszük jön a juti, egyből felébredünk! :)

angel12 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 4155

"en miert nem kaphatok finom husit???"

angel12 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 4154

A kedvenc helyem...avagy a fejunkre nott a kutya :)

Qkorica Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4153

Előzmény: Qkorica (4152)
Qkorica Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4152

Martinka fele a Simararing leágazás környékén 2 törpe tacskó "bandázik" napok óta, egy anya és kb 7-8 hónapos fia. Enni, inni minden nap adok nekik, egy üres telken húzták meg magukat, de igen jó lenne ha valaki be tudná fogadni ezt a 2 bokáig érő óriást. Kicsit bizalmatlanok, félnek, de ennivalóval motiválhatóak, engem már nagyjából megismernek. Teljesen esélytelen, hogy kevés időre is befogadjam őket az 5 kutya mellé, ezért a víz és ennivaló a maximum amit tudok nekik adni. Igazából nem zavarnak senkit, de mint mindenhol ott is vannak "rendes" emberek, ezért minél hamarabb megoldást kellene találni az elhelyezésükre. Elérhettek itt vagy a 70/545 33 53-as tel.számon. A megosztásokért, és agyalásokért előre is köszi.

Előzmény: boksz (4141)
GPS Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4151

 

A Rudika füle is kopott - pláne, hogy az övé olyan volt mint ha puha bársonyból lett volna - inkább pihe volt az a fülén, mint szőr.

 

Ha egyenletesen és nem foltokban kopik - akkor szerintem semmi baj nincs ezzel.

Ilyenek :-)))

.

Előzmény: angel12 (4144)
Babetta72 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4150

Zsebinek ugyanilyen a füle csak kisebb felületen! Szerintem az a rész így használódik, majd regenerálódik! Szerintem csak akkor menj dokihoz ha gyorsan terjed.

Előzmény: angel12 (4144)
Qkorica Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4149

És én keszek a fuvaros!

Előzmény: chabie (4148)
chabie Creative Commons License 2014.05.31 0 0 4148

A miénk innen van! 7 éves törpetacskó és nem kellett fizetni érte! Sőt,el is hozták házhoz!   http://www.futrinkautca.hu/

Előzmény: boksz (4135)
-carcass- Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4147

Nekünk volt ilyesmi - kár hogy rossz a fotó...

Kihullott a szőre, aztán megint kinőtt.

Én nem különösebben foglalkoztam vele - nem 1x megtörtént már.

Őkelme él és virul - mostanában macska híján az eresz alatti fecskefészkek lakóit ugatja unalmában, ami kimondottan idegesítő, mert ha nem szólok rá, akkor nem hagyja abba...

Előzmény: angel12 (4144)
angel12 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4146

Sajnos mindketto es terjed is, most vettem eszre hogy mar a ful kulso felen is latszik kicsit. Ugyhogy holnap irany a doki!

Előzmény: ncsk (4145)
ncsk Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4145

Nem lehet, hogy belelógott valamibe, amire kicsit allergiás, aztán kihullott? Csak az egyik füle, vagy mindkettő? Ha mindkettő, akkor az előbbi ötletem kilőve. 

Előzmény: angel12 (4144)
angel12 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4144

 

Igy nez ki Vacak fule. Otlet? Tapasztalat?  :(

angel12 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4143

Sziasztok, Vacaknak kikopott a szor a fulen, a belso oldalon alul. Ez normalis, vagy esetleg valami betegseg lehet? Koszi

Babetta72 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4142


Citrom hiszti

 


Kis helyen is elfér....



A szomszéd tűzijátékot nem szeretjük de nagyon nem!!


Egy fáradt nap utáni elmélkedés!


Ablakon keresztül mind ketten! :D

boksz Creative Commons License 2014.05.22 0 0 4141

Köszönöm :)

Előzmény: Babetta72 (4140)
Babetta72 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 4140

Én tőle vettem, hivatkozz rám, Zsebi gazdája! :) Nem tudom hogy most van e neki. De ha van jó alom lesz, Kiskunfélegyháza környéke.

 

nulla hathetven 3.9.1.6.5.7.7.

Előzmény: boksz (4139)
boksz Creative Commons License 2014.05.21 0 0 4139

Köszi, megfogadom.

Most akkor az lenne a következő, hogy fel kellene kutatni egy családot aki tudna eladni törpe fiú tacsit....

Sok a hirdetés.....

Esetleg itt a fórumon valaki ? 

Előzmény: GPS (4138)
GPS Creative Commons License 2014.05.21 0 0 4138

 

Én azt tanácsolom neked (Figyelem: ez magánvélemény) - hogy kizárólag csak családtól vegyél kiskutyát.

 

Kerüld a tenyésztőket - még akkor is, ha esküdöznek hogy ők bezzeg nem "szaporítók" - akik ellen ők is tűzzel-vassal harcolnak.

 

Az utóbbi években volt szerencsém nagyon sok igen jómódú kutyással együtt töltsem a nyaramat - és itt a "jómódúság" ott játszik be, hogy ők megtehetik, hogy kizárólag csak neves, díjnyertes, híres tenyésztőktől és kenelekből vegyék a "pedigrést" - nem egyszer sok-sok százezer Ft -os árban.

 

Na, ezzel nem is lenne semmi baj - csakhogy: végighallgatva a sztorijukat, szinte egytől-egyig mind belefutott az évek alatt olyan kutya-betegségekbe, hogy csak ámultam, hogy ilyen kutyánál is előfordul.

 

Kezdve a szembetegségektől (nagyon gyakori) egész a vese, szív, gerinc, imun meg még az egyéb, legváltozatosabb betegségekig - amik rendszerint úgy 4-6 éves korban jött elő a kutyáknál.

 

A nyári lakhelyemen van kutya amelyikre 1,5 millió Ft-ot költöttek már - a külföldi kutya-klinikákra utaztatással együtt.

 

Természetesen ez a kutya is egy híres, minden díjat megnyert, a fajtájában vezető tenyésztőtől származott.

 

Tehát - ismétlem: részemről! - csak családnál született kutyát vennék - és az sem baj, ha egy szál papírja sincs a szülőknek - sokkal inkább megnézném (ha lehetséges) az apát is - és ha tetszik simán onnan vinnék el egy kiskutyát.

 

Tenyésztőtől: SOHA! Még ha világhíres, akkor SEM.

.

Előzmény: boksz (4135)
boksz Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4137

Akkor hozzálátok :)

Babetta72 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4136

Lehet kicsit hosszú idő lesz, de javaslom hogy olvasd el elejétől végéig a fórumot, én annak idején pár nap alatt kész voltam vele, sok jó írás van benne, ha pedig konkrét kérdésed lenne dobj egy e-mailcimet és szívesen írok pár tapasztalatot.  De tényleg javaslom a fórum átfésülését!

Előzmény: boksz (4135)
boksz Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4135

Sziasztok, 

 

Új vagyok a fórumon :),  azt szeretném kérdezni, hogy hol tudnék megbízható forrásból a lányaimnak ( 7 és 5 évesek ) törpe tacskót venni, mire figyeljek stb.

Illetve a beszoktatással kapcsolatban ( sorház kis kertel, szomszédokkal ) kis segítségek kérnék .

 

Előre is köszönöm 

 

Babetta72 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4134

Reggeli rosszalkodás!

 

 

Babetta72 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 4133

Pár kép ismét... csak mert alszik a fórum! :)

 

Itt már le le bukott a fejünk....

 

nem feltétlen ezért vettük

 

 

Babetta72 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 4132

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!